Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?

Letos představená Tesla Model S P100D je prezentovaná jako nejrychlejší auto na trhu. V Americe zjišťovali, zda je skutečně rychlejší než dosavadní P90D.
Zpět na článek
27. 9. 2016 15:04
27. 9. 2016 15:06
27. 9. 2016 17:36
Avatar - cechblog
27. 9. 2016 14:17
EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BOJUJÍ
1)
Po stu let vývoje jsme se dopracovali oklikou na začátek, auta znovu jezdí na uhlí.
Celková účinnost elekromobilů je 15% vložené energie proti 35% u dieselu.
Uhlíková stopa je tedy více než dvojnásobná. Kdo tenhle humus propaguje je šílenec.
Ztráty při přenosu elektřiny (3,3%), spotřeba elektráren při výrobě (2,4%), ztráty při výrobě (61,5%), v nabíječce (15% spínaný zdroj), u vlastního nabíjení akumulátorů (10-35% dle typu), samovybíjení, pokles kapacity s teplotou (hlavně v zimě) a ztráty vlastního elektrického pohonu (5-25%), dále ztráty měničů při regulaci pohonu, atd. Potom vám vychází účinnost elektrického pohonu oproti ropnému dokonce nižší.
V ČR se 57% el. energie vyrobí z uhlí, 33% z jádra, 4% z plynu, 3,63% z vody, 1,74% z biomasy, 0,35% z větru a 0,11 ze slunce. Produkce z větru a slunce byla možná jen díky dotacím v řádech desítek miliard korun na nákup zařízení a výkupní ceny.
2)
Kolik tedy konkrétně potřebuje jen ČR na provoz automobilové dopravy (osobní, nákladní, MHD) podle nájezdu km a spotřeby?
Ektromobil v praxi spotřebuje ze své baterie okolo 30kWh/100km, na které je potřeba v elektrárně vyrobit více jak 200kWh. V ČR je evidováno více jak 7 mil. vozidel a průměrný řidič osobáku najede 15 tis. km ročně. 200kWh * 150 tj. 30MWh * 7^6 tj. 21TWh (dnešní spotřeba celé ČR je 60 TWh). To vše s nájezdem jen jako u průměrného osobního auto. Nákladní doprava spotřebuje v ČR 80% nafty, tz. 21TWh * 4 tj. 84 TWh pokud by ČR chtěla přejít z konvenčních paliv na elektřinu neboli přes 5,6 Temelínů čísté spotřeby. Při zachování dnešního poměru spotřeby (60 TWh) a výrobní kapacity elektráren (90 TWh), 5.6 * 1,5 by bylo potřeba 8,4 Temelínů pro zachování stabilní dodávky 84 TWh na provoz osobní, nákladní a hromadné dopravy v ČR.
I kdybychom započítali elektrozastánic proklamovanou ztrátu jen 50% (nereálné), bylo by to: 30 kWh * 2 tj. 60kWh * 150 tj. 9MWh * 7^6 tj. 6,3TWh tj. * 4 * 1,5 tj. 37,8 TWh tj. 2,52 Temelínů.
3)
Kdyby měla Evropa jezdit jen na elektřinu potřebovala by násobně více energie než dnes vyrabí. Z čeho? Když je proti jádru.
Kolik tedy konkrétně potřebuje jen ČR na provoz automobilové dopravy (osobní, nákladní, MHD) podle spotřeby ropy?
Česko spotřebuje za rok cca 7 miliónu tun ropy na výrobu PH, to je nějakých 7 * 10^9 kg krát 5 * 10^7 J/kg, tj. 3.5 * 10^17 J energie z ropy, tj. děleno 3600 je asi tak 10^14 Wh tj. 100 TWh energie, jeden Temelín dodává ročně 15 TWh, tz. 6,7 Temelínů. Jaderka má životnost pouze 30 - 50 let a náklady na její výstavbu se pohybují okolo 0,3-0,5 bilonu korun.
4)
Kdyby měla Evropa jezdit jen na elektřinu potřebovala by k výrobě baterií více drahých kovů než dnes obsahují známá naleziště. Jen nevytěžené zásoby lithia se odhadují na 100 let, při současné spotřebě. Což by nepokrylo spotřebu ani na několik desítek procent baterií potřebných pro elektirfikaci mobility Evropy. Nemluvě o astronomickém nárůstu ceny v případě takové poptávky a tím zvýšení ceny baterií, díky kterým by ujetý km byl nákladnější než ujetý km na plyn nebo dokonce na naftu.
5)
Při standardním terifu elektřiny (nedotovaném) okolo 5 korun vychází km na 1,20 Kč až 1,50 Kč, což je cena přibližující se k ceně nafty, která je ale zatížena 53% daní, elektřina jen DPH 21%. Vzhledem k násobné ceně elektromobilu oproti konvenčnímu pohonu ve stejné kategorii auta, se rozdíl v pořizovací ceně nikdy nevrátí.
6)
Kdyby měla Evropa jezdit jen na elektřinu potřebovala by nové technologie na skladování elektřiny. Kapacita baterií za 25 let stoupla jen 3x. Současným tempem na srovnatelnou úroveň s konvenčními motrory se dostaneme za 75 a více let.
7)
