Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Vivaro Sport: Když se do práce spěchá

Opel si pro letošní Mezinárodní veletrh užitkových vozidel IAA v Hannoveru, pořádaný koncem září, připravil novinku v podobě atraktivního provedení modelu Vivaro.
Zpět na článek
17. 9. 2016 17:57
17. 9. 2016 19:36
18. 9. 2016 10:30
19. 9. 2016 09:10
19. 9. 2016 14:14
Sport
Prívlastok "šport" u úžitkového auta mi príde už ako riadna zhovadilosť. Aj keď ide len o optický paket... Aby sme zakrátko nestretávali na cestách športové sklápače Tatra, prípadne 50-miestne športiaky Setra alebo dokonca SOR...
Rozbalit vlákno
9
17. 9. 2016 17:57
Re: Sport
Dyť j to fuk. Ten otřesný design stejně žádným paketem nezachrání a absence pořádného motoru jim ambice pohřbí taky. Smutné je ale že to považují za největší hvězdu
Re: Sport
Fuk-nefuk. Smutné je, že z áut robia to, čím nie sú, a ešte si za to nechávajú platiť. Pýtajú peniaze za dojem, nie za reálne kvality, kone, jazdné vlastnosti...
17. 9. 2016 19:36
Re: Sport
Nikdo nemá povinnost ty peníze platit. Koho to neosloví, ten to asi nekoupí. Takže problém bude spíše u zákazníků jestli se nechají zblbnout na takové paskvily
Re: Sport
To máš pravdu. Skôr som rozčarovaný z toho, že ľuďom už stačia len ilúzie namiesto poctivej techniky. Kam ten svet speje...
18. 9. 2016 10:30
Re: Sport
Podľa teba tomu chýba poctivá technika? Viezol si sa v tom vôbec? Prečo máš taký pocit?
Re: Sport
Prečítaj si príspevky vyššie, možno potom pochopíš. Ale aby som ťa nenaťahoval:
Prívlastok Sport u mňa znamená športovejší podvozok, ostrejšiu vačku, pár koníkov navyše a rýchlejšiu šaltpáku. Čo z toho vie ponúknuť táto krabica? Jej vrcholový motor je pod úrovňou konkurencie a meno paketu plní reálne trochu inými diskami kolies a samolepkami. Proste len pozlátko...
Neviezol som sa v Opli. Viezol som sa v Renaulte, obsadenom spolu šiestimi ľuďmi, asi 120-kilovou elektrocentrálou a kopou elektrického náradia. Stačilo to tak-tak, predbiehanie na diaľnici už chcelo trochu predvídavosti. Pracant snáď hej, ale rýchlik hodný slova "Sport" ani omylom.
19. 9. 2016 09:10
Re: Sport
Ja som sa nepýtal na výbavu, ale techniku. A keď už hovoríme o výbave, tak s tým súhlasím... Ja si pod Športom predstavujem benzínový motor a nie naftový, čiže aj keby tam bol V6, tak to na veci nič nemení, naftový motor nikdy nebude športovo naladený, to si v prvom rade musíme uvedomiť. Ale nemyslím si, že Vivaru chýba technika, motor 1.6 CDTI BiTurbo je veľmi pružný a aj keď je v porovnaní s konkurenciou menší, tak vie spraviť dosť práce. A čo sa týka ceny, tak vrcholný motor u Vivara 1.6 CDTI BiTurbo (145 koní) so 6-stupňovou prevodovkou je v porovnaní povedzme s Transportérom stále lacnejší, ako nejaký 84 koňový 2.0 tdi s 5-stupňovou prevodovkou, čiže pre mňa je to logická voľba.
Re: Sport
Oplu rovnako ako aj Renaultu v tomto aute silnejší motor jednoducho chýba, to je nepopierateľný fakt. Bez ohľadu na to, že výkony podávané najsilnejšou jednašetkou môžu väčšine zákazníkov stačiť (ale nemusia, tí potom radšej prebehnú ku konkurencii).
Športový motor nemusí byť len benzínový, na to sme si už zvykli, u ťažkého a objemného auta zvlášť. Neviem, prečo by v tomto prípade naftiak nemohol byť športovo naladený. Zobuď sa, čas ťažkých hladkých atmosfér v nafte je už dávno preč. Výkonný benzín v takomto aute by žral aj trávu okolo cesty.
19. 9. 2016 14:14
Re: Sport
Každý máme na veci iné pohľady a iné názory, takže tak. Nechcem sa tu hádať ani nič dokazovať, jednoducho som reagoval na skutočnosti a vyjadril som svoj pohľad/názor na ne. Ako si už písal, niekomu tieto motory stačia, iným nie. Nehovorím, že naftové motory nie sú výkonné, sám jazdím na naftových autách, ale nikdy si na nich nezajazdíš rally tak, ako na benzínových, to je proste fakt. A myslím, že vw má pre transporter v ponuke aj benzínové motory, ale nechápem prečo... Veľmi by ma zaujímala životnosť takéhoto motoru v úžitkovom automobile.