Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Jaguar XF: První jízdní dojmy

XF se má stát silnou zbraní Jaguaru. Uspěje v boji o zákazníka, který nepije čaj o páté a neví, jak se hraje Bridž?
Zpět na článek
17. 9. 2008 01:54
17. 9. 2008 10:43
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 12:35
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 08:50
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 09:35
neregistrovaný "Aleš J (Auto.cz)"
17. 9. 2008 09:52
neregistrovaný "RIO2"
17. 9. 2008 11:38
neregistrovaný "RIO2"
17. 9. 2008 12:14
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 10:45
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 12:08
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 13:43
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 22:19
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 23:01
neregistrovaný "tommzo1"
18. 9. 2008 01:01
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 13:27
17. 9. 2008 23:12
18. 9. 2008 20:25
neregistrovaný "Esperanto"
19. 9. 2008 13:19
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 09:29
17. 9. 2008 09:40
17. 9. 2008 10:45
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 10:04
neregistrovaný "stroncium"
17. 9. 2008 12:16
17. 9. 2008 12:29
17. 9. 2008 13:04
17. 9. 2008 20:03
neregistrovaný "MiSho1969"
17. 9. 2008 20:14
17. 9. 2008 12:37
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 20:23
neregistrovaný "rickyr"
17. 9. 2008 21:09
17. 9. 2008 21:50
neregistrovaný "helmuthhyb"
17. 9. 2008 23:03
neregistrovaný "rickyr"
18. 9. 2008 01:07
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 01:32
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 09:02
neregistrovaný "FX_"
19. 9. 2008 02:04
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 13:51
18. 9. 2008 20:30
neregistrovaný "Esperanto"
19. 9. 2008 13:21
neregistrovaný "Esperanto"
22. 9. 2008 20:36
neregistrovaný "Esperanto"
19. 9. 2008 02:06
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 21:02
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
19. 9. 2008 02:07
neregistrovaný "babo"
19. 9. 2008 20:42
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
23. 9. 2008 15:30
neregistrovaný "razzorr23"
2. 4. 2017 19:18
17. 9. 2008 01:54
Škoda...
Jaguar jsem vždy řadil mezi značky, kde emoce hrají svoji velkou roli... tenhle nový model mě ale nechává (c)hladným... ať koukám, jak koukám, tak nic, nad čím by oko nebo srdce zaplesalo... jen chladné, i když asi dobře provedené, cosi... daň dnešní době... :-| konec chytrých řečí... jdu spát...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Perun
17. 9. 2008 07:59
Hochštapler z ostrova
Od dob, kdy XF poprvé spatřil světlo světa už se nedá CarAuto ani vzít do ruky.. Křečovitá snaha prodat zbožštěnou kočku kamkoliv jinam než na domácí trh už mi začala lést krkem. Prostě nevidím jeden jediný důvod, proč volit XF a ne třeba právě BMW, Mercedes nebo Volvo (když už se chci trochu lišit). Jaguar má prostě tu "smůlu", že sudičky nad jeho kolébkou mu přiřkly specifickou ostrovní noblesu, kterou zaujme jen omezený počet potenciálních kupců jinde. Nezměnil na tom nic prostitut X-Type ani tenhle univerzálně líbivej hochštapler. Zajímavý počin, rád se na něj podívám, ALE... nekoupil bych :-|
Rozbalit vlákno
10
17. 9. 2008 08:15
Re: Hochštapler z ostrova
Já s ním tedy vůbec nemám problém. Je dobře, že do toho Jaguar takhle šlápl. Příď, hlavně světla, mi přišla zajímavá už na fotkách. Záď mi připadala trochu mohutná a mondeózní. Ale v té vínové, světla se mi zdají trochu tmavší plus diody, vypadá opravdu parádně. Záď opticky dobře sedí na asfaltu. Silueta, tou nejvíce připomíná Jaguary. Atletická, jako by připravená vyrazit. Ze 3/4 pohledu zepředu jsem trochu viděl Maserati Quattroporte. To bude tou kulatou přídí a boky.
Na interiér jsem hodně zvědav, působí velice moderně, na Jaguar až futuristicky. Donedávna bych to asi jen těžko vyslovil, ale s touto motorizací (2.7 D), mimochodem nejmodernější jednotka pod kapotou, dává asi největší smysl. Atmosférický V8 má jen průměrné parametry, na 550i se rozhodně nechytá.
Jinak Jag chválím :yes:
17. 9. 2008 12:06
Re: Hochštapler z ostrova
Já ho viděl akorát v černý a ten gril mě připadal, jak tuning lowendu.
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 10:43
Re: Hochštapler z ostrova
Perune, Perune....*smajlik kroutici hlavou* Nevim co je na X-Typu prostitucniho. Co ma/nema co dela Jag Jagem? Vsichni vedi, ze X-Type poslal na kolena tragicky marketing, nakonec jako cely zbytek nabidky. A XF... Kdo nejezdil, neuveri. Cas se zastavit proste neda a XF je produktem moderni doby, ktery zachovava vse tradicni, co jen si lze predstavit. Jiste, kazdy si na nem najde neco, co by mohlo byt jinak. Vim, ze pises "nekoupim", ale kup si nekdy libovolneho Jaga a pak ti dotece, proc ne MB, BMW nebo Volvo (mimochodem, to je uplny ulet). Kdyz uz byses chtel opravdu lisit, tak si kup Lotus. Z toho se ti snad nezveda zaludek, i kdyz podle tebou nastavenych meritek to je taky ostrovni prostitut.
Avatar - Perun
17. 9. 2008 11:08
Re: Hochštapler z ostrova
Lotus vypadá zrovinka jako to fáro, co jsem si v Prčicích u světských na střelnici vystřílel, když mi bylo asi patnáct...
V čem je třeba S80 větší úlet, než XF? A co na X-Typu je skutečným Jagem? To jako stačí trochu upravit Mondeo, loupnout tam čtyři světla a logo a je to Jag? Ne ne. Pamatuju před Sparem v Hostivaři na tu chvíli, kdy kolem mně "probublal" XJ8 (?) v tmavě zelené metalíze s béžovou kůží a upravených chlapíkem v roláčku z jemný vlny. TO je Jag.
XF má teoreticky všechny předpoklady uspět, protože (nejspíš) nemá mnoho slabin.. Když odhlédnu od určité tendenčnosti, tak ale vidím jeho problém v původu. A myslím si, že to bude ten druh problému, který mu na trhu v Německu (o ten jde především) přivře vrátka. No ale uvidíme, Sybila tu není nikdo z nás.
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 12:35
Re: Hochštapler z ostrova
No jo, pokud to vidis takhle, tak neni asi o cem debatovat ;-\
17. 9. 2008 12:02
Re: Hochštapler z ostrova
Naprosto s tebou souhlasím. Určitě je to kvalitní stroj, ale mě se prostě nelíbí. Hlavně předek a z image pro mě nemá už Jaguar dlouho nic, co by mě k němu táhlo. Naposled snad XJ, ale stejně bych vlez do BMW. To ovšem pro zažrané fanoušky katologů asi nic neznamená.

