Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Víte, jak správně táhnout nepojízdné vozidlo?

Potřebujete nepojízdné vozidlo dopravit do servisu? Pak máte dvě možnosti. Buď si zavoláte odtah a auto necháte odvézt na „podvalníku“, nebo můžete zkusit vozidlo odtáhnout jiným vozidlem „po ose“.
Zpět na článek
16. 2. 2018 13:24
16. 2. 2018 19:29
16. 2. 2018 21:11
Avatar - Ada je zase tady
15. 2. 2018 19:52
Auto lze vléci jen...
...pokud nemá zataženou navijákovou brzdu a nefunkční elektroinstalaci :no:
Rozbalit vlákno
0
15. 2. 2018 20:08
Automat s měničem.
Opravdu se co ? Nemaže. >:D To má pan Machala naprostou pravdu. Odtáhnout z křižovatky nebo pár metrů (pár myslím 50 - 100) na bezpečné místo a krokem. Já bych 30 km padesátkou neriskoval ani omylem.

Asi jak když z motoru vyteče olej, taky se nemaže, takže padesátkou 30 km ?

Ale je to každého věc.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - white label
15. 2. 2018 21:47
Re: Automat s měničem.
Jak vidím Machiho na titulce k článku typu "Jak na to..." , tak za tím okamžitě vidím kozla zahradníkem, ale zase kdo jiný by např. přišel na to, jak "velmi šikovně (šroubovákem) odslepit záslepku...". >:D

P.S. Poslední dobou to vypadá, že už ho prokoukla i Míša... >:-[]
Avatar - eLzyx
15. 2. 2018 22:34
Re: Automat s měničem.
ono obecně je lepší auta na takovou vzdálenost netahat na laně, protože je to opruz a po 50km se může stát, že na to tažené auto zapomenete. Obzvláště, když jej táhnete stejnou cestou, jako běžně jezdíte do práce. Což se mi bohužel stalo.
Avatar - holden2
15. 2. 2018 23:29
Re: Automat s měničem.
[odkaz]
Avatar - eLzyx
16. 2. 2018 10:00
Re: Automat s měničem.
já toho svého kamaráda omylem táhnul 160km/h rychlostí. Docvaklo mi to až po "co se na mě ten blbec lepí?", "tak mě předjeď, ne? Já ten tempomat přenastavovat nebudu", "kua, co to je za vola ... to vypadá jako Kuba ... mmt, já ho vlastně táhnu".
Avatar - KubikCv
16. 2. 2018 21:40
Re: Automat s měničem.
Já se za Safranem držel s Trabantem na laně ve 130 >:D Byl jsem doma dřív než kdybych jel po ose >:D
Avatar - Stejsn
16. 2. 2018 13:24
Srnka
v čase 2:26 nám mohla ještě video rozšířit o část "co dělat při střetu se zvěří" :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - KubikCv
16. 2. 2018 19:29
Re: Srnka
taky jsem si všimnul >:D to mohla bejt celkem sranda kdyby byla rychlejší >:D A určitě by reportáž nevyšla >:D
Avatar - white label
16. 2. 2018 21:11
Re: Srnka
Hrdinkou reportáže by (ta srnka) byla, kdyby za jízdy stihla přeskočit to tažné lano a ladně zmizela... >:-[]
Avatar - KubikCv
16. 2. 2018 19:42
Něco mi tu chybí..
Chybí mi třeba zmínka o vlečení auta na dálnici,kdy je to povoleno pouze do prvního sjezdu z dálnice. Dále to,že ve vlečeném autě může sedět pouze řidič,veškerá posádka musí pokud možno přesednout do vlečného auta. Zvažoval bych místo klasického lana vozit pružné lano,které je vhodné pro vyprošťování auta ze závěje nebo příkopu a v případě vlečení je vhodnější i pro méně zkušené řidiče. Ale je fakt,že většina "uživatelů" aut raději zvolí odtah :-)
Rozbalit vlákno
0