Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opravujeme lak originální sadou: Funguje to vůbec?

Už za dvě stovky lze u většiny značek pořídit barvu na pře lakování odřených míst. Vyzkoušeli jsme, jak funguje.
Zpět na článek
18. 9. 2016 20:21
18. 9. 2016 21:23
18. 9. 2016 22:43
18. 9. 2016 23:44
19. 9. 2016 03:46
30. 11. 2017 23:59
9. 8. 2018 20:39
12. 10. 2021 12:50
18. 10. 2021 13:33
20. 10. 2021 17:55
22. 10. 2021 13:41
5. 4. 2022 21:17
19. 8. 2023 22:30
18. 9. 2016 13:49
Stačil lak ...
Podarilo sa mi dosť poškriabať o betónový podstavec dvere a kúsok zadného blatníka. Len som to vyčistil a nastriekal "AUTO SPREJ ORIGINÁLNÍ AUTOLAK" za cca 4,5 €. Bolo to úplne v pohode ... dalo sa to zistiť len zblízka. Samozrejme bolo to trochu šťastie čo sa týka odtieňa červenej farby. Treba dodať, že to bolo 8 ročné auto ... a za rok som ho predal. Lak dovtedy vydržal i keď samozrejme mierne poškodené plechy som neriešil ...
Samozrejme toto neodporúčam pri novom aute ...
Rozbalit vlákno
1
16. 4. 2018 11:19
Re: Stačil lak ...
Neměl prosím někdo zkušenosti s lakováním v tomhle servise? [odkaz] , nechci si to pokazit sám, ale zas nechci aby mi to udělali špatně
Avatar - pumpkin
18. 9. 2016 20:21
:(
Otec si pred dvoma rokmi kúpil nové auto v takej háklivej tmavomodrej farbe, asi pred pol rokom mu na parkovisku jedno auto nabúralo do zadných bočných dverí a blatníka. Z poistky to všetko opravili, dvere sa museli meniť, perfektne v autorizovanom servise opravili aj odreninu na nárazníku, auto ako nové, jazdí s ním pomerne málo, je stále garážované.
Z opravy sa ale dlho netešil, pred pár týždňami parkoval asi hodinu na jednom sídlisku a obe dvere mu dáky psychopat doryl kľúčom a dal si záležať, aby to bolo až na plech. 8-s
Tam iné riešenie ako to dať draho prestriekať asi neexistuje, však?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Stejsn
18. 9. 2016 21:23
Re: :(
Existuje. neřešit to. Pokud parkuje na sídlišti, jezdí nakupovat do supermarketů a vůbec se motá po městech, je jakákoliv péče naprosto marná. Já jsem si přivezl auto z Německa, kde jezdilo 10 let bez jediné oděrky. Po půl roce tady vypadalo jak kdyby prošlo mlýnkem. Tu se nevešli popeláři, tu si maminky a jejich dětičky před obchodem nelámou hlavu s tím, že vedle někdo parkuje, semtam si někdo kolem jen tak z legrace vyzkouší své nové klíče a o zimním štěrkovém posypu, který na silnicích leží až do léta, nemá smysl ani mluvit. Měl bych z toho šílet? Ne. Naučil jsem se to ignorovat.
18. 9. 2016 22:43
Re: :(
Vzhľadom na to, že chodím s kočíkom to tak "jednostranne" nevidím ...

Niekedy je naozaj problém vykľučkovať s kočíkom ... a arogantní vodiči si škrabanec priam "pýtajú" ....a síce som ešte kočíkom nikomu auto nepoškriabal .... ale pár krát som mal veľmi veľkú chuť.

