Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki S-Cross: Facelift s novou přídí oficiálně

Nástupce SX4 se dočkal díky nové masce chladiče a přepracovaným světlometům nového výrazu. Pod kapotou navíc najdeme nové turbomotory.
Zpět na článek
20. 7. 2016 10:08
20. 7. 2016 10:21
20. 7. 2016 10:59
20. 7. 2016 11:27
20. 7. 2016 10:15
20. 7. 2016 10:55
20. 7. 2016 11:01
20. 7. 2016 11:15
20. 7. 2016 11:31
20. 7. 2016 13:35
20. 7. 2016 14:19
20. 7. 2016 21:34
21. 7. 2016 08:05
20. 7. 2016 14:27
20. 7. 2016 21:26
20. 7. 2016 21:51
20. 7. 2016 23:15
20. 7. 2016 10:08
Hrůza
Za mě maska ala Adams Family. Kam na to chodí???
Rozbalit vlákno
3
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2016 10:21
Re: Hrůza
Zhodnotil bych to asi tak, že příď je konečně vcelku pohledná. Teď by to chtělo ještě předělat zbytek toho auta od A-sloupku dál. Tak snad při dalším FL... ;-)
20. 7. 2016 10:59
Re: Hrůza
Tak to mám přesně naopak. Mně ten zbytek auta připadal vždycky celkem ok - neurazí nenadchne. Ale ta příď mi přišla příliš asijsky divoká, což se při tomto FL zlepšilo minimálně.
20. 7. 2016 11:27
Re: Hrůza
Hrôza! Asi sa boli inšpirovať v Číne.
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2016 10:15
Divoké sny
S-Cross nikdy nebyla krasavicí, která zahraje na tu správnou estetickou strunu automobilového designu. S-Cross je vozem, který byl vždy přinejmenším o tóninu jinde než by si evropské mandlové oči přály.

Dost možná je širokoúhlý pohled úzkými štěrbinami jiný. Přeci jen i na S-Cross se dalo oko naučit a v jistých barvách a kombinacích jsme se i s S-Cross dokázali dostat do kategorie, kdy vzhled nebyl překážkou.

Nicméně tohle? Opět, příď není ošklivá. Nicméně jako celek je S-Cross opět těžce uchopitelný. Příď působí až nezvykle jeepovitě (inspirace v Jimny?), což se zcela vymyká zbytku. Stejně jako ryze americká dávka chromu, na kterou tu nejsme úplně zvyklí. Kdyby aspoň chrom byl tak nějak, rovnoměrně a ne 99% na čelní masce...
Přitom technicky jde o výborné auto. Výborné motorizace, slušná prostornost... Přístup Suzuki je pro mě jednou velkou neznámou. Vitara vystřihla designérskou kantilénu, se kterou se nemusí bát Vídeňské opery. Takže v Suzuki evidentně umějí.

Takže co sledují s S-Cross, automobilovou akta-X? Divoké sny?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Sumi2000
20. 7. 2016 13:29
Re: Divoké sny
souhlas...facelift přídě moc nepomohl , divná světla doplnila divná maska.. ;-\
Škoda , že se neinspirovali v italském designu minulé SX4.
Interier vypadá dobře. Zadek auta je taky ok.
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 16:26
Re: Divoké sny
ja v tom spredu vidim zase akoby daewoo .... daewoo tacuma... ano viem ze to znie divne... ale ta hra chromu na predku je taka akoby podobna niekdajsim daewoo - leganza, tacuma...
Avatar - twistedTSD
20. 7. 2016 18:33
Re: Divoké sny
Ten předek je brutální, vždyť snad už ani v Číně tenhle design neletí.
20. 7. 2016 10:55
Suzuki
Suzuki jsem vždy považoval za zajímavou alternativu tradičním evropským i asijským modelům, s přidanou hodnotou v tom, že tato auta zvládají se občas podívat mimo silnici a za to si neříkají o horentní sumy, jako tomu bývá u konkurence. Akorát, že tohle auto je rozměrově dost podobné Vitaře, která je zvnějšku designově o dost povedenější, byť je to auto o třídu níže, což zase může být znát na jízdních vlastnostech a kvalitě interiéru, která je v S-Crossu jednoznačně lepší. A S-Cross má taky o fous více prostoru uvnitř a větší kufr. Bohužel v minulosti byl také problém s nepříliš výkonnými motory, což se ale nyní zdá být minulostí, neboť 1.4 T se 103 kW je pro to auto velmi důstojná motorizace, otázka je, jak to vyjde cenově.

