Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v červenci 2016: Měsíc pádů. Jak si vedly jednotlivé modely?

České prodeje nových aut v červenci klesly, což je patrné i na výsledcích jednotlivých modelů. Hodně si pohoršily fabia, leon nebo mondeo.
Zpět na článek
4. 8. 2016 10:15
4. 8. 2016 12:31
4. 8. 2016 12:13
4. 8. 2016 12:30
4. 8. 2016 13:35
4. 8. 2016 10:36
4. 8. 2016 10:51
4. 8. 2016 12:50
4. 8. 2016 13:37
4. 8. 2016 15:55
4. 8. 2016 16:19
4. 8. 2016 16:43
4. 8. 2016 13:52
4. 8. 2016 14:20
4. 8. 2016 17:04
4. 8. 2016 21:48
4. 8. 2016 17:15
4. 8. 2016 19:25
4. 8. 2016 21:28
5. 8. 2016 06:23
5. 8. 2016 12:19
4. 8. 2016 17:24
4. 8. 2016 19:43
5. 8. 2016 01:07
5. 8. 2016 14:22
5. 8. 2016 21:43
4. 8. 2016 20:41
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 10:15
bmw 4
pri BMW 4 vam zrejme nesedi cislo.... lebo mustang je celkovo za prvy polrok uz pred nim ... teda aspon podla SDA
Rozbalit vlákno
5
4. 8. 2016 12:10
Re: bmw 4
SDA počítá BMW 4 zvlášť kupé a kabriolet. Dle logicky věci jsme obě karosářské verze sečetli
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 12:31
Re: bmw 4
vdaka za vysvetlenie... tak toto ma nenapadlo priznavam... :yes:
Avatar - CHerokee
4. 8. 2016 12:13
Re: bmw 4
A další věc - odečetl bych tříválce a diesely >:D
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 12:30
Re: bmw 4
to by ale tie tabulky skrz naskrz vyzerali ;-) ... ze jo
Avatar - Barrichello
4. 8. 2016 13:35
Re: bmw 4
Diesly si odečíst můžeš, SDA to dělí dle paliva.

V červenci 15 BMW v dehtu + 2 BMW 4 cabiro.

Za rok 125 + 18 ks v dehtu.
4. 8. 2016 10:33
Opravte si nazvy tabulek
..je tam dvakrfat vedle sebe 7/2016 .......asi jedno z toho bude 7/2015 :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 10:42
Re: Opravte si nazvy tabulek
cele je to tam nejake s chybami... podla SDA taka CX3 nie je ani v prvej 15tke medzi SUV za cervenec ... tak neviem co su toto za tabulky a odkial
4. 8. 2016 12:47
Re: Opravte si nazvy tabulek
Je to také čudné, nalij má trochu tej Borovičky ať to naozaj ta má kebula pochopí
4. 8. 2016 10:36
Možná
to špatně chápu ale v tabulkách vidím první dvě položky Prodeje v 7/2016 a nějak nerozumím tomu proti čemu se to tady srovnává . Neměla být náhodou jedná položka Prodeje v 7/2015?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 10:51
ASX
tomu sa povie ze chytilo treti dych.. ani nie druhy... ale doslova treti :yes: .... 4 miesto v mesacnom predaji v danom segmente je asi rekord... nespominam si na pozicne lepsi vysledok za tie roky :yes:

pochvala aj pre Q7... pred tiguanom som ju v mesacnych predajoch snad este nevidel ....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Bubáq
4. 8. 2016 12:06
Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídajících k
Bylo by dobře, pokud by se Octavia v roce 2017 vykazovala ve střední třídě a Superb ve vyšší střední. Zástupce v nižší střední je celkem správně Rapid. Současné umístění do tříd neodpovídá realitě rozměrů a používaných motorů.
Rozbalit vlákno
10
4. 8. 2016 12:12
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
SDA je dle vašeho návrhu umisťuje kolik let. Jenže nám přijde divné, když je Superb je v jiné kategorii než velikostně odpovídající Passat.
Avatar - Hammunasakra
4. 8. 2016 14:17
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
Neni to jen divné = je to naprostá blbost = jak všichni víme :-!
4. 8. 2016 15:50
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
Nebojte za par rockov to bude vsetko ako ma byt - sup bude v jednej tabulke s esklasou a ochcavka s xf :-)
Avatar - rohYpnol
4. 8. 2016 17:13
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
není to blbost, jak všichni víme, ale účelová manipulace >:-[] ;-)
Avatar - Hammunasakra
4. 8. 2016 19:49
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
:yes: :yes: :-)
Avatar - rohYpnol
4. 8. 2016 17:29
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
mě hlavně přijde divné, že SDA takové zařazení nepřijde divné >:-[] >:-[] ;-)
Avatar - Emel
4. 8. 2016 12:12
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
Tvé přání bylo vyslyšeno už dávno a SDA to tak vykazuje, auto.cz to podle mě správně přehazuje.