Kdyby měla Evropa jezdin jen na elektřinu potřebovala nové technologie na nabíjení baterií. Nabití na úroveň dojezdu cca 1000 km (dojezd konvenčího motoru) trvá dnes nejmodernější technologií 10 hodin, 1 hodina 100 km. Vzhledek ke stavu rozvodné sítě lze rychlonabíječky používat jen v omezené míře, ale ty i dnes dokáží dodat energii na 1000 km nejrychleji více jak za 2 hodiny.
Nemluvě ani o cenách za přípojky. Při technologii, které by auto nabyla za několik destítek sekund (ekvivalent takování PH) museli byste mít přípojku pro ekvivalent jedenoho kilogramu nafty (42,61 MJ/kg) za 10s na 400V: 42.61 * 1000000 / 400 / 10 / 0.7 / 3 = 3x5000A, a takovou přípojku byste asi platit nechtěli.
8)
Pro dobíjení elektormobilů je dnešní rozvodná siť nedostatečná. Elektrifikace dopravy v Evropě by znamenala investice do přebudování rozvodné sítě.
Jen si představte, že většina aut se na noc zapne do nabíječky...
9)
Jak svým provozem, tak výrobou a následnou likvidací elektromobil násobně zatěžuje životní prostředí a jeho zastánci jsou nebezpeční a nezodpovědní extremisté.
10)
Viz články:
1) tři w tečka autorevue tečka cz/cas-elektromobilu-jeste-neprisel_1
2) tři w tečka byznys tečka lidovky tečka cz/po-euforii-vystrizliveni-obamova-podp… />3) tři w tečka autorevue tečka cz/nekupujte-si-ojete-bmw-i3-nissan-leaf…
Rozbalit vlákno
25
27. 9. 2016 15:06
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Tolik slov a stejně je to o ničem. Jeden nesmysl za druhým...
Elektromobilita není všespasitelná, ale tohle jsou prostě bláboly. Každý bod. Reagovat nemá smysl, protože tohle je fanatismus.
Diverzifikaci zdar!
Avatar - cechblog
27. 9. 2016 20:34
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
tak proč reagujete, nemáte argumenty, jen obecné kecy
28. 9. 2016 20:21
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Argumenty mám, ale zas tolik času tady netrávím, abych na to dlouze reagoval. Život je o něčem jiném, než o prázdném (a hlavně dlouhém) tlachání.
Jen v rychlosti, které elektroauto má v průměru spotřebu 30 kWh/100 km, jak uvádí dotyčný?
27. 9. 2016 15:06
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Prakticky všechny čísla jste si přibarvil na svou stranu, ale i kdyby to byla pravda, tak loni byl vývoz elektřiny ČR 25,73 TWh, tím se vyřešil váš hlavní problém.
Dále je naprosto nesmyslný kalkulovat s tím, že okamžitě bude 7 milionů aut na elektřinu. Pokud by se dnes začalo prodávat 100 % elektromobilů, tak budou mít na českém vozovém parku 50% podíl v roce 2030.
Jinak si minimálně upravte ty největší nesmysly: 2,5tunová Tesla má dlouhodobou spotřebu okolo 22kWh/100 km, všichni ostatní jsou kolem 15 kWh/100 km.
Podíl elektřiny z uhlí je v ČR 51 % a každým rokem klesá.
Ve světě je odhadem lithia pro 10 miliard elektromobilů, to snad stačí, ne? Nebojte, než dojde už dávno budou jiné (třeba grafenové) baterie.
Asi nemám sílu opravovat všechno, protože tam není snad jediný údaj správně.
Avatar - cechblog
27. 9. 2016 16:06
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
- píšu, kapacita 90TWh, spotřeba 60 TWh, 30TWh na elektromobili ani náhodou nestačí, problém jste nevyřešil žádný, pro zajištění bezproblémové spotřeby je vždy nutná vyšší kapacita než je spotřeba
- není nesmyslné počítat s přechodem všech aut je tím ukazováno co by to znamenalo a jak nesmyslné úvahy o přechodu dopravy na tento pohon jsou, nebo snad centrálně dovolíte jen držení určitého množstív elektromobilů, protože přechod všech je nemožný
- vaše příklady s Teslu jsou nejen nepravdivé (teorie z tabulky výrobce a realita je jiná [odkaz] , ale hlavně bezpředmětné, průměr spotřeby je nutné počítat včetně nákladní dopravy a hromadné, mnou udávaný 30 kWh je spíše optimistické číslo
- pro daný problém je bezpředmětné zda z uhlí se vyrobí 57% nebo 51%, stále je to obrovské množství o zelené elektřině nemůže být ani řeč
- jak jste přišel na to, že ve světě je lithia na 10 mld alektromobilů, můžete své tvrzení doložit
Avatar - nezvykle tichý pozorovatel
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Jakožto mnozí přede mnou, pane
Říkám Vám, máte to pomotané
Motáte různá přečíslení
Však souvislost mezi nimi není