No a to Carauto je bez debat. Ty by ho testovali i s F1, tak je rychlejší, pohodlnější než Bentley a hezčí než Mis Universe. Mě stačilo to s tou Alpinou a E63. Jak na tohle přišli?!
Avatar - Perun
17. 9. 2008 12:34
Re: Hochštapler z ostrova
Podle mýho by měl být rochu větší a majestátnější, slušelo by mu to víc :-)
U CarAuta je ultra zajímavý číst zejména testy, kde se vyskytuje Ford. A´t už jde o Fiestu, Focuse nebo Mondeo.. Max, vždycky je výsledek stejný. Neuvěřitelná raketa, nadpozemská kvalita a prémiová image. Moc mně pobavil asi roční testík, kde mezi skutečný auta (bylo tam např. BMW 5, Audi RS, Porsche..) do testu nějakým způsobem zahrnuli i Mondeo. A že bylo nejhorší ve většině měřitelných parametrech vyjma místa k sezení? Ale co.. jako obvykle se vloudila větička typu "ale ta těžko popsatelná atmosféra za volantem tohoto vozu je jazýčkem na vahách v rozhodnutí být či nebýt - tedy jezdit Mondeem, nebo těmi ostatními". A tak je to se vším, včetně utrápených repetic typu AM, Bentley, RR.
Na druhou stranu, pokud tam zrovna není něco o Fordu a jeho koncernu, je to excelentní čtení od lidí s citem pro výraz a vstřikovací jednotkou na místě, kde obvykle bývá jen srdce :-!
17. 9. 2008 12:50
Re: Hochštapler z ostrova
Nojo, taky pěknej článek o Focusu RS. Něco ve stylu... už mě nebaví odpovídat, proč je to předokolka, počkejte, až se svezete... rovnou tam odepsal zbytek autopopulace. Ale maj pěkný obrázky.
Avatar - jurajos
17. 9. 2008 13:13
Re: Hochštapler z ostrova
:yes: A kôli tomuto už naozaj nič tlačeného nekupujem. Skusil by som Chrom a plameny ale tie u nás nedostať.
18. 9. 2008 14:34
Re: Hochštapler z ostrova
Plně souhlasím. Nevyniká ničím nad ostatní, a v Německu těžko prorazí proti MB,Audi a BMW.
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 08:50
Ak autor clanku tvrdi,
ze v reale vyzera lepsie, nez na fotografiach, tak ma silny problem s optikou. Je to zmetok. Vyzera ako luxusny a dobre "postaveny" korejec ale vzdy len ako korejec. Proti nemeckej konkurencii uz nema ani tu jedinu zbran - imidz. A nezbavil sa ani jedneho z najvacsich neduhov predchodcu - nedostatku priestoru nad hlavami zadnych pasazierov. ba skor naopak.
Rozbalit vlákno
35
neregistrovaný "Aleš J (Auto.cz)"
17. 9. 2008 09:35
Re: Ak autor clanku tvrdi,
Nevím co má společného váš rozdílný názor s mým videním (mimochodem, levé oko 0 a pravé -0,25 dioptrie), každopádně jaguaru křvdíte. Image mu rozhodně nechybí.
neregistrovaný "RIO2"
17. 9. 2008 09:52
Re: Ak autor clanku tvrdi,
Súhlas, videl som ho na živo na autosalone a je krasny. a aj na ceste vyzerá super. len sa chcem opýtať je to zadokolka alebo 4x4. prípadne či bude aj 4kolka? Dakujem
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 11:37
Re: Ak autor clanku tvrdi,
XF-ko je zadokolka, o štvorkolke som nepočul, že by pripravovali, ale zrejme sa čoskoro dočkáme XF-R verzie, ktorá by mala výkonovo konkurovať M5.
neregistrovaný "RIO2"
17. 9. 2008 11:38
Re: Ak autor clanku tvrdi,
dakujem
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 12:14
Re: Image mu chyba,
aspon v Londynskych uliciach urcite... A to nie len opticky, ale uz aj rodokmenom. Na Canary Wharf ho nenajdete. Inak je to "nice Tata".
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 10:25
Re: Image mu chyba,
Poznám jednu babu, ktorá dokáže "nádherne" triediť autá. Mercedes A? To je ako Matiz. Fiat Bravo? To je jasné 5-dverové Lacetti. Ju ospravedlňuje, že je baba. Prosím povedz nám Esperanto, akého kórejca tam vidíš Ty?
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 10:45
Re: Image mu chyba,
To mas jedno. Tyhle vykriky vetsinou vychazi zpoza chlupatyho volantu nejaky echtovni "premiovky" ;-\
Avatar - jurajos
17. 9. 2008 10:59
Re: Image mu chyba,
Tak mám dojem že Ťa v redakcii trošku predbehli. Dúfam že Ťa to neodradi a o zážitky sa s nami podelíš.
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 11:09
Re: Image mu chyba,
Aleš ma veru zaskočil :-) ale o to lepšie, nechám si trochu času a v blogu sa pokúsim zamerať na veci, ktoré v článku nie sú. V každom prípade stále mi môžete písať otázky, o čom by ste chceli čítať v článku o XF-ku.
Avatar - jurajos
17. 9. 2008 11:16
Re: Image mu chyba,
Mňa hlavne zaujíma prečo si sa nezastavil aby som si ho mohol trochu ošahať. >:D
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 11:28
Re: Image mu chyba,
S lásky k Tvojmu otcovi, denne by si mu pílil uši, aby Accord Top Executive vymenil za JAGa ;-) >:D

