Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jednoduchý návod, jak spolehlivě vyzrát na zloděje aut. Za pár korun!

Moderní vozy využívají řadu bezpečnostních systémů. Většina pracuje na elektronické bázi, nejznámější je asi imobilizér. No jo, ale co když máte staré auto takřka bez elektroniky?
Zpět na článek
12. 12. 2016 14:05
12. 12. 2016 14:06
12. 12. 2016 14:31
12. 12. 2016 14:46
12. 12. 2016 14:59
12. 12. 2016 16:58
12. 12. 2016 18:30
13. 12. 2016 08:13
12. 12. 2016 16:57
12. 12. 2016 14:16
12. 12. 2016 14:26
12. 12. 2016 14:42
12. 12. 2016 14:49
12. 12. 2016 17:16
12. 12. 2016 14:51
12. 12. 2016 14:59
12. 12. 2016 17:31
13. 12. 2016 06:25
13. 12. 2016 15:24
12. 12. 2016 15:19
12. 12. 2016 17:41
12. 12. 2016 19:25
12. 12. 2016 19:35
12. 12. 2016 19:04
12. 12. 2016 19:36
12. 12. 2016 20:08
13. 12. 2016 10:20
13. 12. 2016 15:30
13. 12. 2016 10:42
10. 4. 2018 21:30
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 14:04
Twl, kde to jsme?!?
Otázka : Je toto nejlepší informační web o autech, nebo jen nějaký fanouškovský fórum?
Odpověď : Není a tento článek je toho zářným důkazem.
:no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
4
12. 12. 2016 14:07
Re: Twl, kde to jsme?!?
Forum tady stojí za prd, protože je tady spousta lidí jako ty, kteří jenom kopou a nadávají, ale nikdy nic nevysvětlí.
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 14:28
Re: Twl, kde to jsme?!?
Ha, to bylo jako vylákat lišku z doupěte >:D Věděl jsem že se chytíš >:D
Mimochodem, stále mi dlužíš odpověď na moji odpověď z 3.12.: [odkaz]
12. 12. 2016 14:45
Re: Twl, kde to jsme?!?
Co na tom chceš vysvětlovat ? Bože!
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 16:57
Re: Twl, kde to jsme?!?
Uvidíme, jestli ti to Ikarlos vysvětlí >:D
Avatar - zaplosak
12. 12. 2016 14:05
?
Co je tohle za článek, na takovou pitomost s tím relátkem může přijít tak kluk ze 4b...
Rozbalit vlákno
8
12. 12. 2016 14:06
Re: ?
A ty jsi na to snad přišel?
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 14:31
Re: ?
Toto je obecně známá věc, každej kdo se trochu vyzná v autech o tom ví. Patříš k nim taky nebo ne? Takový fičury se dělávaly v předrevolučních dobách, dneska žijeme v 21. století pokud sis nevšiml.
12. 12. 2016 14:46
Re: ?
Jo - a stěrače si berte s sebou do tašky, hlavně v Práglu :-), kradou se a nejsou, vaše Mototechna.
12. 12. 2016 14:59
Re: ?
Zicher je zicher: Odmontovať všetky kolesá a dať auto na špalky. Neukradnú auto, kolesá, ani puklice! Normálne "Tri v jednom". ;-)
12. 12. 2016 18:30
Re: ?
A nemůžou ti dát "botu" >:D
13. 12. 2016 08:13
Re: ?
Přilepí ti špalek k zemi >:-[]
12. 12. 2016 14:13
No to je nápad :-\ …
No to je ale hovězina 8-s … To tedy bylo daleko lepší před 40 lety naše řešení na Škodě 100, kdy byl pod palubkou ukrytý vypínač, po jehož zapnutí se při pokusu o nastartování natrvalo sepnulo relátko odpojující startér, takže jste poté nenastartovali ani po nalezení a vypnutí tohoto ukrytého vypínače. Relátko rozeplo pouze po odpojení jedné z pojistek (tedy samozřejmě po odpojení akumulátoru také ;-) ). Proti rychlé krádeži asi docela dobré opatření a rozhodně lepší nežli lézt pod haubnu a měnit dobré součástky za vadné. Ostatně i na to tehdy stačilo vyndat palec z rozdělovače či rafinovaněji také ho nahradit vadným. :-!
