Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jedeme do Chorvatska: Poradíme, jak přes Slovinsko bez známky!

Cesta do Chorvatska se v létě 2017 trochu protáhne a krapet prodraží. Zvedly a ještě se zvednou ceny mýta i potravin. A taky přibudou uzavírky. Přesto se Jadranu Češi jen tak nevzdají. Pořád jde o příjemnou dovolenou, v níž hraje moře & auto roli č. 1.
Zpět na článek
4. 6. 2017 12:12
4. 6. 2017 16:17
4. 6. 2017 12:53
5. 6. 2017 09:30
4. 6. 2017 16:16
4. 6. 2017 17:02
5. 6. 2017 07:22
4. 6. 2017 17:06
5. 6. 2017 09:26
5. 6. 2017 00:35
6. 6. 2017 06:48
5. 6. 2017 09:23
5. 6. 2017 10:54
4. 6. 2017 22:29
5. 6. 2017 09:30
5. 6. 2017 11:12
5. 6. 2017 11:35
5. 6. 2017 14:32
5. 6. 2017 18:13
5. 6. 2017 11:12
5. 6. 2017 11:33
5. 6. 2017 14:01
5. 6. 2017 22:04
6. 6. 2017 04:49
6. 6. 2017 04:56
5. 6. 2017 11:11
4. 6. 2017 20:23
4. 6. 2017 22:23
5. 6. 2017 08:59
5. 6. 2017 22:08
5. 6. 2017 09:32
5. 6. 2017 09:33
5. 6. 2017 19:59
5. 6. 2017 10:27
1. 7. 2017 08:24
5. 6. 2017 11:27
5. 6. 2017 15:16
5. 6. 2017 16:55
6. 6. 2017 13:42
5. 6. 2017 16:57
5. 6. 2017 22:27
5. 6. 2017 22:51
4. 6. 2017 11:51
zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Viac krat vyskusane, cez Slovensko po D2 ,Bratislava, Budapest a rovno do Chorvatska, o par km viac ale zato uplna pohoda na temtomate. Ak je predsa len plno Zagreb o jeden dva vyjazdy skorej dolu z dialnice aby ste necakali na cestarine.
Rozbalit vlákno
12
4. 6. 2017 20:39
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Blbosť cez Rakúsko je cesta podstatne lepšia.
4. 6. 2017 21:25
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Tak prajem prijemnu cestu :-) :-) :-)
5. 6. 2017 14:29
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
To si píš, rakúsku diaľnicu využívam často a je rozhodne lepšia ako maďarská trasa. Hlavne kým sa v Maďarsku dostaneš k Balatonu, tak je to po okreskách zážitok. Hlavne v noci, keď sa stáda jeleňov alebo danielov túlajú priamo po ceste...
5. 6. 2017 22:39
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Pisem cez Budapest, nie po Madarskych okreskach medzi jelenmi. Preco ist po okreskach ked mozem po dialnici? Je to o 100 km navyse zato tempomat a pohoda.V zime chodim cez Rakusko v lete cez madarsko. X krat vyskusane. Cez tyzden v noci sa da ist cez Rakusko s trochou stastia je to bez problemov, ale dost obmedzeni 80 kmh a tak.
5. 6. 2017 22:44
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Tak to si dosť nadídeš, nie?
5. 6. 2017 23:19
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Nadíšeš nejakych 120 km ale zato ziadne kolony, Madarsko 130 vs Rakusko 80 kmh na vela usekoch. Jedna cestarina po Zagreb ihned po Madarskych hraniciach. Cez Rakusko je proste Slovinsko zbytocna komplikacia. Preco riesiť kolony alebo obchadzky, predrazenu znamku za 30 km dialnice, radar ihned po jej skonceni atd ked mozem ist pohodlne po takmer prazdnej dialnici co je podla mna najsertnejsie pre auto a najbezpecnejsie.
Avatar - Jaros71
5. 6. 2017 10:36
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
Jasně že z D1 na Mikulov a pak dálnicí na Vídenˇ.. ;-)
Ale pokračovat ne na balkán ale rovnou do Itálie na rivieru... >:D
PŘEDRAŽENÉ CHORVATSKO už nedáme..
Avatar - Lojza11
5. 6. 2017 10:49
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
hm predrazene Chorvatsko a proto jedes k cikanum,kde zaplatis dvojnasobek :-!
5. 6. 2017 11:02
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
a táto povera má za následok, že pol slovenska a česka sa každoročne vrhá na strastiplnú cestu do chorvátska, často aj 15 hodinovú. Už ani zďaleka nie je taliansko drahšie ako chorvátsko, taká dovolenka v lignane vie byť aj lacnejšia ako chorvátska a najmä žiadne zápchy a samá diaľnica. Samozrejme, nemám nič proti tomu ak dáš chorvátsko, je krásne.
Avatar - Lojza11
5. 6. 2017 12:04
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
je samozrejme kazdeho vec kam pojede. Lignano ma spinave more, jednou stacilo, miliarda lidi. Do Chorvatska snad kazdy normalni jezdi v tydnu a ne o vikendu. Vseobecne je v Chorvatsku levneji nez v Severni Italii. Ceny sluzeb jsou vyrazne vyssi nez v Chorvatsku. Hod mi kdyztak odkaz na restauraci na plazi v Lignanu, kde si dam steak,rybu do 10eur vcetne prilohy. A ubytko apartman 4 lidi u more max 50metru od more -plaze do 60eur za vsechny osoby, vcetne vsech tax a poplatku za klimu, elektrinu.Predem dekuji. V hlavni sezone.
5. 6. 2017 22:47
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
tak to ubytko by sa pri troche šťastia možno našlo, tá reštaurácia nie. na dobré a lacné jedlo chodím zrovna do Bulharska ako píšem dole. Za 10,-€ máš kráľovskú večeru.
5. 6. 2017 10:50
Re: zo skusenosti najlepsie cez Budapest
no tento rok skusime vase Lipno nad Vltavou, berieme aj bicykle, po x krat chorvatsko a taliansko to chce zmenu atmosfery. Takze svieckovu namiesto pizze a cevapcici ,budvar namiesto karlovacka a cinzana :-) :-)
4. 6. 2017 12:12
Klasika
Jako každý rok musíme mít článek o tom, jak se dostat do Jugošky >:D
Rozbalit vlákno
3
4. 6. 2017 16:17
Re: Klasika
Je to jeden z těch užitečnějších článků, ať se ti to líbí, nebo ne... vzhledem k tomu, jaký procento lidí se tam vydává.
4. 6. 2017 20:41
Re: Klasika
Tak vieš, paštikári inam nechodia. A ešte treba určiť ideálnu trasu, najlepšia je tá o 25,50,-Kč lacnejšia od ostatných...
Avatar - white label
4. 6. 2017 23:47
Re: Klasika
Je to tak...
P.S. Nepracuješ náhodou pro Babiše? ;-)
4. 6. 2017 12:53
Neum (BIH)?
Jak je to s tím přechodem přes Neum (BIH)??? Potřebujete speciální doklady? Může se projet taky na občanku? Letos se chystáme k Dubrovníku.