PS: Nič nie je stratené, možno sa ešte dohodneme. Tak mi napadá, možno by si sa chcel podieľať na článku a to inak nepôjde, len že by si sa previezol, je tak? ;-)
Avatar - jurajos
17. 9. 2008 12:00
Re: Image mu chyba,
Bol si nakoniec v tej Nitre?
A okrem toho...on je divný. Bol by toho schopný. Už raz sa takto predviedol.
No znie to lákavo, ale mne chýba niečo ako referenčná vzorka. Po presadnuti z môjho pekača by som sa zmohol akurát tak na samé citoslovcia. >:-[]
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 12:20
Re: Image mu chyba,
Do NR som napokon nešiel, prechádzal som okolo, ale nebol čas a po pravde ani neľutujem, podľa toho čo som počul.

Citoslovcia? Patria tam! Daj mi prosím pre istotu do mailu Tvoj mobil. Zatiaľ len v hlave tvorím koncept článku a premýšlam, kde by vynikol. Nedávno sme spomínali Babu, viem si predstaviť, že ako kontrast k tej úžasnej noblese by nebolo zlé ukázať aj dravosť na nejakom peknom drifte.
Avatar - jurajos
17. 9. 2008 12:35
Re: Image mu chyba,
No namotal si ma...čo Ti budem hovoriť.
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 12:08
Re: Vidim tam korejca
duchom. Tento dizajn nema ziadny odkaz na nejakeho predchodcu, aj ked by sa to ktokolvek snazil akokolvek dokazat. Dizajn prednej casti vobec nekoresponduje so zvyskom, bocny profil inspirovany Lexusom, zadna cast Aston. Vysledok? Zmatocny dizajn hodny "premioveho" korejca. Ale tazko to vysvetlit niekomu, kto to auto videl iba na obrazku s rozlisenim 640x400...
Mimochodom, v clanku sa spomina podobnost s modelom XJ-6 z roku 1968... jedina podobna crta su prelisy na prednej kapote, co urcite nevystihuje povodny dizajn.
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 12:44
Re: Vidim tam korejca
Ja viem chlapče, 4 kolesá, tá podoba, hotový Tata Nano >:-[]