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 14:42
Re: No to je nápad :-\ …
Přesně, podobně ochráněnou stovku jsme měli taky >:D >:D >:D Tenkrát se takový věci řešili, protože nic sofistikovanějšího nebylo, ale dnes? Jakej ten článek má význam? Kolik čtenářů osloví? Kdo to podle toho článku udělá? A kolik na tom vyvaří inzerce?

Odpovím si sám: Nulový. Nula. Nikdo. Nula.
Ale třeba nám to místní borec a redakční ochránce Ikaros vysvětlí. Tak se ukaž frajere!
12. 12. 2016 16:20
Re: No to je nápad :-\ …
Nejsem redakční ochránce, ale nemám slitování s idioty. Nikoho teď nejmenuji, každý ať si sáhne do svědomí.

Už několikrát jsem psal, že ACZ nečtou jenom frajeři přes techniku, tady uvedu, že Floyd jím rozhodně není, protože ten zatím jenom kope, ale nikdy nepředloží protiargument, ale také čtenáři, pro které jsou tyhle informace nové. Berte to jako rozšiřování cílové skupiny. Některé články řadě čtenářů určitě nepřipadnou světoborné, ale myslím, že kdyby o ně nebyl zájem, redakce je nedělá.
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:13
Re: No to je nápad :-\ …
Ikarlos, prober se. Nesnížím se k žádným invektivám, k tomu mě nedonutíš. Speciálně články pana Dusila patří k tomu nejlepšímu na tomto webu, o tom jsem přesvědčen. Tento se mu však ani trochu nepovedl. Ano, souhlasím že každý máme buňky na něco jiného, ale ty jsi si snad z toho článku něco odnesl? Když i sám autor článku přizná, že je to na prd.

Jaký chceš předložit protiargument, abys byl uspokojen? Že je to krávovina to co Dusil napsal a sám to ještě přiznal? Ano je, a veliká a na tento web rozhodně nepatří a čtenáře ničím neobohatí, at jsou jakékoliv víry či vyznání.

Dychtíš po obohacení, tak šup, řekni co bys rád a třeba to dokážu. A než budeš napříště vykřikovat tyto a jim podobné žvásty o ***ch, hejtrech, redakčních okopávačích atp., dej si prosím aspoň tu práci a projdi si moje reakce v profilu pod různými články, kde reaguji. Nemyslím ty jež mě jen pobaví a kam vložím max. like/dislike, ale ty v nichž s různými lidmi diskutujeme a vzájemně si různé věci vysvětlujeme a vzájemně se obohacujeme. Děkuji.

Jo a stále mi tu dlužíš odpověď, viz [odkaz]
Avatar - 4hill
12. 12. 2016 17:35
Re: No to je nápad :-\ …
Protiargument na hovadinu? Proč? Na to je jich tu poslední dobou příliš... :no:
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:43
Re: No to je nápad :-\ …
Promiň, ale musel jsem se zasmát >:D >:D >:D Děkuji
13. 12. 2016 09:24
Re: No to je nápad :-\ …
Protiargument? Stejný článek můžu napsat já, i když autum vubec nerozumim..
Napíšu články o tom jak vyzrát na zloděje:
-pomocí vyfouknutí pneumatik
-pomocí vyjmutí a odnesení autobaterie
-pomocí odpojení přívodu paliva do motoru
-výměnou svíček za poškozené
-odebráním volantu
-.... mam milion podobnejch nápadů
Udejte protiargument, proč by ty články byly hovanina. Protože podle mě by byly kvalitativně srovnatelné s tímto.. -_-

:-! :-! :-! :-!