Ale nechť, opakujte si své klíny
Však zjistěte ostatní veličiny

Nejeden majitel ropných polí
Nejeden majitel ropných pump
Kálí Vám na hlavu, až to bolí
Nejeden z nich je totiž lump
Avatar - cechblog
27. 9. 2016 16:07
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
tak jako fanatici před vámi jste rozporovali tak akorát ho-v-no
Avatar - nezvykle tichý pozorovatel
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Víte, kdo je blbec? Blbec je bytost, která přes dar logicky myslet neumí přiznat svůj omyl a bude se za něj být hlava nehlava, důstojnost nedůstojnost...

Obhajujete již stokrát prokázanou lež. Jak chcete obhájit jakoukoliv skutečnost, když v komunikaci užíváte exkrementů? S takovou rétorikou uspějete maximálně mezi zakomplexovanými, mnohdy doma tajně hajlujícími radikály.

Já si alespoň dal tu práci a zmírnil své mínění o Vás použitím klasického rýmu, abych Vás před ostatními (když už je tato diskuse veřejná) zbytečně neponížil. Také jsem Vám dával najevo, jak důležité je mít slova srovnaná – rým totiž naznačuje schopnost logického myšlení (neočekávám však ze způsobu Vašeho vyjadřování, že byste kdy utrpěl klasické vzdělání)
Rozdíl mezi slovem a číslem spočívá v tom, že slovo může býti ve vyjádření svobodnější. Číslo pane… číslo musí býti přesné, logické... řada čísel v rovnici (o kterou se zde snažíte) by měla tvořit nějaký výsledek, nikoliv vytvářet množiny nekonečně neznámých… a slepých uliček.

Vy jste se zmohl pouze na slovo fanatik, na jakousi rychlou exkrementální reakci,

Pokud byste čerpal své informace z vědeckých časopisů (které je jen tak mimochodem potřeba předplatit, případně si zakoupit přístupová hesla), nikdy byste neopakoval pořád dokola stejný blábol, který zde s racionálně nevysvětlitelnou zarputilostí neustále zveřejňujete.

