Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi Group S Prototype: Tajné rallyové auto z Čech, které nakonec nedopadlo

Supertajný projekt Audi byl vyvíjen v Česku, nebyl však dokončen a všechny prototypy měly být sešrotovány. Měly...
Zpět na článek
11. 8. 2016 20:57
Hromada nepřesnotí
1) Byla to Dešná, ne Desná
2) Nikoliv v severních Čechách, ale u moravských Slušovic, polygon je stále vidět na mapách jižně od Dešné směrem na Bratřejov.
3) Problémy s utajením byly, ale právě proto vznikl polygon za železnou oponou, kam se západní novináři nedostali. I tady se fotilo, ale o to se propmtně "postarala" SNB... Hlavní únik ohledně tohoto projektu skutečně proběhl v Německu.
4) Důvod sešrotování nebyl v nebezpečnosti Skupiny S jako takové, ale ten, že vedení Audi vždy trvalo na tom, že závodní auto musí vycházet ze stejné koncepce jako série. Což Mittel-motor nebyl. Piëch projekt sice coby technický ředitel na tajňačku přikryl, ale když to prosáklo ven, jal se raději záchraňovat své pozadí před vedením firmy.
5) Jediný prototyp, který byl funknční a absolvoval jízdní testy, byl mula s karoserií krátkého hranatého Sport Quattra S1, ten se dostal i na Dešnou. Tudíž:
6) Toto kulaté auto v Česku nikdy být nemohlo, až do letošního oživení mělo najeto jen 12 (!) kilometrů.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - AUDIRS6
11. 8. 2016 21:53
Re: Hromada nepřesnotí
niet co dodat ! :-! :yes: :yes: :yes: :yes:
11. 8. 2016 22:06
Re: Hromada nepřesnotí
To lhani a kamuflovani ziskali nemecti manazeri jeste pri sve prace v enginiringu.
Avatar - Michal Fokt
12. 8. 2016 09:46
Re: Hromada nepřesnotí
Díky za upřesnění, různé zdroje se informacemi liší, popřípadě zcela chybí, čekal jsem, že se objeví někdo, kdo o něm ví více. :yes: Přiznávám, že jsem ho poprvé viděl včera. :-)

Pokud jde o ten důvod likvidace - testovalo se opravdu v mule Quattra, ale fotky koncepci auta neodhalovaly a hádám, že všichni věděli, že klasické Quattro to už má závodně za sebou. Jsem si jistý, že v zájmu dosažení potřebných výsledků by vedení automobilky ze svých požadavků slevilo. Ostatně homologační série by musela vzniknout tak jako tak.

Přítomnost kulaté karoserie, popřípadě samotného šasi v Dešné to ale nevylučuje. Jak jsem psal, celé je to trošku opředené legendami. ;-)
12. 8. 2016 09:56
Re: Hromada nepřesnotí
Řiká se 2x měř a 1x řež ;-) na netu je okolo toho informací tuny a nechápu, jak můžete takhle zásadně šlapat vedle...

Jinak od známého jsem slyšel, že tam viděl jezdit jen mulu. A třeba tato fotka to trochu potvrzuje :

[odkaz]

"To" vepředu, s delším rozvorem a sáním za B sloupkem, nepůsobí, jako standardní S1 ;-)
Další foto zde:

[odkaz]
12. 8. 2016 18:50
Re: Hromada nepřesnotí
Tohle je asi nejhorší text, který na auto.cz vyšel. S největší pravděpodobností vůz na fotce moravu nikdy neviděl. Prototyp (mula z černobílého obrázku) byl i vyfocen, a fotografie publikovány snad ve světě motorů. Není to tak dávno, co jsem četl rozhovor s autorem těchto špionážních fotografií. Jsem si také relativně jist, že byl relativně dobře zdokumentován i dalšími, neboť v JZD Slušovice, které polygon pro Audi postavilo, se o tomto programu relativně vědělo. Každopádně článek působí dojmem, že jeho autor ani ten google nepoužil. Mimochodem polygon v Dešné stále stojí, úspěšně zarůstá travou a pasou se na něm ovce...
12. 8. 2016 21:10
Re: Hromada nepřesnotí
Upřesnění???
Fokte, ty ses v ničem vůbec netrefil! 8-s :no:
Nechápu, jak takový amatérský text vůbec někdo mohl publikovat!
Mimochodem, v těch slušovicích udělal fotky bývalý zaměstnanec výroby čerpadel, seděl celou noc kvůli tomu na haluzi na stromě.
Polygon u slušovic stále je, občas se tam projede nějaký ten amatérský závodník. Jinak to tam chátrá.
12. 8. 2016 12:22
tady dokonce se s nim nedavno Walter projel
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
12. 8. 2016 18:40
Re: tady dokonce se s nim nedavno Walter projel
A tady je dokonce video (YT): xScMFLBDtxI