A zkušenosti z loňska. Jediný průšvih (dost velký) tam bylo Rakousko, u Poysdorfu čekání 4 hodiny a v zablokované Vídni 2 hodiny, za Vídní pohoda.

A loni zpět,do ČR. Na Slovinku, za přechodem asi 8 km se o půlnoci vysypal kamion, zboží na cestě, fronty 15 km až do Chorvatska, odklítení kamionu způsobilo zpoždění asi 4 hodiny. Ti Slovinci si vůbec nevěděli rady s nočním odklízením kamionu v tak hustém provozu.
Rozbalit vlákno
6
4. 6. 2017 16:11
Re: Neum (BIH)?
Předloni jsem byl v Neumu a chtěli po mě pas. Stejně tak při cestách do BiH přes Chorvatsko. Ale je možné, že se to ted změnilo. Radši bych ho ale měl. Když jsme jel místní linkou do Mostaru, tak nám na hranicích s Chorvatskem odebrali pasy rozdíl od Bosnáků a Chorvatů, kteří jeli s námi (místní). Po chvíli je zase přinesli. Ale měl jsem skoro strach, jestli nám je vrátí. Prostě pas EU.
Avatar - Ronault.
4. 6. 2017 20:48
Re: Neum (BIH)?
Přes Neum jsem jel 2014 a jelikož pas už několik let nemám, tak ho po mně nechtěli...v podstatě ta celní kontrola byla tak rychlá, že jsem sotva stihl zastavit a sundat okýnko...