Sorry, bez urážok. Aj ja som bol z neho spočiatku zmätený, ale veľmi rýchlo som našiel pôvodného ducha. Prémiovosť nájdeš na každom inchi toho auta a ak je výsledok Tvojej, zdôrazňujem Tvojej rovnice Lexus + Aston = prémiový korejec, tak nového JAGa zrejme nemusíš, ale ja som zrejme našiel kočku s ktorou by si si v hodnotení áut rozumel...
17. 9. 2008 13:20
Re: prémiovost na každém inchi?
Fakt?
1.2. fotka - laciný plast kolem přístrojovky
3. - levný koberec vysoko pod kůži, s trapným přechodem
10. tragicky chromový lišty pod světly a krytka ostřikovače světlometu, konstrast s koly je děsný
22. pohled ze zadu, trapnější plast v prostoru difuzoru nejde, výřezy pro výfuky neodpovídají koncovkám
V okamžiku kdy bude Mondeo ST, je tohle auto neprodejný.
V okamžiku, kdy dám do interiéru dřevo, nemůžu nechat venku nelakovaný plast, a nějaký pseudochróm.
Kola dělají auto, takže dát na to tohle je sebevražda.
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 13:52
Re: prémiovost na každém inchi?
Neviem, či má toto zmysel komentovať, ale beriem to ako podnet a skúsim tieto veci opísať v blogu - naživo, nie podľa fotiek, OK?
17. 9. 2008 14:43
Re: prémiovost na každém inchi?
rozdíl naživo a na fotce je velký to je jasný. Já nevím, to auto bych neodsuzoval, ale ten kontrast levný na jednom konci, drahý na druhým se mi zdá dost markantní.
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 13:43
Re: prémiovost na každém inchi?
Ano, Lexus + Aston + nicnehovoriaca predna cast = korejec, aspon pocas polednej dekady to bol osvedceny recept korejskych automobiliek. Ale uz aj tie hladaju a nachadzaju vlastnu tvra. Jaguar ju stratil. Nehladiac na nedostatok kontinuity v dizajne interieru, kde vladne chaos tvarov, materialov a farieb. Ked v nom sedis, nemas pocit kvality a luxusu, ako v premiovke. Moj nazor.
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 13:57
Re: prémiovost na každém inchi?
Tak skúsme trošku konštruktívne a vecne - v ktorom aute máš pocit kvality, luxusu, prémiovosti? S čím ho porovnávaš?
17. 9. 2008 14:55
Re: prémiovost na každém inchi?
No, já bych možná Esperanta v něčem podpořil... ne až tak doslovně, ale v tom interieru vidim samej chrom a kolem mě to připadá, jak dodělaný spoustou plastovýho hliníku. Ty světlá kůže budí v každym pocit luxusu, ale z praxe je to po půl roce hnus neumytelnej, nedovedu si tam představit tmavou kůži vs.(pro mě) ty imitace hliníku.

Fotky jsou opět povedený, to pan Aleš umí, ale ta sedačka vypadá, že má tak 200kg, nebo je to slušně olítaná kára. To by se tak nějak mělo vracet, jako u konkurence. Sedačku z Natuzzi taky poznáš podle toho, jak se ti vrátí zpátky a ceny.

A zvenku, krom toho předku co se mi nelíbí, mě tam taky nic moc neuchvátilo. Kdyby vzadu nebyla ta kočka, tak v tom vidim cokoliv. Celkově mi tam prostě chybí něco zvláštního, nebo výjmečnýho, protože Jaguar, jako takovej mě už nic moc neříká. Třeba to je i tim. Jezdit to asi bude umět skvěle.
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 15:44
Re: prémiovost na každém inchi?
Berieš mi slová z úst, jediný rozdiel je, že ja som toto chcel napísať o palubke Passat CC, ktorý v plastovom chróme poráža na hlavu všetko mne známe ;-)

