Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Sněhové řetězy trochu jinak: Opravdu je textilní „návleky“ či spreje nahradí?

Když se počasí zblázní, nemusejí řidiči zejména v horských oblastech stačit ani obligátní zimní pneumatiky. Jenže ne každý je ochotný kupovat si řetězy. Co když místo nich zvolíte jejich textilní variantu, nebo pouhý sprej?
Zpět na článek
9. 1. 2017 20:54
9. 1. 2017 22:08
10. 1. 2017 07:57
10. 1. 2017 19:51
10. 1. 2017 07:37
10. 1. 2017 17:05
14. 3. 2018 17:17
16. 3. 2018 16:03
18. 3. 2018 23:41
21. 3. 2018 19:57
9. 1. 2017 20:54
Skusenosti
Mate niekto realne skusenosti s tymi alternativami? S retazami jazdim okrem snehu aj po chotari v blate a je fakt, ze z bezneho auta urobia schopny ofroad. Tym ponozkam by som ale moc neveril.
Rozbalit vlákno
4
9. 1. 2017 22:08
Re: Skusenosti
mám zkušenosti a docela dobré, ale je potřeba si říct, že je jedná o dobrou alternativu řetězů pouze pro jízdu na uježděném zledovatělém sněhu. Rozhodně to nejsou vyprošťovací řetězy nebo řetězy do bláta. Ideálně když se nandají mimo hlubší sníh, pokud se pod návlek dostane sníh při montáži, dokáže to za jízdy návlek sundat. Na zledovatělém hladkém povrchu fungují super, a jsou poměrně tiché a netřese se ti auto jako když jedeš s normálníma. Pokud je silnice posypána štěrkem, rychle se řetězy začnou natrhávat a mají docela krátkou životnost, jinak během používání chlupatí což není na škodu. Jezdil jsem s nimi na Šumavě, nandal jsem je tam kde začínal sníh a sundal zase třeba po týdnu když jsem se vracel do údolí. V autě jsem je vozil raději než klasické, přeci jenom kdybych šel někde na střechu , tak bych raději dostal do hlavy těma textilníma než krabicí s ocelovými. Mám doma v záloze ještě dvoje, ale teď je nepoužívám, když je sníh vezmu si čtyřkolku.
Jendou jsem přijel k lanovce na Zadově a potřeboval jsem se dostal na parkoviště v prudkém kopci u penzionu, začal jsem si nadávat tyhle řetězy na kola k pobavení personálu i hostů restaurace, kteří si užívali zimní slunce na terase. Ptali se mne jestli jsem přijel formulí, že si nadávám ohřívače na pneumatiky, pak, když jsem bez problémů vyjel tam kam ostatní nemohli po zmrzlém sněhu, se na to šli podívat z blízka a šáhnout si, byli docela vykulení a hned se ptali kde se to dá koupit ;-)
Avatar - Ozzman
10. 1. 2017 07:57
Re: Skusenosti
Díky za super zkušenost, někde jsem četl, že je to skoro na jedno-dvě použití, jak dlouho ti asi slouží?
10. 1. 2017 19:51
Re: Skusenosti
Používal jsem je dva roky a pokud bych to sečetl tak zhruba čtyři týdny za které jsem najel cca 200 km, nedokáži odhadnout jestli by daly ještě znovu 200 km nebo i víc, jsou v nich občas menší dírky od štěrku, mám jedny náhradní, kdyby se návlek roztrhal. Ale pokud je nenasadíš na asfaltu a silnice není krutě poštěrkovaná, tak je to určitě na víc než dvě použití. Máme chalupu na horách kde se dojíždí posledních 20 km po sněhu, takže jsem je vždy na začátku sněhu nasadil a sundal zase až když jsem se vracel, jezdil jsem tam s nimi klidně celý týden pokud jsem nepotřeboval do údolí.
10. 1. 2017 07:37
Re: Skusenosti
Raz som cuval asi 3km koli jednemu umelcovi, co si na auto dal tie "fusakle" a skusil s nimi vyjst na martinske hole. Po chvili sa mu to roztrhalo a kedze sa tam nedalo ani otocit (sirka akurat na 1 auto), museli sme vsetci cuvat (za mnou este asi 5-6 aut)...
9. 1. 2017 21:17
Textilní sněhové řetězy
Já si koupil ty textilní sněhové řetezy asi před 4. roky a ještě jsem je nepoužil nebo už ani v Jeseníkách není tolik sněhu, abych nemohl někam vyjet:-D
Rozbalit vlákno
0
9. 1. 2017 21:29
Nahrada je vzdycky jen nahrada
Levne retezy jsou naprd protoze a) spoj obruce se ucpava snehem - lepsi je plochy hacek b) predni hacky daji casto zabrat - hacek na vysuvnem lanku navinutem na bubnu je pohodlnejsi c) popojet a dotahovat je take otrava - to lanko se samo navine a retez utahne, zastavovat netreba.
Takze za mne priplatit za lepsi retez a v klidu si to nacvicit.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - MGRR
9. 1. 2017 21:52
Mám ty hadrové čepice, lepší než nic, ale do tvrdých hor jen
Na hory jezdím se čtyřkolkou se třemi uzávěrkami, ale ten hadr mi jednou nouzově pomohl u zadokolky - myslím, že je to skvělé pro předo, nebo zadokolky a nouzové situace. Reálně stojí až 1.800kč