Zpátky jsme z Dubrovníku jeli přes Bosnu, konkrétně na Běhat Donji - Ljubovo -Trebinje - Štípač - Medugorje (prohlídka) - Mostar (prohlídka) - Jablanica - Bugojno - Jajce (prohlídka) - Kljuc - Bihac - Plitvická jezera.
Vyjížděli jsme z Dubrovníku v 5 ráno a večer jsme byli na noclehu u Plitvic. Cesta přes Bosnu v pohodě, až na pár rozestavěných cest kolem Medugorje povrchy kvalitní a řídící kultivovani... A stojí to za to, takový nejbližší závan orientu
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 09:21
Re: Neum (BIH)?
Já tam jel v 2015, Chorvaty kontorolovali, když viděli českou SPZ jen mávli a projel jsem.
V loni 2016 jsem jel z Chrovatska do Mostaru - jediné, co chtěli vidět byla zelená karta. Byl jsem bez pasu i občanky >:D
5. 6. 2017 11:25
Re: Neum (BIH)?
Tak tak. Chorvaty berou, Čechy jen odmávnou a nic nechtějí.
5. 6. 2017 14:33
Re: Neum (BIH)?
Vidíš, zase raz cez Slovinsko, ako na príkaz, púšťali všetko, okrem Čechov.Tí si na hraniciach poniektorí užili, videl som asi 5 vyložených áut a všetky boli české. Mať českú ŠPZ, tak sa Slovinsku tiež vyhnem, ale z iného dôvodu ako je poplatok za diaľnicu.
Avatar - Shr3k
5. 6. 2017 09:30
Re: Neum (BIH)?
Přes Neum jezdím už 10 let jen na občanku, občas chtějí vidět zelenou kartu.
4. 6. 2017 16:16
Itálie
Nechápu co všichni na tom Chorvatsku vidí... Pláže ze šutrů, že se tam nedá bez lehátka ležet neustále musíte poslouchat Frantu s Mařkou jaké byly dnes párky >:D Tak si dovolenou nepředstavuju...
Místo Chorvatska jste mohli jet do Itálie vzdálenost je stejná a všechno ostatní je lepší, cenově to už vyjde nastejno nebo možná i levněji... a navíc tam neztrávíte několik hodin v koloně.
Rozbalit vlákno
26
4. 6. 2017 17:02
Re: Itálie
Tak s tím bych rozhodně souhlasil, v Chorvatsku naše rodina byla jeom 2x, protože jsme se potom vždycky všichni shodli na tom, že v Itálii se nám líbí dako víc (moře, pláže, jídlo, atmosféra, nákupy atd.), takže tam jsme byli už asi 8x a letos tam míříme znovu (a zase se těšíme). :-)
5. 6. 2017 07:22
Re: Itálie
Pánové plně podporuju vaše názory. Čím víc lidí místo HR zvolí raději Itálii nebo cokoliv jiného, tím volněji pak v HR budeme mít my co tam jezdíme opravdu rádi
4. 6. 2017 17:06
Re: Itálie
Kolóny sú aj na ceste do Talianska. [odkaz] . Ale stačí necestovať v sobotu a je to v poho.
Piesočné pláže neznášam. A na lehátko ťa aj tak prinútia a dáš si deku vedľa, hneď pribehne pikolík, že sa to nesmie. Nič tam nie je lepšie, ako v Chorvátsku. Už len to že v IT sa kradne ako v cigánskej osade, otravujú tam rumunskí a albánski žobráci a predavači osušiek........ Prírodné scenérie, mestečká, to všetko je v Chorvátsku krajšie, ako v tradičných talianskych strediskách Jadranu. A Capri je o niečom inom :-)
Avatar - Ja Prvni 123
4. 6. 2017 18:02
Re: Itálie
S těma kolonama souhlasím...
Taky se letos chystáme na dovolenou do Itálie... na cestování po Itálii. Ležení na jednom místě snáším špatně.
Vyjíždíme v neděli brzo ráno... a většinou je to úplně v pohodě.

Skončíme v Římě a pak zase zpátky. Zpátky jinak, než tam - už teď se těším.
:-)

Jinak to mám právě naopak! Je tam krásně a je to jediná země, kde snáším letní horka relativně dobře.
A krade se tam rozhodně míň, než v Karlíně nebo Holešovicích... pro Tebe na Petržalce.
:-p
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2017 18:10
Re: Itálie
Neděle ráno je nejlepší = vyzkoušeno :yes:

Hele máte někdo zkušenost [odkaz] ?
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 09:26
Re: Itálie
Neděle jsem taky jezdil, ale letos to bohužel nevyjde.