Octavia motoricky odpovídá Golfu a rozměrově jsou některé kompaktní kombíky i větší, Superb je plně srovnatelné auto třeba s Mondeem jak co do rozměrů, tak co do motorizací...

Samozřejmě, pokud vezmeš extrémy tak se třeba lze ptát, jestli je konkurentem i40 spíš Superb nebo Octavia (spíš vzhledem k té technice), Accord a Laguna byly taky tak na spodní hraně té střední (co do velikosti)... ale ono na tom zase tolik nesejde.
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 12:34
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
suhlas...... mna este prekvapuje aj to preco optima je na SDA zaradena vo vyssej strednej pritom i40 s rovnakou technikou aj motormi aj velmi podobnymi rozmermi je klasisky v strednej triede... teda chcem povedat to ze preco optima je radena akoby o triedu vyssie pritom je to dnes uz klasicka stredna trieda porovnatelna s talismanom, P508 alebo prave spominanou i40 ...

a podobne ako v pripade optimy aj superb by mal byt zaradeny do strednej triedy ale na SDA je tiez ( pre mna nepochopitelne ) vo vyssej strednej ... lebo takto potom vznikaju tabulkove a triedne nezrovnalosti prave u laickej verejnosti ( co je asi vacsinova skupina zakaznikov )
Avatar - rohYpnol
4. 8. 2016 17:12
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
Jsi agent Škody >:-[] ??
Avatar - AUDIRS6
4. 8. 2016 17:43
Re: Škodovácké modely by měly být přemístěny do odpovídající
Nedavno prebehli mediami spekulacie koncernu VW, ako dalej pozicionovat Skodu v ramci koncernu. Fabia by ostala ako je. Rapid ale mal prepriahnut v dalsej generacii na MQB a stat sa plnohodnotnou nizsou strednou triedou, len vdaka tomu, ako su na to zakaznici zvyknuti, zakladne vybavy mali byt podobne "ocesane" ako teraz, aby sa dalo konkurovat Korejcom s cenou od... Nasledujuca Octavia vdaka svojemu uz teraz slusnemu vnutornemu priestoru a megakufru mala dostat aj nejake tie klasicke stredno-triedne ficury, aby mohla byt brana ako stredna trieda a tiez zabijat konkurenciu cenou od... Superb mal dostat vsetko co Pasik a so svojou velkostou uz byt tiez klasickou vyssou strednou triedou, s tiez neprekonatelnou zakladnou cenou. Dokonca sa chvilu spekulovalo o pouziti platformy MLB ( A6 a spol.pricom MLBevo nespominali, ale vzhladom na aktualny vyvoj by to bolo logicke) - zeby to mohla byt taka Europska mutacia pre Cinu vyvijaneho modelu Phideon ! :-O
Toto mi ale prijde ako len take vlhke sny, nakolko mat k dispozicii znova Skodu, ktora by mohla mat motory pozdlzne a teda aj V6 TDI a "quattro" - v uvodzovkach preto, lebo asi by sa jednalo o to "ultra-quattro", ale aj tak gut, by bolo pre Skodovku moc brutalny stroj, ktory by za svoju predpokladanu cenu nemal v EU konkurenciu.
Teda az do prichodu original Phaetonu, ktory ale ma byt tak ako jeho predchodca najvyssia trieda.
Phideon v Hanoveri je ale pre mna zaujimavy fakt, ktory aktualne vyvolava medzi novinarmi v Nemecku pozornost a bude zaujimave sledovat, ako sa to cele vyvinie. ;-)
4. 8. 2016 12:50
mercedes
10 lidí si koupilo S classe jako luxusní vůz a těch dalších 7 ho zase koupilo jako závodní vůz?
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Barrichello
4. 8. 2016 13:06
Re: mercedes
to bude zřejmě AMG verze
4. 8. 2016 13:08
Re: mercedes
Nebo spíš kupé/kabrio...
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 13:21
Re: mercedes
suhlas... obecne oznacovane uz dnes ako S coupe .. S cabrio ;-)
4. 8. 2016 13:37
Re: mercedes
Jedno S 500 coupe se prodalo minulý měsíc ve Zlíně.
4. 8. 2016 15:55
Re: mercedes
Tady kolem Práglu jich pár jezdí taky ....
Avatar - Emel
4. 8. 2016 16:19
Re: mercedes
S Coupe je moc pěkné auto... ne úplně můj styl, ale líbí se mi :yes:

