Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ospalý řidič? Prý je stejně nebezpečný jako opilý!

Únava za volantem patří mezi velká rizika řízení. Proto ji automobilky řeší různými elektronickými asistenty.
Zpět na článek
8. 12. 2016 00:07
8. 12. 2016 04:33
8. 12. 2016 00:45
7. 12. 2016 20:27
A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
Rodina sa celý deň nakupuje, balí, stresuje ...
Potom Máňa zavelí tátovi aby si išiel povinne o 18:00 pospať, o 10:00 ho zobudí a marš tisíc km k moru.
Už som videl presne takýchto "vodičov", čo sa z toho tripu potom na pláži spamätávali dva dni.
P.S. Všetci však tvrdia, že radi šoférujú v noci. Sú to bláboly, ktorými len maskujú svoju lakomosť.
Rozbalit vlákno
6
7. 12. 2016 21:25
Re: A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
a ty nejezdis rad v noci?
my pravidelne odjizdime vecer, i když mame zaplaceny az do rana.
platíme tak jednu noc navíc, mame tak vse v daleko vetsi pohode
Avatar - Stejsn
7. 12. 2016 22:40
Re: A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
Já jezdím rád v noci jen v létě kabriem. Vůně luk a lesa a noční obloha nad hlavou, ježišmarjá to je tak něco nádhernýho...
7. 12. 2016 22:41
Re: A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
Ja často idem na noc, idem kým mám náladu a keď už nálada na šoférovanie ustupuje, alebo deti to už nebaví, tak zastavíme, prespíme a ráno pokračujeme :-)
7. 12. 2016 23:06
Re: A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
Já naposledy taky vyrazil kolem 18:00 jsem chtěl už v 15, ale to nějak nevyšlo >:D Kolem 2 ráno jsem šel spát a pokračoval jsem až jsem se za světla vzbudil. Chápu, že někdo vyjede večer, aby tam ráno byl, ale já raději vyjedu o den dřív a cestou se někde stavím ;-)
Avatar - Kobler
8. 12. 2016 04:31
Re: A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
Ja teda par dnu zpet prijel ze spanelska (asi 2300km) a cesta mi trvala 26h. Vyjizdel jsem v deset vecer( potreboval minout Lyon jeste pred zacpami) kolem 4-5 jsem si zdrimnul na parkovisti na pr hodin, a do cile jsem dojel o pulnoci. A jen tak pro zjimavost, po prijezdu jsem nepadl do postele jako mrtvola nybrz jsem sel na pivo pokecat z kamaradem a domu jsem dorazil kolem seste rano. Takze jestli nekdo rozdychava na plazi dva dny tisic kilaku tak asi proste neni zvyky jezdit (a mozna to ani nepatri mezi jeho oblibene cinnosti) nebo nejede moc dobrym autem( cestu ze spanelska jsem absolvoval v ruznych autech takze moc dobre vim ze dobre auto vam ulechcuje cestovani pomerne dost).
9. 12. 2016 11:47
Re: A samostatnou kapitolou sú dovolenkoví šoféri ...
Lakomost? V noci jezdím radši, protože je méně aut. Jedinou nevýhodou jsou světla (některých) protijedoucích. Je skvělé, když je mrtvo a nikde žádná auta. Ale pak jsem ten typ, který rád chodí sám do lesa a je šťastný, když nepotká živáčka, jen zvěř. A krajina, obzvláště lesy, osvětlená světlomety má své kouzlo. Po okreskách bych dokázal projezdit celou noc. A taková letní noc v roadsteru... :-)
8. 12. 2016 00:07
Neřeším
Mám elektromobil, tyhle problémy se mě netýkají >:-[]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Kobler
8. 12. 2016 04:33
Re: Neřeším
>:D >:D >:D :yes:
Avatar - Bully_
8. 12. 2016 00:45
Objev Ameriky
Dalsi clanek muze byt o tom, ze lide pod vlivem ruznych leku mohou byt take za volantem nebezpecni sobe i svemu okoli. Taky ti, co nejsou v dobe rizeni v psychicke pohode, i ti, co nejsou v aktualnim dobrem fyzickem stavu. Na vsechno by se meli udelat ruzni elektronicti asistenti, protoze kdyz uz clovek sam nepozna, ze nema sedat za volant/jet se zvysenou opatrnosti apod., potom to za neho urcite odridi nejake hlasite pipadlo. A nebo by se meli ti andelicci straznicci rovnou montovat povinne do vsech aut. Kdyz uz jsme tak omezeni, tak at aspon vytahneme vic papirku ze svych penezenek.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Londonbridge
8. 12. 2016 13:43
Re: Objev Ameriky
Este moze byt nebezpecne ak soferovy pocas jazdy hulia vtaka... To je lepsie mat zapnuty auto pilot, distronic atd... >:D
18. 8. 2020 18:09
Ospalost za volantem
Toto je bohužel pravda. Často řídím delší trasy a všímám si, že když nejsem úplně nejlépe vyspalý, tak jsou mé reakce o něco pomalejší. Můžu ale říct, že co se týče boje s ospalostí za volantem, tak se mi dost osvědčily takové kapsle guarany, které mám z https://eshop.guaranaplus.cz/guarana Ty s sebou pro jistotu vozím v autě pořád a už několikrát mě při delších jízdách zachránily.
Rozbalit vlákno
0