Kdybych jel do tvrdých hor... ocel je ocel, to prostě nelze obejít.

V US používají toto, připne, odepne, na nouzové ježdění super
Snow plastic chain

[odkaz]
Rozbalit vlákno
4
10. 1. 2017 07:34
Re: Mám ty hadrové čepice, lepší než nic, ale do tvrdých hor
Ty hadrové jsem viděl pár let zpět - potkal jsem OII 4x4 zahrabanou až na vanu... Půjčil jsem mu klasický řetaz a vyhrabal se.
Ty stahovací pásky vypadají zajímavě... Řetěz je řetěz, ale drbat se s tím... Než někde zůstat viset, tak mít v autě pár pásek, 2-3 hodit na kolo a záběr bude určitě někde jinde. Pohodlí a cena nesrovnatelná s ocelí. Než do každého auta shánět jiné řetězy, které se stejně nikdy nevyužijí. A když se roztrhne, tak nerozmlátí podběh.
Má s tím někdo reálné zkušenosti? Hlavně jestli se hned nerozškubne?
Avatar - Gasoline
10. 1. 2017 07:42
Re: Mám ty hadrové čepice, lepší než nic, ale do tvrdých hor
Koukám, že na Ebay mají ty pásky 10ks za 280,- Asi to prubnu. Akorát, že než dorazí, tak to bude až ta příští zima.
10. 1. 2017 08:15
Re: Mám ty hadrové čepice, lepší než nic, ale do tvrdých hor
Našel jsem to i na Alze:
[odkaz]
10. 1. 2017 17:02
Re: Mám ty hadrové čepice, lepší než nic, ale do tvrdých hor
Toto zboží si právě prohlíží 146 zákazníků
Avatar - Ada je zase tady
9. 1. 2017 22:43
Ach ta čeština, redaktore...
Tekuté řetězy údajně vydrží na pneumatice několik kilometrů, po té se
jejím odvalování po asfaltu sami odstraní.

:no:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Uživatel_5340709
10. 1. 2017 07:33
Re: Ach ta čeština, redaktore...
Ádo, co ta čeština, ........ má tam být samy a ne sam-i-, podle vzoru sam-y-ce, čili pět sam-ý-c!
10. 1. 2017 17:05
Kdo ma penize
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
14. 3. 2018 17:17
řetězy
Jak poznám jaké řetězy koupit na auto?
Rozbalit vlákno
0
16. 3. 2018 16:03
řetězy
Na jaké auto hledáte řetezy?
Rozbalit vlákno
0
18. 3. 2018 23:41
řetězy
Na škodu octavii :-)
Rozbalit vlákno
0
21. 3. 2018 19:57
řetězy
Podívejte se na neumax.cz, prodávají kvalitní řetězy na auto, řídí se to podle rozměru kol
Rozbalit vlákno
0