Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Komatsu E-Dumper: Největší elektromobil na světě má baterie o hmotnosti 4,5 tuny

Komatsu E-Dumper má být v současnosti tím největším plně funkčním elektromobilem na světě, v jehož pohonném systému nejsou využity spalovací motory ani jako generátory elektrické energie.
Zpět na článek
Avatar - Woombat
20. 9. 2017 08:32
No nejsem si jist... Hornické školy nemaje... Ale snad vsech
... že se mu nakonec horníci hromadily v dole....
Rozbalit vlákno
3
Avatar - speedfred
20. 9. 2017 08:38
Re: No nejsem si jist... Hornické školy nemaje... Ale snad v
nemáš pravdu. Ja poznám podniky kde to zvážajú zhora dolu,aj keď nevylučujem tvoju "dieru". Hádam tam nebudú taký pitomci a nebudú si objednávať totok ked sa im to neoplatí
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2017 08:47
Re: No nejsem si jist... Hornické školy nemaje... Ale snad v
ale ved toho Cimrmana nikto nikdy nevidel ne? >:D ... len raz ho zachytili kdesi na fotke v dave .. teda len jeho ruku >:D ... tusim ze tak nejak to Sverak v jednej svojej hre opisuje ;-) ..
20. 9. 2017 08:55
Re: No nejsem si jist... Hornické školy nemaje... Ale snad v
danej dul kde tenhle dumper slouzi se nachazi na upati hory a vytezeny matros se svazi dolu do udoli k dopravniku a k zeleznici
Avatar - speedfred
20. 9. 2017 08:35
Troška mimo temu
ale čo tam robia (sedia) tý 3 pajtáši vedľa kabíny? To asi nie je homologované na sedenie. Kua,a nás tu bezpečáci m.rdajú za to že sa mu nepáči remienok na prilbe.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2017 08:44
Re: Troška mimo temu
mozno to maju ako foto na fejsbuk ;-) .. no a co bezpecnost chodcov .. pripadne zrazka s losom ... tak sa mi vidi ze komatsu sa s tym moc nebabralo ... snad to ma aspon poriadny megatablet a otvaranie tej kabiny cez mobil ... potom by to snad uz slo :yes:

PS: je tam nejake masivne zabradlie ... takze sa tam vedla tej kabiny mozno sediet/stat aj v poho da ( v pripade potreby ak treba par ludi naraz spolu s technikou niekde premiestnit ) ... len samozrejme s patricnou davkou obozretnosti... pri rychlosti parneho valca tam este aj karty mozu ti chlapci hrat v pohode... to aj nasi "smetiari" behajuci po sidliskach zazivaju daleko vacsie "vzruso" ;-)
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2017 08:38
elektrika hybe svetom
je cas zacat uz do buducna uvazovat uplne seriozne o niecom podobnom... teda nemam na mysli zrovna takyto tazkotonazny nakladak >:D ale sposob pohonu.... len by to chcelo viac dostupnych mensich elektrovozov a hybridov lebo v mojom okoli je vazne par ludi ktori by o nieco taketo "ekologicke" mali zaujem.. ale bohuzial ani teslu za 2 ani el. golfa ci el. soula za jeden melon si dovolit nemozu ;-\ .... ono bohuzial zatial vsetky tieto elektroauta a hybridy nahanaju luxus aj co najvyssiu cenu ( snad len maly yaris hybrid je ako tak realny pre vacsinu tych ktori jazdia beznymi kompaktnejsimi vozmi ... lenze pokial bude len on ako jediny aspon kusok davat zmysel aj cenou aj sikovnostou a pouzitelnostou na kazdy den tak nadalej cena takychto aut asi moc nepadne ... chyba konkurencia ...navyse ak vam yaris ako taky proste nesedi tak potom uz fakt do nejakych 15 tisic eur nie je vobec z coho vyberat )

mne osobne sa moc paci hybridne niro.... ja uz ich u nas par vidim .. aj biele aj bordove... modre... je ich tu uz par .. dokonca aj toho ionoqa uz obcas vidim .. len ta cena nira je proste stale kusok vysoka... dat v zaklade 20 tisic eur za 4,3m dlhy hybrid podorysom o velkosti ceedu je fakt moc.... modlim sa a to teraz uplne vazne ... aby za dalsich nejakych 5-6 rokov uz bolo z coho vyberat v tejto oblasti pohonu ale aj za to aby hybridy boli uz dostupnejsie a stali sa uplne beznou sucastou autoparkov a nie niecim vynimocnym ... priznavam este teda ze ja fandim hlavne hybridom... za ciste elektro stale este nie som ( kedze tam treba este par veci poriesit )
Rozbalit vlákno
2
20. 9. 2017 09:55
Re: elektrika hybe svetom
Tak kdyby dali do osobáku taky těch 700kWh to už by asi přesvědčili i mě
Avatar - wakantanka
20. 9. 2017 13:25
Re: elektrika hybe svetom
ak ma pamäť nejklame, tak podobné dumpre sú už dlho diesel-elektrické, teda diesel vyrába cez generátor elektrinu a tá poháňa cez jednotlivé elektromotory kolesá. Tu tomu pridali baterky, aby bola možná jazda čiste len na elektrinu. A že tomu klesne nosnosť? Trápi to na nespevnených cestách niekoho? Pri tom objeme je tona sem tona tam. :-)
21. 9. 2017 07:27
A nevadi, ze auto na obrazku ma vyfuk?
...
Rozbalit vlákno
0