Autovlak ne osobní, ale bavili jsme se s jednou rodinou v Chorvatsku, kdy oni dorazili autovlakem a poškodili jim tam auto, takže celou dovolenou řešili jen to :/
5. 6. 2017 00:35
Re: Itálie
Kradne sa tam neporovnateľne viac. Autá, apartmány, vrecká. Len selfie tyče ukončili krádeže foťákov, typu, odfotím vás pred fontánou :-)
Petržalka je v pohode, dvadsať rokov v nej žijem. Karlíín a Holešovice nepoznám, tak nemôžem hodnotiť. Ale ty asi Petržalku tiež nie :-)
Avatar - Ozzman
6. 6. 2017 06:48
Re: Itálie
V Karlíně je to plný hipsteru a kravataku . Tam maximálně dostaneš přes pusu , když si dáš nebio buřta , nebo se projdeš v paradnim kožichu z chráněného zvířete >:D Holešovice budou za chvíli podobné, tam to ale pořád trochu zachraňuje tržnice a showpark >:D
4. 6. 2017 20:17
Re: Itálie
Itálie je nejzamořejenjší uprchlíky z Afriky....a denně přibývají další..takže bych se tam celkem bál...
navíc mají jednu z nejdražších dálnic
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2017 21:38
Re: Itálie
Já ti nevim = já byl i v Africe a nebál sem se >:-[]
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 09:23
Re: Itálie
Já taky, nebylo mi ale příjemné, když tě zastaví kontrola ze samopalama uprostřed pouště...... nejvíc se ale bojim v Bruselu >:-[]
Avatar - Lojza11
5. 6. 2017 10:54
Re: Itálie
Zkus Johanesburgh po setmeni, garantuji, ze se bat budes. Pokud ne, tak Soweto,odtamtud uz nevyjdes :-)
Avatar - Ronault.
4. 6. 2017 22:29
Re: Itálie
Chorvatské pobřeží jsem projel od severu k jihu, v Itálii jsem navštívil nemálo míst... říkám nemálo, protože jich je v Itálii opravdu hodně, ale že bych takhle šmahem dokázal celou zemi takhle odsoudit...to může jen omezenec...
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 09:30
Re: Itálie
Byl jsem v Itálii několikrtá, v Chorvatsku také. Pokud je někdo zvyklý jezdit jen autobusem do velkých měst, chápu znechucení z všudypřítomných čechů a poláků či slováků, ale s klidným svědomím mohu říct, že Chorvatsko má nejkrásnější koupání v dojezdové vzdálenosti v Evropě (A to jsem zkoušel už všechny, i severní a balt). Je spousty míst, kam zajet, kde jsou pohádkové prázdné pláže, průzračná a teplá voda.

Itálie tady severněji jsou jen písčité pláže, kde je to asi vhodnější pro malé děti, ale já jsem v It hodněkráte zažil až nekoupatelné vlny, či špínu v moři. Je to o tom, že východní pobřeží (které je nejnavštěvovanější) apeninského poloostrova není chráněno ostrovy u pobřeží. Na západním jsem nikdy nebyl, tak to nemohu soudit. Letos ale jedu právě do IT, zase po letech vyzkoušet >:D
5. 6. 2017 11:12
Re: Itálie
Co jsou nekoupatelné vlny? Já jsem měl největší vlny ve Španělsku... Nevím jak se to měří tak napíšu můj odhad v Itálii mají většinou tak do 1m ale ve Španělsku klidně i 3m ve vodě bylo jenom pár lidí plavčík moc nadšený nebyl, ale nikoho nevyháněl... Loni jsem byl v Itálii poprvé na západním pobřeží a na východní už nechci >:D
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 11:35
Re: Itálie
No černá vlajka - zákaz do vody.... :/ To naštve >:D

Ve Španělsku jsem byl jen u Barcelony a upřímě mi to tenkrát přišlo skoro jako v Itálii >:D Navíc je to spíš na letadlo a ne autem >:D

S tim západním viz níže :-)
5. 6. 2017 14:32
Re: Itálie
To jsi nevlezl do vody kvůli černé vlajce? Mě teda žádná vlajka nezajímá a kdyby měl někdo problém tak si najdu místo, kde žádná vlajka není >:D
U Barcelony jsem byl taky, ale 2m od pláže je 3m hloubka to mi moc jako v Itálii, kde dosáhnu i po desítkách metrů nepřijde, ale pokud myslíš atmosféru a počasí tak to je asi jedno no ;-)
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 18:13
Re: Itálie
Bylo mi 10 a z vody tahal vrtulník utopence.... docela jsem se bál >:D

