Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nejmenší Wankel na světě: Vejde se vám do dlaně!

Wankelův rotační motor proslavily hlavně značky NSU a Mazda. Nyní se s ním snaží prorazit jeden americký startup.
Zpět na článek
14. 12. 2016 19:54
14. 12. 2016 21:01
14. 12. 2016 19:54
Závratný výkon
Ten, kdo se kdysi - v minulém století - nachomýtnul k dvoutaktům ve skútrech ví, že Polini a třeba i Malossi dělal a stále dělá běžně dostupné kity 70 ccm (na původní padíky), ze kterých šlo vydolovat 15-19 koní (ideálně ve špici až 22 koní).

Proto bych při psaní podobného článku zmírnil nadšení, tryskajícího z věty "S ohledem na velikosti je ale nadmíru silný, dokáže produkovat tři koně (2,2 kW) v 10.000 otáčkách."

Spotřeba, životnost a úroveň emisí je u wankela a dvoutaktu +/- stejně na h.ovno.

Jinak nic proti článku principiálně nemám, řadí se do klasické kategorie nic nepřinášející zajímavost, těsně nad pálením gum a nezávislými grafiky. Vata, kterou jsem, bohužel, sežral s plnou parádou a nepřeskočil jsem jí. Nikdy se nepoučím, už ten vykřičník mě měl varovat... >:D
Rozbalit vlákno
10
14. 12. 2016 20:17
Re: Závratný výkon
No ale nejde o velkost ve smyslu objemu, ale velikost jako to jak je ten motor realne velky, a to klasicky 70 cm3 motor je nekolikanasobne vetsi a tezsi...
14. 12. 2016 20:30
Re: Závratný výkon
Jako kdyby na tom až tak záleželo.

Ale dobře. Asi v tomto ohledu máš možná i kousek pravdy. Ale rozhodně ne několikanásobně. Toho nakitovanýho padíka jsem měl v ruce x krát. Vážil h.ovno. Ale Wankela, "co se vejde do dlaně", tu čest jsem neměl, nemohu objektivně porovnat a z článku se dozvíš víš co.
Ale kdo ví, jak by to bylo na váze .... :-| a výkon jsem už komentoval, t.zv výkonová hmotnost je také měřítko.
14. 12. 2016 20:34
Re: Závratný výkon
No vzhledem k tomu ze pisou napr o moznem vyuziti pro letajici drony, tak na te hnotnosti a velikosti zalezi dost, jinak 70ccm motor klasicky ma 10 - 15 kg, tenhle udajne 1,8 kg pri podobnem vykonu....
14. 12. 2016 20:55
Re: Závratný výkon
Ou, ou, ou. V jedné větě je tolik proměnných, že to nejde až tak jednoduše odpálit (vodou/vzduchem, příslušenství a pod.). Nechci oponovat konkrétními argumenty, když neznám přesné vstupy. Asi o tom mikrowakelu víš víc než já.

Já vím, že kitový padík (70 ccm) měl výkon "xy" a vážil "z". Před 30ti lety. Je-li na tom Wankelík lépe, budiž, ale nic o něm, kromě informací z článku a od tebe ?, nevím. Ale rád se poučím.
14. 12. 2016 21:33
Re: V roce 2017 jdete s věčně pitomím Wanklem do háje :)))
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
15. 12. 2016 00:37
Re: V roce 2017 jdete s věčně pitomím Wanklem do háje :)))
Ty už se na to vy.ser.
17. 12. 2016 17:34
Re: V roce 2017 jdete s věčně pitomím Wanklem do háje :)))
Presne tak.
16. 12. 2016 09:30
Re: Neni nad parný stroj od tesly
Presne tak.
17. 12. 2016 17:35
Re: Neni nad parný stroj od tesly
Ty už se na to vy.ser.
Avatar - Ham.
14. 12. 2016 23:54
Re: Neni nad parný stroj od tesly
1,8 kg a výkon 3 koně je pro "letecké" využití bída, pístové letecké motory s výkonem 3-4hp se musí vejít do kila hmotnosti i s tlumičem u nízkootáčkového motoru.
[odkaz]
Když na to přijde, tak se 3hp u vysokootáčkových motorů "vejdou" do 600g hmotnosti
[odkaz]
Avatar - Ada je zase tady
14. 12. 2016 20:53
motorová pila
motorová pila je ideálním nářadím pro takový benzínový motorček. Zato pod kapotou sluší chlapům pořádný diesel, :-!
Rozbalit vlákno
1
14. 12. 2016 21:01
Re: motorová pila
Jen blbni, liga za diskriminaci žen tě brzo dá k soudu...... sluší chlapům.... máš kliku, že je to blbost, jinak bys už měl obsílku k soudu. >:D
15. 12. 2016 09:45
Rotační motor != wankel
Redakce se opět ani nenamáhala najít si něco o tématu o kerém píše a ani si nepohlédla ilustrace.

Tento motor není wankel, tedy alespoň ne v klasickém smyslu - wankel má trojúhelníkový "píst" a dvojoválný prostor, tento má pravý opak. Minimálně by to mohlo pomoci s problémem, kterm wankel trpí, a to nízký kompresní poměr. Zavádí ale nový problém, spaliny a směs jsou vedeny pístem, jsem zvedavý, jak to mají řešené
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Emel
15. 12. 2016 14:08
Re: Rotační motor != wankel
Proč je u wankelu problém s kompresním poměrem? Kompresní poměr je u wankelu úplně normálně řešitelný, víceméně podobně jako u pístového motoru, pomocí tvarování plochy rotoru.
15. 12. 2016 16:06
Re: Rotační motor != wankel
Co jsem dohledat, tak dosažitelné maximum je 15:1, pro benzín dost, ale diesel se tak udělat nedá.. Toto by mělo být schopné i vznětového spalování
15. 12. 2016 17:14
K titulku "Nejmenší Wankel na švěte...."
K titulku "Nejmenší Wankel na švěte...." seriozní připomínka. Vyrábějí/ly se zcela běžně modelářské motory Wankel. Zde pro příklad vkládám link na 20ccm modelářský Wankel. Na bazarových nabídkách jsem našel Wankel 4,9ccm.
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0