Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: A tohle jste věděli? Skla pro Alfu Romeo Giulia se vyrábějí v Česku

Sítě subdodavatelů světových automobilek jsou spletité, a proto není divu, že se v nich objevují i výrobci z Česka. Třeba LaFerrari, Alfa Romeo Giulia a Volvo S90 mají skla od nás.
Zpět na článek
Avatar - Uživatel_5340709
4. 8. 2016 18:19
Já bych tam
dal Gorilla-glass. To by tam bylo na furt.
Rozbalit vlákno
0
4. 8. 2016 18:20
Jste objevili Ameriku???
... u nás se toho dělá a dělalo..
Rozbalit vlákno
5
4. 8. 2016 18:47
Re: Jste objevili Ameriku???
Je spousta čtenářů, kteří se to rádi dozvědí...
4. 8. 2016 19:14
Re: Jste objevili Ameriku???
Je spousta čtenářů, která by se dozvěděla něco pořádnýho, ale dlouhodobě to na tomto webu moc nefunguje. Jsme automobilová velmoc a tak je zde asi dost čtenářů, kteří se na takové výrobě podílejí.
Avatar - eLzyx
4. 8. 2016 19:33
Re: Jste objevili Ameriku???
jj, jeden od nás z příbuzenstva dělá skla na Volva. Jak na S90/V90, tak na V40/CC. Taková zajímavost ... Švédi podcenili odbyt aut, tak byl pro sklárnu problém vyrobit dostatek skel. A aby nestála výroba ve fabrice na auta, tak občas pro nějakou tu paletu skel údajně poslali vrtulník. (je fakt, že tam občas nějaký přistával)
5. 8. 2016 05:31
Re: Jste objevili Ameriku???
Co pořádnýho? Tak napiš redakci a nepindej zrovna tady.
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2016 19:34
Re: Jste objevili Ameriku???
to je pravda :yes:
Avatar - euro89
4. 8. 2016 20:00
"italská" Giulia
No speciálně u Giulie jsem nedávno viděl na internetu nějakou tabulku, kde bylo kolik procent dílů na autě pochází z které země. A překvapivě na prvním místě nebyla Itálie, ale Německo. Ano, ta ryze italská Alfa je zhruba z jedné třetiny německá a až na druhém místě byla itálie se zhruba čtvrtinou dílů. Samozřejmě v seznamu nechyběla ani Čína... :-!
Rozbalit vlákno
5
4. 8. 2016 22:34
Re: "italská" Giulia
No to ale není žádné překvapení, nejporuchovější elektronické komponenty na Alfách a Fiatech vždy pocházeli od Bosche... ;-)
P.S. Na té titulní fotce je krásně vidět, že čelní sklo Giulie by mělo být o pár cm vyšší. Takto nízké neprospívá ani výhledu vyšších řidičů, ani vzhledu auta. :-!
Avatar - KANKUNEN
5. 8. 2016 06:39
Re: "italská" Giulia
Můžu potvrdit, že na naší Alfě odešlo od Bosche úplně vše. Jinde se Bosch tak nesype. Italové jdou teda po ceně a ne po špičkové jakosti dílů. Musí to sami vědět a stejně tam ten Bosch nacpou znova.
Avatar - sendador
5. 8. 2016 07:14
Re: "italská" Giulia
U moji Phedry zdechla ridici jednotka Bosch. Jeste na ni byl veliky napis Made in Germany :-)
Avatar - euro89
5. 8. 2016 09:58
Re: "italská" Giulia
Což o to, "kvalita" Bosch je všeobecně známá věc. U žádného z italů jsem nikdy neměl problém s díly od Magneti Marelli, ale s díly od Bosche byl vždycky problém. Když nebudu brát v potaz žumpu typu Starline a pod., tak z těch renomovanějších výrobců, kteří dodávají i do prvovýroby, má u mě Bosch jednoznačně nejhorší image. :-!
7. 8. 2016 04:11
Re: "italská" Giulia
No je pravda že u Alfy 75 a nebo 155 co měl kolega se říkalo, že co je od Bosche tak nestojí za nic a dobré je Magneti Marelli a nebo Pierburg. Já mám osobní zkušenost se 156 (přes 200tis.km) a těsně po záruce odešel alternátor, měl jsem tam Valeo a v servise mi řekli, že mám smůlu na kus, protože standardně tam je Bosch a o tom vůbec nevědí, ale nějaká omezená serie má to Valeo (asi second source) a to se prý měnilo poměrně často. Ve 159 jsem zase hodně měnil díly od Conti. Např. čerpadlový modul v nádrži o kterém mi v servise řekli, že tam kde je Bosch se skoro nemění. U škrtící klapky je to prý u všech výrobců cca stejné (neautorizovaný servis). A žhavičky Conti na 159 vydrželi necelých 140 tis. zatímco 156 jsem prodával dál s originálníma. I podle toho kluka, co mi dělal hodně věcí kolem elektriky na 159 se Bosch za posledních deset až patnáct let dost zlepšil což se nedá říci úplně o všech. Na druhou stranu kvalitu Magneti Marelli také nemůžu posoudit, protože jsem od nich nic neměnil a i když jsem se díval do Eperu tak bych v těch autech od nich nic zásadního mít neměl.
v Česku vyrábějí leda tak hadry
[odkaz]

>:D
Rozbalit vlákno
0