Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Freightliner a 75 let jeho nákladních vozidel: Prohlédněte si legendární americké trucky!

Freightliner v letošním roce oslavuje 75 let od svého vzniku a je jedním z nejvýznamnějších severoamerických výrobců středních a těžkých nákladních vozidel.
Zpět na článek
16. 10. 2017 09:33
16. 10. 2017 10:04
Avatar - lordlord
16. 10. 2017 09:33
.
krásně skočil z mostu ve filmu Terminator 2
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
16. 10. 2017 10:04
Freightliner
je významný hráč tak posledních 30 let, do té doby to byl jen menší výrobce a na legendy typu Kenworth, Peterbilt a Mack neměl.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - wakantanka
16. 10. 2017 10:26
Re: Freightliner
No pokiaľ ja viem, tak Mack či Marmon boli vždy skôr menší výrobcovia s akousi aurou prémiovosti nie? Ešte netreba zabúdať na International, či Western Star v Kanade.
Avatar - Barrichello
16. 10. 2017 12:01
Re: Freightliner
Mack rozhodně nebyl co Marmom. Marmony se dělalay ručně, byla to víceméně kusová výroba, myšleno ve smyslu že každý kus byl originál. Přezdívalo se jim Cadillac mezi trucky.

Mack to sekal sériově a ruční výroba to nebyla....
Avatar - wakantanka
16. 10. 2017 18:23
Re: Freightliner
Rucna nie, ale v porovnani s ostatnymi vyrobcami to boli maloseriovky s velkymi moznostami individualizacie. Vo velkom zacali predavat az potom co ich kupil Renault V.I. ak sa ovsem nemylim. :-)
Avatar - 3_diamanty
16. 10. 2017 12:16
krasne masinky
tento mi pride ze "ucinoval" v terminatorovi [odkaz] ;-) jestli se nepletu .. ide z toho fakt strach >:D
Rozbalit vlákno
0
10. 9. 2019 21:43
americké trucky
Trošku jsem přemýšlel kde jsem se poprvé setkal s pořádnými americkými trucky a je to rozhodně terminátor. Jsou to sice krásné stroje, ale v evropskýcjh podmínkách bych jej rozhodně živit nechtěl. Na https://kralmotoru.cz/…/americke-trucky jsem se totiž dočetl dost o jejich spotřebě, a tak si myslím, že tady by živení takového obra dopravce zlikvidovalo.
Rozbalit vlákno
0