Avatar - Floyd
13. 12. 2016 15:19
Re: No to je nápad :-\ …
>:D >:D >:D
12. 12. 2016 14:16
to nema chybu
Haha, to je fakt dobry. Napsat tu jakysi navod na ochraneni auta pred zcizenim a zaroven napsat, ze to je stejne na h...o :-) :-)
Rozbalit vlákno
0
12. 12. 2016 14:26
to nema chybu
Haha, to je fakt dobry. Napsat tu jakysi navod na ochraneni auta pred zcizenim a zaroven napsat, ze to je stejne na * :-) :-)
Rozbalit vlákno
0
12. 12. 2016 14:42
:--)))))
Stará,přijeď pro mě do hospody,ale vyměň elektronku Katoda Olomóc v ťišťáku ,nasaď a zapoj nádrž...:-)))
Rozbalit vlákno
2
12. 12. 2016 14:49
Re: :--)))))
Musím si utřít monitor :-)))))))))))))))))))))))
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:16
Re: :--)))))
Twl, kvůli tobě mám mokrej displej. Katoda Olomóc, vzpomínám si >:D >:D >:D :yes:
12. 12. 2016 14:44
Tvl to jsou "rady",
to je jak za starých časů u embéčka - nainstalujte si vypínač baterie, pokud ho zloděj nenajde, máte vyhráno!
Nebo proč rovnou nepoužít radu, odmontujte jedno kolo a šup s ním do batohu, je to sice trochu nekomfortní, ale 100% účinné, většina zlodějů s sebou nenosí náhradní kolo - jen dejte pozor, aby jste ve voze nenechali použitelnou rezervu :-).

Pokud dnes vyndáte ze spínačky téměř cokoliv, auto neodjede, ale KDO to pro boha bude dělat? Navíc, pokud to někdo opravdu bude chtít ukrást, vezme odtahovku a je po (_!_), můžete mít třeba odmontovaný volant i s airbagem..............
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:23
Re: Tvl to jsou "rady",
Bacha, vidíš to stejně jako já, tak aby ti to někteří místní frajeři (záměrně nikoho nejmenuji) taky nechtěli vysvětlit jako mě >:D
Přesně to byl můj pocit z článku: Kdo by to proboha dneska dělal! Toto se dělávalo možná naposledy před cca 30 roky, ale dneska, skoro na začátku roku 2017? Odpovím si sám: naprosto nikdo! I proto je informační hodnota takového článku naprosto nulová. Ale to některým nevysvětlíš, že Ikarlos? >:D
13. 12. 2016 00:32
Re: Tvl to jsou "rady",
Ja to tak niekedy robím.
Keď musím parkovať mimo garáže, tak vymením poistku čerpadla za vypálenú. Ono totiž práve na zlodejov, machrov na moderné elektronické zabezpečenie, to môže fungovať. Dokázal to aj Svet motorov, keď vytiahol poistku ABS a machri v servisoch, ani diagnostikou na banálnu príčinu svietenia kontrolky neprišli.
Takže zlodej bude pátrať v softwéri riadiacej jednotky, ale na poistku si možno nespomenie.
12. 12. 2016 14:51
Mam ine riesenie
Čo tak odmontovať koleso... Alebo ešte lepšie celý motor zobrať so sebou >:D >:D >:D Prečítal som ten článok celý a fakt sa nestačím čudovať o čom sa dá napísať článok >:D
Možno by stačilo zobrať rýchlostnú páku alebo volant...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - dokopy
12. 12. 2016 15:02
Re: Mam ine riesenie
Napadlo ma príslovie o Hurvínkovi a válce. Nájsť účinné a a ľahko ovládateľné zariadenie priamo zo sedadla nie je žiadna sranda.
Avatar - dokopy
12. 12. 2016 14:59
...