Samozrejme tu hovoríme o vodičoch čo zapracú chodníky a vytláčajú kočíky na vozovku. Pri nakladaní a vykladaní kočíka som poškriabal maximálne svoje auto ...
Avatar - Stejsn
18. 9. 2016 23:44
Re: :(
Taky jezdím s kočárkem. A proto taky vím, že jsou důležitější věci než lak na autě.
Avatar - rokyta.p
19. 9. 2016 01:29
přemet prkenná podlaha
Ono jedna věc je optika, druhá věc je vlastnosti. Na povrchové oděrky je to asi jedno. Ale pokud je to hlubší, byť tenká čárka, tak dojde k poškození ochranné protikorozní vrstvy. Mi se proto osvědčili zinkové barvy, ani po 6 zimách nic nevylezlo. Vždycky si trošku napatlám na noviny a pak pomocí špilky na čištění uší zakápnu. Někdy jde u dealera dané značky objednat dle VINka přímo nějaká origo opravná sada, výsledek bude asi hezčí ale kdoví co to bude za vodou ředitelnou barvičku.
Rozbalit vlákno
0
19. 9. 2016 03:46
Oprava laku
Mě se nejlépe osvědčilo dát filcový kotouč na vrtačku, nanést na odřenou plochu na laku trochu Tempa v tubě a při menších otáčkách vrtačky se to krásně zaleští. Hlavně žádná divočina na plné otáčky vrtačky :-) Pak setřít utěrkou z mikrovlákna. Místa, kde je poškozený lak dosti hluboko to následně spolehlivě pořeší korekční tužka v ceně kolem cca. 160kč namíchaná přesně dle kódu barvy auta. Musí být ale dobře naředěná (v nouzi stačí i pár kapek C6000). Pokud je totiž moc hustá, nanesená barva pak vytvoří i po zaschnutí hrbol místo toho, aby se krásně rozlila v odřenině na laku. Dělám to tak už roky a vždy perfektní výsledek. Samozřejmě je to vhodné na drobnější odřeninky. Větší plochy laku už je nejlepší zatmelit, přebrousit a přestříkat. Pokud je to starší vůz, lze i tohle řešit korekční tužkou, ale po každém umytí vozu je to celkem viditelné, nicméně ani to si většina lidí běžně nevšimne.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - wakantanka
19. 9. 2016 08:42
Re: Oprava laku
Ak je to novšie či staršie garážované auto tak poriešiš odtieň podľa VIN. Ale ak to stojí vonku a nastala istá degradácia farebného odtieňa bude ten originál trochu ako päsť na oko. Pred rokmi mi sused odrel trochu blatník a nárazník a riešil som tak, že vo firme kde miešajú autolaky chlapík zobral vzorkovník + nejaký prístroj prešiel to poškodené miesto a urobil určitý kompromis, ktorý mi potom zavrel do klasického spreja. To miesto nebolo vidno ani pod neónmi, len ak ho človek našiel s meračom hrúbky laku pochopil, že bolo opravované.
30. 11. 2017 23:59
opravné sady
Kdysi jsem si pořídil jednu opravnou sadu, zjistil jsem, že bezbarvý lak vymřel asi tak 15 let zpátky, lak mi zůstal, a já jel do lakovny ( [odkaz] )a udělal to normálně, a ne homodomo.
Rozbalit vlákno
0
9. 8. 2018 20:39
Půjčkomat
Díky za článek :-) Minulý týden mi nějaký "šikula" odřel celý pravý bok. Doufal jsem, že na to vystačím sám, ale je to moc hluboko, takže budu muset zajít do servisu. Bohužel už jsem měl velké náklady na konci července, takže asi zkusím Půjčkomat > [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
27. 2. 2019 14:44
kvalitní autolaky
Místo fixek na lak vám doporučím kvalitní autolak, třeba od firmy Autofit
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
12. 10. 2021 12:50
Oprava laku
Jak velké škrábance si dokáži doma opravit? Aby to opravdu nebylo vidět? Dá se to udělat opravdu dobře?
Rozbalit vlákno
0
18. 10. 2021 13:33
Oprava laku
Mě se to podařilo tužkou na opravdu laku. Ono to honě záleží, jak moc to máte podřené. Stačí si jen vybrat správnou barvu pera, já mám třeba černé auto, takže škrábance jsou na tom opravdu nejvíc vidět a přesto jsem dokázal lak tužkou opravit.
Rozbalit vlákno
0
20. 10. 2021 17:55
Oprava laku
Opravdu to nějaká tužka dokázala? Jak to přesně s ní funguje? a kde ji sehnat?
Rozbalit vlákno
0
22. 10. 2021 13:41
Oprava laku
Pokud dodržíte technologický postup, tak ano. Můžete koupit opravné pero na lak auta. Já jsem ho objednával z internetového obchodu lunzo, kde mají spoustu super doplňků a prostředků nejen na auta.
Rozbalit vlákno
0
5. 4. 2022 21:17
Oprava laku
To pero jak píše Kajisek jsem zkoušel, ale bohužel v mém případě to moc dobře nefungovalo. Jinak co se různých oprav laku týče, tak si myslím, že pokud s tím člověk nemá moc zkušeností, tak je lepší to nechat na profesionálech. Pokud jste z Prahy, tak já za sebe například můžu doporučit tuto lakovnu: https://www.united-6.cz/
Rozbalit vlákno
0
19. 8. 2023 22:30
Ochrana laku
Co používáte na kvalitní ochranu laku auta? Něco co bych si zvádnul udělat ideálně sám doma a nemusel bych za to někde platit raketu?
Rozbalit vlákno
0