Sedačky popíšem v blogu, s pocitom zvláštneho, výnimočného Ti nepomôžem, možno si len vyrástol a čokoľvek pod Rolls-Royce Phantom skrátka nemá patričnú guráž, ktovie ;-)
18. 9. 2008 01:00
Re: prémiovost na každém inchi?
CC nemam sice v oku, ale tam to nevidim, jako tenhle bordel....
neregistrovaný "Esperanto"
17. 9. 2008 22:19
Re: Jednoduche
5er BMW. Jednoduchy a elegantny interier. Ako doma. Porovnaj si napr. vyplne dveri, potom mozno pochopis, co mam na mysli. Este aj Superb ma elegantnejsie rozvrhnute drevene prvky, ako tento "Jaguar". Neviem, kto ich navrhoval, ale miesto decentnej okrasnej listy tam rovno flakol doskau na krajanie. Asi v style kvantita nad kvalitou. Alebo plast pouzity ako lem pristrojoveho panelu, ktory siaha az pod volant. Co to tam robi? Kto to kedy v premiovke videl? Ak tomu uprostred mora plastoveho "hlinika". Interier posobi az "americky", ani nie korejsky...
neregistrovaný "tommzo1"
17. 9. 2008 23:01
Re: Jednoduche
esperanto, neviem ci si niekedy sedel v 5-kovom BMW. Pretoze ak tento interier davas ako vzor, no... ;-\ Interier BMW je tragicky vzhladom k cene. Mam nieco na BMW najazdene a viem co hovorim.
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 01:01
Re: Jednoduche
s tym suhlasim, ked si niekto porovna co i len 5er, alebo sucasny 7er co i len s MB CLS, tak u BMW sa proste citi ako u chudobnych pribuznych... jednoducho sportovy interier - to mam rad a perfektny bol v 3er E46. V E90 ho uz ale nedavam (posobi tak prazdno) a celkovo uz vo vyssej srednej to dost straca zmysel, ta prehnaana spartanskost.
Avatar - Ondore
18. 9. 2008 13:27
Re: Jednoduche
Súhlas, BMW5 je možno v rovnakej triede, ale spracovanie je inak pojaté, Ty si našiel pekné slovíčko, ktoré sa tomu blíži - spartanské :yes:
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 23:12
Re: Jednoduche
Tak z tých kandidátov, čo si spomenul som si ja vybral veľmi ľahko >:D
neregistrovaný "Esperanto"
18. 9. 2008 20:25
Re: No vidis, ja tiez
Nemam rad fuseracku robotu, radsej jednoduchu eleganciu. Iste, 5er zdaleka nema na MB-E, ale ten je pre mna uz trochu "snobsky". V kazdom pripade, tento Jaguar je doslova smejd. Ale ved zistis, ked si don sadnes. Inak, opat si napisal tolko argumentov, ze sa az divim, ze tento duel zvladam... ;-\
Ja mam rad Jaguar, najma XJ, ale tento "hybrid" urcite nie. Pozri si, ake interiery maval Jag v minulosti (XJ), potom onanuj.
Avatar - Ondore
18. 9. 2008 21:13
Re: No vidis, ja tiez
Máme totálne odlišné videnie áut - pre Teba je E-Klasse snobský, ja naopak dole v texte vyzdvihujem S-ko, ktoré je v "snobizme" o kus ďalej. A JAG, ten ide práve týmto smerom, aj keď ako vravím dole, porovnávať ich nemá zmysel. A sorry, ale Tvoje hodnotenia mi prídu ako z Mattelkova, prestížny Superb s koženkovými sedadlami nad JAGom, to je hodne mimo realitu, podobne ako Tvoje výkriky o kórejskom interiéri a vlastne aj exteriéri.
Auto, akékoľvek, je pre mňa lepší či horší spotrebák slúžiaci k životu a nie fetiš, takže reči o onanii si nechaj pre vlastné polúcie.
neregistrovaný "Esperanto"
19. 9. 2008 13:19
Re: Tazko komunikovat s niekym,
kto neviem poriadne citat. Skus mi uviest, kde som tvrdil, ze Superb ma luxusnejsi interier ako Jag. Pisal som totiz o rozvrhnuti drevenych doplnkov, ktore su u TOHTO Jaguara totalne odflaknute, rovnako, ako skoro cely interier. Takze Matelka prenechaj svojim potomkom.
Ak je pre teba akekolvek auto spotrebak, tak mas bud zvlasne nazory, alebo sa hras na niekoho, kym nie si.
Avatar - Ondore
19. 9. 2008 16:33
Re: Tazko komunikovat s niekym,
Moja otazka: "ktorom aute máš pocit kvality, luxusu, prémiovosti? S čím ho porovnávaš?"
Tvoja odpoveď: "Este aj Superb ma elegantnejsie rozvrhnute drevene prvky, ako tento "Jaguar"."

Takže ak si Superb ako konkurenta JAGa pre niečo uviedol v odpovedi, tak snáď si nemyslel len tie jeho drevené doplnky, alebo áno? Čiže sa ideme baviť štýlom: Yaris má krajšie podsvietenie budíkov, tak JAG je šunka? Naozaj debata na úrovni.