Starú škodovku mi jednoznačne zachránil tajný vypínač. Na Yarise neviem kam ho zapojiť. Profesionálne riešenia zlodeji poznajú. Amatérske riešenia sú najlepšie, radšej ukradnú auto susedovi, než by to mali pracne hľadať.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:31
Re: ...
Tak když nevíš, zeptej se v diskuzi třeba na tomto webu, někteří místní borci ti to jistě rádi vysvětlí, třeba Ikarlos. Ale od redaktorů odpověď nečekej, ti ti ji nedají, daleko víc se dozvíš od zdejších diskutérů a někteří jsou fakt borci a znalci.
A abych Ikarlosovi rovnou sebral vítr z plachet, že jsem tě ničím neobohatil: I my měli na Škodě 100 tajný vypínač, na tu dobu docela revoluční. Takový malý černý klíček s elektronikou uvnitř to byl co si vzpomínám, ukrytý pod přístrojovou před spolujezdcem. Když jsme ho zapomněli aktivovat, tak jsme holt nenastartovali. Montovali ho na Slovensku.
Dneska nic takového v autě nemám a ani nechci mít, i když jsem svého času přemýšlel o systému VAM [odkaz]
Ikarlos, jsi tímto příspěvkem dostatečně obohacený? Můžu klidně přidat >:D
Avatar - dokopy
13. 12. 2016 06:25
Re: ...
To si asi nevymyslel, keď ti to niekto namontoval. Lepšie je niečo svoje a môže byť aj primitívne. To čo zlodeji nepoznajú. Prečo to nechceš?
Avatar - Floyd
13. 12. 2016 15:24
Re: ...
Odradily mě některé negativní recenze na webu, cena byla vcelku příznivá. Nakonec jsem zvolil mechanickou blokaci páky, ale tam mě štve, že ji občas zapomenu odjistit. Musím to vychytat:-)
12. 12. 2016 15:19
Záchrana
Jasně, orezlou 15 let starou šunku mi určitě někdo bude krást. Popravdě to auto už někdy ani nezamykám. Nemá to smysl. Zámky jsou stejně vylomený (fungují, ale klidně na šroubovák) tak proč se trápit.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:41
Re: Záchrana
Ale podle článku pana Dusila a podle Ikarlose neděláš dobře >:D >:D >:D
Avatar - _Karel_
12. 12. 2016 19:25
Re: Záchrana
Boha Floyde, už dej pokoj. Už jsme si to o Ikarlosovi přečetli šestkrát. :no:
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 19:35
Re: Záchrana
Ok. No ale trochu mi nadzved mandle, pravda. Sam ve svých cca 50 příspěvcích nic kloudného nenapsal, ale mě si dovolil osočit. A přitom když jsem na jeho narážku podrobně a docela obsáhle odpověděl, neměl ani tolik slušnosti aby reagoval.
12. 12. 2016 16:39
hoši to je blábol
A nebylo by třeba jednodušší to co se běžně dělá udělat si na to relátko vypínač v kastlíku, loketce nebo někde jinde? Jen přijdu do auta udělám cvak a jedu On zloděj nemá čas někde ve tmě hledat tajnej vypínač. Radši se na to vykašle a půjde do jinýho auta. Ale takováhle primitivní rada někde lozit a vyměňovat relátko to je přeci totální krávovina.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 17:43
Re: hoši to je blábol
Myslíš? Jsi si tím cos napsal jistý? Ikarlos ti vysvětlí, ze to vidíš špatně >:D
12. 12. 2016 18:12
Toto sa podarilo :)))
Musim sa priznat, ze som naletel. Fakt som si myslel, ze ide o zabezpecenie noveho auta nejakym sikovnym sposobom, vid. nadpis:
"Jednoduchý návod, jak spolehlivě vyzrát na zloděje aut. Za pár korun!"
ale potom som sa dobre zabavil:
"procedura ... má i negativní stránku věci ... musíte pokaždé otevřít kapotu motoru a dále víko pojistkové skříňky a příslušné relé vyjmout. Funkční relátko pak musíte nosit u sebe ... je to mírně nekomfortní."