Hezký den přeji
Avatar - cechblog
27. 9. 2016 19:37
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
žádné teze jste nevyvrátil, ani nikdo jiný, co tam máte dál
27. 9. 2016 20:53
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
no tak tohle bylo hodne povyseneckych kecu, ale jediny protiargument na body vyctene cechblogem tam nebyl.

p.s. vubec tady neobhajuju cechbloga a jeho argumenty. podle meho soudu napriklad elektrorozvodna sit je ten nejmensi problem pri elektrifikaci dopravy (ten vykon na pokryti dopravy elektrinou uz dnes realne prenasi), apod.
Avatar - nezvykle tichý pozorovatel
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Dejte mi čas, milý Kuny
S čísli není legrace. Sofistikovaný rozpor zpracuji a vložím do blogu. Dá to však práci, neb přesná informace musí mnohdy projít lustrací (kdo si zaplatil studii apod.)
Nechci býti hrrr jako mnozí, bohužel i mnozí novináři.
Za ten pocit povýšenosti se omlouvám... máte-li ten pocit, věřte, není úmyslný.
29. 9. 2016 11:22
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
OK, beru - dáš sem alespoň link na ten blog? Díky.
27. 9. 2016 15:13
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Jedna kravina za druhou, ty nekomu vykladej neco o fanatismu.

Jen priklad (realny) k bodu 5, kde sis cisla absolutne vycucal z prstu:

Kdyz jsem jezdil Nissanem Leaf, mel jsem spotrebu cca 15kWh na 100km, u BMW i3 to bylo lehce pres 12kWh na 100km.

Nabijeni Leafu spotrebovalo na kazdych 10kWh 11kWh (napsano je to divne, ale snad pochopitelne). Takze pokud pokud pocitam, ze na 100km sezral Leaf 15kWH, musim na jejich dobiti odebrat ze site cca 17kW, coz je pri tech 5CZK za kWh kolik? Asi 85 haleru za kilometr, ne 1.20 a vice, jak ty placas...

Kdyz uz lezes do ringu, mel bys aspon vedet, co tam chces delat, jinak budes vecne za saska...
Avatar - cechblog
27. 9. 2016 15:39
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Leaf je miniauto, nelze jím argomentovat v otázce průměrné spotřeby při přechodu na elektřinu u stávající dopravy, Tesla bere okolo 30 a nákladní automobily a hromadná doprava ještě více, takže mnou udávaný průměr 30 je spíše optimistický
Avatar - _Karel_
27. 9. 2016 19:50
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
"Leaf je miniauto" >:D >:D >:D
2. 10. 2016 07:54
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Aha, Leaf je miniauto >:D