PS: nemyslím Hyundai S Coupe ;-)
4. 8. 2016 16:43
Re: mercedes
Jojo ... je moc hezké ...
Avatar - zaplosak
4. 8. 2016 13:52
nevím
Jak Vám lidi, ale mě se škoda jaksi okoukala, hlavně nová oktávka, nevím čím to je a třeba se to zdá jen mě, je na trhu chvíli a připadá mi strašně nudná, to samé superb - když jsem ho viděl ve výbavě laurin klement chodil jsem okolo a zíral na tu nádheru, po měsíci už to bylo jen pěkné auto a teď nechápu na co jsem to zíral, zadek u kombi je přímo hnusnej, možná je to ale jen můj pocit... ;-\
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Emel
4. 8. 2016 14:20
Re: nevím
Co si vzpomínám já, tak na ni nadáváš od začátku ;-)
Avatar - zaplosak
4. 8. 2016 17:04
Re: nevím
zaprvé si to nemyslím a za druhé - kde vidíš nějaké nadávání, napsal jsem jen mé stanovisko bez jakéhokoli hanění nebo nadávání.... ;-)
ps. škodovek jsem měl dobrejch 5 a špatné nebyly, napřed čti, pak přemýšlej, pak piš. čus
Avatar - Emel
4. 8. 2016 21:48
Re: nevím
Díval jsem se na některé tvé starší příspěvky...jeden citát pro ilustraci:
jasně že fiat, nenapadá mě horší mrdka než škodovka.....

Tahle póza, jak vlastně jsi nezaujatý a tu značku máš vlastně rád, ale jinak stojí za prd, to je klasika... ale ne moc nenápadná :-)
Avatar - Barrichello
4. 8. 2016 14:24
Re: nevím
Superb je designově nejhezčí škodovka co kdy byla vyrobená a to říkám já, který sem design škodovek vždy krtizoval.

Horší je to ovšem s motory, podvozkem a interiérem.....
Avatar - rohYpnol
4. 8. 2016 17:15
Re: nevím
nesouhlasím. Podle mě je nejhezčí Škodou za poslední hooodně dlouhou dobu Fabia Combi. A nejen podle mě, ten názor zastávají i někteří vrcholní představitelé koncernu... :-!
Avatar - Barrichello
4. 8. 2016 22:16
Re: nevím
Tak Faba ani omylem..... ;-)
Avatar - twistedTSD
4. 8. 2016 19:25
Re: nevím
S motory je na tom Superb ve srovnání s konkurencí velice dobře.
Avatar - Hammunasakra
4. 8. 2016 19:50
Re: nevím
Ve vyšší střední? To si nemyslim :-)
Avatar - twistedTSD
4. 8. 2016 21:28
Re: nevím
Tam ho nikdo normální neřadí.
Avatar - Barrichello
4. 8. 2016 22:18
Re: nevím
Absence V6, TSI s prachbídnou pověstí.....fakt super.

A podvozek co vzadu mlátí, to mi nezávisle na sobě potvrdilo asi 20 lidí a píše to i kdekdo na netu. A interriér sem viděl osobně, seděl sem v tom několikrát.

Takže asi tak
Avatar - _Karel_
5. 8. 2016 06:23
Re: nevím
Bariku, co nechápeš na "ve srovnání s konkurencí"??
Ona má kdejaká mainstreamová konkurence V6??
Je holým, nezpochybnitelným faktem, že Sup má širokou nabídku motorů, překonávající velkou část konkurence.
Avatar - Barrichello
5. 8. 2016 09:54
Re: nevím
No třeba Insignia má >:D
Avatar - _Karel_
5. 8. 2016 12:19
Re: nevím
Fakt nechápu, čemu se řehtáš jak osel. Ano, Insignia. A dál?
Napsal jsem, že V6 nemá KDEJAKÁ konkurence, ne žádná.
Avatar - rohYpnol
4. 8. 2016 17:24
Re: nevím
Já to tvrdím stále - Octavia III je vcelku pohledná jen v RS. Scouta bohužel shodili vzhledově do páté cenové na úroveň tuningu od Milotecu 8-s

Design Škody je totiž hodně prvoplánovitý, čisté rovné plochy a linie a hrany. A vždy platilo, platí a bude platit, že hrany se velmi rychle okoukají. Design se vždy vrací k oblým tvarům křivek.

Design Škody prostě během chvilky je zcela prázdný a nemá co nabídnout, zvláště v případě Octavie. Fabia je docela odvážná a má hezké a nepřekombinované detaily, Superb má dokonce překombinované detaily a v některých ohledech se mu snažili vecpat až příliš mnoho dynamiky, ale stále to není aspoň úplná nuda.

