Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda ve spolupráci s Benetem obnažila SUV Kodiaq na kost. Odhaluje vše!

Kodiaq svléknutý z kůže dává na odiv veškerou techniku, jinak ukrytou pod kabátem. Bezpečnostní systémy nevyjímaje.
Zpět na článek
18. 2. 2017 16:42
18. 2. 2017 20:05
19. 2. 2017 13:07
Tohle se mi líbí
Viděl jsem takhle i Rapida, tohle je vážně dobrý
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2017 20:13
Re: Tohle se mi líbí
ja som takto videl ohlodanu O2 u nas na VS na technike este niekedy pred 10 rokmi v r 2007 ;-) .. aj som si ju tak nejak spolocne s vtedajsimi spoluziakmi tiez osahal ( sice nebola uplne oholena len jej cast myslim ze jedna cela bocna strana auta ) ale slo aj tak o vyborny "rontgenovy" pohlad nazivo v praxi... aj ked urcite nielen pre studentov je taketo nieco vyborna pomocka :yes:
Avatar - Fána
18. 2. 2017 16:42
na kost
Je až neuvěřitelné z kolika dílů se takové auto musí poskládat.
Rozbalit vlákno
0
18. 2. 2017 17:50
Krásná práce.. Kde bude k vidění?
Prosím redakci, aby doplnila článek v tom, kde je možno vidět předchozí řezy Škodovkami, které článek zmiňuje a kde pak budeme mít možno vidět i tento Kodiaq.
Nepatřím už mezi školní mládež a nejsem ani profík hasič. Televizní záběry jsou málo, záleží na tom, co kameraman nasnímá a co mu ukáže redaktor, aby zabral kamerou.
Chci to vidět osobně a moci si prohlédnout každý detail.
Rozbalit vlákno
0
18. 2. 2017 18:38
Paráda. Smekám.
Opravdu nádherné řezy. To si pak teprve člověk uvědomí, jak neskutečně komplikovaná konstrukce moderního auta je. Skvělá práce! :-) :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
18. 2. 2017 20:05
Nevíte...
...náhodou, kde najít něco podobného u Audi Q7 (ideálně SQ7)?

Já jsem našel jen takové drobky toho, co ukazuje Škoda u Kodiaqu.

[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
19. 2. 2017 13:07
Re: Nevíte...
Je konference (EuroCarBody), kde se konstruktéři schází a pořádají i soutěž holých karoserií (tzv. body in white). Není to však zrovna něco pro veřejnost. Q7 tam byla v roce 2015. Možná najdeš nějaké doprovodné materiály.
Avatar - netcar.xx
18. 2. 2017 20:09
Je to ocesany
skoro jako Fobia Junior >:-[]
Rozbalit vlákno
0
19. 2. 2017 09:43
Zaujímavé
Na stánku Škoda auto pri príležitosti Barum rally som videl takto "odhalenú"
Fábiu, Superb. Osobne ma zaujíma to čo je pod obalom, riešenie namáhaných konštrukčných uzlov a pod.
Nedávne obdobie, keď karosérie aut boli tekmer z jedného typu ocele je preč.
Už na Octávii II podiel ocele s medzou klzu180 MPa bol znížený z 87 na 22 percent.
Na A, B stĺpik, prahy, bočné výstuhy atď. sa použíbajú už bežne vysokopevnostné ocele s pevnosťou až 1500 MPa legované bórom a lisované za vysokých teplot
S tým pribúdajú nároky na zvarovanie dielov.
Často tu prebiehajú búrlivé diskusie o vizážach áut,
ale o kvalite auta rozhoduje najma to čo neni vidieť.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - praděda7
19. 2. 2017 12:04
Svléknutí z kůže
Nic nového pod sluncem. Takové prezentace/řezy včetně motorů jsem viděl v Austrálii už v roce 1970....... :-!
Rozbalit vlákno
2
19. 2. 2017 13:09
Re: Svléknutí z kůže
No a? Čekal bych, že se řezy pro výukové a demonstrační účely používají mnohem déle.
Avatar - praděda7
19. 2. 2017 16:44
Re: Svléknutí z kůže
Ne, nepoužívaly se, ne v takovém provedení.
Avatar - Ada je zase tady
19. 2. 2017 14:57
Namísto kravin
Namísto kravin by se Škoda měla soustředit na urychlené odstranění chyb, které tam Škodovka nadělala a které výrazně snižují prodejnost toho vozu:
- hnusná přední maska se 4 světlomety
- manuální převodovku nelze objednat ke všem variantám
- chybějící ruční brzda
- chybějící pořádný otáčkoměr a rychloměr, s trapným pokusem je nahradit LCD televizí
- zábradlí okolo šaltpáky tlačí řidiče pod kolenem do pravé nohy
- po sklopení zadních sedadel nevznikne rovná plocha, protože se nesklápí sedáky
Rozbalit vlákno
1
19. 2. 2017 20:00
Re: Namísto kravin
Pro tebe je kravina bezpečnost a pro mě zase všechny položky co jsi napsal. :-!