Doufal jsem, že S-Cross při faceliftu ten podivný vnější design alespoň částečně vylepší, ale podle těch fotek se mi zdá, že se to bohužel moc nepodařilo. Uvidíme ještě, jak to bude vypadat naživo.
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2016 11:01
treba počkať
toto zachráni až nový model. Suzuki vie urobiť pekné auto (swift, vitara), ale tento im nevyšiel a ak by to chceli zachrániť, museli by to celé prerobiť a to nejde. V čom to je, že jeden model majú šik a druhý šok, to vedia si len oni.
Rozbalit vlákno
3
20. 7. 2016 11:29
Re: treba počkať
Snažia sa robiť tzv. svetové modely a potom to končí aj takto.
20. 7. 2016 13:31
Re: treba počkať
možno áno, ale prečo je vitara veľmi pekná a skros veľmi škaredý? Prečo je svift veľmi pekný a baleno veľmi škaredé? Suzuki jeden deň predstaví dizajnovú pecku a druhý deň dizajnového strašiaka. Tie medzimodelové rozdiely sú nepochopiteľné
20. 7. 2016 20:09
Re: treba počkať
Aj stará SX4 sa mi páči. Je však vyrobená z papiera (opýtajte sa autoklampiarov) a ten plastový interiér je fakt lacný - na pohľad a aj na dotyk. A to isté platí aj pre Swift.
Avatar - praděda7
20. 7. 2016 11:15
S-Cross
Mě se F/L libí. Příď získala potřebnou drsnost a tak má "správný tereňák" vypadat... :yes:
Rozbalit vlákno
1
20. 7. 2016 11:59
Re: S-Cross
To je tak drsný, že až tu příď uvidím v zrcátku, tak zahnu do škarpy
20. 7. 2016 11:31
Celkom fajn
Je to na pohlad viac SUV-ckovejsie, menej dodavkovite, viac v style napr. BMW, jednoducho mohutny predok, decentny zvysok.

Podla mna dizajnovo posun v pred, co ma zaraza je absencia 1.6 a namiesto toho litrovy trojvalec. Dufam, ze na nasom trhu zostane ta 1.6-ka, ktora je velmi podarenym motorom a aj LPG nie je problem...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - LEGOPARK
20. 7. 2016 11:47
Re: Celkom fajn
1,6 atmosferu Suzuki uplne vypusta a konci s nou. Uz budu len turbomotory. Ved to Suzuki oznamilo uz pred rokom. S FL Vitary pride definitivny koniec atmosfer v Suzuki.
20. 7. 2016 12:54
Re: Celkom fajn
Pochopil som to tak, ze s 1.6 konci vo swift sport a pouzije tam 1.4 boosterjet, nie ze ten motor zareze celkovo.

Vyzeralo to tak, ze ako zakladny motor budu u kazdeho modelu ponukat lacnu spolahlivu atmosferu a vykonnejsi bude turbo - sucasne vitara/s a baleno, buduci swift/sport.