Ešte si nestretol nikoho, kto neonanuje nad autami? Nikoho, kto na nich jazdí a nerozplýva sa nad zrýchlením z 0 na 100? Len tak medzi nami, koľko máš rokov?
Avatar - VDC
17. 9. 2008 21:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ondore
17. 9. 2008 21:51
Re: Tazko komunikovat s niekym,
Vieš čo je na tom zvláštne? Ona ten Mercedes má >:D
Avatar - iudex
17. 9. 2008 09:29
Tradícia velí?
Autá tzv. tradičných výrobcov (Porsche, Jaguar, Subaru) sú vždy pod určitým psychologickým tlakom, keď od nich verejná mienka (formovaná čiastočne médiami a čiastočne PR samotných automobiliek) očakáva: 1. zachovanie tradície, 2. niečo nové, dizajnovo a technicky špičkové a 3. zachovanie tradície. Teda čokoľvek, čo tieto automobilky prinesú sa stretne s hysterickými reakciami buď tradicionalistov alebo modernistov. V poslednej dobe u Jaguáru akosi prevládajú tradicionalisti. Akoby sa zabudlo, že Jaguar bol v minulosti priekopníkom a novátorom v technickej a dizajnovej oblasti (E-Type a nasl., viď Ricardova stránka). Tak prečo také reakcie, keď Jaguar po rokoch prišiel s niečím skutočne novým, nielen s evolúciou doterajších "tradičných" tvarov?
Ja tento počin Jaguaru jednoznačne schvaľujem.
Rozbalit vlákno
2
17. 9. 2008 09:50
Re: Tradícia velí?
To Subaru mi tam tedy vůbec nesedí? Tradiční výrobce?? Designove se hledá už hezkých pár let, dodnes nemá Subaru vytvořenou svou vlastní nezaměnitelnou tvář, tvary typické jen pro tuto značku.
Ano, je to výrobce vozů převážně s pohonem všech kol. Ale techniku tu teď neřešíme. Tu má Jaguar jako vždy na vysoké úrovni, a jakákoliv změna v tomto směru je výtána oběma tábory.
Avatar - iudex
17. 9. 2008 10:22
Re: Tradícia velí?
Ako si správne dedukoval, u Subaru som narážal na techniku: je to tradičný výrobca áut s pohonom 4x4 s benzínovými motormi typu boxer; akákoľvek odlišnosť od tejto schémy spôsobuje "povyk". Dizajn Subaru je samozrejme iná téma.
17. 9. 2008 09:36
ach, jen ne ty kozeny sedacky
Ja mel moznost v tom sedet a proti autu nic nemam, jen jeden z nejhlavnejsich duvodu proc bych byl proti koupi teto pecifikace auta, jsou ty kozeny sedacky s neuveritelne kluzkym povrchem. To je pocit jako by jsi sedel na igelitu ci necem umelem, a hlavne v zadu je to citit. :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
17. 9. 2008 09:40
Naživo
Viděl jsem ho jet naživo a žádné jiné auto se tak okázale po cestě nést neumí.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 10:45
Re: Naživo
Umi. XJ! ;-) :yes:
neregistrovaný "stroncium"
17. 9. 2008 10:04
Jag
Mne sa tento Jaguar tak ako snáď všetky ostatné veľmi páči.
Je z neho cítiť noblesu a luxus, to sa nikdy nemeckým "prémiovým" značkám nepodarí. Ak by som mal toľko peňazí a išiel by som kupovať auto tejto kategórie, tak by patril medi favoritov a asi by vyhral. Takže pre mňa jednoznačne :yes: :yes: :yes: :-)
Rozbalit vlákno
0
17. 9. 2008 12:16
...XF...
Pred tyzdnom som "ho" videl na Vinohradskej, bolo tam vela aut, 5er, S-classe... cakali na zelenu, ja som tam ale videl iba auta, auta, XF, auta, auta...
Je to podobne, ako vidiet ML, GL, ale vlastne si v nich clovek vsima iba nafuknute A-, ci B-klasse, krasnu, x5-ku, ale bez karmy, alebo Q7-ku, ale ani som si neni isty ci to neni hroch na kolesach, a potom RANGE ROVER...
Rozbalit vlákno
5
17. 9. 2008 12:29
Re: ...XF...
Inda člověk nepřehlídne >:D
17. 9. 2008 13:04
Re: ...XF...
>:D No, ale nacka taky ne... >:-[]
neregistrovaný "MiSho1969"
17. 9. 2008 20:03
Re: ...XF...
ako Jag a Land Rover patria k mojim oblubencom ale to s tym Indom sa ti podarilo xD >:D >:D >:D pekne napisane >:D
17. 9. 2008 20:14
Re: ...XF...
Tak to je sice fór, ale momentálně bych do ani jednoho nešel i kvůli Tata Boys;-\
neregistrovaný "mates"
17. 9. 2008 12:37
Re: ...XF...
ANO :yes: :-)
neregistrovaný "rickyr"
17. 9. 2008 20:23
vzhled
kdyz jsem ho nekdy v cervnu videl v karlovych varech poprve tak jsem ze zacatku myslel ze je to neco americkyho, neco typu sebringa (i kdyz jsem ho uz davno pred tim videl na obazcich). s ostatnimi jaguary ho poravdu nic nespojuje, snad jen to levny plastovy logo
Rozbalit vlákno
1
17. 9. 2008 21:09
Re: vzhled
Chudák Ricardo asi někde přidřel motor u svýho Jaga, jinak by nám tady všem asi pekně nakopal * >:D >:D
neregistrovaný "helmuthhyb"
17. 9. 2008 21:50
obrana jagu
tak chlapci teraz si musim jaga zastat. ok predna maska asi nie je celkom cista praca dizajnera. Vsetko ostatne je skvela praca. Neviem kolk s vas v nom realne sedeli. Je to mozno len moj veeeeeeeeelmi subjektivny pohlad.. Ale ten interier deklasuje vsetko.. Bmw 5 to ani nema cenu spominat.. E class je proti jagu starecka lex akosi nestiha a audinka je "strojovo dokonala" ale bez noblesy.. Jag je cisty noblesny precizny a navyse velmi sviezi. To plati pre exterier a zduplovane pre interier :-!
Rozbalit vlákno
14
neregistrovaný "rickyr"
17. 9. 2008 23:03
Re: obrana jagu
problem je prakticnost... tohle se bude strasne spinit a vse se bude odrazet (slunicko), nakonec stejne vyhraje promyslenost nad paradnosti :-!
18. 9. 2008 00:58
Re: obrana jagu
Praktický člověk si nikdy nekoupí vínu sesvětlou kůží a podle mýho ani Jaga. Bohužel a bez emocí. ;-\
18. 9. 2008 00:56
Re: obrana jagu
Dáváš tady za příklad MB z r.02 a BMW z roku 03...podle mýho nedeklasuje nic, jen se opírá o design Fordu a to si myslim, že je na něm čitelný a taky ten největší průser. Prace je to skvělá, ale jen, jako ta práce...já osobně v tom žádnou inovaci nevidim. Naopak mě třeba výplně dveří připadaj těžkopádný až holomajznický.
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 01:07
Re: obrana jagu
s tymto suhlasim na 100% . a preto keby som chcel auto, co je predovsetkym pohodlne a luxusne, tak je asi MB kral. AUDI - koncern, spustu veci vidis kazdy den v sluzobnej oktavke. BMW - moc spartanske a prazdne na luxusne auta. Lexus - pre mna asi druhy najlepsi, celkom sa oddelil od TOYOTY poslednymi modelmi, aj ked pripustam, ze aj v novom LS mzoe byt odkaz z CAMRY.
JAGUAR - jasne naznaky designu fordu, ako to MONDEO sa tam "exterierovo" proste nezapre a toto na poloaristokraticku znacku je fakt trosku prehnane. Znacka, co sa dlhe roky "vysmievala" nemeckej konkurencii, ze maju strohe auta bez duse... a teraz pozeram a vidim ford, mainstramove auto (aj ked dobry mainstream, mondeo kritizovat nie je zamer)

