Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Formule 1 je pekelně drahý sport. Kolik stojí vybrané díly?

Závodit ve Formuli 1 si rozhodně nemůže dovolit každý. Platit jezdce a pracovníky týmů je nákladné, a co teprve samotné díly pro závodní monoposty.
Zpět na článek
25. 8. 2016 19:18
26. 8. 2016 13:34
Avatar - Jáchym
25. 8. 2016 19:18
Nevim
Nevim no, asi si nechám zajít chuť, nejeví se mi to jako perspektivní investice ;-)
Rozbalit vlákno
3
26. 8. 2016 08:35
Re: F1 JE PEKELNĚDEBILNÁ ŠAŠKÁRJA a SPONZORING MILIONÁŘŮ
jj
KUPTE SI PŘEPAL LÍSTEK NA VOHLUCHNUTÍ AŤ JSOU JEŠTĚ BOHATŠÍ NEŽ VY!!! >:D >:D >:D >:D >:D
třeba takový chudáček HAMI [odkaz] bere jen 600 miliónů Korun ročně!! to je hrozně málo, to musí strádat, nemá pořádně jak žít Nikol ho vodrbala a víte co dneska stojí pořádný hóky?? POTŘEBUJE MILIARDU ROČNĚ !! HONEM MU BĚŽTE PŘISPĚT NA SLUŠNĚJŠÍ ŽIVOT ABY NESTRÁDAL >:D >:D >:D >:D

PS: nejlíp se dojí blbci a patolízalství je nemoc stejně jako vlezdo***ství :)) Uz ste jeli pořádnou károu šajzekacefultrotlgermánautobáhn ?? ;-) [odkaz] [odkaz] [odkaz]
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
26. 8. 2016 09:53
Re: F1 JE PEKELNĚDEBILNÁ ŠAŠKÁRJA a SPONZORING MILIONÁŘŮ
:yes: :yes: >:-[]
Avatar - vabis
27. 8. 2016 02:46
Re: F1 JE PEKELNĚDEBILNÁ ŠAŠKÁRJA a SPONZORING MILIONÁŘŮ
To je ale jen daň za originalitu, občas za neobvyklé materiály. Já jednou zažil kdy jsem měl dodat díl na nějaké předválečné Porsche. Nikdo netušil ani jak to vypadá. Tak jsme zajeli do firemního muzea, z podstavce sundali exponáty z té doby. Dali to klukům pro které je Favorit dějepis na prototypku, ti se podívali a říkají, jee princip je jednoduchý jen je to řemeslně velmi pečlivé. Posbírali materiál co dům dal, kutili kutili, za pár dní měli udělaných 10 ks, vybrali se 4 nejlepší a ty se prodali každý za cenu větší než celá Octavie. Porsche pak dodalo svůj origo díl a zbylé 3 si uložilo do skladu. Přímé náklady byly asi 600 kč kus.
26. 8. 2016 08:17
Chybička se vloudila
Ovládací centrum formule v podobě volantu pak vyjde asi na 50.000 korun (1,2 milionu korun).
Rozbalit vlákno
0
26. 8. 2016 13:34
Cena
Domnívám se, že je to trochu zavádějící. Jsou nějaké náklady a rozpočty na vývoj a nelze je takto jednoduše rozpočítat na díly a následně ještě násobit. Balík peněz za vývoj je stále stejný, vyrobit pak dodatečně nějaký kus navíc už stojí pakatel.
Samozřejmě, že je F1 extrémně drahá, ale kdyby se vyrobilo ročně jen 5 Octavií, tak stojí motor také desítky milionů.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - O5kar
26. 8. 2016 13:35
Reklama, reklama.
Na tratích, na autech. Takže užíváte produkty řady těch uvedených a přispíváte ani o tom nevíte. Zrovna jsem koukal, na čem mi jezdí třeba i ten Kaspersky.
Rozbalit vlákno
0