Pak jsem tam byl i jako starší a plavčíci nepouštěli do vody, docela si to tam hlídají a hádej se s italem >:D
5. 6. 2017 22:55
Re: Itálie
Tak pre takých ako si ty, nemajú niekde českých turistov radi. Niektorí si totiž myslíte, že keď ste na dovolenke, môžete všetko. Kopal by som vás do zadkov, osli, tie vlajky a iné pravidlá tam nie sú len tak pre srandu, aby mohli buzerovať dovolenkárov...
Zažil som pred pár rokmi, keď plavčíci ťahali partiu chlapcov z otvoreného mora - nerešpektovali hraničné bóje a už sa nedokázali vrátiť... Keď mali za akciu platiť, chceli sa biť, až nakoniec museli volať policajtov. Noc v cele a pokuta v prepočte 700,-€ na hlavu... Chalani boli niekde od Benešova...
5. 6. 2017 11:12
Re: Itálie
tak skúsiť by si mal aj taliansku riviéru od janova po san remo a smerom k F, napr aj cinque terre (útesové dedinky pod janovom jak z raja), taliansko je rozmanité, ale väčšina to zapichne na bibione a potom točí, že nemusia bibione, čiže taliansko.
Avatar - Ozzman
5. 6. 2017 11:33
Re: Itálie
Tam jsem nikdy nebyl, ale také bych rád, letos jedu jen na chvíli z časových důvodů, tak jsem zvolil klasiku, jen trochu jižněji k Anconě. Jinak bych si dal obě pobřeží na srovnání >:D
5. 6. 2017 14:01
Re: Itálie
Plne suhlasim, vacsina ludi dojde do najhorsej casti Talianska (Benatska riviera) a cuduje sa, ze sa im Taliansko nepaci.

Taliansko je obrovske, tak staci nesetrit a vybrat sa na juh. Osobne odporucam Amalfi coast a prilahle ostrovy (Capri radsej len na jednodenny vylet) alebo to potiahnut az uplne na juh. Je to sice dalej ako Chorvatsko, ale zase zazitok za to stoji. :-)

PS Chorvatsko mam tiez rad, ale vyhybam sa klasickym turistickym strediskam.
Avatar - Ronault.
5. 6. 2017 22:04
Re: Itálie
Ale já nekritizuji Itálii, naopak, nemálo jsem ji projel, včetně např. Říma, Florenci, Pissy, Lago di Garda, palmové riviéry, Gargána atd., já kritizuji tvůj omezený postoj ke Chorvatsku, které umí nabídnout často nezaměnitelnou atmosféru...např. v září večer v Trogiru na náměstí při vínu a velmi kvalitní hudbě kdy jsme si ženou i zatančili... nebo večery na Korčule...
...to v takovém Bibione jsem třeba nikdy nebyl...
6. 6. 2017 04:49
Re: Itálie
Jojo , už po šesté jedu do Čiova... >:D Lago di Garda byla pecka, rád vzpomínám už je to 23 let
6. 6. 2017 04:56
Re: Itálie
Jojo , už po šesté jedu do Čiova... >:D
Avatar - Lojza11
5. 6. 2017 11:11
Re: Itálie
Nekdy poslouchat Frantu s Markou je dobra zabava :-) . Cenove rozhodne lepsi neni, to je blabor promin. V prvni rade u more na severu Italie zadny apartman s klimou s 2 mistnostma pro 2 dospely +2 deti za 60 eur/noc v sezone nezenes, budes platit kauce na apartman jako mourovaty. Wifi v Italii je porad naky nadstandard. Jidlo v restauracich na severu Italie je oproti Chorvatsku drahe. A to i nekolinasobne. Zkus si dat poradny flak masa s prilohou v italii na plazi za 8eur. Zaplatis za porci 25 eur ani nemrknes. Ryby jsou drahe ,jak v Italii, tak v Chorvatsku.Jih Italii je o necem jine, krasna priroda, ciste more. Ale vetsi bordel a hlavne velka vzdalenost od CR. I v Chorvatsku jsou mista, kde je na plazi pisek, typicky Omis.
4. 6. 2017 17:00
Účastníci zájezdu
No, ať se nám to líbí nebo ne, Chorvatsko je v letních měsících takový zapůjčený kus českého moře! :-) :-) :-) ("Ležel tam jak vyvrženej vorvaň!")
Rozbalit vlákno
0
4. 6. 2017 20:23
Italie
My jedeme v cervenci poprve do Italie pres Brenner,ale jedeme v patek na vecer a pojedemepres noc,tak snad to bude ok.Akorat me stvou ty dalnicni poplatky v Italii.To je Chorvatsko jen za dalnicni znamku celkem levne.Jedeme na San Benedetto tj asi 600km po Italii a koukal jsem,ze to vychazi asi na 40e pouze dalnice v Italii a pouze cesta tam.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ronault.
4. 6. 2017 22:23
Re: Italie
Joooo, San Benedetto del Tronto...tam jsme byli 2x, poprvé ještě Favoritem, pak R19...moc fajn letovisko :-) a průjezd Brennerem je taky krásný, jen bych to chtěl jednou projet mimo dálnici... Z Benedetta je to už kousek do Říma
5. 6. 2017 08:59
Re: Italie
Díky tý dálnici kolem to neni zas tak pěkný, jak by jeden čekal... Najdou se krásnější pasy.