Vzdyt pisu - ty o tematu nevis absolutne nic...
Avatar - Emel
27. 9. 2016 20:28
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Hm, to jsem myslel, že je ta efektivita nabíjení horší...
27. 9. 2016 21:01
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
no nad 90% urcite tezko bude, ale i kdyby jo, vubec v tom jeho prikladu neni pocitano se samovybijenim. tedy podle pouziti (jak casto jezdis) nabijes akumulatory 11kWh na 10kWh a pak z nich realne dostanes treba 9kWh. a uz jsme zase nize, ze jo. ;-)
27. 9. 2016 20:56
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
no, dej to auto mne a bude jezdit za 25kWh/100km, to se zase neboj. takze 1,2 za kilometr bych ja urcite platil ;-). jak si myslis, ze by na tom mohly pripadne byt dodavky typu tranzit?
Avatar - .StenLi.
27. 9. 2016 22:40
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
>:D Milujem ked sa niekto takto rozpisuje ale myli sa hned v prvotnom tvrdeni >:D Elektromotory v dnesnych EV maju ucinnost od 77% do 93% v zavislosti od otacok. A porovnavas to s dieslom ktory ma ucinnost cca 35%.. ked uz sa chces ohanat vyhodnostou spalovacich motorov tak sa radsej preorientuj na hybridy ktore maju 40-42% ucinnost. Ak sa chces ohanat stratami pri vyrobe a prenose el. energie tak si zapocitaj aj straty pri tazbe a uhlikovu stopu pri rozvoze nafty kamionmi a tankermi.. vsetko co si dalej pisal je blbost kvoli tvojmu prvotnemu omylu :-! Zle odhady spotreby el. energie ti uz vytmavili informovani kolegovia ;) BoooooM. Dobru noc.
Avatar - cechblog
28. 9. 2016 19:50
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
a kde mi to vytmavili ty smajlíkový blbe s učiností el.m. 93% (požádejte o Nobelovku, takový el.motor svět neviděl) PS: elektřina se vyrábí převážně z uhlí, takže začněte si přepočítávat sám
Avatar - .StenLi.
29. 9. 2016 01:42
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Kazdemu pises ze ti nikto tie tvoje blbosti nevyvratil a preto si svoje vyplody oznacoval za automaticky pravdive. Tak teraz sa poseres lebo tu mas priamy dokaz o mnou udavanej ucinosti motora ktory najdes vo viac ako 9 milionoch hybridov :-)
29. 9. 2016 11:30
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Ty máš také problém se čteným textem, viď? cechblog psal, že ta 15-ti % účinnost vzniká v celém řetezci přeměny vstupních produktů (nejčastěji asi uhlí nebo uranu) na práci vykonanou elektromobilem. Tedy zjednoduším do konkrétního příkladu - ze 100% Joulů obsažených v jednotce uhlí se pouze 15% přetaví ve smysluplnou práci (třeba Watt hodiny) elektromobilu. Ani slovo o tom, že elektromotor má účinnost 15%. Do jaké míry je tohle reálné nevím, ale realitě to bude blízko. A zároveň uznávám, že k porovnání s účinností nafťáku (cca 35%) mu tam chybí energetický výdaj na dodání té nafty do nádrže auta.
Avatar - .StenLi.
29. 9. 2016 14:22
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Ak sa chceme bavit o pochopeni citaneho textu tak si vyjasnime ze nic take ako ucinnost elektromobilu neexistuje, neexistuje aby takato premenna bola variabilna a zavisla na krajine v ktorej jazdi alebo na vzdialenosti od elektrarne pripadne kvality nabijacky.. ucinnost elektromobilu je ucinnost jeho pohonneho ustrojenstva v prepocte na vykonanu pracu - tu ovplyvnuje aj samotny automobil. Taketo nieco sa nikde neriesi a HLAVNE ak ju porovnavas priamo s ucinnostou konkurencneho pohonneho ustrojenstva co chcel tento blbecek dosiahnut ked napisal taku blbost ako ucinnost dieslu je 35%.. Diesel je kvapalina a nema zaidnu ucinnost. Takze ani len neskusaj spochybnovat moje chapanie citaneho textu. Tych 35% je tepelna ucinnost turbodiesloveho spalovacieho motoru, dodal som dokaz o mnou udavanej ucinnosti el. motoru.. to su jedine cisla ktore sa v tejto suvislosti daju porovnavat. Samozrejme ich ma exot cechblog uplne pomylene, tak isto ako spotrebu el. energie na 100km.. a teda cely jeho post je len vyplod jeho fantazie.
29. 9. 2016 20:22
Re: EKOTERORISTI, KTEŘÍ ŠKODÍ NÁSOBNĚ VÍCE NEŽ PROTI ČEMU BO