Interier je celkom slusny, ale su tam chyby a nezachrani to... No som zvedavy, co s touto znackou vymysli novy majitel
neregistrovaný "babo"
18. 9. 2008 01:32
Re: obrana jagu
akurat co by som mal na MB interieroch je, ze nova C-klasse aj GLK interierovo vyzeraju tak nejak zastaralo a ze tam sa pri ozdravovani predsa len trochu setrilo... snad sa to bude tykat len jednej generacie, aj to do F/L
neregistrovaný "FX_"
18. 9. 2008 09:02
Re: obrana jagu
Jen by mě zajímalo: Co vidíš u Audi stejně jako v oktávce? Abych to upřesnil, Octavia má něco málo společné s Audi A3, ale jak jistě víš (asi), ty auta se designem nikterak napřibližují. A4 už je naprosto jiná, možná krom některých motorů (2.0 a 1.8 TFSI, an možná jeden starý motor 2.0 TDI - nové jsou již CR).
neregistrovaný "babo"
19. 9. 2008 02:04
Re: obrana jagu
interier, interier interier... cely moj prispevok bol o interieri...

co sa tyka audi - tak tam zas exterierovo su vsetky auta tak podobne, ze je to neuveritelne nudne. Ale na ludi to plati, takze ked mne sa to nepaci, je to nepodstatne. :-)
Avatar - Ondore
18. 9. 2008 13:51
Re: obrana jagu
A opäť musím súhlasiť, moje poradie značiek je podobné, ale u MB by som vyzdvihol skôr S-klasse ako éčko, čo je auto o triedu vyššie. To prirovnanie dizajnu XF k Mondeu tam ja nevidím, o podvozku a technike ani nemá zmysel hovoriť. Ja však za tým autom vidím niečo celkom iné, nie len súhrn dizajnu a techniky, takže aj keď má BMW lepšie motory, u mňa JAG jasne víťazí v prestíži.
neregistrovaný "Esperanto"
18. 9. 2008 20:30
Re: Jaguar nema prestiz
uz ani v UK, tak ako by ju mohol mat na kontinente? Keby nejaku mal, tak sa novy XJ predava "trochu" inak, lebo parametre na to ma. Tvoja nejvantifikovatelna "prestiz", ma asi taku hodnotu, ako svojho casu vlastnit Rovera. Na Slovensku velky "pan", v UK "scumbag", co nema na poriadne auto.
Avatar - Ondore
18. 9. 2008 21:22
Re: Jaguar nema prestiz
Ak si prečítaš môj príspevok, hovoril som o mojom vlastnom vnímaní, vydávaš ho za platné naprieč Európou - takú charizmu pri všetkej skromnosti nemám, ale ďakujem.