Gotthard, Furka a našlo by se něco i blíž ;) Třeba kolem Cortiny jsou krásný silnice.
Avatar - Ronault.
5. 6. 2017 22:08
Re: Italie
Kolem Cortiny jsem to jednou projížděl, ale neřídil jsem... aktuálně už mám asi 3 roky udělaný podrobný itinerář na průsmyky v Dolomitech, ale jaksi pořád ne a ne se k tomu dostat. :-(
5. 6. 2017 09:32
dovolená
Díky za článek,
to mi připomíná, že musím s autem do servisu a pořádně ho nechat před cestou prověřit. Už má chudák skoro 10 let, ale na ojetinu z áček se zatim statečně drží. Chystáme se projet Francii a vážně nechci, aby mi někde na venkově odešel motor =D.
Rozbalit vlákno
2
5. 6. 2017 22:10
Re: dovolená
a není lepší si pronajmout na tyden dva karavan ?
5. 6. 2017 22:43
Re: dovolená
Skôr by potreboval prenajať kúsok funkčného mozgu...
5. 6. 2017 09:33
Dovolená
Díky za článek,
to mi připomíná, že musím s autem do servisu a pořádně ho nechat před cestou prověřit. Už má chudák skoro 10 let, ale na ojetinu z áček se zatim statečně drží. Chystáme se projet Francii a vážně nechci, aby mi někde na venkově odešel motor =D.
Rozbalit vlákno
1
5. 6. 2017 19:59
Re: Dovolená
to je nějaké podprahové sdělení ty blbe z áček?
Avatar - Wolfsteen
5. 6. 2017 10:27
Tip
Pokud nechcete trávit hodiny čekáním na přechodu u Gornji Malelj, sjeďte u Ptuje z hlavní cesty a udělejte si malou zajížďku směrem na východ na obec Cvetlin. Tam je malý přechod uprostřed lesů a není tam živé duše a projedete jak nůž máslem. Osobně dvakrát vyzkoušeno :yes:
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
1. 7. 2017 08:24
Re: Tip
Já zase jezdím z Ptuje po Rogaška cesta na Ptujskou Goru,Majšperk,Rogatec, Dobovec a pak v Durmanci najedu na dálnici. Je to taky dobrý ale rád to příště zkusím přes Cvetlin. :-)
5. 6. 2017 11:27
zhrnutie
krásne je aj HR aj IT. Ide o osobnú voľbu. Prechodené mám obe, v poslednej dobe preferujem IT, lebo reálne je to oveľa rýchlejšia a pohodlnejšia cesta, dám aj so zaviazanými očami, žiadne hranice, žiadne akože diaľnice, za posledných pár rokov bez zápchy (môže byť, ale výnimočne, v chorvátsku naopak). Ja si väčšinou nemôžem diktovať termín odchodu, tak ísť autom do chortvátska v sobotu ráno je peklo. Myslím, že väčšina czsk fičí na legendách typu HR je lacnejšie (bejvávalo), silný faktor je podobná reč a zvyk, mnohí sa stále boja toho západu. Každý nech si vyberie, čo chce, ale takú stanovačku v lignane pre 4 na týždeň dáte komplet v poho za 15 tisíc českých vrátane cesty a lokálnych výdavkov, je tam lidl s podobnými cenami jak u nás, no problem - to píšem pre tých, ktorí sa stále boja západných cien. Aj taliansko aj chorvátsko majú aj skalnaté aj piesočnaté pláže, stačí si vybrať, je toho plný internet.
Rozbalit vlákno
12
5. 6. 2017 14:39
Re: zhrnutie
Ja osobne tento rok opäť Bulharsko. Kto sa nebojí kilometrov a dá to, tak určite ľutovať nebude.
5. 6. 2017 15:16
Re: zhrnutie
tam som nebol, nechce sa mi trepať tak ďaleko, inak by som kľudne šiel. Po 10 hodinách musím mať nohy v mori. Vychádza mi to s rezervou tak taliasko po rím, francúzsko azúr, chorvátsko po omiš, ďalej je to autom už na úkor pohodlia a hlavne cesta späť je dlhá.