Najde sa niekto, kto to bude robit u 20-rocneho auta? >:D :yes:
Inac, sikovne tipy na zabezpecenie noveho auta uvitam ...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - tommyTS
12. 12. 2016 18:48
Vychytávky Ládi Hrušky
auto.cz verze. Bravo.
Rozbalit vlákno
0
12. 12. 2016 19:04
levny reseni
Ja mam na svym postarsim voze visaci zamek.Profi zlodej uz ani nevi co je to za znacku auta,vybaveni na visaci zamek rozhodne nema.A drobnej lapka pochopi ze v aute neni radio za deset tis.Taky takovej navod jak clanek.Kdyby mel nekdo fakt zajem,tak staci navarit podlozku pod sroub na dvere a naproti na pevnou cast karoserie druhou podlozku.Taky levny.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Floyd
12. 12. 2016 19:36
Re: levny reseni
Ado, muzu vedet co mas za auto? >:D
Avatar - _Karel_
12. 12. 2016 20:08
Re: levny reseni
[odkaz]
Pokud to zdejší cenzůra pustí, pak hledej čas 2:12
12. 12. 2016 22:43
něco rozumnějšího
Když už nejlevněji, tak přece není problém přívod na cívku relátka od zapalování přerušit a vyvést na skrytý vypínač ve voze. Běžně se toho využívá při instalaci GSM/GPS zabezpečení ve voze, kde tohle pak řeší přídavné relé. Dneska se GSM/GPS zabezpečení, tedy i se sledováním vozu dá pořídit na ebay nebo ali do 1000kč, samozřejmě dle výbavy a funkcí. Pak stačí pouze poslat sms, relé se rozpojí a vůz stojí. Mám tohle u dvou rodinných vozů. Kdo nezvládne instalaci svépomocí, zvládne to každý autoservis, protože montáž je jednoduchá záležitost. Jinak za opravdu funkční a levné řešení bych označil řešení tohoto kutila. Hmmm...vidím, že tady nejde vložit celý odkaz. Tak zadejte do google slovo Lockedinplace_zpsf238f659.jpg a hned první odkaz. Hodí vás to na obrázky z autorovi fotokolekce, protože přímej odkaz na ní tady nelze vložit. Má to ale jeden háček, je potřeba mít dostatečný prostor pro umístění zámku na OBD konektor a taky musí OBD dostatečně držet, aby nešel vyrvat a zámek z něj prostě jenom stáhnout. Chystám se na to, jako doplnění GSM/GPS zabezpečení ve Škoduli od manželky, kde je na ten zámek i místo. Existují i profi kryty na OBD konektor, ale ty stojí balík a nejsou zcela UNI.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - eLzyx
12. 12. 2016 23:51
a co mechanická pumpa?
tenhle trik s relátkem nemůžu použít, protože v autě skoro žádné nemám :'-( A palivovou pumpu mám mechanickou.
Rozbalit vlákno
1
13. 12. 2016 03:09
Re: a co mechanická pumpa?
Tady se to dá řešit stejně jednoduše 12V autorelátkem a skrytým vypínačem a odpojováním +12V u zapalovací skříňky, protože je to nejpohodlnější řešení. Samozřejmě i zde lze použít SMS ovládání přes GSM/GPS zabezpečení. Lze to také vyřešit místo vypínače spínačem na zámek, např. https://www.gme.cz/…pinace-se-zamkem , který se může zabudovat i na viditelné místo. Pokud je to nějaký hodnotný veterán, tak raději skrytý vypínač. Kdysi se to ve starých škodovkách také řešilo jednoduše dodatečnou montáží odpojovače autobaterie, u kterého se dala ta páčka sundat, ale tohle je spíše vhodné umístit do motorového prostoru, takže stejný vopruz, jako s tím nesmyslem ulomené nožky u relátka. Navíc to není problém zapnout i větším šroubovákem, pokud je na odpojovač dobrý přístup, čili není potřeba ani ta klička. U vozidel, která moc nejezdí tak GSM/GPS zabezpečení není moc vhodné, protože to pomalu, ale jistě vybíjí autobaterii, i když zabezpečení přejde do režimu spánku.