V UK som nežil, takže JAG tam je auto pre darebákov, odpad? Človek sa tu naučí veci! Veľmi rád sa s Tebou stretnem a budem rád, ak mi ukážeš, aké hodnoty by som mal uznávať, aby som patril do tej onej, elity, iste sa budeš mať čím pochváliť, tak smelo do toho.
neregistrovaný "Esperanto"
19. 9. 2008 13:21
Re: Vidim, ze ty si odbornik
na prekrucanie slov, darmo, ak nemas argumenty, musis sa nejak branit, ze? Alebo ti len slabsie dochadza...
Avatar - Ondore
19. 9. 2008 16:47
Re: Vidim, ze ty si odbornik
Opät navrhujem trošku konštruktívnosti a navrhujem Ti:
- dohodneme si stretnutie a spravíme trojtest, moje auto, Tvoje auto a XF-ko
- vyberieš si parametre a budeme ich porovnávať
- ak chceš, spravíme si výlet k predajcom a dtto môžeme porovnať aj u BMW5 a pri novom Superbovi
- napíšeme o tom článok, spoločne, jeden odstavec Tvoj názor, druhý odstavec môj názor a navrhujem pridať aj niekoho ďalšieho z auto.cz, môžeme ho určiť žrebom
- celé to zverejníme na blogu

Výsledkom by mal byť normálny vecný článok bez osočovania a mal by odpovedať na otázku, či je XF poriadne auto alebo odfláknutý črep a v čom je teda taký mizerný. Berieš to?
neregistrovaný "Esperanto"
22. 9. 2008 20:36
Re: Ok, sorry,
nechal som sa "trochu" uniest, prepac. Neberiem Ti Tvoj nazor, paci sa Ti XF, mne sa pacia ine auta. Clanok by som pokojne napisal, keby to bolo realne, ibaze nie je. Totiz casovo ani geograficky nevychadza, okrem toho, bol by som znevyhodneny pri porovnavani pravostrannym riadenim ;-) Po navrate domov o tom moze byt rec, ale to zas asi chvilu ziadny porovnavaniahodny "tatos" nebude ;-\
Vsetko dobre.
neregistrovaný "babo"
19. 9. 2008 02:06
Re: Ok, sorry,
proste ja tam silnu pribuznost monde a xf vidim, aj ked tentoraz v exterieri... a to mi proste na jag vadi, nemozem si pomoct... je to tak jedinecne znacka, ze si taketo nieco nezasluzila :-) ale mozno to vidim tak len ja
18. 9. 2008 20:43
Samé reči, a niektoré aj blbé...
No nech si trepe kto chce čo chce, je to kus nádherného auta. Zozadu na mňa pôsobí trochu japonsky, ale zase interiér sa mi vážne páči. Nič prehnané ani prezdobené, jednoducho palubka obšitá kožou, a stačí. Nemá chybu.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 9. 2008 21:02
Re: Samé reči, a niektoré aj blbé...
Interiér prozrazuje vztup do vyšší ligy. Je skvělý. Co se týče exteriéru, předek se mi celkem zalíbil hned. Na záď jsem si musel chvíli zvykat. Ale nakonec se na ní dá koukat.
neregistrovaný "babo"
19. 9. 2008 02:07
Re: Samé reči, a niektoré aj blbé...
interier moze byt, aj ked na vacsinu modelov MB sa to proste nechyta, uz to tiez nie je uplne ono...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
19. 9. 2008 20:42
Dnes jsem ho viděl...
...v béžové barvě v centru Brna...hmmmm :yes:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "razzorr23"
23. 9. 2008 15:30
Aston?
Jenom takovy dotaz: Co vsichni maji s tim ze XF vypada jako Aston martin?

A mimochodem ktery Aston, kdyz uz? DBS? Ten asi ne, ma zadni svetla CELA bila. DB9 nebo V8? Ty asi taky ne.

Par jsem si jich prohlizel a maji ve svetlech pruh, avsak lakovany v barve vozu. U jaguaru je pruh z bileho plastu a funkcni jako svitilna!

Navic pokud si auto prohlednete nazivo, zjistime ze svetla maji naprosto odlisny tvar plochy, zakriveni, pomer stran, no proste vsechno. A v nicem jinem nikdo podobu nenajde, protoze treba posazeni svetel na zadi je hodne odlisne, odtokova hrana taktez... no jen si ty Astony poradne prohlidnete!

Kdyz to vemu do dusledku, tak oktava kombi 2. generacve je taky hrozne podobna astonu. Ma uprostred cervenych svetel bily pruh! Akorat jsou cela svetla jaksi vetsi a uzsi, ale stejen jsou "PODOBNA" :-)

Tak cemu je XF podobny ted ?!?!
Rozbalit vlákno
1