5. 6. 2017 22:24
Re: zhrnutie
Zas to nie je také zlé. Poslednú cestu tam sme šli s nocľahom v Srbsku, domov som ťahal v kuse, šlo to lepšie ako tam. 17 hodín jazdy (vrátane prestávok) nie je nič nezvládnuteľné raz za rok.
Avatar - Lojza11
5. 6. 2017 16:55
Re: zhrnutie
Zkus Albanii. Ceny vyrazne nizsi nez v Bulharsku.Zato cistci more, pohodovi lidi, krasne hory, priroda kolem. Jen je treba si davat pozor na rychlost vsude chytaji benga. Kdyz neporusujes dopravni predpisy, policajt te zastavi. Popreje hezkou dovolenou a pokracujes bez jakekoliv kontroly. I se zepta co se nam na Albanii libi co by se melo zlepsit. Vzdalenost stejna, jako do Bulharska. Chorvatsko jsme vymenili za Albanii a spokojenost. :-).Infrastruktura sice trochu pokulhava a kdyz te neprekvapi ze jede na dalnici v protismeru ve vyhrazenym pruhu kun s povozem, tak vse na pohodu
5. 6. 2017 22:21
Re: zhrnutie
To máš pravdu, ale Albánsko je ešte dosť divočina, nie? Bulharsko je podstatne bezpečnejšie. Keby som šiel sám, s partiou, tak OK, s deťmi asi ešte nie. V Albánsku sú krásne nové moderné hotely a priezračné more, ale okolo je ešte príliš chudoby a špiny... Bol som tam služobne a ešte by som asi zo 10 rokov počkal. Alebo ak, jedine letecky, ultra all inclusive a vyslovene sa vyvaliť na 10 dní na pláž.
V Bulharsku si vpohode dovolím výlet na vlastnú päsť, napr. do Varny, stravu neriešiš, všetko pomerne lacné a varia prvotriedne...na plážach všade piesok a úroveň služieb ide stále hore, aj keď je pravda, že aj ceny pomaly stúpajú...
Avatar - Lojza11
6. 6. 2017 13:42
Re: zhrnutie
Albanie ted a pred 10 lety je rozdil.Do zeme tecou proudem prachy z EU do infrastruktury. Prekvapilo me, jakou maji kvalitni silnicni sit. Vsude se opravuji silnice, zadne diry jako tady u nas doma. U silnic visi cedule opraveno z penez EU-). Co muze nekomu vadit je trochu vetsi bordel ve strediskach, sem tam flaska pohozena, ruzne papiry apod se vali u silnice, stejne jako v Recku. Plaze jsou vetsinou uklizene, nevidel jsem tam naky velky bordel. Samozrejme je to balkan, kde vidis osly u silnic, ci konske povozy. Ale cestovat se vubec nemusis bat, cestuji s detma. Jsou to pohodovi lide, srdecny. Jedem vzdy Madarsko lazne nekde na jihu a potom prejezd bud Chorvatsko na par dnu a potom Albanie. Nebo rovnou pres Srbsko do Albosky. Ciste more, jako v Chorvatsku. Hlavne v Albosce jsi turista,ktereho si tam predchazi. Podivej se na Sarandu napr. kolik stoji 4 star hotel. Za to nekoupis v Italii ani stan-). A more v Bulharsku je casto spina, navic casto rasy nebo meduzy. Loni 400gramu steak z kureciho za 60kc v prvni linii u plaze. :-) druhy den jsem prisli do same te restaurace uz byla karafa vina zdarma.
5. 6. 2017 16:57
Re: zhrnutie
V BLR jsem byl párkrát z nouze za komančů protože jugoška nebyla pokaždé dostupná a dnes už bych do Bulharska určitě nechtěl. Nic by mě tam asi nelákalo
5. 6. 2017 22:22
Re: zhrnutie
Nič by ťa tam nelákalo? Prečo myslíš? Bulharsko pred 30 rokmi a dnes je obrovský rozdiel.
5. 6. 2017 22:27
Re: zhrnutie
Ale to moře se nijak nezměnilo. Jadran v mém žebříčku byl a stále je nejmíň o pět levelů výše.