Ale Octavia? Ta není ničím vyjímečná, nemá ani jeden sebemenší zajímavý detail, nemá zajímavá světla, klasika je totální šeď a s xenon s LED je jednak technologicky out, jednak totálně nudný (pásek z LED?). Boční linka nuda, prostě nic. Octavii nezachrání ani hezká kola nebo tmavá barva. Octavia mussí být v RS, aby dostala aspoň trochu výrazu :-! Ale z druhé strany - v RS jí to opravdu sluší ;-)
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 19:43
Re: nevím
v tomto ano.... musim priznat... predosla octavia scout bola krajsia a pacila sa mi tiez viac ako ta sucacna uznavam ... a aj seat leon x-perience je podla mna vizualne vydarenejsi ako dnesny scout od octavie.... RS vie vyzerat sportovo-luxusne ale zo scouta uz takyto dojem nemam... mozno to robi akasi hranatoidna kasna novej OIII ktorej tie decentne plasty uz nedavaju taku eleganciu a outdooracku vizaz ako predchodcovi

bol som len nedavno pozriet fabiu tak kusok podrobnejsie .... ked tam nedas aspon 16tky a dvojfarebnu kasnu tak je to bieda... tu ani nema vyznam nic riesit... tluste skatule na kolesach vedla ktorych aj predosla uzka fabia je razom kralom elegancie ... pritom je to skoda lebo fabia vie tiez vyzerat pekne ... lenze nie ako ine bezne male auto ktore vie vyzerat pekne a pouzitelne uz aj v zaklade ( rio, corsa, swift, yaris ) ... na moj vkus je fabia hodne siroka a kratka a tlusta zaroven ... posobi z istych uhlov fakt ako skatula ... v kombiku zase ako nejaka uzitkova polo-dodavka ... skoda
5. 8. 2016 01:07
Re: nevím
Musím s tebou zásadně nesouhlasit, Octavia III je (zvláště pak ve verzi Combi) pořád velmi pohledné a designově atraktivní auto (pokud má tedy alespoň 16palcová kola). Těch zajímavých designových detailů je tam celá řada, jen se je potřeba se umět dívat: ostře lomený tvar předních světlometů, originální dvojitý prolis na středu kapoty, lomený obvod masky chladiče, ostrý svislý zlom na bocích předního nárazníku, "hokejkové" ukončení oken zadních bočních dveří u liftbacku, směrem dozadu stoupající linie bočních prolisů na spodku dveří a na bocích zadního nárazníku, originální šikmé prolisy po stranách zadní RZ, černý plast na spodku zadního nárazníku + jeho odrazky. Jediné, kde má Octavia III citelné designové manko je příliš malé přiblížení kol k okrajům blatníků (stačí se podívat na toto auto vybavené byť jen slabými podložkami kol, jeho design je rázem výrazně libivější). Určitá únava či okoukanost jinak výborného designu tohoto auta je dána tím, že u nás stojí doslova na každém kroku, takže už ho más prostě hodně okoukané. Ale to by měl alespoň částečně vyřešit připravovaný facelift... :-!
Avatar - rohYpnol
5. 8. 2016 14:22
Re: nevím
nesouhlasit můžeš. Většina z toho, co jsi vyjmenoval, jsou detaily, které jsou zcela obyčejné. Je to jako kdyby ses rozplýval nad tím, jak je kolo kulaté... >:-[] 8-s

Ostře lomené přadní světlomety? Kde? Jestli myslíš to tupé zalomení na spodní hraně, tak to naopak vede k tomu, že napojení ve vnitřním rohu na masku a nárazník je zcela slepým místem podobně jako u Superbu.

A namátkově - spodní linie prolisu naopak takřka nestoupá, naopak je divné, že střední linie je velmi nevýrazná. A to zalomení spodní linie u liftbacku okopírované od Lexusu? To designu Octavie jen ubližuje.
Avatar - Emel
5. 8. 2016 21:43
Re: nevím
Jasně, myslet si může kdo chce co chce... třeba i ty. Relevantní odpověď dává trh. Že je Octavia v Evropě prodejně před Focusem (a Superb před Mondeem) je podle mě z velké části díky designu.
4. 8. 2016 20:41
Re: nevím
Taky mě nová škoda vůbec ničím nezaujala. Celkově mě nový modely přijdou odfláklý, furt mají nějaké technické problémy a místo aby se soustředily na funkčnost vozu, tak přidávaj nejrůznější digitální ***čandy. 5-10 let zpátky, to byla škodovka!
Avatar - rohYpnol
4. 8. 2016 17:34
Vzestupy a pády
E-classe slušný úleeet :yes: :yes: :yes: Za to určitě může poloautonomní řízení a ovládání přes mobil ;-)

A Fabia docela drsný pád. -1000 ks je docela drsný pád... No, možná za tím bude kontrolní hlášení, firmy a živnostníci místo šmelení odvádějí daně >:-[] ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
4. 8. 2016 19:51
Re: Vzestupy a pády
Bacha výběr daní se v poměru k obratu zhoršil! ;-)
Avatar - Barrichello
5. 8. 2016 12:54
Některé verze mizí
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0