Navyse kazda automobilka bude musiet mat hybridy - tu zatial maju 1.2 DualJet vo volitelnej kombinacii s microhybridnou sustavou. Logicky som predpokladal, ze pre vacsie modely vyvinu 1.6 DualJet s (micro)hybridom. Pouzivat do buducna turbomotor v hybride je predsa len drahe a neekonomicke...
20. 7. 2016 13:35
hnus
Hm tak tohle se vážně nepovedlo. Na mne to působí jako nějakej čínskej paskvil.
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2016 14:19
Hnus
Za me taky hnus, tohle se Suzuki nepovedlo 8-s :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - woody-alien
20. 7. 2016 21:34
Re: Hnus
Hele, ty si ty palce nějak pleteš, neměl to být spíš :no: ? ;-) Tebe bych nechtěl v Římě za císaře. >:-[]

Jinak souhlas. Tohle se fakt nepovedlo.
21. 7. 2016 08:05
Re: Hnus
Ale co prosim te, jeden gladiator sem, nebo tam, to je snad fuk, ne? >:D
Avatar - lamal
20. 7. 2016 14:27
video
To video je sice priserne, ale vyzera na nom ovela foremnejsie a celistvejsie ako na fotkach. Myslim, ze to chce len inu farbu a vidiet na zivo a bude to OK, krasavec nie ale nehanbil by som sa zaň.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 16:21
mozno neposobi moc fotogenicky
ale verim ze nazivo to bude lepsie... aspon to uz ma konecne nejaku vyraznejsiu a charizmatickejsiu tvar... ten chromovany lem mozno nemusel byt az taky masivny ale na druhej strane.. voci maske a svetlam pred faceliftom je to urcite posun o parnik k lepsiemu ... chce to mozno inu farbu.. zhodou okolnosti prave tato tmava modra posobi dost nenapadne ... v nejakej ostrejsej cervenej bude ale urcite posobit este zaujimavejsie :yes:
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2016 18:02
Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
Testován model před faceliftem s dieselem. Hrozně fajn auto, který hned padne do ruky. Funkční, neokázalý, praktický, jednoduchý auto, který slouží a věřím že sloužit bude. A takových je čím dál tím méně. Mě modelky neberou, tedy pokud jde o auta ... :yes:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 19:48
Re: Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
turbobenziny tiez urcite hodne pomozu .... je to presne ten typ auta ktore cloveka zaujme az na druhy alebo mozno az na treti pohlad... v prvom rade toto auto bude o praktickosti a akomsi denno dennom pouzivani predpokladam zvacsa sukromnikov... lebo ako rodinne auto ma podla mna v rukach vsetky tromfy len to mnohi hned asi ani nevidia alebo neregistruju...mne sa po facelifte vcelku aj zacina pacit... ale chcelo by to samozrejme pohlad nazivo... kazdopadne je zaujimavym spestrenim a aj napriek tomu ze ani zdaleka nema take uspechy ako povedzme kaskaj ... som rad ze s-cross na trhu mame a ze je svojsky a presne taky aky je.... :yes:
20. 7. 2016 20:27
Re: Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
Jo, par desitek tisic tim mam najezdino.. a proste dobry. Motor chrochta jako prase a nijak zvlast netahne (ikdyz, mas-li ty spravny otacky a prepnuto na "sport", celkem hbity to je), interier tvrdej, na bluetooth spojeni s mobilem bylo treba volat NASA, zadny extra pohodli se taky neodehrava.. ale sakra, to auto mam nejak rad. Na nic si to nehraje, je to mrstny, 4x4 funguje, sedacky maly a pohodlny, kufr na tudle kategorii prima, takovej sympatickej oldschool mi to cely prijde. Az jsem se rozneznil:)
Jo a ten novej predek teda vypada super hnusne, no.
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 21:25
Re: Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
ja som uz hodne zvedavy na nove baleno.... moj horuci kandidat uz mozno na nasledujucu jar ... jar/leto ;-) ... ale zatial stale u predajcov nie je.... fakt ho chcem omrknut a omaknut .. paci sa mi ... snad ma aspon v redakcii uz coskoro potesia ( verim ze nielen mna ) nejakym tym testikom balena
20. 7. 2016 22:24
Re: Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
Baleno sa mi tiež páči, ale u ktorých predajcov nie je? V Dunajskej Strede napríklad sú dva kusy v predajni.
Avatar - R32
20. 7. 2016 22:42
Re: Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
Káámo treba občas ísť aj okolo predajní SUZUKI, nad Jazerom ho majú pred salónom cca 2 týždne... ;-) (pokiaľ viem, si z KE)
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 22:49
Re: Je to ošklivka ale hrozně fajn ...
tak ho musim omrknut ked bude cas .... vdaka :yes: ( zrovna smerom nad jazero fakt casto nejazdim ) ... ale napriklad kiu pri carrefoure minam zhodou nahod kazdy den

ale este jedna predajna suzuki je hore nad furcou tak pripadne aj tam uz mozno budu ho mat ... ale naposledy co som sa pytal cez znameho tak ho ozaj este nemali ( teraz v lete ani neviem ako leti cas ) ... ale urcite sa coskoro stavim ... :yes: vdaka za info
20. 7. 2016 21:26
Sklamanie
Na predstavenie face-liftu sx4 som sa dlho tesil a veril ze pride podobne prijemne prekvapenie ako u poslednej vitary. Stara sx4 bola krasna a nadcasova i ked ako bolo trefne poznamenana je doslova z papiera a v prvom roku vyroby mala nesmierne problemy s kvalitou - i ked sposobene hlavne dodavatelmi. Aj pre jej krasny vzhlad jej ale mnohi jej pociatocne muchy odpustili. Ale to co sa udialo s aktualnou sx4 naozaj nechapem. Automobilka sa vytrapila s technikou, ma konecne solidne motory, vyrazne lepsi a vacsi interier ale ten dizajn...Tym podla mna Suzuki tento projekt predcasne poslala do EOP. Takyto patvar co ma nova sx4 vpredu som naposledy videl asi na skode roomster. Neviem ci Suzuki skusa nasu trpezlivost ale definitivne toto auto nechcem a uz o nom nebudem uvazovat. Sorry Suzuki, facelift sx4 je asi dizajnersky preslap minimalne tohoto roka. Problemy treba pomenovat pravymi menami. Budem prekvapeny ak sa tato verzia bude predavat viac ako 2 roky. Zamyslite sa prosim nad sebou.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2016 21:32
Re: Sklamanie
nastupca predoslej SX4 je dnes defakto nova vitara ;-) .. ono sucasny s-cross nenahradza predoslu SX4 ani nie je v tej istej triede... s-cross ma 2600mm razvor ... co je o 10cm viac ako predosla SX4/sucasna vitara ..... a aj rozmerovo uz lovi vo vodach kaskaju
20. 7. 2016 21:51
Re:
Tohle jste už viděli? [odkaz] :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Phoenixx
20. 7. 2016 23:15
Cina
Super auto pre cinsky trh >:D
Rozbalit vlákno
0
13. 12. 2018 23:00
Auto do nepohody
Jsem překvapen, jak se zde kolegové řidiči dokáží zabavit subjektivními názory nad novou přední maskou auta. Případá mi to, jako hodnocení nějaké filmové herečky, která letos zvolila jiný účes než vloni. Pánové, kolik kilometrů jste s tímto vozem najeli? Kolik ostrých horských serpentin a zasněžených silniček jste s ním projeli? Zde by většině sklapla čelist. Nemyslím to ve zlém, ale tohle auto je opravdu do nepohody, nikde Vás nenechá stát s blikající červenou kontrolkou, či zapadlého ve sněhu či zledovatělé cestě. Tomuto autu totiž po pár stovkách kilometrů odpustíte tu výraznou chromovou masku a poznáte jiné přednosti, které jste s vašimi předchozími vozy nikdy nezažili. Není to o kráse na první pohled, ale postupném objevování krásy tohoto auta s ujetými kilometry
Rozbalit vlákno
0