Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW nemá v plánu supersport ve stylu slavného M1

Divize BMW M se chce i nadále věnovat především sportovním verzím standardních modelů značky BMW a nehodlá oživovat myšlenku supersportovního modelu M1.
Zpět na článek
19. 9. 2017 12:56
20. 9. 2017 11:25
Avatar - maxi!
19. 9. 2017 12:56
to je skoda...
bolo by to pre fanusikov zaujimave....
ked sa pozrieme na to, ze Mercedes ma aku ponuku sportovych modelov. :-!
Rozbalit vlákno
6
19. 9. 2017 17:25
Re: to je skoda...
MB má AMG GT. Nebo je jich víc?
Avatar - speedfred
19. 9. 2017 21:32
Re: to je skoda...
po novom bude aj hyper super extra ultra F1 na značkách,nie?
Tak u Méďa sa vždy dokázali viac odviazať,čo si budeme vravieť
19. 9. 2017 21:54
Re: to je skoda...
Otázkou je, co myslel maxi tím sportovní. Protože se píše o supersportu, ten má MB aktuálně - možná - jeden. Když to nebudeme považovat za GT.
Avatar - maxi!
19. 9. 2017 22:27
Re: to je skoda...
myslel som to ako historicky - ze sa mercedes tomu viac venuje, v minulosti, koncom 60 rokov mali neuveritelnu radu supersportov C111 a C 111 - II , ktore boli skutocne jazdiace kusy ( ako aj bavorak mal M1) a bolo by to pestrejsie, kebyze aj bavorak sa prida a hodi na trh zopar super aut. Napriklad:
Pripomenme si SLR a niektore sialene BLACK series...
Ten novy planovany Project ONE je super napad, ale aj verzie SLS boli riadne stroje a tebou spominane GT a jeho verzie GT - R, aj niektore sportovejsie verzie SL, alebo aj male SLC je v ponuke aj v sport verzii, k tomu tiez nema bavorak odpoved a kedysi boli aj Z modeli v M uprave....
napriklad k S Coupe alebo Cabrio AMG nemas porovnatelne BMW :-!
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2017 23:53
Re: to je skoda...
Jo víc [odkaz]
Avatar - maxi!
20. 9. 2017 09:15
Re: to je skoda...
Hamilton si uz objednal dva kusky - sebe a aj pre otca.
ja este neviem, cakam, ci aj moja dcera ma neprekvapi :-!
19. 9. 2017 16:02
BMW M1 Hommage
Veliká škoda, že se BMW nerozhodlo takto designově vydařený a čistý vůz vyrábět. Motory pro něj měli, ať V10 ze starší M5 nebo V8 Biturbo z té, co přicházela.

Je až neuvěřitelné, že i po 9 letech vůbec nezestárlo a kdyby se zítra začalo vyrábět, tak ani nikoho nenapadne, že by působilo zastarale. Opravdu velká škoda. Navíc zadokolkovou platformu s motorem u prostřed měli v podobě připravovaného i8.

A ještě k i8. Na papíře je to zajímavé, ale reálně to na plný plyn nedá ani jedno kolo na Severní smyčce, protože se vybijí baterie.

Kdyby i8 dostala 6ti válec z M3/M4 a vyndala se hybridní technologie, tak by výrazně zhublo a byl z toho opravdu pěkný rychlý vůz. Opět škoda.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Zappa
20. 9. 2017 09:18
Re: BMW M1 Hommage
i8 ako supersport podla tvojho snu by bola krasna splnená predstava.
:yes:
Avatar - iudex
20. 9. 2017 11:25
Dopyt po M1
Tomuto skutočne nerozumiem. BMW vytrvalo vymýšľa modely, ktoré nikto nežiada, resp. nemajú predchodcu, minulosť a image a následne musí tú potrebu vytvoriť a presvedčiť zákazníkov, aby si kúpili ďalší nový crossover/SUV/hbrid.
Pritom tu má jasný, dlhoročný dopyt po jednoznačnom modeli, kde vopred vie, že oňho bude záujem a predá sa, má neskutočný image daný historicky jediným superšportom značky, skrátka to auto všetci žiadajú, predávalo by sa bez ohľadu na cenu ako teplé rožky, výrazne by posilnilo image BMW... a oni ho napriek tomu nevyrobia. Nerozumiem.
A ak už nie zbrusu novú M1, tak aspoň takú odvodenú verziu, i8 bez bateriek a s klasickým motorom, napr. z M5 alebo aspoň z M3 CS.
Rozbalit vlákno
0