To autorelátko volit nejlépe přepínací a zapojit jej tak, aby při vypnutém motoru nebylo nutné jej napájet z baterie, která by se napájenou cívkou relátka pomalu vybíjela.
Avatar - teoretikus
13. 12. 2016 10:20
šaltrpáka
Můj strejda měl ve stodvacítce šaltrklacek kterej vyšrouboval, dal do tašky a šel.

>:D >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Stejsn
13. 12. 2016 10:29
A co třeba nechat na palubce "vadný" klíček?
Zloděj si bude celou noc lámat hlavu, proč mu to nechce nastartovat a ráno ho najdu spícího za volantem. Nebo "vadný" spojkový pedál - bude na to celou dobu šlapat, ale nezařadí. Samozřejmě, je to trochu nepraktické pokaždé ho měnit za funkční, ale... OMG, Láďa Hruška approved... :no:
Rozbalit vlákno
0
13. 12. 2016 10:42
debilní článek
větší blbost by mě snad ani nenapadla,příště nám asi poradí že nejlepší je vymontovat třeba motor a vzít si ho sebou do batohu,ne?...samozřejmě nejlepší varianta je mít ukrytý spínač,když auto nenaskočí, tak asi těžko bude někdo prohedávat auto,a tušit že je někde spínač,akorát je třeba vědět co člověk odpojuje aby si nezničil třeba řídící jednotku,potom sem nepochopil ten závěr,že když se zlodějovi podaří deaktivovat imobilizér a ještě k tomu bude vytažené to relátko,že to krádeži nezabraní,co je to za chujovinu,*! 8-s
Rozbalit vlákno
0
13. 12. 2016 16:59
Vysvetlí mi pán Dusil ...
čo je to za humus okolo toho kontaktu na autobatérii??
Rozbalit vlákno
0
10. 4. 2018 21:30
Bezpečnost
To bych se spíš bála, že už se s autem nerozjedu já, než že mi ho někdo ukradne >:D Nedávno jsem si koupila nové auto, takže tam mám bezpečnostní systém, který funguje na podobném principu jako GSM alarm, co jsme si koupili domů z [odkaz] , takže tohle naštěstí řešit nemusím :-)
Rozbalit vlákno
0
14. 7. 2018 15:02
Normální řešení
A co takhle se zamyslet a nepostovat sem takovýhle ***? Vždyť by to bylo tak jednoduchý. Každé auto má několik vedení, která když se přeruší, auto nepůjde nastartovat. Co takhle někam do interieru vložit spínač, kterej když se zmáčkne, tak jednu z těch cest, kterou přerušíme spojí a auto nastartovat půjde? Stačí bejt trochu elektrotechnik a zjistit si, co kde vede. Ono i z toho "poškozeného" relé by šel vyvést přepínač. A s dnešními technologiemi by nebyl ani problém mít dálkové spínání takového přepínače. Občas se vyplatí se zamyslet, než napostovat něco, co nemá vlastně žádnou vypovídající hodnotu, než je kurní auta, protože si myslíte, že vám tu starou pelešinu někdo ukradne.
Rozbalit vlákno
0
17. 10. 2019 22:33
Jakvyzrát na zloděje aut
Jenom pro zajímavost, jeden z mých dlouholetých kamarádů vozil s sebou botičku. Když musel někde déle parkovat, nasadil jí. Auto mu nikdo ještě neukradl. Jediná možnost zlodějů je naložit auto na paleťák jako odtahovka ...
Rozbalit vlákno
0