Ovšem rozumím že každý může mít tyhle priority jinak
5. 6. 2017 22:33
Re: zhrnutie
Isteže. U nás je Jadran až druhý, hlavne kvôli plážam - sú malé, kamenisté, betónové - jemný štrk je len niekde a piesok skoro vôbec. Výnimkou je snáď Zaton (hore nad Zadarom), ale tam je piesok asi navozený...
Bulharsko má klasické pieskové pláže ako z filmu a more tiež plné života. A ako vravím, je to raj pre chlapa, skvelá a lacná kuchyňa, dobré pivo...
5. 6. 2017 22:51
Re: zhrnutie
Nakonec je dobře že každý chce něco jiného, aspoň nejsou všichni lidi najednou na jednom místě
5. 6. 2017 22:57
Re: zhrnutie
To je fakt. Inak v Bulharsku počuť češtinu docela dosť, našiel som aj pár českých reštaurácií, ale doma varia lepšie, v Bulharsku je najlepšia bulharská kuchyňa... Budúci rok to bude Chorvátsko, mám vyhliadnutý pekný kemp, tento rok to nevyšlo.
Avatar - jozephko
5. 6. 2017 17:37
Základná zásade pri ceste do Chorvátska...
Úplne najdôležitejšia zásada pri ceste do Chorvátska je jednoduchá: cestu absolvovať v noci. Je to pohodlnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie.
Cestu do Chorvátska cez Rakúsko a Slovinsko som si vyskúšal ešte v roku 2012, ale už nikdy viac! Diaľnica cez Slovinsko sa dala v pohode obísť, a nebol som sám. Využívali aj to Nemci či Rakúšania - dokonca aj s karavanmi. Len som mal dojem, že Slovinci zámerne mali neprehľadné dopravné značenie, aby sa vodič pri troche nepozornosti dostal na diaľnicu, kde by ho už policajti "skasírovali"...
Najpohodlnejšia cesta - cez Bratislavu - je na Budapešť a potom okolo Balatonu. Je to súvislá diaľnica. Len keď som tú cestu dávnejšie absolvoval, tak ma trochu poplietli farby diaľničných a cestných ukazovateľov - na rozdiel od zvyšku Európy to Maďari majú úplne opačne: zelené označujú cesty 1.triedy a modré diaľnice.
Rozbalit vlákno
3
5. 6. 2017 22:30
Re: Základná zásade pri ceste do Chorvátska...
Taká blbosť... Niekomu jazda v noci vyhovuje, niekomu nie. To je zásada na prd, kámo.
Tí Slovinci ti čím ublížili? Majú drahú diaľnicu, ale to je celý problém, inak je rýchla a kvalitná.
A to Maďarsko - trasu z BA k Balatonu som absolvoval viackrát, a radím jazdiť zásadne cez deň, aj keď je tam 50x viac áut ako v noci. Maďari tadiaľ v noci veľmi nejazdia a vedia prečo - je tam hromada polí a zalesnených úsekov a nenormálne množstvo zveriny. Pamätám si jeden úsek, asi 20 minút som šiel asi šesťdesiatkou, každú chvíľu niečo preletelo cez cestu, alebo sa skupinka danielov pásla rovno vedľa cesty v priekope... Ďakujem pekne, zlatá rakúska diaľnica aj s tou slovinskou...
5. 6. 2017 22:45
Re: Základná zásade pri ceste do Chorvátska...
ty budes asi nejaky polovnik co vsade danielov vidi :-)
5. 6. 2017 23:00
Re: Základná zásade pri ceste do Chorvátska...
Nie, len som šiel v noci cez Maďarsko viackrát, a zážitky sa opakovali...nič príjemného, môžeš mi veriť. Keby ti taký kúsok skončil na kapote (v lepšom prípade), úsmev by ti asi zmizol, ak by si ho nabral vo väčšej rýchlosti, nemusel by si to už predýchať...
Vieš, ja bývam od hraníc pár km, takže sa tam aj tak hoci nerád dostanem dosť často, nie len kvôli ceste na dovolenku.