Hele, nazýváš někoho blbečkem a přitom se tak sám chováš. Jistě víš co to jsou přenesená pojmenování apod. a označením "diesel" v tomto kontextu autor označil osobní automobil vybavený naftovým motorem. A nedělej ze sebe blbečka, žes to nepochopil. Takže když už nic jiného, nestáčej řeč stranou. A účinnost naftového motoru a elektromotoru tímto způsobem porovnávat samozřejmě můžeš, ale nejsou to reprezentativní údaje pro porovnání automobilů jako celku a je to zavádějící. Tedy jestli chceš porovnávat účinnost aut jako takových, musíš vzít třeba nějaký diesel (přenesené pojmenování, víme?) a elektromobil. A začni u práce potřebné na naplnění nádrže, tzn. k elektromobilu přičti účinnost měniče při nabíjení, účinnost měniče při krmení motoru a účinnost motoru, mínus rekuperace. Pro jednoduchost to uděláš tak, že budeš nějakou delší dobu sledovat, kolik KWh jsi prohnal na vstupu do auta (před měničem) a kolik km jsi s tím ujel. U nafty spočítej natankované litry, práci na tankování klidně zanedbej a zase spočítej ty ujeté kilometry. Tak by se dala porovnat účinnost aut jako jednotek. Samozřejmě pro férový přístup by se měly volit podobné vozy a podobný způsob jízdy. Co se globálu týče, tak musíš ještě připočítat energetický výdaj na vyrobení a dopravení jednotky nafty na benzínku a stejně tak vyrobení a dopravení jednotky el. energie na nabíječku (o to se cechblog snažil a místo abys jeho data upřesnil/korigoval tak jsi ho za to jen trapně napadl). A kdybys chtěl být jó přesný, tak si ještě porovnáš vstupní ceny obou aut, převedeš jejich výrobu na energetický náklad a vydělíš nějakou průměrnou očekávanou životností. Takhle by ses teprve mohl podívat na globální produkci emisí jednoho a druhého způsobu pohonu aut. A o to tady asi jde především. Takže, .StenLi. trošku komplexnějšího uvažování by Ti neškodilo.
27. 9. 2016 14:21
Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Rozbalit vlákno
0
27. 9. 2016 14:23
Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Závod s dinosaurom ...
[odkaz]
Rozbalit vlákno
7
27. 9. 2016 14:41
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Ac jsem priznivcem elektromobilu, tak osobne bych radeji sedel v tom Lambu.
27. 9. 2016 15:31
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Z akého dôvodu?
2. 10. 2016 07:56
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Tesla je Tesla, ale Lambo je Lambo ;-)
Avatar - Emel
27. 9. 2016 15:04
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Nojo, čtvrtmíle je fajn... co takhle aspoň jedno kolo na Ringu? Abychom proti Tesle nevytahovali pořád jen ten omezený dojezd...
27. 9. 2016 15:17
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Tak Tesla primo uvadi, ze auto neni urcene pro zavody na okruhu, ma to hromadu omezeni, nejen dojezd, ale baterie se pri takovem odberu po delsi dobu moc zahrivaji, takze ridici elektronika omezi pouzitelny vykon, posalo to vice lidi vcetne roznovana Kubise... A vazi to pres dve tuny a bla bla... Proste postavit cestovni sedan proti supersportu je nesmysl, ono neslo o to, kdo vyhraje, ale spis o demostraci toho, jak to zrychleni vypada v praxi.
Avatar - Emel
27. 9. 2016 17:40
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Jo, já jen varuju před zjednodušujícím tvrzením "Tesla je rychlejší než supersport"... má to dost zásadní omezení.
2. 10. 2016 07:57
Re: Video: Je Tesla Model P100D opravdu rychlejší než P90D?
Tak to beru :-)
Avatar - maxi!
27. 9. 2016 15:04
no pekne.....
je to predsa len rozmerne rodinne auto, vzadu babka s detmi a psom a na sto okolo 2.5 sec je nieco neuveritelne....
:-!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Emel
27. 9. 2016 15:06
Re: no pekne.....
To samozřejmě jo... máš skvělou dynamiku a dostatečný dojezd... ale vždycky jen jedno z toho ;-)
27. 9. 2016 15:09
Re: no pekne.....
Připomíná mi to hybridního Lexuse. Já tomu říkal Porsche s ručením omezením. 3-4x jsem předvedl suprové zrychlení a pak se to "přeplo" na obyčené "V6 benzín only", protože došla šťáva v baterkách... Ale na druhou stranu to v 99% stačilo...
27. 9. 2016 15:10
Re: no pekne.....
Jo a ostatně v ostatních sporťácích to máte to samé. Když budete řádit, tak také dojede max. 150-200 km.
Avatar - Emel
27. 9. 2016 17:36
Re: no pekne.....
Jo, ale během těch 200km potkám třeba deset benzínek a u každé z nich můžu během pěti minut natankovat na dalších 200km. V ČR, v Německu na dálnici je jich třeba míň... ale pořád se to dá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku