Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

jiny svet
| 5. 12. 2016 11:01
Sedan, 1.6 nefoukana a navic sedan. To auto se do ceske kotliny vube nehodi, ale cim to je, ze Corolla je nejprodavanejsi auto na svete?
Mam jeste jednu kacirskou otazku. Jak na tom bude s fyzickou kondici konkurencni vozy a Corolla po 10 letech jezdeni?
A kdo je ta konkurence?
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:18
Konkurence? Na našem trhu jí moc není. Napadá mne Mazda 3 sedan (dražší), Megane Grandcoupe, Tipo sedan... ve světě bych řekl, že největším konkurentem bude Jetta a Fokus sedan (amerika).
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:21
Tradicne nejvetsi konkurent Corolly celosvetove je uz po desetileti Civic. A nez zacali u Mitsubishi pachat harakiri, tak patril k nejvetsim konkurentum i Lancer. Pricemz pro vsechny tri zminene modely plati, ze v Evrope nikdy nemely hlavni teziste prodeju.
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:27
Proč jsou mimo Evropu oblíbenější sedany než liftbacky fakt nechápu. Já mám třeba ze sedanu fobii :-) , mám pocit, že bych tam tou malou dírou nic neprondal...
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:38
no tak za mňa radšej sedan,kombi ako HB. A keď hatch tak jedine 3dv
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:58
Ale no tak, zase tak velkeho ho nemas, abys ho tou malou dirou neprocpal >:D
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:05
však píšu, že je to spíš fobie, než reálná potřeba :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:25
Přesně tak. Mám Mazdu 3 v sedanu a ten každotýdenní nákup se tam v pohodě uloží a jednou za rok něco objemnějšího při troše snahy taky :yes:
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:39
Kočárek a kolo taky? :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:53
Kočárek se tomu dá přizpůsobit (jeho koupě) a kolo už dnes jde převážet asi tisíci způsoby... Já taky kvůli dvěma kolům nekupoval monstrauto.
jiny svet
| 5. 12. 2016 13:38
Já se ale nechci přizpůsobuvat, chci kočárek, který se bude líbit, bude se dobře ovládat, bude komfortní.. ne ten, který vsoukám přes malý otvor do kufru. A kolo za 200 tis. jinak než v autě převážet nebudu. Prostě jiné priority.
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:48
Takže radši přizpůsobíš auto... hm, kdo chce kam...
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:10
No radši přizpůsobím auto, než svoje potřeby. Ty to snad máš jinak? To tedy opravdu, kdo chce kam...
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:45
No, auto stojí poměrně dost peněz, takže já ty ostatní drobnosti přizpůsobím tomu autu. Ale gratuluji k tomu, že to můžeš dělat opačně.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:51
Tohle máme prostě jinak. To ostatní u mně nejsou drobnosti. To jsou naopak věci, kvůli kterým auto pořizuju.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:30
Tak i sedan se da poridit v ruznych velikostnich variantach, ze... Samozrejme, pokud chces vevnitr vozit kola pro celou rodinu, asi te zadna z nich neuspokoji, ale pro bezne, i rodinne pouziti jsou sedany ok.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:38
Mně se prostě sedany moc nelíbí ani o třídu výš. Já jsem prostě na kombíky a liftbacky (a některé mpv) :-) no a převážet vevnitř kola pro celou rodinu včetně rodiny, to už jsme u užitkáčů, a to zase ne. Kolo tam vozím, když jedu sám. Jinak jo, nepopírám, že bych si se sedanem pro většinu jízd vystačil.
jiny svet
| 5. 12. 2016 19:59
My máme pěkný retro kočárek...a když ho rozložím, klidně můžu s rodinou na výlet mustangem ;-) . Je to o prioritách.
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:47
No dyť jo :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:05
Do sedanu kolo strčíš. I do klasického kupé. Pokud tedy jdou sklopit sedadla (někdy za příplatek). Ne, že bych to chtěl dělat. Také rád kolo převážím uvnitř a nakonec se kompromisem stal kufr na kolo. Protože nechci chránit jen kolo, ale i interiér auta. Ideálně tedy mít kolo jen v zavazadelníku, což mimo dodávky snad žádné osobní nezvládne (tedy pokud ho nerozeberu). Daní za to je, že je třeba ho podstatně víc rozebrat. Funguje to však i do letadla.

S kočárky nemohu referovat, ale viděl jsem, že se vešly, a ne zrovna malé/ skladné. Alespoň do větších sedanů.
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:49
Kolega dal do sedanu 4 17" komplet kolesa, ja vozim v 290L kufre cely kociar...
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:54
A já vozím v kombíku 2 vánoční stromky zaráz, heč ;-)
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:53
Ale jo strčíš. Nějak ho tam vždy naskládáš, když musíš. Ovšem já se nechci vzdát toho komfortu, že jenom otevřu zadní vrata, zatáhnu za 2 páčky v kufru, zadní opěradla sjedou (když tam není dětská autosedačka :-) ) a kolo tam strčím bez demontáže cohokoliv na něm.
A do sedanů se určitě většina kočákrů vleze (ne tak komfortně jako do liftu nebo kombálu). A ještě hromada věcí k tomu, ale jsou pak během přepravy (ne jízdy, ať mě někdo nechytá za slovíčka) hůř dostupné.
jiny svet
| 6. 12. 2016 11:35
Jak říkám, nechtěl bych to dělat. A pokud máš kombíky rád, není co řešit. Rád bych převážel kolo vcelku a neměl ho v kabině (abych nemusel na krátkém výletu řešit čištění ani rozebírání), ale to zvládnou jen ty dodávky (a pickupy). Jedinou alternativou je vozík (ten dokáže poskytnout pro mne dostatečnou ochranu).
jiny svet
| 5. 12. 2016 18:56
na tohle má asi každý jiný názor... kolo nemám, kočárek nepotřebuju a doufám že ještě dlouho potřebovat nemám.. netrpím stěhovací mánií .. (nemám chatu) a pračky ledničky ... na to jsou snad lidi co ti to dovezou ne ? Takže jsem si mohl dovolit koupit auto co jako auto vypadá .. ono ne každý potřebuje pohřebák křížený s maringotkou .. ;-) a běžné věci, kufry a tak dáš do sedanu úplně v pohodě.. :yes:
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:45
No vidíš, jenom já mám kola (jízdní) 4. A dnešní kombíky přeci nevypadají jako pohřebáky, buď férový. Pračku jsem si taky nechal dovézt a dokonce aji vynést a zapojit. No a v pondělí jsem si v autě odvezl 2 vánoční stromky :-)
jiny svet
| 8. 12. 2016 10:10
No naše čtyřčlenná rodina toužila po kombíku nižší střední třídy už delší dobu a letos jsme si tento sen konečně splnili. A jsme až překvapení, jak často ten velký, variabilní a skvěle přístupný kufr využíváme - velké rodinné nákupy, víkendové stěhování na chalupu, odvoz mých dospívajících dětí na různé pobyty (vždy obří loďáky s sebou) atd, atd. Přitom díky standardní výšce a čelní ploše a příznivé hmotnosti má auto výbornou spotřebu a taky jízdní vlastnosti jsou super.
Starší sportovní sedan mám jako druhé auto pro radost a jako záložní dopravní prostředek a opravdu si nedovedu představit, že by mohl dlouhodobě uspokojovat naše rodinné potřeby. :-!
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:58
Rekl bych, ze hlavni duvod je, ze kdyz otevres pate dvere, tak ti vylitne teplo resp zima a opak ti vlitne dovnitr.
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:07
Ano, při potřebě častých zastávek s otevíráním kufru a pasažéry zůstávajícími uvnitř by to mohlo platit... ale kdo něco takového dělá?
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:11
Kazdej, kdo casto potrebuje neco prevazet v kufru. Treba ja tam porad dokola strkam a vyndavam kocarek.
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:40
No tak do sedanu ti nevleze opak toho co máš vevnitř, ale nevleze ti tam ani ten kočárek :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 13:12
Bingo :yes:
Zatim do vsech relevantnich sedanu, se kteryma jsem jezdil vcetne toho soucasnyho se mi kocarek bez problemu do kufru vesel.
jiny svet
| 5. 12. 2016 16:12
Do BMW E39 sedan kočárek pro dvojčata v pohodě.
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:35
Gratuluju. K oběma :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 19:00
Právě kvůli nakládce a vykládce materiálu - protože hodně věcí převážím, uvažuju o sedanu. Kdo má sedan.. dá se zamknout auto při otevřeným kufru?? Jde mi o to, abych přijel před firmu, potřebuju vynosit třeba balíky.. u combika musite mit otevrene cele auto, chci jej zamknout, mit otevreny kufr (riziko že přijmu maximálně o balíky a v klidu vynosit). Obzvláště teďka když je venku i -10C se nevětrání interiéru hodí 8-s
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:13
Proč by proboha nemělo jít zamčít auto při otevřeném kufru??
jiny svet
| 12. 12. 2016 17:01
Aby ti nevykradli věci z kabiny, když něco nosíš z auta ?
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:18
Asi bude záležet na autu/ výrobci, ale proč by ne? Některá to rozhodně umí.
jiny svet
| 5. 12. 2016 21:11
To si budeš muset ověřit na předváděčce konkrétního auta. Znám jen koncern VW nebo Renault a tam tohle jde přes dálkové ovládání. Mám pocit že Toyota Rav4 to má na klíčku taky, ale nepamatuju si to jistě.
jiny svet
| 6. 12. 2016 14:14
Třeba u kombíka BMW e39 lze mít odemčené pouze 5 dveře.
jiny svet
| 6. 12. 2016 23:34
Snad většina sedanů má zamykání víka kufru samostatně.

Když tady čtu ty příspěvky.... jezdím se sedanem šest let. Za tu dobu jsem potřeboval dovézt/odvézt něco většího, co se mi do auta nevlezlo, asi jen jednou, dvakrát. Jinak není se skladností problém. A viděl jsem na vlastní oči, jak se do stejného auta (Linea) vlezly čtyři osoby a do kufru pět pneumatik (15", 185/65) a ještě větší taška.

Já vnímám výhodu sedanu v lepší aerodynamice a lepší tuhosti karoserie - díky přepážce za zadními opěradly.
jiny svet
| 5. 12. 2016 16:50
Kdo to je ten "opak", co leze do aut? ;-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:47
to preto, ze si vybavis Foobii sedan
jiny svet
| 5. 12. 2016 16:10
Sedan je pro mně nejelegantnější karoserie. i když je pravda, že ne zrovna praktická. A ne zrovna u malých aut :-)
jiny svet
| 11. 12. 2016 17:12
Sedany mají obrovskou výhodu v podobě jasně (a tedy i hlukově a pachově) odděleného kufru. Limuzíny prostě nejsou pro stěhováky s hlučnou posádkou, která přehluší chrastění a (ne)vůně obsahu zavazadelníku. Prostě Ostatní zjevně nikoli...
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:36
Máme doma 5-letou (sedan) i 10-letou corollu, obě 1.6 benzín, obě motorově naprosto bez problémů, koroze nula, podvozek v normě. Jedinné co bych té mladší corolle vytkl, je materiál potahů, zřejmě vlivem vyhřívání se na nic udělaly brutální fleky, které vypadají jak když tam spala banda houmlesáků.
jiny svet
| 5. 12. 2016 11:38
Je to jeden z mála menších sedanů, které nevypadají blbě. Akorát do toho tu 1.6 cpou schválně, protože 1.8 a 2.0 má vyšší Avensis, který je v sedanu taky, zas tak o moc větší není a jediné, v čem je lepší, je víceprvek vzadu, takže by si to pak asi moc nikdo nekoupil.

Toyota se soustřeďuje na průměrné motorizace, což je škoda, protože kdyby tohle mělo 1.8 a Avensis 2.4, jak míval v minulosti, byly by oba modely mnohem konkurenceschopnější, protože lidí, kteří nechtějí auta narvaná zbytečnou elektronikou pořád pár bude.
jiny svet
| 5. 12. 2016 12:05
Otázkou je, kolik lidí by si doopravdy pořídilo ty výkonnější motory. Jestli by to bylo zase kolem 3-5% kupců, nemá pro Toyotu vůbec smysl to dodávat.
jiny svet
| 5. 12. 2016 13:23
Nemá. Ta 1.6 je akorát.
jiny svet
| 5. 12. 2016 13:41
Akorát sice je, ale jako vrcholná motorizace nic moc.
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:28
Ale vrcholná motorizace u konkurence stojí výrazně více. Ve stejné cenové hladině konkurence lepší motor nenabídne. Když chcete auto za cenu takové Octavie RS, tak si prostě nekoupíte Corollu, ale úplně jiné auto. Je z čeho vybírat. Většina prodejů konkurentů je v těchto cenových relacích. Idiotů, kteří si do kompaktu pořídí 165 kW motor pro běžné používání, když to auto na to rozměry není dimenzované, ve světě moc není. V ČR vlastně také moc ne.
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:37
Pochopitelně, nikdo nečeká, že za cenu do 500 tis. dostaneš kompakta s benzínovým foukaným 2litrem (i když u Renaultu to i šlo). Rozdíl ovšem je, že u konkurence si výkonnější motor vybrat můžeš (a samozřejmě za něj připlatit), zde ne. Dole jsem psal, kdyby byla možnost zvolit si do aurisu 108 kW 1.8 za příplatek proti 1.6 dejme tomu 30 tis., tak už je tam.
A nechápu, proč je člověk se 165 kW v kompaktu idiot. To přeci není o motoru, jezdit jako idiot lze i se 44 kW :-!
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:55
165 kW v autě, které má takové převisy jako třeba O3 Combi je využitelné při akceleraci na okresce při předjíždění. Podvozek je daleko za hranicemi motoru.

Za ty peníze raději Mazdu6, 2.5i automat. Větší, bez převisů, podvozek NAPROSTO jinde. Drží se silnice jak přibitý a je maximálně komfortní. Passat má podvozek horší, i když je nastavitelný. Opravdu doporučuji se svézt. U téhle Mazdy 6 lze říci, že 147 kW je málo a že by rozhodně chtěla nějaký šestiválec okolo 200 kW. Tam limity auta překonávají motor.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:11
Osobně mám podezření, že Mazda dává z prvovýroby dost mizerné gumy. Podvozek je fajn, řízení i řazení je super, ale s tím držením se silnice to zase taková hitparáda není a v mnoha testech a měřitelných disciplínách dostává Mazda dost za uši.

PS: myslím, že ta 2.5G má 141kW... a pocitově ještě méně.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:19
Bavíme se o 165 kW v kompaktu obecně nebo oktávkové "ereso" je ti trnem v oku? :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:24
Jen je mi nejvíce na očích jako reprezentativní příklad. Nic víc.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:31
No ale zrovna "ereso" v kombíku, to má na délku necelých 4,7 metru, rozvor necelých 2,7 metru, tam mi 165 kW motor vůbec nevadí. Navíc to auto není prezentováno jako nějaká závodnička, prostě svižný rodinný kombík. Mnohem víc se pozastavuju nad dieslovými motory u aut o třídu menších. A i v takovém případě bych nemluvil o ***ch (alespoň ne veřejně, co si myslím, to je jiná :-) ).
jiny svet
| 5. 12. 2016 17:20
Diesel v malém autě je peklo. Ale i malé auto může být firemní a jezdit dálky. Když jsem začínal podnikat a neměl jsem na jiné, měl jsem Fabii 1.9 TDI RS. Ojetou. Svezení hrozné, místo žádné....ale jezdila převážně dálnice.

Samozřejmě, lidi si to kupují do města a tak ... však víme ... tam je to opravdu ťuknout si na čelo, proč to dělají...
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:35
A je to tu zase. Octavka a previsy. Akorat ta Mazda 6 je nema o nic kratsi, nez octavka (ani pomerove vzhledem k delce). A ano, zrychleni na okresce pri predjizdeni je hlavni duvod koupe silnejsiho motoru. Nebo na co bys ho jako chtel? U osobniho auta...
jiny svet
| 5. 12. 2016 18:01
Octavia má převisy jako kráva. A to nejeden vpředu a vzadu, ale hlavně na šířku. To je její největší problém do zatáček. M6 v poměru k autu rozhodně takové nemá. Alespoň předek/zadek. Pokud wiki nekecá o délce auta a rozvoru u obou modelů. Ale hlavně, zadní náprava M6 zvládá ten převis naprosto bez problémů.

Základ rychlosti při běžném ježdění je plynulost. Pokud musím před každou zatáčkou brzdit, není to dobré. Auto hodnotím právě podle toho, jak dokáže jet plynule rychle. Svezte se s M6 nebo BMW 2 za podobné peníze a zjistíte, v čem se Vám jede lépe. Výkonový rozdíl například té O3 a M6 (případně odpovídajícího Fordu) bude marginální, ale můžete v klidu držet vyšší rychlost a nemusíte tak často brzdit. Přidejte k tomu i skvělý pocit ze žehlení nerovností ... třeba máte jiný vkus, ale mě tohle na ježdění vyhovuje mnohem více, protože mě jízdní styl, kdy auto sice zrychluje, ale do zatáček nedrží, stresuje. Dělají to mladíci a ti co moc nejezdí.

Rvát turbomotor na rovince, abych pak před zatáčkou brzdil ... to zvládne bavit někoho, kdo nenajezdí 70 tisíc ročně. O3 je silný kombík. V Dieselové variantě se výborně hodí jako náhrada za Passat či Superb při tažení přívěsu. Tam mě využití napadá a právě jako takové auto nemá obecně VW Gruppe konkurenci. Stačí se podívat na hmotnosti přívěsů, které to utáhne. Konkurence jim nesahá ani po paty. Objem kufru skvělý, sklopitelné zadní sedačky...paráda.

Ale na pohodlnou jízdu jsou tu jiní. Zvlášť za ty peníze. Třeba ten Ford... Ale O3 není jízdními vlastnostmi dobrá. Maximálně průměrná. Rozhodně horší než Corolla, která má podobnou techniku, jen větší rozvor. A mnohem horší než taková Mazda3 nebo Focus. Na denní lítání podstatný problém. Jezdí jich tolik hlavně proto, že si lidi vybrat nemůžou.
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:38
Tak ty previsy jeste prepocitej... A co myslis temi "na sirku"? Jako maly rozchod? To mozna ano (na zadni naprave), ale za jizdy to stejne nikdo nepozna. I ta octavka (jako kazde dnes prodavane auto) zvladne projet zatacku mnohem vetsi rychlosti, nez ma clovek zapotrebi. A ano, silny motor vyuzijes prevazne na rovince pri predjizdeni. A ted nemluvim o zabave (i kdyz ano, zrychleni auta se silnym motorem je zabava) ale o vyuzitelnosti v beznem provozu. Nebo ty snad davas plny plyn uprostred zatacky? Nevim, jestli je Mazda tak zazracna, aby vyzadovala uplne opacny pristup...
jiny svet
| 8. 12. 2016 10:19
Rozchod Octavie byl nyní při příležitosti modernizace rozšířen o cca 30 mm. Jen o tom tento server jaksi zapomněl čtenáře informovat. :-O 8-s
jiny svet
| 5. 12. 2016 18:14
O3 RS ze by mela problem s podvozkem? A oproti Mazde? Ach jo.. vite.. ja bych vam pral neco najezdit - rychle najezdit. Tu vasi Corollu byste pak ale hodil z okna :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 22:44
No já z dynamických testů kde se měří dynamika jak v přímce tak v zatáčce vidím, že podvozek Octavie snese daleko víc než podvozek třeba té Ma6. Tady je srovnání Octavie Combi 4x4 RS 135kW a Ma6 Kombi D 175 AWD. Když pominu o něco lepší výsledky Octavie v přímce, kdy je lepší ve zrychlení, na brzdách nebo ve spotřebě, tak ve slalomu a ve dvojité změně jízdního pruhu Octavia Mazdu doslova smetla rozdílem třídy (většinou bývají mezi testovanými auty rozdíly 1-2 km, tady to je to o parník).
18m slalom Octavia 66 km/h Ma6 62,6 km/h
vyhýbací manévr s dvojitou změnou pruhu Octavia 139,4 km/h Ma6 132 km/h
[odkaz]
A to měla Ma6 výhodu 19" kol proti 18" na Octavii.
Takže co se týče schopností podvozku rychle projet oblouk tak na tom Octavie určitě není špatně.
jiny svet
| 5. 12. 2016 23:10
K tomu si RS pomáhá tvrdším podvozkem... a moje podezření je, že taky lepšíma gumama (ne že by ty Potenzy byly něco extra, ale je to pořád UHP guma).

Kdybych si mohl auto mixovat, tak bych si vzal podvozek + řazení z Mazdy 6 a motor + brzdy z RS... a obul na to normálně Micheliny třeba ;-) .
jiny svet
| 5. 12. 2016 23:40
RS není samozřejmě žádný zázrak, ale na Ma6 stačí s prstem v nose. Subjektivně Ma6 možná působí dobře na řidiče, ale objektivně je v oblouku prostě pomalá, ono není až taková věda nastavit auto tak, že subjektivně působí dobře při řízení a jde hezky "za volantem" (agresivnějším nastavením geometrie přední nápravy), ale cena za to je objetivní ztráta rychlosti v oblouku, kdy auto jde dříve do smyku. Je x dalších testů na jiných gumách, kde v oblouku dostává Ma6 naklepáno prakticky od kohokoliv ve třídě. Třeba tady Ma6 nestíhá i40, Talisman ani Superb.
[odkaz]
A tady Ma6 v oblouku rozšlapaly těžké "tanky" Insignia a Mondeo, které i přes skutečnost, že sebou tahají o dva metráky víc nemají problém Ma6 v zatáčení vyklepnout.
[odkaz]
jiny svet
| 5. 12. 2016 23:51
Já vím že takových testů bylo víc, ale jsi si jistý, že jsou na jiných gumách?
jiny svet
| 6. 12. 2016 00:02
No v těch testech jsou vypsané, proti i40 na Hankook měla Ma6 Bridgestony, proti Mondeu na Continentalu měla Ma6 opět Bridgestony. Prostě to co výrobce montuje na auto.
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:55
Energy Savery? :-)
jiny svet
| 6. 12. 2016 08:32
Pilot Space Cup Supersport Nejhustější :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:15
Podle některých tamtamů by GT 1.6TCe EDC za půl mega nemuselo být mimo realitu ani dnes... ale samozřejmě nelze srovnávat ceníkové a vyjednané ceny.
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:52
Nj, jenže mégane. Nelíbí... :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 16:52
Grandtour GT... já bych se nechal ukecat... minimálně k tomu to projet :-)
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:34
Projet nebo moct projíždět...klidně. Ale svoje kačky bych do toho nenasypal. To opravdu radši "ereso", i když to je o čtvrtmilionek jinde.
jiny svet
| 6. 12. 2016 08:51
Pokud je o čtvrtmilionek jinde, tak už to není konkurence. Kdybych měl vybírat auto pro rodinu v cenové relaci někde kolem těch 500-600 po slevě, byl by to jeden z favoritů...
jiny svet
| 6. 12. 2016 08:54
Oboje jsou v kategorii "bych", tam čtvrtmilion nehrá roli :-)
jiny svet
| 6. 12. 2016 08:59
No ne, tak je kategorie "bych do 600", "bych do 800", "bych do 1M", "bych do 2M"...
jiny svet
| 6. 12. 2016 09:14
Koukám, že jsi zkušený "bychař".
jiny svet
| 6. 12. 2016 09:21
Konkrétně třídu silných kombíků mám pod drobnohledem, Meganem GT počínaje a nějakou RS6 konče ;-)
jiny svet
| 6. 12. 2016 09:36
Ale hra :-) To by si potom mohol argumentovat na tu Octu, ze miesto nej Audi A4 Avant Quatro 3.0 tdi. Vsak 50% ceny nehra rolu >:-[] (750 vs. 1.2M). Musi byt nejaka hranica.
jiny svet
| 6. 12. 2016 09:52
Ty si dávej hranici kam chceš ;-) To s Avantam Quatro 3.0 tdi, znáš to, jak chce být někdo vtipný a je ve finále úplně trapný? Mégane Grandtour a "ereso" jsou si koncepčně docela blízké.
jiny svet
| 6. 12. 2016 10:17
Koncepcne su si blizke, ale cenovo vobec, ak jeden stoji 500 a druhy 750. Su to cenovo ine triedy co na tom nechapes. :-)

Mimochodom mam v okoli jedneho co chcel kupit novu Octu RS a nakoniec kupil nove BMW 440i. Takze ten priklad je asi rovnako realny ako clovek co ide kupit auto za 500 a kupi za 750.
jiny svet
| 6. 12. 2016 10:26
Že Renault svůj rychlý kompakt neumí prodat za víc, to už je chyba Renaultu. Co na tom nechápeš?

Jo a ty znáš někoho v okolí... to je diskusní eso v rukávu >:D i kdyby to jako mělo něco znamenat. :-!
jiny svet
| 6. 12. 2016 10:40
Umí neumí, zákazník z toho těží.

Hothatch od Renaultu se jmenuje taky RS a Renault ho prodat umí. GT je něco mezi, je to ta kategorie aut jako Leon FR, Kia GT apod... ale docela mi ta kategorie dává smysl, navíc jak postupně výkony aut rostou...
jiny svet
| 6. 12. 2016 10:50
Podle toho, kolik vídám rychlých meganů a kolik rychlých oktávek, tak zákazník z toho těžit moc nechce. Mi se ta kategorie taky velice líbí :yes:
jiny svet
| 6. 12. 2016 10:58
To samozřejmě nemůžeš posuzovat optikou českého trhu... a jinak myslím, že kombík se tak akorát začíná pořádně prodávat.
jiny svet
| 6. 12. 2016 12:01
Bavíme se v českých cenách, tak hodnotím české prodeje (a ještě k tomu subjektivně, kolik čeho vídám), o globálních nemám páru.
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:52
preco idiot :-O
ak by som na to mal, tak by som sa z takej benzinovej RS rad 'idiotsky' usmieval :-)
jiny svet
| 5. 12. 2016 15:49
prečo musí byť hneď niekto idiot,keď chce svižnejšie vozenie.... ;-\
jiny svet
| 5. 12. 2016 17:15
S tím se svižněji nesvezete.
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:45
S corollou to davas rychlejc, jo? [odkaz] ;-)
jiny svet
| 6. 12. 2016 06:38
No a s Corollou se jezdí "svižněji"? Jak moc VÝRAZNĚji než porovnatelná konkurence?
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:56
S tím souhlasím, je to motor, který dobře odpovídá zaměření auta, ostatně Tipo si to tu za absenci 1.6 MT taky (nejen ode mě) schytalo.

PS: Je otázka, jestli je to kompliment pro tu 1.6, nebo spíš vyjádření potenciálu Corolly...
jiny svet
| 6. 12. 2016 09:39
Ten motor je ideal pre priemerneho vodica, smola je, ze nie je nic nad nim. Nejaka 1.8 resp. 2.0, s manualom by bola prijemna alternativa pre tych co chcu trochu viac. A ani by si to nekonkurovalo s Avensisom (hrozna prisera), ktory ma 2.0 len s CVT...
jiny svet
| 5. 12. 2016 20:30
A kolik si myslíš, že se jich prodá u konkurence, v naftové EU?
jiny svet
| 5. 12. 2016 22:31
Jaké konkurence? U Golfu třeba docela dost...
jiny svet
| 6. 12. 2016 11:21
Myslím obecně. Bylo by zajímavé mít čísla, ale ani u Golfu se 110 kW 1,4 nečekám zázraky. GTI na tom bude tradičně dobře.
jiny svet
| 6. 12. 2016 11:24
Dle paliva umím sehnat jen česká čísla... a tam je to pro Golf za letošek (1-11) 3786:1861 ve prospěch benzínu, tj. 2:1.
[odkaz]

PS: pokud by někdo měl zdroj na evropské úrovni, tak by mě to dost zajímalo.
jiny svet
| 5. 12. 2016 13:27
Ono je tam elektroniky celkem dost. Více, než třeba v takové Octavii. A to už od základní výbavy. Druhá výbava (ze tří) v této FL generaci je elektronikou přímo našlapaná a všechno je na senzor. Automaticky brzdí, hlídá jízdní pruhy, vyhřívá sedačky...a tak podobně. Jen to v recenzi není zmíněné.
jiny svet
| 5. 12. 2016 14:52
Sedan a navíc sedan... nojo. Svět je veliký a různorodý, co platí v Africe nebo v Číně nemusí platit v ČR nebo v Evropě. Takže je v pořádku pokud je Corolla #1 ve světě a v Evropě se sotva vejde do top 20 ve své třídě a celkově se nepodívá ani do top 100.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:02
když čtu podobné recenze, má mysl jen zapláče nad myšlením autora a jeho vyjadřováním.
Nějak mi deset sekund nepřipadá jako strašně dlouhá doba zrychlování, aby bylo nutné psát, že si "na výkon počkáte"...
Toyota zkrátka udělala klasický, pohodlný cestovní sedan, který z člověka nevytřepe oběd po dvaceti kilometrech na D1. A zjevně to udělala dobře, když se toho nastavení drží už dlouhé roky a stále ji lidé chtějí takovou...
Velké plus za větší nádrž v době, kdy se nádrže spíše zmenšují. Tohle v ČR nemůže slavit úspěch, to není dost cool auto.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:07
Ten motor není nedynamický, ale chce otáčky. Už jsem to tu psal několikrát. V případě obsazení dvěma dospělými a dvěma dětmi nedá kopce na D1 bez podřazení na 5°. Pokud to necháš na tempomatu jen koukáš jak se pomalu, ale jistě z povolené rychlosti sune až na 110km/h.
Chceš předjíždět a musíš to pustit nad cca 4k RPM. Výkon tam je, ale ne tak dostupný, jak jsme z přeplňovaných nebo pružnějších motorů zvyklí.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:14
Jede to lépe, než nejrozššířenější jednašestka od koncernu (1.6MPI)? Tam byl pětikvalt a při nižším výkonu v celkem srovnatelném autě (Octavia/Jetta) udržela temponatově kopce ve 130-140ti (ptám se záměrně, protože ten motor zná asi hodně lidí). Také jsem již zvyklý na turbo, ale auto velikosti Corolly za peníze, které se dá koupit s pověstí spolehlivé značky mi přijde jako hodně dobrý tah a konečně vypadá i docela k světu, narozdíl od některých generací, nebo prapodivných sci-fi modelů této automobilky.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:19
lidi kteří si kupují tuto příšerku skutečně kupují JEN něco na odvoz z bodu A do bodu B POTOM SKUTEČNĚ NEZÁLEŽÍ NA TOM JAKÝ MOTOR V TOM JE - TĚMTO LIDEM JE TO JEDNO
Vždy
| 5. 12. 2016 11:23
S tím nesouhlasím. Za 400-500 tisíc (dle výbavy) dostaneš velké auto, které už nevypadá tak divně (mne se tato generace líbí, narozdíl od jiných), spolehlivý motor, výbavu. Nevidím na tom nic zásadně špatně. Pokud hledáš rychlé auto, stejně půjdeš jinam.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:34
ANI JEDEN Z DISKUTÉRŮ NEVYPUSTIL SLOVO krásný, hezký vozeň
všichni vypichovali užitné hodnoty a nekonfliktnost atmo motoru, a tím asi vyšší spolehlivost
Toyoty jsou poslední dobou příšerky, jsou fakt hrozné. Ale nejsou samy. Podívej se na Hyundai a podobné hrůzky, jen slavnej Koďák co má prapodivných ošklivých záhybů ..... čumáky to má všechno nakopnutý a přitom lidi chtějí jednoduchý tvar.
Design Toyoty Evropě moc nesedí. A mimoevropským je to zjevně jedno ......
Na druhou stranu krásná japonská auta existují - Mazda nestíhá v Hirošimě vyrábět - na to aby Toyotu ohrozila má malé výrobní kapacity a navíc je ve spřáteleném klanu ...
Vždy
| 5. 12. 2016 11:45
Náhodou mě se současné Toyoty docela líbí, ten design je takový futuristický a přitom solidní. Mazda nebo Toyota, toť věčná otázka. Mazda je mnohem sportovnější, Toyota zase pohodlnější a uživatelsky příjemnější, jen kdyby se trochu odvázala s motorizacemi. 1.6 atmo v nižší střední a 2.0 ve střední, jezdit se s tím dá, přece jen by tam těch pár deci objemu a koníků navíc dát mohli.
Vždy
| 5. 12. 2016 12:32
Já si myslím, že mimo GT86 je Corolla druhou nejhezčí Toyotou současné nabídky v ČR. Kdyby nabídl ještě alespoň naftovou alternativu, rozhodně by to nebylo na škodu :-)
Vždy
| 5. 12. 2016 13:32
Potkal jsem ji před dvěma dny na D11 a líbila se mi. Když jsem měl Avensis kombi T25 (2006-2010) tak to s desginem bylo daleko horší :-)
Vždy
| 5. 12. 2016 13:41
Pro mě je jednoznačně hezčí Auris, to je prostě plnohodnotný kompakt.
Vždy
| 5. 12. 2016 12:35
Mně se aktuální design Toyoty líbí. Dost příjemný mi přišel interiér ve facelifotvaném Avensisu.
Co by mi vadilo na té Corolle, tak je ten dotykový display uprostřed. Preferuju tlačítka.
1.6 stačí na moje potřeby a sedan bych rád právě z toho důvodu, kdy mi nefouká do kabiny, když někdo něco nakládá či vykládá z kufru.
Vždy
| 5. 12. 2016 13:23
Jede to VÝRAZNĚ lépe než motory koncernu za stejnou cenu.
Vždy
| 5. 12. 2016 13:45
Jako že jede líp (VÝRAZNĚ) než třeba foukaná koncernová 1,4?
Vždy
| 5. 12. 2016 18:12
Octavia je auto, které má hrozné cenové rozpětí. V základních verzích ji konkuruje právě Corolla nebo M3 a pokud nechcete kufr, tak ji obě varianty dost porážejí. Kvalitou jízdy, motorem a kvalitou. Ve vyšších cenových relacích nabízí O3 více, ale je dražší. Je dokonce tak drahá, že v takových vodách už konkurenti nabízejí zcela jiné modely. Tam je sice překoná, ale musíte si uvědomit, že některé značky už tam nabízejí rovnou celé jiné auto.
Vždy
| 6. 12. 2016 10:08
Ano, nabízí tam celé jiné auto. Ovšem škoda v těch sférách, o kterých mluvíte, taky nabízí rovnou celé jiné auto. Nabídka škodovky je zde o hodně širší. To není ctnost Toyoty, že za základní cenu sedanu střední třídy nenabídne nabušený kompakt. Pořád čekám na nějaké objektivní srovnání (nebo subjektivní), v jakých situacích jede corolla 1,6 VÝRAZNĚ (to jste dokonce zvýraznil, tak to musí být opravdu vidět) lépe než cenově porovnatelný motor konkurence.
Vždy
| 7. 12. 2016 08:06
Cenově porovnatelný motor konkurence je 1.0 TSI 85 kW nebo starší 1.2 TSI. Oboje jede mnohem hůře. Říci, že tyhle turbomotory jedou lépe, protože v nějakém spektru mají lepší poměr výkonu na otáčku....je až k smíchu. Jaký chcete proti tomuhle motoru postavit koncern ? Když počítám verzi za cca 420 tisíc, tak tam Octavia začíná s manuální klimatizací a 1.0 TSI.

Oba typy motorů musíte točit, abyste z nich vyrazil maximum výkonu. Jen ta Toyota je výkonnější, tišší, když to točíte tak to žere méně a MNOHEM trvanlivější. A když přijdete s motorem okolo půl milionu ... fajn, to je skoro o sto tisíc dráž :-) Já už to třeba řeším. Za stejné peníze prostě dostanete horší auto. A když chcete srovnatelný motor a mít v autě alespoň rádio, tempomat a navigaci (na firemní ježdění nutnost), dostáváte se přes 500 tisíc.

Porovnáváme sice jen motory, ale i tak je ta Corolla levnější s lepším motorem. Kromě toho je to i podvozkově větší auto. Na té dálnici je to dost znát. Vůbec nechápu, co na tom místní žvatlalové a pitomci nechápou. V reálu se nesprintuje a neblbne, ani se moc nepředjíždí. Výkon motoru se používá nárazově, např. při napojení na dálnici, nebo právě při tom předjíždění. A tehdy si musíte vždycky podřadit. I u turbomotoru, jinak ani ten nejede. Na druhou stranu, mít dneska za 480 tisíc auto, které má o 10kW větší maximální výkon, ale nemá automatickou klimatizaci, za jízdy musíte držet telefon u ucha a nebo ho kvůli navigaci lepit na sklo...u nového auta v roce 2016 .. kriste pane. Fakt ty lidi, co to mají jako firemní (jako osobní auto to nemá skoro nikdo), lituju. Světla co nesvítí, klimatizace manuální (po zapnutí to nejede ani s 1.4 TSI), plasty uvnitř hrozné, nevyhřívané sedačky, jednobarevný displej, 2 reproduktory....auto o 10 let pozadu. Škoda už je cenami tak hrozně vysoko, že už bych šel raději do Golfa. Ten také nenabídne tak šílený kufr a převisy..a za podobnou cenu je uvnitř opravdu hodnotnější, než základní škoda. Fuj.
Vždy
| 5. 12. 2016 13:43
Na pětku to toyotí 1,6 udělá taky, ale jak dáš 6°, otáčky padají při 130 někam ke 3000 a to na všechna stoupání na D1 prostě není.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:56
No a, že musím podřadit? Od toho tam ta pitomá páka je!
Je to alternativa, ne něco méněcenného, jak to tu zdegenerovaní turbofanatici neustále předhazují.
Vždy
| 5. 12. 2016 12:15
Nevím kde jsi to ode mě četl. Jen vystvětluji specifika tohoto motoru. Z krásně točivé jednotky se emisními zásahy stal pohon, který třeba u podladěné verze Skyactive má Mazda i přes menší nominální výkon mnohem příjemnější.
Vždy
| 5. 12. 2016 13:50
Navíc já bych si dovolil rozporovat i to ploužení kolonou na 2°. I když jiný model a jiná emisní norma, můj Auris s 1,6 EU5 to bez dunění nedokáže ani na 1°, natož na 2° a natož z takto nízkých otáček přidat plyn. Tohle jde jedině v režimu studeného motoru, kdy tento udržuje otáčky kolem 1500, ale jak zahřátý klesne k 800, tak žádné ploužení na volnoběh není komfortně možné.
Vždy
| 5. 12. 2016 15:16
Webpajo, treba ale dat aj speicifka prevodovky, ked uz tu tlacis tie specifika motora ... Aka je teoreticka maximalna rychlost na 6ku ?
Ja mam na Avise prepocitanu 270 km/h a max. speed uz dam skoro na 4ku.
Tak to treba aj vnimat. 6 ka je dialnicna rychlobezka.
Ze amtosfera bez vstreku, EGR, turba dokaze drzat krok vykonovy aj emisny v danej kategorii je predsa slusny vykon, aj ked ho mas vo vyssich otackach.
A spotreba je tiez slusna - staci plavat tempomatom krajinkou a ides na Atkinsone ...
Vždy
Tím chceš říct, že ten dvoulitr Mazdy bude mít lehčí převody? Nebo snad přeplňované motory?
Vždy
| 6. 12. 2016 08:08
Problem citat, ci pochopit ? Ten dvojliter Mazdy ma priamy vstrek, co dovoluje s konstrukciu vyssi kompresny a teda vykon ... Za cenu vyssej zlozitosti, EGR, radovo vyssej miery karbonizacie a horsej emisnej.
Toyota mala uz davno cisty priamy vstrek v 2.0 VVTi v Avensise T25. Dnes uz len kombinuje oba vstreky v D4-S v Lexuse.
Vždy
| 6. 12. 2016 10:14
No moment, co má přímý vstřik společného s kompresí? I když má přímý vstřik (jako hodně konkurentů s poměřem kolem 10:1), v kompresní fázi už stlačuje hotovou směs, předpokládám. Nebo snad myslíš, že to je jak u dieslů, kde se stlačuje vzduch a pak až vstřikuje palivo? Tady navíc následované zážehem jiskry? _MT_, chop se toho :-)
Vždy
| 6. 12. 2016 10:51
Ale prrdlajz, co takto chladenie spalovacieho priestoru ???
Vždy
| 6. 12. 2016 11:07
Normálně se palivo vstřikuje během sání. Benefitem přímého vstřikování je ochlazení z odpaření paliva (k odpaření je potřeba teplo), což by mělo oddálit klepání. Budou výjimky. Mám takový pocit, že motory využívající vrstvení směsi vstřikovaly později. A motory využívající Millerův cyklus asi nebudou vstřikovat při sání, protože se části vzduchu musí zbavit (výjimkou bude Audi/ VW, kde se ventily zavírají předčasně, takže se nic neupouští).
Vždy
| 6. 12. 2016 11:01
Taháš do toho převodovky a teoretickou maximální rychlost na šestku. To by bylo relevantní, pokud by tenhle motor měl těžší převody. Lehčí mu naopak dávají výhodu (a bylo by to pochopitelné vzhledem k menšímu objemu i specifickému momentu). Tak se ptám, chceš snad říct, že má ten motor Mazdy lehčí převody? Tak kdo z nás má problém chápat? Nebo číst. Když už jsi s tím začal. Nemluvě o tom, že ten motor má 88 kW, tedy nemá vyšší výkon (alespoň ne špičkový).
Vždy
| 6. 12. 2016 13:16
Ale ano senore. Tato Corolla toci ca 3000 pri 130km/h, teda menej ako Mazda 3 121kW.
88kW Mazda 3 ma vraj tazsie prevody, ale v 4000 ot/min o 27% vyssi vykon !
Stale tu porovnavas 2.0 liter s 1.6, ktora nema priamy vstrek ani turbo a nema problem ani s Euro 6c bez uprav (nepotrebuje ani EGR).
Neviem ci tie linky prejdu ...
[odkaz]
[odkaz]

A stale nevidim ziadny motor podobneho obsahu a konstrukcie s tymto vykonom z EU.

Cize slo mi o to, ze webpaja porovnava dva svety, ktore sa mozu priblizit, ked v jednom budem kvaltovat a za to dostanem vysoku spolahlivost a servisnu jednoduchost s malymi emisiami. V druhom svete nekvaltujem, ale mam presne opacne atributy pod kapotou a popripade mam vyssi obsah, turbo atd..
Proste nieco za nieco. Ale ta 1,6 je vcelku v pohode, ked si teda vezmem 1,6 atmosfery .... ze.
Vždy
| 7. 12. 2016 06:55
Je zcela jedno co o něm kdo píše, problém je, že ten motor na 133HP jednoduše nejezdí. Pak neřeším objem, ale to co mi motor poskytuje. A koneckonců Mazda dokáže jezdit levněji, příjemněji.
Pokud srovnám třeba s 1,4TSI, tak ten v běžných jízdních režimech signifikantně úspornější, pružnější.
Vždy
| 7. 12. 2016 08:04
133 PS to ma v 6400 a tam ty sotva jazdis, ked si zvyknuty na turbo.
Neriesis objem ? Len co ti motor da ? Pre teba by bolo turbo 1,5 litrak od Porsche so 700 PS, co sa robilo v 70 tych ... Sice max 2000 km najazd, ale ten vykon .... >:-[]

Fakt neviem na co si to kupil. Jazdi TSI a zabavaj sa. Oturbit vie kazdy, aj FIAT Uno malo turbo.
Najpredavanejsi motor v Aurise v SR je tato 1,6. Takze zmysel ma, ale iny ako ty cakas.. Hlavne pre utekacov od TSI to zmysel ma. Verso v CR malo tiez 70% predaje s 1,8 (tusim 2015).
A to pise clovek, co s i mysli, ze 150 PS je v Avise na nemecku dialnicu malo. Ale zasa mam ich stale, aj bez odtahovky (bolo to 2x ***, nudzaky neratam radsej).
Vždy
| 7. 12. 2016 12:59
Pája bude mít ve svém autě kompresor. ;-)

Proč by měl nějak penalizovat Mazdu za to, že šla cestou podladěného dvoulitru, místo aby třeba vyhonila tu svou 1,5? Toyota také klidně mohla dát do Corolly 1,8, ostatně v USA tam je. Nebo 2,0. Automobilky si vybraly a my holt hodnotíme, co je na trhu. A realita trhu je, že si u Mazdy můžeš koupit 88 kW 2,0, pokud ti nestačí ta jejich 1,5. A u Toyoty skončíš na 1,6 (respektive teď mají přeplňovanou 1,2, ale ta není o tolik silnější). Toyota nedostane ani žádné body za to, že je to celkem starý motor (maximálně za předpokládanou vyšší spolehlivost). A že dříve jezdil lépe (alespoň mi to tak přišlo).
Vždy
| 7. 12. 2016 13:41
1.2T je slabší.
Vždy
| 7. 12. 2016 14:26
To zasa nie. Ja proti Mazde nic nemam (teda az na antikoroznu). Naopak. Neviem co stoji M3 s 88kW, to by som bral asi ja (inak vraj sa da chipovat na 120kw).
Na druhej strane chapem cloveka, co vezme Corollu. Uz len napr. kvoli tomu, ze riesit nejaku plaketu ci emisnu na TUV a popritom platit eko-dane ako besny - prestava to byt znesitelne.

Uznavam, ze portfolio Toyoty je slabe (aby som nenadaval). Do RAVky aj Aurisu frcnu hybrid, ale stredna trieda Avensis dosatal prrrrrd (fakt je to stredna?).
Vždy
| 5. 12. 2016 15:44
Podrazujes pri predjizdeni, nebo v krizi, ne pri bezne jizde po dalnici. U auta za pul milionu, proboha...
Vždy
| 5. 12. 2016 15:47
Podřazuju, když to je potřeba, ty "proboha"... Někdo má hodně divné vnímání světa a já to fakt nejsem. :-)
Vždy
| 5. 12. 2016 15:55
Ano a ta "potreba" by rozhodne nemela nastat pri bezne, predpisove jizde. Navic na sestku to stejne toci pres 3000 otacek, ne?
Vždy
| 5. 12. 2016 17:15
1.0 TSI musím podřazovat běžně i na 4ku, když mám v autě 2 lidi a trochu bagáže. Naprosto stejné. S tím že 1.0 TSI je úsprnější než 1.6 VVTi...než ji začnete trochu točit. Pak žere o litr více.
Vždy
To jako neudrzi 130?
Vždy
| 6. 12. 2016 09:48
Zjavne si typ vodica, co na dialnici obieha v lavom pruhu niekolko minut, lebo vykon nema a podradit odmieta. Tzv. blokovac plynulosti premavky ;-)
Vždy
| 6. 12. 2016 10:27
Každý, kdo ty auta jezdí ví, že ty motory se sice projevují jinak a právě nezkušený řidič turbomotoru si myslí, že výkon má. Máte kulové. Pokud chcete s oběma typy motorů zrychlovat, musíte do plných. Vždycky. Je to dané i převody.

Rozdíl mezi turbo/neturbo motory poznáte třeba při tažení velkého přívěsu, kde plynulá akcelerace a krásně poskládané rychlosti atmosférického motoru nevyužijete. Ale proboha, podřazovat u všech těch aut musíte stejně. A u obou typů motorů musíte pro akceleraci do plných. Potom padnou otáčky, zařadíte stálý převod a jedete s provozem dál. Naprosto stejně jedu s atmosférou, jako s turbem. U atmosféry můžete výkon lépe regulovat, zejména TSI mají tak 3 polohy plynu - vypnuto, zapnuto a nejvíc zapnuto. Pomalá akcelerace není ekonomicky ani jinak výhodná a spousta majitelů turbomotorů je líná řadit, i když jim auto nejede. Tak akcelerují zbytečně pomalu. Protože pocitově to táhne.

Právě lidi, kteří s turbomotory na dálnici v levém pruhu mají pocit, že auto táhne a zrychlují..a přitom blokují dopravu za sebou, těch je hodně. Dojíždím je pořád a dělají to právě majitelé turbomotorů, kteří nesledují tachometr, ale dají jen na ten svůj pocit. A to jezdím jak tou 1.6 atmosférou, tak 1.0 turbem. V reálu jedete se vším do nějakých 150 koní stejně rychle a musíte zhruba stejně podřazovat. Spoustu lidí nechápe, jak se výkon na otáčku projevuje a že to není všespásné číslo.
Vždy
| 6. 12. 2016 09:46
No neviem ako jazdis, ale pre cokolvek okolo 120k je to podla mna bezne. Dnesne prevodovky maju 6 tak tazku, ze sa to z nejakych 120 / 130 zbiera na 6 horsie ako ked mas napr. 140. Vtedy je ideal podradit na 5, kym zase nezapnes tempomat.
Sledoval si niekey automat pri praci? Hadaj co asi robi ;-)

Samozrejme pre rozne kombinacie motor + prevodovka bude vysledok rozny, neplati to vzdy.
Vždy
| 5. 12. 2016 15:41
Jenze motor, ktery nedokaze uspokojit bezne potreby (tedy napriklad dalnicni stoupani) v otackach mezi dvema a tremi tisici je proste nedynamicky. To, ze existuji sebemrskaci, kteri tvrdi, ze jim to staci, protoze auto maji na jezdeni a ne na zavody, eventuelne ze si kdyztak podradi, na tom nic nemeni.
Vždy
| 5. 12. 2016 17:18
Ukažte mi motor, se kterým na dálnici nemusíte podřazovat. Tenhle motor vlastním a nenaložené auto podřazovat do kopce na dálnici opravdu nemusí, pokud nejedete 90 km/h a nemáte tam šestku. Pak musíte. Ve 130km/h naprosto normálně stačí, byť právě do toho kopce zrychluje dost vláčně. Když jej naložíte, tak už občas podřadit musíte. Jenže tohle mi zatím dělala všechna auta této kategorie a výkonu. U Passata 2.0 TDI jsem podřazovat nemusel. U ostatních benzínů této kategorie ano.
Vždy
| 5. 12. 2016 20:50
Tak nejdriv chces ukazat auto, kde se nemusi podrazovat a potom si odpovis, ze treba v te toyote... ;-) Ja nevim, pisou, ze na sestku zpomali na 110 km/h, tak vychazim z toho.
Vždy
| 5. 12. 2016 11:29
Co se ti stalo, že dnes můžu s tebou i souhlasit. :-) :yes:
Vždy
| 5. 12. 2016 12:04
Rýpnul jsem do dalšího z nepopulárních témat? >:D
Vždy
| 5. 12. 2016 13:05
Jiste.
Dnes pokud neni auto sportovni a uzitkove zaroven, tak je proste v Evrope k nicemu.
Kolik opravdu dobrych aut uz na tohle doplatilo...
Vždy
| 5. 12. 2016 14:50
Myslíš třeba celou mainstreamovou střední třídu, nebo spoustu malých a středních MPV?
Vždy
| 5. 12. 2016 16:51
Mainstreamová střední - silné kusy zůstaly, slabší padly nebo padnou. Osobně je mi líto Accordu, ale... to je tak všechno.
Vždy
| 5. 12. 2016 15:01
Musíš brát v potaz to, že právě 0-100 je ta disciplína, kde se slabší spodek u atmosféry projeví nejméně.

Argumentovat, že to Toyota dělá dobře, když ji lidi takovou stále chtějí, je takové ošemetné... minimálně v Evropě se lidi nijak nepřetrhnou, a to ani za hodně vstřícné ceny. Evropa prostě o takovéhle auto nestojí. Jo kdyby z toho takhle za příplatek 20t udělali kombík...
Vždy
| 5. 12. 2016 15:30
Však dělají, jmenuje se Auris.
Vždy
| 5. 12. 2016 16:46
Však je také Auris v Evropě na cca. 9x prodejů Corolly... ale já teda nemám pocit, že je to stejné auto.
Vždy
| 5. 12. 2016 18:16
Není to stejné auto. Auris je přesně dělaný pro Combi zákazníky. Výbavou nemá nic navíc. Naopak, verze jsou oproti Corolle výbavově dost oholené. Nabízí jeden stejný motor + 1.2 Turbo + hybrid. Je podobně velký jako Corolla, ale na menším podvozku. Má navíc vzadu dražší nápravu.

Je výrazně dražší než Corolla, pokud vezmu užitnou hodnotu. Platí se tam hlavně za ten kufr. Jediný pádný argument je právě zadní náprava a celkově ještě o něco plavnější jízda. JInak je Auris dynamicky stejné, jen menší auto. Cenově podobné, ale v každé výbavě o dost oholenější.

Skoro mi to připadá, jako by kupci kombíků byla tak specifická cílovka, která se dá na výbavě oholit, tak i za výbavu, kterou u Corolly máte již v ceně, u Aurisu připlatíte šílenou pálku.
Vždy
| 5. 12. 2016 22:37
Je dost zvláštní označit Auris za auto pro ty, co je zajímá akorát kufr, a pak konstatovat, že má lepší motor a podvozek. Pokud má Auris lepší motor (třeba ten hybrid) a podvozek, pak klidně oželím nějaké to hlídání jízdy v pruzích a vezmu Auris.
Vždy
| 6. 12. 2016 10:32
Výbavu k Aurisu pořídíš v paketech za "směšnou" cenu vzhledem k tomu, co v nich dostaneš (to samé co v Corolle). A po těch paketech (pokaždé se jmenují jinak, ať to jako vypadá, že toyota dělá pořád nějaké akce) šáhne naprostá většina kupujících (říká můj prodejce).

To je zvláštní cílovka ti sedanoví kovbojové. Myslí si, jak mají lepší, rychlejší a vybavenější auto než ti trollové v kombíkách, ale nakonec mají auto stejně pomalé, stejně vybavené a ještě k tomu s horším podvozkem, bez výběru motorizací a výbav, míň praktické...
Vždy
| 5. 12. 2016 15:48
A na vše ostatní tu máme... řadící páku. >:D
zadek
| 5. 12. 2016 11:42
Ani před faceliftem, ani po něm, prostě nerozdýchám ten zadek...je prostě příliš těžký a mohutný...nehledě na to, že oproti předchozí generaci tato povyrostla o min 8 cm do délky...
Super,
| 5. 12. 2016 11:43
Corolla tu dostává v článku trochu za uši, ale rád se tu podělím o poznatky se zapujčeným náhradním vozidlem octavia III, 1,6 tdi, 77 kw, najeto šedesát tisíc. Za prvé můžeme přejít ke zrychlení, papírově 10,8, reálně tak za 13 s, takže Corolle nemá vůbec nic co vyčítat. Interiér v základu, to je toyota na tom líp, objem kufru samo octavia lepší, toyota "jen" 450 l. Ale ! už jsem dlouho nejel v něčem tak traktoroidním, ten motor neskutečně hrkal, dole vůbec nebral, odjezdy z křižovatek na dvojku martirium, v otáčkách rychle umíral. Dlouhé kroky řadící páky. Dlouhodobá spotřeba tam byla 5,7, za čož jediné se dá to auto pochválit, zvlášť když jde z ruky do ruky. Jinak auto dělník, absolutně nepotěší. A to nemluvím o tom, že když jsem to dnes ráno v -6 nastartoval, tak vám nepřeji slyšet ten rachot. >:D
Super,
| 5. 12. 2016 16:36
jooo nový poznatek, nezahřátý diesel v zimě rachtá :-!
Super,
| 5. 12. 2016 16:47
Pardon, i když nejsem fanda do dieselů, tak tahle jednašestka v základu fakt nesnese srovnání. Když dáš vedle ni vybavenou oktu 2,0 Tdi v DSG, tak je to o parník auto někde jinde. Lituju každýho obchďáka, který musí jezdit s 1,6 Tdi. :-(
Kde jsou ty časy,kdy jsem měl Corrolu z roku 93
| 5. 12. 2016 11:45
Liftback s tím černým plexi vzadu a auto vypadalo vedle Golfa jako o dvě generace dopředu. V roce 93 to mělo víceprvek a 1,6ka 114 koní.
Motor ve srovnání s konkurencí jen šeptal a auto jelo při své váze jako dvoulitr.
Teď je to designová katastrofa spadající do kategorie Fluence.
A to že ve světě letí sedany a u nás kombíky je dáno vyspělejším uvažováním evropanů a taky evropan je mnohem vytříbenější zákazník, proto když chce někdo prodávat v Evropě musí zvolit vyšší standard než doma. Prostě prémiová Acura je v Evropě jen Honda. A to že u nás frčí nafta je dáno hloupou evropskou politikou, ve Švýcarsku to mají naopak, protože mají správně nastavené ceny PHM.
| 5. 12. 2016 11:55
Tady myslím platí rčení každej chvilku tahá pilku. Ještě tak před 10 lety byla Corolla na špičce v nižší střední, Honda Accord na špičce ve střední, teď ale podle mě mají navrh evropští výrobci, které dohání Korea a Japonci bohužel zažívají ústup ze slávy. Nikde ale není psáno, že to zase za dalších 10 let nemůže být jinak, že.
| 5. 12. 2016 14:22
V čom presne je uvažovanie Európanov vyspelejšie? Kombík je len sťahovák. Inú prednosť nemá. Horšia tuhosť(zadne lepené sklo na sedane), horšie odhlučnenie(od zadnej nápravy), horšia aerodynamika, vyššia bezpečnosť(nehrozí, že prevážané predmety sa dostanú do priestoru posádky). Toto sú proste výhody dane koncepciou na druhej strane stojí porovnávanie si papierového objemu kufru, ktoré je v EU tak obľúbené a kde proste sedan neobstojí.
No a Honde sa kôli jednému modelu neoplatilo držať v EU značku Acura. Taky Lexus, alebo Infinity sa tu stále nepredávajú ako Toyota, alebo Nissan.
| 5. 12. 2016 15:44
No vidíš. A ta jedna jediná přednost kombíků převýší všechny ty tvoje výhody sedanů >:-[]
| 5. 12. 2016 22:51
Pokud se opěradla dají sklopit, tak i obsah kufru dokáže prolétnout dovnitř, respektive vrazit do zad vzadu sedících pasažérů. U nesklopných nemůže selhat jistící mechanismus, ale opěrákem to může projít asi úplně stejně. Všechno těžší by mělo být přikurtované, to nejtěžší nejlépe rovnou zapřené o opěráky, aby se to při nárazu prakticky nerozpohybovalo. Někde jsem kdysi četl, že by opěráky měly být dimenzované na dva kufry po 20 kg, jestli si dobře vzpomínám, ale už si nevzpomenu, jak měly být umístěné (mám takový pocit, že až u opěráků a každý na jedné straně). A předpokládám, že se to bude mezi automobilkami lišit. Přišlo mi to celkem málo.

Vem to takhle, sice tu jsou rozšířené kombíky, ale zase tu kde kdo nemá náklaďák.
| 6. 12. 2016 08:23
Ja som skôr hovoril o situáciach keď ľudia nemajú natiahnutú roletku na kufri, lebo veď prečo by to tlačil dole, keď ma priestor po strechu a vôbec nemusí dať navrch 20 kg kufor, ale nehody typu zoskok do jarku a náraz do stromu niesu úplnou výnimkou tak sa predmety dostanú do vzduchu a potom idú do predu a už 200gramova konzerva vie byť celkom nepríjemná.

S posledným odsekom súhlasím. Ja naozaj nevyžívam osobné auto ako sťahovák na to viem využiť iné autá. Do auta potrebujem zbaliť max veci na dovolenku. Bicykle by som pri deťoch aj tak do auta nezmestil a ženu som naučil baliť sa úsporne :-)
| 6. 12. 2016 10:51
Pak bys měl mít přepážku. Ale jak často je kufr takhle naložený? A je to tvé rozhodnutí. Dá se samozřejmě debatovat o tom, kolik ta přepážka unese. Pokud dáš těžké dospod a lehké navrch, tak by nějaké hadry měla zvládnout. Základ je pořád náklad zajistit proti pohybu. Tohle samozřejmě platí i o věcech položených v kabině, nebo které někdo z pasažérů drží, hlavně vzadu. Nechtěl bys dostat tabletem do hlavy.

My dokážeme zaplnit i dodávku, ale mám rád kupé, tak se holt musíme uskromnit (nebo věci poslat).
| 6. 12. 2016 14:29
Lenže možnosť naložiť po strop je častý argument pre kombi. Sorry neprosím. Viem z okolia o jednom smrťáku kde sa to dotačnému nevyplatilo. Ja som nakladal pod plato a to je potom objem ako v sedane. Väčšina kočíkov sa do sedanu tiež zmesti aj keď táto vec je s kombi jednoduchšia.
Pre mňa sú niektoré argumenty pre kombi akceptovateľné (ľahšie nakladanie kočíka, možnosť hodiť klietku pre zviera) A niektoré nie. Napríklad to, že tam viem previesť kus nábytku. Ak sa tým prevozom neživím, tak si ho nechám za pár drobných doviesť a to sa mi za dobu používania auta vráti na spotrebe, vďaka lepšej aerodynamike.
| 6. 12. 2016 19:56
Samozřejmě. Objem kufrů sedanů nebývá malý. Velký rozdíl je v přístupu (už jen hrana v rovině s podlahou umí udělat citelný rozdíl). A nemusím vyloženě ládovat po střechu, může mi jen něco přečuhovat. Vem si třeba kufr, který v sedanu normálně nejde dát "na stojáka" (tedy druhou nejdelší hranou na výšku), pokud není malý; v kombi klidně můžu, přitom odhadem dobrých 45 cm bude pod hranou opěráků a třeba 10 cm nad, tedy nebude moc hrozit, že přelétnou přes (a je otázkou vteřin za ně dát takovou tu teleskopickou příčku, která tomu bude bránit; zároveň zabrání posunu vzad). A zkus si takové 30 kilové kufry ládovat do sedanu. To si víc mákneš a více než dva větší tam nedáš (plus něco menšího). Ale letiště se dá vyřešit a jinde člověk může balit flexibilněji.

Na druhou stranu si vem to opakované argumentování vozením vzduchu. Tak časté to tedy nebude. A máš samozřejmě pravdu, že je kufr naložený po střechu horší. I když je to do značné míry proto, že lidé kašlou na zajištění. A je pravda, že nevím, co to skutečně vydrží, i když náklad zajistím. Na tohle téma bych rozhodně rád viděl více crash testů.
Otazka na p. Micku
| 5. 12. 2016 12:01
Kolega uvazuje nad kupou a ma nasledujucu otazku, takze preposielam :-)

Chtel bych se zeptat na zkusenosti s priplatkovymi Bi-LED svetly. Zajima me porovnani proti klasickym halogenum a pak zda svetla maji segmenty (AFS) nebo jen prepinani dalkove / potkavaci.

Dakujem vopred za odpoved :-)
Otazka na p. Micku
| 5. 12. 2016 12:36
Bi-LED mám na letošním aurisu a porovnávat s halogeny se to snad ani nedá. Kdykoli přesednu ke kolegovy do předface corroly s halogenama, připadám si, že to vůbec nesvítí. Má to krásný široký jednolitý paprsek příjemné barvy ( jen některé nové cedule při aktivních dálkových docela oslňují )
AFS to bohužel nemá, trochu mne to taky zklamalo, ale paprsek je hodně široký, osvítí bez problému 4proudou silnici a ještě trávu kolem, takže jen automatická dálková ( rozpoznají auto tak na cca 200 metrů, takže při delších rovinkách je to stejně k ničemu a taktéž nereagují na horní poziční světla nákladních aut)
Otazka na p. Micku
| 5. 12. 2016 13:25
Dakujem velmi pekne za info a odpoved.
Otazka na p. Micku
| 5. 12. 2016 13:29
Jel jsem s nimi. Testovačku. Svítí naprosto skvěle. Kdybych si ji pořizoval (mám starší), tak do nich jdu. S nimi člověk pochopí, že Xenony jsou dražší, rozbitnější a svítí hůř. Líbí se mi, jak svítí i "nahoru" v režimu dálkových.
Otazka na p. Micku
| 5. 12. 2016 20:15
Dakujem za info.
Dobrá alternativa
| 5. 12. 2016 12:10
Snad si i Češi všimnou, že vedle Škodovky existuje příjemná alternativa.
Dobrá alternativa
| 5. 12. 2016 12:51
Možná všimnou, ale to je tak vše... V očích "čecháčků" to šanci nemá, tam jedině oktáfka v dýzlu...
Dobrá alternativa
| 6. 12. 2016 08:28
Ještě bych dodal, spotřeba 3,5 a náklady v servisu jako na třílitr :-) to je Německá povaha, když se někomu něco prodá, musí se vracet zpět a musí z toho stále "kapat" číslem jedna jsou rozvody a vše kolem? Proč... to jsou ukázkově vyhozené peníze. Toyota je nikdy neřeší a VW/skoda info... vyměňte i vodní pumpu, to, i ono... proč? Toyota to vyrobí a hotovo, nechce žádné další peníze navíc nad běžný servis, který stojí méně než u Skoda a je přesně daný
Spoustu toho autor zapomněl
| 5. 12. 2016 13:20
Jsem majitelem předfaceliftového modelu. Byl jsem projet nový jako výhledovou náhradu za ohýkanou Octavii 1.0 TSI. K recenzi mám několik poznámek.

1. Bezpečností asistenti zapomenuti. Autom samo brzdí a hlídá jízdní pruhy bez kecání do řízení (nastavitelné a zcela vypinatelné).
2. Automatické stěrače.
3. Automatické přepínání dálkových/tlumených světel (nemusí být jen pro Bi-Led světla).
4. Kotouče vpředu i vzadu, žádné sociální bubny.
5. VYhřívané sedačky.

To vše za 425 tisíc Kč - v nejvyšší výbavě už je navíc jen několik prkotin. S LED světly se dá po všech slevách sehnat za 440 tisíc. Levnější, pohodlnější, vepředu větší než takový Golf nebo Octavia. Motor za ty peníze úplně jinde.

Bi-Led světla svítí krásně a žádná konkurence v této třídě (Octavia) takové nemá. Příplatek za ně je jen 15 tisíc (!).

Oproti starší verzi zmizela ta šílená prodleva při sešlápnutí plynu, teď je na úrovni běžného turbomotoru. Mizerná žárovka v kufru však zůstala. Udávaná spotřeba na dálnici v recenzi také odpovídá.
| 5. 12. 2016 13:55
Motor za ty peníze je ok, ale jako vrchol je to trochu ostuda. Já bych si i připlatil u svého Aurisu za jejich 1,8, ale není v nabídce. Škoda, takhle je ten motor jenom adekvátní průměru konkurence.
| 5. 12. 2016 15:02
Auris je ale pozicovaný spíš výš než Corolla, ne?
| 5. 12. 2016 15:15
Já je v hierarchii Toyoty vnímám spíš vedle sebe než nad sebou. Výbavou jsou v podstatě totožné (Auris akorát umí víceprvek), rozměrově taky.
| 5. 12. 2016 15:17
Ale Auris je to auto dělané pro Evropu... přesně, umí víceprvek, umí kombík, umí hybrid... je fakt, že cenově je to +- podobná hladina.
| 5. 12. 2016 15:24
Taky umí diesel. Rozdíl je opravdu spíš v tom, jak píšeš, v trzích, pro které jsou ta auta primárně určena.
| 5. 12. 2016 14:56
ahaaa, uz chapem - dobre si kupil, nech len sluzi :-)
| 5. 12. 2016 15:29
Ale blbost prosímtě. To je zase argument jako noha. Je snad nepravda to, co jsem napsal ?
| 6. 12. 2016 08:55
az teraz som pochopil tie reci hore;
este raz, vies preco si ju kupil ok, ale nechaj aj ostatnych nech si kupia za tych 425tkc, co chu - ak si nevyberu corollu, nemusia hned urobit zle;

co sa tyka jazdnych vlastnosti corolla vs. octavia - v objektivnych meraniach by som takto od stola skor stavil na octaviu, ale samozrejme pocit z riadenia je pre mna tiez dolezity.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 14:13
Tak na vlastnost reprezentativnost mám co se týká auta zas 0,5 mega trošku jiné představy a nároky, než autor popisuje u Corolly. Je to aspoň dle mě jen a pouze jaoponský mainstram s naprosto průměrným motorem a kromě přídě unylým až nemoderním designem v exteriéru i interiéru. Toto auto bych určitě nedoporučil někomu kdo od něj čeká že ho bude reprezentovat.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 14:32
A jaké auto je za ty peníze reprezentativní ? Co je to vůbec reprezentativní auto ? Nikdy jsem to nepochopil. Snad ne firemní základní bílý superb 1.4 TSI - toto jsem tu někde v diskuzi četl. Nebo snad Golf, Octavia, Focus ? Pod 1 milion není reprezentativního nic.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 14:58
Jediná a správně reprezentativní je Octávka v dýzlu...
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 15:10
Za půl mega bych si teda radši koupil turbo benzínovou Oktávku. Ten asijský design mi fakt nesedí.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 15:49
Mně zase nesedí německá nuda, takže pro každého se na světě najde to pravé. Jen spousta fanoušků té nudy to není ochotna připustit.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 18:54
Já mám dojem, že to auto navrhoval slovenský designér. Nicméně, je to celkem jedno, nemá to krysí rypáček a turbo benzín nebude mít takovou potřebu kvedlat pákou.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 19:16
Slovenský designér v duchu německé nudy... Výsledkem je podivná německá nuda.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 22:47
Ani ty nejsi ochoten připouštět, viz "čecháčci, co si kupují oktávku"
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 18:18
To ano, ale bude reprezentativní, jak kolega diskutující uvádí ? Dost pochybuji.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 16:49
S tím superbem jsi to trefil, i v základní bílé a "holátku" je o 100% reprezentativnější než tadle šikmooká zrůdička. Corola se týká reprezentativnosti tak ta je tak na úrovni rapidu, či renaultu fluence. Ty jsou ale asi tak o 150-200tis Kč levnější.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 17:13
Tohle je ubohost. NIkdo nesrovnává Corollu se Superbem, který je o třídu větší a dražší auto, ale reprezentativní auto to není. Reprezentativní prostě znamená, že udělá dojem. A to jak co a jak na koho. Na dělňase Superbem dojem uděláte. Na normálního člověka vůbec.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 20:58
Ta nudnost k reprezentativnosti tak trochu patri. Reprezentativnosti vyzaduje urcitou davku strohe a umirnene elegance. Reprezentativni obleceni je oblek. Nudny, porad stejny, ale reprezentativni. A k tomu ma octavka, nebo superb rozhodne blize. Ta auta jsou proste dospelejsi. Corolla teda taky plati za nudne a ciste racionalni auto, ale ten design se v posledni generaci snazi pusobit odvazaneji. Ambice designeru sice tvrde narazi, kdyz se musi na auto naroubovat tak, aby to slo vyrabet za slusnou cenu, dale aby take auto svymi uzitnymi vlastnostmi neurazilo konzervativni a pragmaticke zakazniky, kteri v pripade corolly tvori vetsinu.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 22:36
Oblek ani auto nemusí být nudné, aby byly reprezentativní. Doba už pokročila.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 23:35
Záleží na pohledu. Jsou lidé, kteří dokáží dlouho diskutovat například o obšití knoflíkových dírek. Pro ně obleky nudné nebudou. Respektive, pro ně nudný oblek bude pravděpodobně levný oblek, protože na něm nebude nic stát za druhý pohled, nebo snad dotek. Je to tedy subjektivní. Já bych i tak mluvil o tom, že je nezajímavý, ale nudnému se asi víc nepřiblížím. Nevím, co s tou nudou lidé tady mají. Chápu krásu, funkčnost nebo zajímavost, ale nuda? Nudné mi přijdou aktivity, ne věci.

Reprezentativní může být kde co. Pokud je člověk excentrický, extravagantní a nechce to skrývat, může to být zajímavé. To bylo i dříve. U aut bych mluvil hlavně o tom, že je čisté, má v pořádku lak atp.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 19:08
Golf Variant TSI Maraton edition - kombi s xenony, se sportovními sedadly a interiérem, který je o světelné roky dál než to v corolle. Celé auto je výrazně hezčí, Golf je v Evropě etalon třídy. To corolla rozhodně není. V podstatě každá značka chce mít svého golfa. :-)
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 20:34
Jo ? Tak až zahodí drahé, poruchové a blbě svítící Xenony a přejdou na LEDky, tak přijď. Interiér golfu je za ty prachy naprosto stejný, jen kufr má udělaný lépe (z kvalitnějších potahů). Sportovní je na těch sedačkách leda vzhled, ale už určitě ne pohodlí.

A vůbec, nejdřív se v tom svez mladíku. Nezkušenost z tebe přímo čiší.
Reprezentativnost
| 5. 12. 2016 21:36
Sportovní sedadla zřejmě kolega myslel Ergoactivy s atestem AGR. Ty jsou v tomto směru spolu s Opláckými AGR jasným etalonem pohodlného posazu pro každou konfekční i nekonfekční velikost. Jsou součástí paketu Marathon edition. Jen tak namátkou seřizování v 8 směrech, sedák s variabilní délkou 50-55 cm, který skvěle podepírá stehna, bederní opěrka s masáží, 3 stupňový výhřev. To japončík v životě nepochopí že správný posaz je základ pohodlné jízdy. A kromě Lexusu jsem tak kvalitní sedadla v žádném japonci ani o třídu výš neviděl. A než tady začneš psát pohádky tak se v tom raději svez.
Reprezentativnost
| 6. 12. 2016 08:47
S tými oplackymi mam najazdené tisíce Km a určite niesu zle. Ale sedel som v autach kde mi štandard sadol podobne dobre a nepotreboval som 10 minút laborovať. Široká možnosť nastavenia je dobra ak sa v aute strieda X ľudi. Ale keď kupujem auto pre seba, tak posed riešim už pri nákupe. A posed nie sú len sedadla, ale aj veci čo otravujú moje práve koleno a toto je v Golfe tragické. Pre mňa zatiaľ neprekonané auto v tomto smere bola Impreza čo som nejaký čas vlastnil. Dobré bočné držanie, operadlo tvarované ako podla môjho chrbta a stredoví tunel mal v mieste opretia nohy primeraný rádius a nie designovú hranu, ktorá mi pije krv tak snáď v 80% súčasnej produkcie.
Reprezentativnost
| 6. 12. 2016 12:52
Rozsah nastavení je důležitý, i když se řidiči nestřídají. Protože jsou lidé různí a díky tomu se pohodlně usadí více lidí (potenciálních kupců). Jednou to nastavíš a je pokoj, ani nepotřebuješ všechno v elektrice a paměť (respektive klíč s profilem pro každého), což je právě dobré, když se řidiči střídají (bez paměti/ profilu je pak šířka nastavení k vzteku, protože přenastavení trvá déle).

Zkus automobilkám napsat, že by měly brát větší ohled na lidi jezdící s roztaženýma nohama. Nebo jak to sedíš, že ti to dělá problém.
Reprezentativnost
| 6. 12. 2016 14:05
Predáva desing. 90% ľudi si auto kúpi podľa vzhľadu, alebo preferencie značky a sedí v ňom max 10 minút v showroome a potom pol cesty laborujú ako sa v ňom usadiť.
Mňa by skôr zaujímalo ako sedíš ty. Ja si chcem nohu oprieť na dlhé cesty je to oveľa pohodlnejšie. A pri mojej postave tam naozaj nemusím sedieť z roztiahnutými nohami. Proste nie každý je 50 kilový baleťák. Okrem toho nepotrebujem aby som tam mal meter široký priestor len aby tam nebola stupídne ostrá hrana. A evidentne nie som jediný lebo na toto sa sťažujú aj mnohý recenzenti, ale iba na serveroch kde sa auta naozaj testujú
Reprezentativnost
| 6. 12. 2016 19:27
Nemám ani 50, ale ani 90 (pohybuji se kolem 70-72 při zhruba 183 cm). Jak sedím? Co nejníže (nemívám problém vidět přes palubní desku) a tak daleko (a s takovým sklonem sedáku), abych mohl pedály sešlápnout nadoraz a nepral se s polstrováním. Kolena mám trochu od sebe, ale neměl bych přesáhnout vnější šířku sedáku (možná na šířku ramen a nejsem zrovna korba; nevadí mi sedáky s výraznějším bočním vedením). U pravé nohy je to víceméně otázka té vůle potřebné pro sešlápnutí brzdy. Kolenu ani není příjemné, když mám dlouho nohu příliš vytočenou (patu mívám snad trochu vlevo, mezi brzdou a akcelerátorem, takže trocha nevadí). To jen tak z hlavy, možná se na to zkusím někdy zaměřit.
Reprezentativnost
| 7. 12. 2016 06:08
M;j posed je v zásade podobný len proporcie iné. Takže v klasických autách som donútený dávať sedadlo skoro na doraz dole. A nohami tiež nejako nepresahujem šírku ramien, len som trochu väčší a keď napríklad na diaľnici nechcem zbytočne držať nohu rovno, tak vo väčšine aut sa oprie o stredový panel skôr ako ju zadrží sedák. Takže toto je pre mňa dôležitý bod pri nákupe súkromného auta.
Reprezentativnost
| 7. 12. 2016 07:55
A to ten golf v kombiku ma byt reprezentativni auto? >:D
dokonale
| 5. 12. 2016 14:42
vzhlad motor charizma priestor interier... imidz.. celkova aura... niet co dodat.. corolla je len jedna ... takej octavii sa o tom co dosiahla corolla vo svete moze len snivat... to je uplne iny vesmir ... toyota :yes:

pacia sa mi aj tie elektrony ( a la citroen ) ... spolu s tou "luxusnou" farbou dodavaju corolle snad az reprezentativny a noblesny vzhlad... aj ked za mna ta americka verzia corolly je aj tak najkrajsia ;-)
dokonale
| 5. 12. 2016 16:52
Máš pravdu, je to jiný vesmír, takový japonský, bezpohlavní mainstream bez nápadu a bez šťávy.
dokonale
| 6. 12. 2016 08:17
Raková Octavia a Rapid... to je úplná extáze ;-) co teprve ty úžasné příplatky... a ta kvalita ;-)
dokonale
| 10. 12. 2016 19:53
Škodofka je nejlepčíííí a nejkvalitnější ve vesmíru... :-)
dokonale
| 6. 12. 2016 08:21
Ano, Corolla je běžné, fajn auto. Skoda je odpad VW, taková Dacia od Renaultu, jen na to mnozí nepřišli... ve Skoda tady v Německu odmítají jezdit i Fluchtlinge/utečenci.
Hezký článek, dobrá práce, máte uznání
| 5. 12. 2016 20:13
Děkuji Vám, že jste v článku nepoužívali české, novinářské, podprahové reklamní spojení: "škoda, že"... nemá to, či ono"

Evropa není pro Toyotu tak důležitá. Corolla 2015 se prodávala v zemích mimo EU, běžně s motory 1,8 + 2,0 man i automat, také 1,4D-4D i s automatem. Tato nová na tom bude stejně + bude hybrid. (lehce ojeté 1,8 a 2,0 se sem tam objevují na Mobile.de)

Pokud automatu CVT, bezhlavě v kopcích nešlapete na krk, jezdí skvěle a jde o lepší, pohodovější, úspornější spojení.

Corolla je postavena pro nesmírnou životnost, je za dobré peníze. Ale známe to, jednomu dáte krajíc čerstvě upečeného chleba a ohrne nos..., jiný si daru velmi váží.

Na životnost jedné, běžné Corolly, potřebujete odhadem tři-čtři VW-Skoda, to myslím vážně.

V plné výbavě stojí +-500.000, ale od 615.000 se dá pořídit už nový Prius IV a tam je efektivita o dva řády výše. Nedávno jsem viděl, jak Rasťo Chvála jezdí s Priusem [odkaz]
| 6. 12. 2016 08:19
Da sa suhlasit, az na ten EU trh. 3. najvacsi trh sveta nie je dolezity a miestami sa to zrovnava ? Tak preco Toyota vyvija Avensis, Auris pre EU a v EU ?
Politika Toyoty stoji za macaci prrrd. Sam mam Avensis, tak hadam o tom nieco malo viem.
| 6. 12. 2016 13:17
Vkládáte sem co jsem nepsal, navíc Avensis.
Pohoda, klídek :-) vy to stejně nezměníte, i když o tom něco víte.
| 7. 12. 2016 08:09
"Evropa není pro Toyotu tak důležitá."
No dajte sem realne cisla. Corolla, Auris, Prius maju vela spolocneho a to nie len ako technicke riesenia, ale cielovu skupinu, kde sa portfolio prekryva.

Preco nema 1,8 Corolla v EU ? Velmi jednoducha odpoved. Pretoze Avensis. Staci ?
| 8. 12. 2016 10:48
Ne nestačí. To bys takhle mohl říct, že Octavia nebo Golf mají končit na 1.4 TSI, "protože Superb" nebo "protože Passat". >:D
| 8. 12. 2016 11:30
Comu nerozumies ? Mohol by som povedat co chcem, ale tu ide o tom AKO TO VIDI TOYOTA ... mozes poslat dotaz, preco Corolla konci u 1,6 v EU ...
| 8. 12. 2016 13:39
To co píšeš by znamenalo, že Toyota vidí Auris výš než Corollu... což si teda myslím taky, ale už je to sporné téma.
| 9. 12. 2016 08:05
Asi ano, ale 1,8+ nemas ani v Aurise. Takze je to jedno. Ta pachut marketingu zostava ...
| 9. 12. 2016 10:29
Máš 1.8+hybrid, ne? Co se Avensisu týče, už jsem slyšel názory, že 1.8 nebo 2.0CVT je dynamicky prašť jak uhoď... možná i od tebe? Teď fakt nevím.
| 9. 12. 2016 11:29
Myslel som vykonovo ... 1,8 108kW. No Avensis proste nema ziadny hybrid (wake up Toyota) a konci na 152 PS, pricom rozidel k 1,8 je minimalny, ak vobec nejaky je ...
Za 0,1 se*** zaplatis 0,5 - 1 litrom spotreby. Vysledok - 2.0 v tejto podobe nema zmysel. Ovsem bavime sa o Euro4-5 variante. Euro6 je vraj prepracovana cela rada (teda ECU), ako velmi, neviem. Vraj su ostrejsie reakcie (aj tu to zaznelo).
| 9. 12. 2016 12:47
1.8 s hybridem v Aurisu mi zní dobře, to je pro kompakt zajímavá alternativa k turbobenzínu - hybrid dodá trošku síly dole, po městě částečně na elektriku...
| 9. 12. 2016 15:09
No mne nelezie do palice, preco 300h nie je v Avensise, ale v RAVke ... cuduj sa svete, Avensis pada predajmi do .... cirenej diery ... 8-s
Corolla
| 5. 12. 2016 23:08
Corolla existuje ve dvou (hlavnich) verzich - pro US trh (k dostani i napr v Jap) a pro "zbytek sveta", coz je predevsim Cina, SE Asie, Australie a Rusko.
V "Evrope" je hlavni trh Rusko (a staty kolem) + Turecko. Zapadni & stredni Evropa nejsou pro Corollu primarnim trhem.
V Rusku je Corolla zaklad = nejlevnejsi Toyota. Konkurence je Cerato/Elantra, Jetta, Focus. Vzhledem k tomu, jaky image Toyota na vychodnich trzich ma, je to de facto "mam na Corollu a nevadi mi, ze ji ma kazdy druhy?" - pokud mam a nevadi, tak vlastne konkurenci nema.
Sedan protoze tepelny komfort v kabine, v Ru byva obcas zima a take bezpecnost - je mozne otevrit kufr a mit pritom zamcene auto (dano historicky - dnes uz to neni vysada sedanu).
Zadni cast po FL je cilene podobna Camry, ktera ma napriklad v Ru naprosto neotresitelnou (= vysadni) pozici & image a obrovsky trzni podil.
Touch display protoze je to "cool" a "high tech", ale predevsim protoze je to levnejsi reseni nez hw spinace.
"Jednodussi" technika a motory je zcasti "dojem" a zcasti ustupek spolehlivosti, ktera je na mimoevropskych trzich casto dulezitejsi nez co zname my - u nas je vsude kousek, v Ru pri -20 a 100 km od nejblizsiho mesta muze jit o zivot.
Vzpominam si na diskuzi s taxikari v Almaate, kdyz jsem se ptal proc maji tolik Toyot s CVT (corolla) nebo "obycejnou" 6AT (camry), tak na me koukali jak na blazna, ze co by jako jineho meli mit. Rikam DSG od VW, oni ze nekteri odvazlivci to zkouseli a vetsinou jim to auto neprezilo zimu, tak to po zarucni oprave prodali. Jedina pouzitelna konkurence je pry Hyundai / Kia.
U nas (= v Evrope) Corolla moc sanci nema (bo sedan, bo Toyota, bo atmosfera, bo EU trh ma jine priority - urcite ale ne spolehlivost v narocnych podminkach), ale cim dale na vychod, tim vice se prodava.
Corolla
| 5. 12. 2016 23:16
:yes:
Avalon > Camry > Corolla
| 6. 12. 2016 08:06
Něco o Corolla [odkaz]

Vše souhlasí, US-Corolla má odlišný, kulatý čumák a silnější motory [odkaz]
[odkaz]

Sám mám dvě Camry, starší a novou. Ta starší 2002 2,4i automat LPG, ve 110.000km má auto druhé destičky, první přední kotouče, jinak vše původní, jezdí bez sebemenší chybičky. Ta nová, tam není co řešit

Camry se také liší pro US/RU trhy
US verze [odkaz]

předchozí model 2015, po faceliftu: už plná zadní světla a kulaté mlhovky v předním nárazníku (dá se koupit i v Německu, jednou za měsíc se objeví pěkný kus, ale chce to trpělivost) [odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

Verze ro Ruský trh, Indii, atd., byla ještě jiná, osekanější/tvrdší klimatické podmínky
[odkaz]

Camry má většího bratra Avalon, i Corolla v něm mnohé nachází [odkaz]

Hlavně pro mnohé "lepší lidi", je to... jen Toyota
Avalon > Camry > Corolla
| 6. 12. 2016 11:19
Ano, Camry Core (US) & Camry Prestige (ostatni trhy), v Australie i Jap se prodavaji obe verze. Jinak ty semi-officialni nazvy krasne vystihuji, pro koho to auto je. Zatimco v USA je to opravdu nuda, sed, auto pro konzervy, ve zbytku sveta (tedy krome Evropy) je Camry neco vice ci mene extra. Napriklad v RU ma Camry mnohem lepsi image nez Passat ci Superb. Je to i tim, ze dlouhou doby se nabizela jen s "normlanimi" motory - 2.4, resp 2.5 and 3.5 V6. Az v r. tusim 2013 prisel 2.0, vyrabeny v Cine.
Nova Camry bude ted predstavena v Detroitu a mel by to byt poprve od devadesatych let jen jeden model pro cely svet (stejne jako napr. Mondeo jiz dnes).
V Camry i Avalonu jsem se najezdil hodne a opravdu jim neni co vytknout. Pohodlne, spolehlive, ale bez emoci, to je pravda. Na to jsou ovsem jina auta.
A ze Toyota ma v Evrope takovou image jakou ma beru napr ja jako vyhodu, je to velice neutralni brand.
Nejuspesnejsi...
| 6. 12. 2016 08:56
...automobil vsech dob. A z dobreho duvodu. Jde o prakticky bezchybny vuz. A to uz nekolik desetileti. Zadne jine automobilce se neco podobneho nikdy nepodarilo.
Tato generace navic vypada vyborne. Nic pro konzervy, ale to je prece dobre. Pro ne tu mame evropskeho vyrobce, kteremu se dari, darilo.....podvadet. ;-)
Nejuspesnejsi...
| 6. 12. 2016 10:00
Osobne bych to nadseni mirnil, ale pokud cisla hovori o tom, ze prodali xy milionu, tak proc ne.
Osobne jsem si z teto debaty odnesl to, ze Corolla je auto na "deset" let a to je neco, co hledam. Potrebuju auto, ktere vydrzi, bude spolehlive jezdit a jestli zapada do designove vlny roku 2016 je mi vice mene jedno, protoze v roce 2020 a 2025 s nim stale budu chtit jezdit.
Pokud by nekdo doporucil prodejce, tak lepe pres soukromou zpravu.
Nejuspesnejsi...
| 6. 12. 2016 10:29
Ja by som sa tiež krotil. Ono tie generácie sa navzájom dosť líšia. Keby to bolo ako pri golfe, že v podstate sú všetky golfy furt na jedno kopyto, tak beriem. Ale toyota celé tie roky jednu svoju triedu áut volá proste corolla. Len neprechádza z názvu do názvu ako to robí povedzme renault 25, 21, laguna 123, latitude, talisman. Keby to bol furt renault laguna, bohvie aké čísla by to malo čo sa týka predaných kusov.
Nechápte ma zle, nechcem dehonestovať úspech corolly či ju dokonca haniť. Sám mám druhú a som spokojný. Len je fajn mať naliate čisté víno, neriedené vodou.
Nejuspesnejsi...
| 6. 12. 2016 10:32
Fakt, ze Toyota sve generace rozlisuje beru jako vyhodu. Aspon je jasne, ze jde o novou generaci. Jini udelaji jen mansi facelift, ktery potom nazyvaji novou generaci a mnozi jim to zbasti i s ....
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 11:03
Momentalne uvazujem nad kupou noveho benzinoveho sedanu v cene v ramci moznych zliav okolo 17000€. U Toyoty to asi moc nepojde ale vo VW a Skoda ano. Rozhodujem sa medzi Toyota Corola 1.6, VW Jetta 1.4 TSI 92 kw a najnovsou Skoda Octavia 1.4 TSI 110 kw. Co by ste mi poradili z hladiska motorov a spolahlivosti? Jazdy mam najviac medzi okresmi, potom sem tam dialnica a najmenej mesto. Dizel zatial neriesim.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 11:17
kolik let chces to auto vyuzivat?
1.4 tsi tahnou odspodu, auta maji 6kvalt. Pro jizdy okolo 100kmh jsou zcela postacujici.
Benzinove motory se rychle zahreji na provozni teplotu. Aby turbomotor vydrzel, je treba ho nechat chvili vychladnout pred zhasnutim (1-2 min). Motorovy olej menit do 12 mesicu. Navic, ty 1.4 zerou mezi 5-6 L na okreskach.
Osatni parametry jsou otazkou osobniho vkusu. Takze sednout, projet, rozmyslet a vybrat.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 11:21
Z "hladiska motorov a spolahlivosti", pokud tedy kladeš důraz na tu spolehlivost, bych zařadil na seznam Mazda 3 2.0G 88kW Challenge za 17.290€ ceník. Z mého pohledu tam chybí xenony/LED, ale jinak je to fajn... a sedan se mi líbí víc než hb.

Z pohledu dynamiky samozřejmě tu 110kW TSI, to je motor o třídu jinde. Ty ostatní budou +- srovnatelné a vybral bych si z nich tu Mazdu.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 12:24
ty by si si vybral tu Mazdu, alebo Depesakovi ju odporucas kvoli spolahlivosti???
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:00
Podle zadání co píše Depesak (sedan, benzín, 17k€ koncová cena, spolehlivost jako priorita) bych zařadil Mazdu mezi favority a šel ji projet... s očekáváním, že bude jezdit nejlépe z uvedených (a bude nutné dělat nějaké kompromisy ve výbavě, třeba obětovat lepší světla - to ale u Octavie taky).
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:26
jasne, ak by si mal ty riesit dilemu 88/110kW? fakt za to stoji to riadenie/radenie/podvozok Mazdy?
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:36
Ches honit 88 nebo 110 kW na okreskach? Jizda v aute neni o vykonu, ale o bezpecnosti.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:45
nerozumiem celkom tej reakcii... jazda v aute je pre mna hlavne o jazde, a k tej vykon neodmyslitelne patri.

ak BY som mal vybrat medzi 88kW Mazdou a 110kw Leon/Octa/Golf za rovnaku cenu, tak mam jasno
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 15:22
Auto zpravidla (ne vzdy) slouzi ucelu neco nebo nekoho prevezt z bodu A do bodu B. Jsem toho nazoru, ze mensina lidi se seda za volant, aby se jela projet.
Z prvni vety vychazim, kdyz pisu, ze prvni je bezpecnost a pak kilowatty. Pokud je zadani okresky a sem tam dalnice, tedy 90-130kmh, pojede stejne dobre 88kW jako 110kW. Kdyz bude zadani nemecka dalnice (150-180 kmh), tak bude odpoved jina.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 18:07
To už si musí každý rozhodnout sám, jaké jsou jeho preference a co od jízdy očekává, nelze dělat obecné závěry. Pro mě jsou důležité jízdní vlastnosti, auto mě musí bavit. Po okreskách si dovedu zařádit i s polovičním výkonem, než o jakém je řeč, nicméně čím více, tím lépe.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:37
Upřímně... nevím. Řeknu to takhle - při volbě mezi obyčejnou Mazdou 3 sedan na 16" s halogenama a Octavií na 16" s halogenama po faceliftu >:-[] pro mě má rozhodně větší přitažlivost ta Mazda.

Proti tomu stojí +22kW/+40Nm, k tomu pár cm v kabině - těžká volba.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:54
Ano, v těchto argumentech máte pravdu... ale majitelé Toyot hledají něco víc, řekl bych takové rozhodování mají již za sebou, nebo jej neřeší a hledají něco víc, něco jiného.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:16
Co víc? Nezajímá je design, nezajímá je dynamika, chtějí jen aby to fungovalo s nízkými náklady? Já nevím, jestli bych tomu řekl, že hledají něco víc...
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:24
Nechtějte odpověď za každou cenu, to nevede k dobrému.

Toyota není pro každého.

Sám mám souběžně pět aut, které za 1-3roky obmněnuji, protože najezdím 70-100.000km ročně posledních 18-20let. Měl jsem snad vše, od Peugeot, několik A8 4,2, nejlepší terénní auta, několik S6, MG ZT-T, ale přes patnáct Prusů.

Jezdím 3-4x týdně CZ/DE, po dálnici jen 20-30% a nejaponská auta vždy do roka-tří odrovnám, jsem velmi slušný řidič, ale DSG v prostředí kde se pohybuji, odrovnám do roka... celkem se stalo 3x. Takový Prius s CVT prostě zničit nejde, proseděl jsem ve třech přs 500.000km a dám za něj ruku do ohně. Stejně tak jsem nenašel v náhradu za starou AWD Previa z roku 1991 (to mne živí auta čtyřkolky). Ano, některé Toyoty měli problémy (motory 2.2D-Cat nebo olej brali staré motory 1.8i a do budoucna budou velké problémy s teď prodávanými motory BMW v nových Toyotách).

K čemu mi byl nádherně jezdící phaeton W12, když mi odešla za 100euro lambda a 1.700euro stojí přehození/vyndání motoru, ano, to není správný příklad. Ale VW, BMW, MB to bylo pořád, ale pořád něco. Já považuji za obtěžování zákazníka výměnu rozvodů... proč? Jiný to umí vyrobit tak, aby mi to dál nevytahovalo peníze z kapes... problém Německé mentality je ten, že prodané auto se vždy musí vracet, musí z něj ukapávat/další příjem, rozvody, to, nebo ono... nebo myslíte, že inženýři a konstruktéři jsou idioti, co nedokáží vyrobit nesmírně kvalitní věc/auto? Bohužel na tom nikdo nemá zájem. Toyota je ještě jedna z mála, jestli ne jediná, která Vám dá ruku na to, že to bude fungovat dlouhodobě... a má přesně daní náklady. To jsou ale pouze mé zkušenosti.

Takže než Passat, MB E, Superb, raději Toyota Camry, nebo Avalon. Fajn byla i Honda Accord
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 16:49
skvěle definováno :yes:
(to platí na tvůj předešlý post..) ale souhlas i s tímto.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 15:44
Tak design je subjektivni, na tom se urcite shodneme. Ja jsem na jare kupoval pritelkyni auto, chtela "neco hezkeho". Tak jsme se sli podivat na DS3, A1, Mini, vsechno si to projela a nakonce vyhralo co? Yaris Selection hybrid - cerno-bila kombinace. Ridi se ji to naramne, libi se ji to a co vic, je to jediny takovyto Yaris siroko daleko (podotykam, bydlime v Nemecku). Porad ji nekdo rika, jake ma krasne auto. Takze i Toyota muze vypadat dobre.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:33
vedel som, ze sa nakoniec z toho vyzujes >:-[]
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:42
napsal jsem Vám odpověď, ale vy jí nevidíte a ještě jste napružený.

Nemá smysl házet hrách proti zdi, pro Vás Toyota není.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:47
Měl jsem podobné dilema při výběru posledního auta. K tomu ti klidně napíšu víc, ale ve finále to bylo tak těsné (ve prospěch výkonu), že si vůbec netroufnu z toho odvodit nějaký obecný závěr.

Pokud se dívám na slovenské ceníky Mazdy 3 Sedan a Octavie 3 fl, tak mi z toho teoreticky vychází jako favorit Mazda - za předpokladu, že karoserie lift a sedan jsou pro mě rovnocenné a řeším jen design + motor + výbava + jízda.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 15:11
tvoj vyber poznam a rozhodol by som sa rovnako (skoda DCC ;-) )
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:41
Mazda ale nema lepsi podvozek. Jen to rizeni a od toho se u lidi, kteri nemaji moc ridicskych zkusenosti ( jezdit rychle bliz limitum, je hezky najet milion km 90 km/h po okresce nebo 140km/h na tempomat na dalnici.. ale jaksi k nicemu.. v diskuzich bezny jev) odviji pocit, ze to ma super podvozek ktery necha beznou konfekci za sebou.. nenecha, bude to naopak. Dalsi veci, kterou muzes zvlast hodnotit je komfort a jde i o to, jak ho vnimas. V pripade Mazdy ovsem kvuli podvozku na okreskach nejrychlejsi nebudes a to vubec nemluvim o motorech a vykonu, coz je doslova a do pismene tragedie a snad az v pristi generaci maji prijit turba.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:03
Já nevím, Mazda je hezké auto, s korozí na tom ale prostě není dobře. Kdo Mazdu měl a znal jsem je, tvrdě to vždy zaplatil na servisu-zbytečné výdaje, které u Toyoty nejsou v takové míře, navíc Mazda má korozí a horší kvalitou pošramocenou pověst a obrovský propad hodnoty jako ojetina/proti Toyota.

V Německu běžný lidé, kteří slušně řečeno nechtějí vw skoda (protože je v rodině měli a už nikdy), Mazdu použijí ve větě když hledají, ale spíš tady hodně vítězí Honda, ale i Suzuki (v chudších lokalitách, blízkých Česku). Toyoty tady prodávají spíš Yaris a Avensis a hodně new Prius IV. těch tady jezdí s nových Toyot nejvíce (na Hybrid +3000euro dotace na pořízení a nulová roční daň, např proti dieselu, kde se pohybuje privatní auto 250-420euro/roční daň).
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:31
Bylo by zajímavé podívat se na německá čísla. Dlouho jsem to nedělal, ale myslím si, že by se ukázalo zhruba tohle:

Volkswagen má jasnou dominanci. Pak jsou tu další víceméně německé mainstreamové značky (Opel, Ford) a Škoda jako nejsilnější dovozová značka. Pak jsou tu německé prémiovky. Pak jsou tu další evropská (Renault, PSA) a víceméně evropská (Hyundai&Kia) auta. A pak až je Honda, Mazda, Toyota, Suzuki.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:49
Důležitá nejsou čísla, to je umělá veličina... exporty, reexporty, pronajatá auta do zahraničí.

Není důležité ani to co vidí většina návštěvníků, když jede po Německé dálnici...

Důležité je to, v čem jezdí lidé mimo dálnice, do práce a zpět... a Škoda ani VW to prostě není, vidím tady snad víc Dacia Stepway, než VW... skodu tady nemá téměř nikdo. Jedna mladá učitelka, jeden co žil v Česku, pak přidělené firemní, něco jako když v CZ přdělíte zaměstnanci Dacii, protože je nejlevnější, tak se tady pronajímá skoda na rok-tři a limit 30.000km... pak jde na export.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:56
Sorry, tohle neberu, to je jen takový neumělý pokus o přepisování statistik tak, aby lépe vyhovovaly něčím představám. Golf dominuje své třídě v celé Evropě a v Německu nejvíc, na tom není nic umělého. Jestli je někde u vás na vesnici (možná v bývalé DDR?) víc Dacií, tak fajn, ale já se radši podívám na ta čísla.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 19:24
Cisla jsou zavadejici... v cele EU, cim vyspelejsi zeme, cim vic vzdelanejsich lidi, tim se s nimi vic kouzli... je jasne, ze v Nemecku bude snad nejprodavanejsi Golf, nebo proste VW, v Cesku Skoda. Na to nejsou statistiky zapotrebi... jsou to narodni znacky, i kdyz v pripade skoda, jde o Nemecke druhorade auto za plnotucne penize.

Nechapu jak casto lide z Ceska maji pocit, ze DDR je neco horsiho... to je jako Madar, kdyby se povysoval nad Cecha... je o malosti. exDDR je porad o takovych tricet let napred, pred nami v exCSSR a vypocitat se to vlastne neda. V prvni rade jde o etiku od materske skolky, slusost, viru... ano i spatne veci tady jsou, ale to co na silnici za hodinu zazijete v Cesku, nelze zazit za 1/2 roku v Nemecku.

Jinak VW jsou tady hlavne dodavky (jsou na ustupu, protoze MB V je proste lepsim autem), hodne Caddy, golfy paradoxne moc ne a kdyz, tak vytunene, nebo Golfy R, Skoda take nic moc. Na zapade hodne Audi, BMW, Mercedes... podle postaveni. Pak jejich SUV derivaty. Je tady par lidi co ma po dvou novych Porsche, cabrio a SUV. Hodne Lexusy, od Toyoty Yaris, Priusy, temer zadny Auris a Hondy... tech je tady dost.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 20:44
Čísla jsou zavádějící, zatímco pozorování, že Golfů jezdí málo a Škoda taky nic moc, to je paráda. Člověk si hned udělá obrázek, jak to v tom Německu vlastně vypadá. Na ten zbytek už nějak nemám sílu, třeba zase někdy jindy...
Toyota vs Group
| 7. 12. 2016 04:42
Pane, v jste uplne, uplne mimo od a do z co pisete. Zeptejte se na DDR nekoho z toho "praveho" Nemecka a reci o tom, jak se v Nemecku jezdi.. koresponduje to s vasimi nazory na Toyotu..
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 21:30
Je to tak, japonské značky tvoří chvost registrací v Německu a dnes už je válcuje třeba i Hyundai.
[odkaz]
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 15:06
Tak sa tu bavime cisto hypoteticky, ja nove auto urcite kupovat tak skoro nebudem.
Momentalne by som si ani nic z ponuky nevedel vybrat, Auris ma sklamal, ked som si nevedel sadnut za seba - z aut nizsej strednej, kt. sme skusali (pomahal som kolegovi s vyberom auta) sa mi tam zdalo byt najmenej miesta na nohy, nesedel mi posed vodica a ani pristrojovka.
najnovsi Avensis sa mi vizualne az tak nepaci + nevedel by som si tam vybrat motor.

Ale ja som, a este dlho budem bazarovy kovboj, ak by som si mal tam nieco fakt vybrat, tak Avensis kombi 2.0 VVT okolo roku vyroby 2008 - ale tam by som aj tak uprednostnil Mazdu 6 poFL (nie 2) :-)

ano, s koroziou som si aj ja uzil, takze nakoniec isla Magda prec, ale bolo to aj kvoli nedostatocnemu priestoru.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 19:36
Avensis po faceliftu (od 2007 blinkry ma i v zrkadlach) je fajn a pohodove auto. Maji spolehlivy naftak 2.0D-4D 93kw... sest rychlosti. Benzin bych vzal spis vetsi 2.4VVTi a skvele jde predelat i na LPG.

Byt Vami a jestli chcete opravdu pohodove a kvalitni auto, tak jdete do Camry 2002> 2,4i man i automat (fajn motor, lze na LPG automaty jsou super, drzi spis klidnejsi otacky). Sam jednu pouzivam... zadne zavady, vse stoji malo penez, pohodli, misto, obri kufr. Ale emoce Ferrari necekejte, je to o klidu, nadhledu... kdyz jedu Camry (mam stary i novy model) a prohlizi si me auto, chce se mi smat :-) hlavne kdyz jedu novou Camry, jsem v Cesku jako zjeveni a hlavy si passatisti a skodovkari muzou ukroutit. A je to hezke, mavame si, jsou ale vzdy takovy smutny, nebo napruzeny.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 20:42
naftu velmi nemusim a tie tojotacke ani velmi dobre meno nemaju.
s tym LPG ma prekvapujete, kedze vacsinou prave japoncov neodporucaju prerabat na plyn; alebo tato konkretna 2,4ka je na to stavana?
napiste viac o tom lpg - aky system/flashlube/pristrek?
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 21:12
Nafta 93 a novější 91kw je spolehlivý diesel, rozhodně víc než ostatní značky.

Starší 2.4 je v Previi II., Camry, Avensis stejná, je to nepřímé vstřikování, rozvody věčné, ocelový řetěz = na LPG jde předělat bez problémů, ve světě běžná věc, tankování mám ve víčku nádrže.

Když poctivě měníte jednou za 10.000km olej, vydrží auto "vše". Do starší Camry 2002, jsem nechal montovat něco přes 1.000euro přímé vstřikování LPG Tartarini s nějakým přímazem (kdoví jestli ten přímaz vůbec funguje, za 30.000km ubylo 1/2 deci). O LPG vůbec nevím, je v rezervě, benzín beru 2x do roka za 500-1000kč. Jen doporučuji nechat si domontovat webasto... to je pak sen, ráno do teplého auta, LPG jede okamžitě... prospívá to všem, autu i rodině.

Nová Camry už na LPG jde komplikovaněji, každý třetí vstřik plynu musí být jeden benzínový, nebo tak nějak, aby se ochlazovali benzínové vstřiky, ale to je u všech přímých vstřikování benzínu stejné a normální.

Kdysi jsem Avensisy měl, ale Camry je lepší, větší, pohodlnější, má takový US projev, prohoupnutí na nerovnostech, přitom zatáčky řezat i rychle jezdit umí... proč by to řidič Camry ale dělal.

Vyplatí se ale jen Německo, Unfallfrei, nejlépe nová HU/STK, privat. Jelikož tyto auta pořizují spíše klidnější lidé, dá se běžně pořídit auto do 125.000km z roku 2002 (4-6.000euro), ano, je to dražší + LPG, přihlášení, výměna oleje, ale získáte auto na které deset let nesáhnete. Pokud bude mít novou TÜV, často má i nové přední brzdy.

S menších, nezáživných Toyot je nejspolehlivější hybridní Prius... od 5.000euro a zase do 125.000km a nesmí být havarovaný.

Proč píšu o 125 nebo do 150.000km? Protože takto malé nájezdy se dají pořídit za setené peníze jako nájezdy 180.000km+++ tak proč to dělat. Kupovat auto s 200t na hrbu, po bouračce, slátané kdoví jak... a najíždět ke 300t. Ano, oni to vydrží, ale proč to dělat. Od 150.000km jsou auta určená k prodeji do východních zemí.

Vždy je to volba, image, nebo funkčnost... pod image Toyota nespadá. Mám Priusy, Camry, atd., ale nic mi nebrání parkovat v garáži 911/997 a užít si skvělý víkend v CH serpentýnách :)
Toyota vs Group
| 3. 1. 2017 01:04
S tím souhlasím - LPG mám v Rav4, 2.4L, A/T a jezdím průměrně za 11L plynu v létě a v zimě kolem 14L. Bombu mám pod podlahou v zavazadelníku (vejde se tam 45L) a rezervu na zadních dveřích. Mám dilema - chci ji prodat, ale nevím, čím ji nahradit. Camry 2007, 2.4L, M/T jsem prodal v květnu a dodnes na ni vzpomínám :-( . Teď jezdím Auris TS hybrid, příjemné auto,ale ten výkon mi tam chybí. Noví kandidáti : Camry 2014/15, Highlander, možná nějaký Lexus.
Toyota vs Group
| 7. 12. 2016 08:13
Naftu si koupí hlavně řidiči evropských značek, protože benzíny hlavně v Německu v této kategorii neumí. Vždycky to byla oproti ostatním tragédie. HTP, Atmosférické 1.4 ... žralo to a nejelo, navíc to nic nevydrželo.

Zkuste Japonský benzín a pochopíte, proč nikdo ten Diesel nechce a je to okrajová volba. Nežere to, jede to, je to bezporuchové a hlavně tichoučké. Sametově hladký chod.

A Evropa bude ještě více v *. Taková 1.0 TSI s přetlakem 1.6 je radost sledovat, jak může být turbodíra i ve středních otáčkách okolo 2-3 vteřin....fuj. Hlavně neposlouchat místní teoretiky, co v garáži sedlají tak maximálně Octavii a na nové ani nemají.
Toyota vs Group
| 9. 12. 2016 20:50
Miestny teoretik si akurat ty.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:21
spolehlivost je desne diskuzni tema :-) auta jsem mel vzdy hlavne na praci, stejne tak lidi kolem me.. velke najezdy a tezke podminky. a nikdy nic. mam znameho co ma pujcovnu ojetych taxiku - hlavne Octy, Supy 2, Passaty.. zrovna jsem s nim resil ze ty jeho auta maji nalitano 300-400 tis km.. kupuje je vetsinou jako 1-2 leta s 100-150 tis km.. opravuje je sam.. a zavady na motorech pry temer nula do tech 300 tis naprosto sporadicky pak semtam neco.. puvodni spojky bezne k 300 tis.. ja sam mam ted 290 tis a porad puvodni, nejlepsi ma za sebou ale neni duvod ji menit.. a ze bych auto setril? brzdovy desticky co 30 tis km.. vubec bych u noveho auta nic jako spolehlivost neresil. nejaka zivotnost 100 tis km je kec a za jak dlouho ze bezny clovek najede 300-400 tis km kde se to muze zacit lamat? jit do nejake 88kw zaprdene atmosfery, kterou neujedu ani Felicii, jen kvuli nejake pofiderni povidacce o spolehlivosti.. to je sebemrskacstvi. statistiky neresim, ja jim neverim. je to na delsi tema a pisu na mobilu a nechce se mi to rozepisovat. jasne ze na diskuzich jsou ti rvouni, kteri meli smulu na kus videt.. tech 99% spokojenych zakazniku nema duvod kamkoli cokoli psat.. orotoze kdyz vse funguje jak ma, je to prece samozrejmost. A ano, je.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:52
To co máte vy do 300.000km za bezchybné auto a na CZ STK prochází a Vám přijde dost dobré, ve vyspělejší zemi už neprojde... prostě Vám nedají novou TÜV, dokud nevyměníte např. roztržené sedadlo, pokud nefunguje stejně LP a PP pás a věci, které nám přijdou směšné... taky tady jezdíme pomalu a venku rychleji.

Berte to tak, že máte zkušenosti pouze z České země a to je sakra víc než málo.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:00
vse ale funguje jak ma a nic roztrhaneho neni. dokonce i DPF bez problemu, jednou asi pri 250 tis se rozsvitil ze chce projet nekde na dalnici.. nerikam, ze koncern je nejak nadprumerne spolehlivy.. Kdyz si 10 lidi koupi Renault, Nissan, Opel atd.. 9 z nich nebude mit zadne problemy zrovna tak. U koncernu je dost kritiky - co se treba kouknout kolik toho jezdi, nebude to tim? A velka cast aut, nejen problemovych ale i tech bezproblemovych ojetin. ma ve skutecnosti najeto pres pul mega.. A bezny clovek a mnohdy ani mechanik to nijak nepozna.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 14:19
Beru to, že žiji v Německu. Tady auto nad 150.000km je prostě na odpis, už má spoustu závad které donutí majitele je odprodat (jde o věci, které my nebudeme řešit ani za 20let), např. volné silentblocky na nápravnici, viklající se sedačka, procházející datum airbagů, silentblocky na motoru, ukapávající motor, převodovka, nefunkční AC... to může být a často je v Německu fatální problém za tisíce eur... je lepší si koupit nové auto a staré "pro nás v Česku" je v super stavu, nevidíme věci, které jsou reálným problémem v Německu. Tady na TÜV se na brzdových válcích podívá do techničáku na maximální rychlost, na těch válcích to na ní rozjede a 3x zabrzdí na nulu... z těch brzd se regulérně kouří, lítá z toho prach... ale má to podstatu, každý se tady rozjede jednou rychleji... pak jsou tady fatální, hodně nepříjemné nehody ve vysokých rychlostech. Každou podivnou nehodu, kde někdo umře simulují opět... bohužel hodně nehod je způsobených technickým stavem... dost dobré, hodně za to můžou cizinci, kteří přijedou do Německa a myslí si, že tady na ně čekají, že se přišli vyřádit v jejich zemi. Prakticky denně je tady fatální nehoda, kde vletí plnou rychlostí pod kamion (těch kolon je tady mnohem více, nehody opravdu ve vysokých rychlostech). Zastavit to prostě nejde. Hodně tady vyjíždí civilní auta večer/noc, kdy vytahují silná auta typu E500, Porsche apod. mladí lidé (hodně cizinci, nebo neněmečtí Němci), jedou za nimi klidně přes 1/2 centra, nebo 1/2 města a snímají jízdu. Jak nastřádají pět-deset přestupků a to není problém, zastaví je a první co se dělá, je že nastartují auto, majiteli řeknou, přidejte 3x plný plyn, přiloží mobil k výfuku, změří decibely a okamžitě sundají značky a zabaví auto = nulová tolerance a je to v pořádku... každý to známe v Česku s motorkáři, nebo vytuněnými auty...
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 16:34
To, že keď je auto nevydarené tak sa pokazí každé druhe je všeobecný omyl. To by to pri testoch ľahko odhalili. Takže väčšina zákazníkov je spokojná. Väčšina zákazníkov je spokojná aj keď sa sporadicky objavia závady ktoré nie sú fatálne. Až väčšie množstvo závad, alebo fatálna porucha ovplyvňuje mienku. To ale neznamená, že VAG je bezproblémovi. Skus hľadať v angličtine niečo o problémoch VAGu a Toyoty. Zistíš, že motorov/prevodoviek Toyoty pri ktorých sa podari niečo relevantné nájsť je minimum. U VAGu bude tých nálezov značne viac. Ale stále sa bavíme o pravdepodobnostiach hlboko pod jedno percento. Pri kúpe rozhodujú hlavne papierové údaje a subjektívne vnímanie auta. Niekto chváli nemeckú ergonómiu, mne zas niektoré ovládacie prvky vo VW nevyhovujú. A toto sú veci ktoré rozhodujú a samozrejme aj patriotizmus.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 17:15
ja s tebou souhlasim a i z toho, co pises vyplyva me presvedceni, ze resist pri nakupu auta na 3-10 let 0-200 tis km nejakou spolehlivost, je proste hloupost a zbytecne se pripravovani o urcite vydobytky. Konkretne 2.0 88kw od Mazdy a 1.4tsi to je opravdu nebe a dudy a naopak, ten Mazdi chcipak bude az nebezpecny. Kazdy, kdo neco najezdil a i se silnejsimi auty vi, ze vykon je podstatny prvek aktivni bezpecnosti. Zvlaste na okreskach, kde je nutno i predjizdet, bude 1.4 uz skutecne ta mnou jinak neoblibena, jina liga. Jak nekdo zacne, ze nizsi vykon staci a je to o premysleni atd.. hned je mi jasne.. ze vubec nevi, o cem mluvi. Tomu TSI se vyrovna az 121kw Mazdi atmosfera..
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 17:50
Tak s tým motorom si to Mazda zabila sama. Papierové zrýchlenie je dobré a to sa dá aj namerať(cca na úrovni 1,4TSI 92KW), ale prevody sú tam strašne dlhé. V CX-3 je ten motor pocitovo živší a stačili k tomu asi o 10-12% kratšie prevody a aj tie patria k skôr k rýchlo bežným 2900RPM pri 130 je na atmosféru s týmto objemom dosť dlhý prevod. 2600 pri M3 je skoro až šialenstvo vhodne len na ECO jazdu. Inak je ten motor celkom slušný, pokojný aj v nízkych otáčkach. Kruťák 210Nm je u atmosfér v tejto triede tiež slušný, len poň treba isť vyššie a teda radiť nižšie kvalty. Potom je ten motor svižný a aj pri predbiehaní sa vyrovná slabšej 1,4.
121KW Mazda ma praktický rovnakú momentovú krivku ako 88KW, ale tiež kratšie prevody, preto o toľko vyššia papierová spotreba.
Som toho názoru, že atmo nie je pomalá pri predbiehaní, len treba radiť. Moje predošle auto malo 160 atmosferických koni a keď som mal na predbiehanie kratku drahu, tak som si podradil pred samotným predbiehaním, aby som dostal otáčky nad 3 a vtedy to auto skutočne vystrelilo a išlo za plynom tak poslušne ako žiadne TSI. Pri turbe som najskôr musel počkať kým sa rozmysli. Preto ani nie som zástancom meraní pružného zrýchlenie už s roztočeným turbom ako to robia na ACZ. Proste to nie je objektívne. Aj lag je čas ktorý pri tom predbiehaní stratím a musím s tým počítať.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 19:45
No a toto u Toyot neznam a mam jich nekolik. 70-100.000km rocne a nalevam jen benzin, neresim nic, nic, nic. Neresim rozvody, vodni pumpy, diagnostiku, mechaniky neznam, jen olej a za 30min hotovo... zadna diagnostika a digitalni intervaly. Je benzin, pripadne plyn... rozvody na veky, jsou ocelove. Vodni pumpy a kladky budou fungovat jeste za dvacet let :-)
Toyota vs Group
| 9. 12. 2016 20:48
Ty si stastny clovek. Ja ti zavidim tu skaredu Toyotu. Ja tiez chcem skarede autooooo.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:26
Ja som mal v podstate podobnú dilemu, akurát, že mne to vychádzalo aj vrámci požadovanej výbavy v prospech corolly. Tak som ju vzal. Skúšal som aj dolu spomínanú mazdu3 ale vravte si čo chcete, do nej sme sa nevošli, je nejako divne riešená, za mňa ako šoféra by si sadol len beznohý veterán z Afghanistanu. Ináč mazdička je pekná, nie že nie, aj ten jej dvojliter nieje vôbec zlý.
Čo sa týka spoľahlivosti motorov, tak tu by som bez váhania protežoval Valvematic od toyoty.
Ale ak si zvyknutý na to že ťa z letargickej jazdy vytiahne turbo, tak atmosférický motor je iná liga, to musíš podradzovať. Mne to je jedno, mám automat.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 13:35
Pokud pozadujes kvalitu a spolehlivost, zapomen na cokoli z VAG. Oproti Toyote neobstoji.
Navic se schyluje k detailnejsimu mereni emisi a temi TSI motory budou mit problemy projit. To je dalsim duvodem z daleka obchazet vsechny dealery (nejen)VAG.
Pravidlo je jedoduche, pokud chces kvalitni a spolehlive auto, zapomen na "downsizing" a vybirej tam, kam "evropska ruka" nedosahla.
Toyota vs Group
| 6. 12. 2016 18:14
Vůbec jsem nepobral, jak souvisí nějaké měření emisí s obcházením dealerů VAG. Motoru 1.4 TSI se už nové měření nebude ani týkat, protože tou dobou bude nahrazený moderním 1.5 TSI.
Toyota vs Group
| 11. 12. 2016 17:20
Ano, ale: U nových motorů je velkým otazníkem jejich praktická konstrukční optimalita a hlavně provozní životnost. Zlé jazyky tvrdí, že automobilky po ztrátě výdělku z prodejních cen inkasují stále více z manuálových výměn i toho, co lze levněji opravit. Zkušení pak tvrdí neco podobného...
Toyota
| 9. 12. 2016 20:46
Toyota nestarne ona hnije. >:-[] :-!
Toyota
| 10. 12. 2016 20:14
To si, chytráku, pleteš asi s Mazdou... :-!
Toyota
| 9. 12. 2016 21:02
Toyota nema oficialne zastupenie v cechach, na slovensku a v madarsku. Oficialne zastupenie je v Polsku a poliak zastupuje Toyotu aj v cechach, na slovensku a v madarsku. Toyota k tomuto opatreniu pristupila po tom co jej predaje v tychto krajinach neustale klesali. V nemecku ma Toyota snad 5% zastupenie v predaji. Pytam sa. Kto je ta minorita co si kupuje tuto znacku v europe? To su ti skutocny znalci? To su ti pravi vodici? >:-[] :-!
Možnost úprav
| 11. 12. 2016 17:16
Pochopitelně že dobrý základ lze zlepšit úpravami. Komu vadí houpavost, má možnost aplikovat spotrovní prvky podvozku. Komu vadí emisně podmíněná lenivost motoru, má možnost aplikovat ostřejší mapu ECU. Corolla je ale zatraceně solidní základ a pravdou je i to, že celkový design sedanu je nejen povedený a účinný, ale i pohledný, když člověku nevadí drobné extravagance stylu Mirai...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku