Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak na očistu dieselů, aby splňovaly přísnější emisní normy? Jde to, ale něco to stojí

Máte obavy z dieselového auta, které nesplňuje nejpřísnější emisní normy? Nezoufejte, i pro vás existuje řešení.
Zpět na článek
4. 3. 2018 17:11
4. 3. 2018 17:18
4. 3. 2018 18:12
4. 3. 2018 18:26
4. 3. 2018 12:18
Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Kdybyste věnoval alespoň základní pozornost problematice, o které se pokoušíte psát a zajímal vás automobilismus jako obor, jistě by k tomu nemuselo docházet.

"Mohou sice diesely zakázat zcela"

Nemohou. Nemohou zakázat Eur 6 třeba.
A v Němecju je jich hodně.

Téměř v každém vašem článku je závažná chyba. Jste neschopný člověk. V žádném oborujsem na odobnou neprofesionalitu ještě nenarazil. ...na druhou stranu, buďme rádi, že nejste lékař nebo třeba jen automechanik.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Hammunasakra
4. 3. 2018 12:36
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
:yes: :-!
4. 3. 2018 13:12
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Zdravím,

určitě jsem už nějaké chyby v článku udělal. Když mě na ně někdo slušně upozorní, opravím ji a ještě v diskuzi poděkuju a omluvím se. Závažné chyby, na které tak často upozorňujete vy, jsou v poslední době spíše jen slovíčkaření a váš pokus na mě za každou cenu zaútočit.

Soud rozhodl, že německá města mohou o zákazu vjezdu dieselových aut do center rozhodovat. Normy Euro 6 se takový zákaz netýká, avšak zatím, jak jsme ostatně informovali v nedávném souhrnném článku.

Nepochybuji o tom, že jste na podobnou neprofesionalitu v žádném oboru ještě nenarazil. Otázkou zůstává, o kolika dalších oborech máte takový přehled, když všechen svůj drahocenný čas trávíte tady v diskuzi.

S pozdravem a přáním poklidného zbytku neděle,
Standa Kolman
4. 3. 2018 13:21
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Ano, já jsem jenom obyčený čtenář a stejně vždycky najdu u vás chybu. A to vy jste profesionální novinář. Nedělejte si naděje, články nepitvám. Ty chyby zatahají za oči.
Napsal jste věc, která není pravda. Sám to uznáváte. I když s trapným "zatím.

jasně, lidé ještě nepřistáli na venuši. Zatím!

Naprosto nezvratně jste dezinformoval a napsal nepravdivou věc.. Tak si to opravte, poděkujte a kušujte.
Jimak jsemsi jist, že existuje více oborů, ve kterých se vyznám víc, než vy v tom, o čem píšete.
Ale to je problém i redakce jako celku, že vás ještě nevyhodili, nebo že to po vás nikdo nekontroluje.
A že jste neschopnej byť jen přepsat technické údaje či cenu auta bez chyby to tabulky pod článkem, to jsme se mnohokrát přesvědčili. A já na vás "za každou cenu zaútočil" tím, že jsem to opravil.
Dělejte s tím něco a nikdo na vás nebude "za každou cenu útočit"
Pěkný zbytek dne

BTW Edit. někdy jsem vám i poděkoval za super článek a to taky umím, když se vám zadaří. Třeba ten o Terry Fullertonovi byl jeden z nejlepších na tomto serveru. Nechápu, proč tak nemůžete fungovat pořád.
4. 3. 2018 13:31
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
A jesště?
Všechen čas? občas tady strávím pár desítek minut denně. Někdy tu týden nejsem. Opět melete nesmysly.
Ale pokud vám nějak vadí, že čtenáři chodí na tento web a chat, prezentujte se s tímto svým názorem u svých nadřízených, anebo ještě lépe, u zadavatelů reklamy, kteří vás de facto platí.
Jistě budou nadšeni.
>:D :-!
Avatar - Zetti
4. 3. 2018 13:52
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Ted jsem se vratil z cernaku. Mlada dama se sidlistnim otiskem na ksichtu, navic s mobilem na uchu odbocovala doleva a bylo ji uplne jedno, ze mi ma dat prednost. Lehkym stisknutim klaksonu jsem ji upozornil na chybu, pac se mi nelibilo, ze kvuli jedne panelakove smazce za volantem musim na hlavni zastavit, nacez odpovedi bylo zvednuti ruky. Nikoliv na omluvu ale se vztycenym topolankem. To jsou dneska mezilidske vztahy. Jejich stopy, nebo spis hluboke slapoty najdeme na kazde diskusi. I zde. A az tydle exoti budou (ne)vychovavat deti bude jeste hur.
4. 3. 2018 13:58
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Markus Aurelius byl filosof na trůně.
Ty jsi filosof na ACZ.
Chudák holka, dobře ti to ukázala.
Přednost měla ona, viděl jsem to navlastní oči!
Blb v outlanderu málem zmasakroval mladou kočku a ještě na ní vytruboval. Je to na kamerách. Radši to nepitvej.
>:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Zetti
4. 3. 2018 15:01
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Ty jsi perlič. Tos vymyslel vsechno sam cos tu nablil za dve hodky, nebo ti někdo pomáhal?
Avatar - Hammunasakra
4. 3. 2018 15:19
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Takže si to byl ty = ty :no: co? :-)
4. 3. 2018 15:41
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Pan slušný...
A voni jsou věichni ze sídliště smažky a maj panelákovýý ksichty
A ostatní jsou exoti
A blijou
Prohráls kámo
[odkaz]
>:D >:D >:D
4. 3. 2018 13:39
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
neplacej nesmysly
euro6 samozrejme zakazat muzou a nejspis to udelaj, jen to nebude v tom prvnim kroku
standardni euro 6 prekracuje laboratorni limit v realu az radove
samozrejme cest vyjimkam
Avatar - Hammunasakra
4. 3. 2018 13:42
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
:yes: :-!
4. 3. 2018 13:54
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Nemůžou a udělaj (až budou moct) je kurew..ej rozdíl.
V současné době dle výroku soudu v SRN města vjezd naftových aut splňujících normu EURO 6 NEMUŽOU!
A i kdyby ses postavil na hlavu, nemůžou.
Je to tak.
Nesmysly plácá ten, kdo říká pravdu, nebo blb. co si něco přeje?
4. 3. 2018 14:35
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Welche Diesel-Fahrzeuge wären betroffen?
Prinzipiell würde ein Fahrverbot im städtischen Raum alle Diesel mit einer Abgasnorm treffen, die älter als Euro 5 ist. Auch nachgerüstete Fahrzeuge wären betroffen, das hinge aber von den jeweilig gewünschten Luftverbesserungen ab.
Avatar - WinDiesel
4. 3. 2018 16:49
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Zklidni hormon, vždyť je to troll. Trolovi na pravdě a faktech nesejde, chtějí jen trolit. To těm ubožákům dělá dobře. Oni nic jiného neumí, důkazem je jejich neustálá přítomnost tam kde trolí. Oni trolením žijí. Nic jiného nedělají, max. si občas zajdou pro sociální příspěvky. Práce je pro ně neznámý pojem.
Avatar - Blue Sun
4. 3. 2018 17:09
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
Popisuješ nám vlastní život, jo?
4. 3. 2018 18:06
Re: Kolmane, plácáte opět besmysly!!!
hele wine,
chapu tvoje rozcarovani nad tim, ze tvuj jedomet bude brzo podobna rarita jako auto na drevoplyn >:D >:D >:D
ale vem to optimisticky, az se zbavis naftaka, zachranis tim nekolik zivotu :yes:

a fakt si myslis, ze dyzla s euro6, kterej v realu vypusti desetinasobek laboratorniho limitu jedovatyho NOx pusti do mesta, kdyz mesto podle zakona musi zabezpecit, aby emisi nebylo vic nad urcity limit, ktery je prekracovanej z velky casti kvuli dyzlum??

udelal jsem par spatnych rozhodnuti, z nichz mnohy me staly dost penez, ale sklapnul jsem a neresil jsem to.
ty jsi s dyzlem udelal taky spatny rozhodnuti, tak uz sklapni a neres to. a hlavne, nepis aspon uplny blbosti
4. 3. 2018 13:45
co to dokazuje??
az 88% zlepseni emisi mimo mesto znamena, ze vetsina dyzlu na zneskodovani jedu NOx uplne dlabe.
neni duvod, aby dodatecne namontovane SCR zneskodnovalo tyhle jedy lip nez standardni SCR z vyroby.
duvod proc se na to dlabe je uspora mocoviny, kdy u osobaku dela 1-2% spotrebu nafty, u nakladaku to je 5-8% spotreby nafty.
a tak neni divu, ze naftaky vypoustej az radove min jedovateho NOx nez dyzlovy osobaky, v prepoctu na celkovou hmotnost to je az o 2 rady, tedy 100x
a dalsi otazka, jestli to 44% snizeni staci, aby uroven vypousteni jedu byla spon trochu prijatelana,
Rozbalit vlákno
3
4. 3. 2018 13:55
Re: co to dokazuje??
Hele, v tomhle máš pravdu a dodatečné SCR je takový divný. Taky si nemyslím, že je to řešení.
Avatar - WinDiesel
4. 3. 2018 16:52
Re: co to dokazuje??
Ty jeho čísla jsou zábavná. Krásně mu skáčeš na ty jeho trolí manipulace.
4. 3. 2018 18:07
Re: co to dokazuje??
ty cisla jsou z clanku
necti jenom nadpisy
Avatar - Blue Sun
4. 3. 2018 17:11
Řešení
sice je, otázkou ovšem pak je taky, zda se to vůbec vyplatí, s ohledem na náklady. U obyčejného auta je i 35 tisíc dost, nedovedu si pak představit, jak obhájit cenu 85 tisíc...
Rozbalit vlákno
4
4. 3. 2018 17:18
Re: Řešení
No člověče, musím říct, že je to velmi podobné, jako situace po zavedení nízkoemisních plaket. A tehdy se našlo dost Němců, kteří investovali do dodatečné zástavby DPF do svého auta velmi podobné peníze. Uvidíme.
Avatar - Blue Sun
4. 3. 2018 17:31
Re: Řešení
Neříkám, že je to nemožné. Na druhou stranu, montáž SCR do již hotového auta je trochu složitější záležitost, než vložit DPF. Pak je i otázka, jak se k tomu postaví software motoru, nebo výrobce se zárukou na auto.
4. 3. 2018 18:12
Re: Řešení
taky je otazka, kam vubec dat nadobu na mocovinu,
u nejaky takovy dodelavky jsem to videl v motorovym prostoru, ale casto tam neni zadny misto. a predstava, ze kazdy paty tankovani oteviram kapotu motoru a tankuju mocovinu jako kdyz sem do trabantu tankoval benzin, by ve me moc nadseni nevzbuzovalo.
a pak je taky otazka zaruky, jak dlouho takovy dodatecne namontovany zarizeni bude v podminkach, v jakych auta jezdej, fungovat...
Avatar - Blue Sun
4. 3. 2018 18:25
Re: Řešení
Zárukou myslíš kterou? Na auto, nebo na ten dodělaný systém? To je jak dodělávka LPG, na ni dávali standardní záruku. Akorát jsi pak mohl přijít o záruku na auto, pokud v ní ještě bylo.
Prostor vidím jako největší problém. Ještě by to tak šlo u nějakých 1.5, 1.6 u větších aut, kde je kolem dost místa. Ale nedovedu si představit, jak to budou cpát třeba do Golfu či Méganu. Tam moc prostoru už není. Už vůbec nemluvím třeba o Cliu, tam kolem dCi nejde pomalu procpat ruka.
Avatar - Jopino
4. 3. 2018 18:26
STK
Projde vůbec takto dodatečně upravené auto STK? Sice kvituji takový nápad, ale je to docela velký zásah do konstrukce vozidla (spalovacího, resp. vyfukového systému). Homologace?
Rozbalit vlákno
0
4. 3. 2018 21:35
Jak na očistu dieselů, aby splňovaly přísnější emisní normy?
"Jak na očistu dieselů, aby splňovaly přísnější emisní normy?"

Velmi jednoduše, už je konečně zakažte všude !!!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Hittman
4. 3. 2018 22:49
Co je horší?
NOx a nebo CO2, skleníkových plyn, který likviduje planetu? Pozn,. Taková jedna kráva vytvoří za den 500 litrů skleníkové metanu a také se o ní v EU nediskutuje...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Hammunasakra
5. 3. 2018 06:36
Re: Co je horší?
I ta kráva možná ví že to nemá co dělat s EU >:-[]

Vypadá to že NOx víc likviduje nás a CO2 planetu = těžká volba >:D
Avatar - Hittman
5. 3. 2018 08:18
Re: Co je horší?
No a v tomto ohledu vedou současné cistci diesly než benzin
Avatar - Hammunasakra
5. 3. 2018 12:12
Re: Co je horší?
Myslim že je úplně fuk kdo vede = jen se tu dá poznat kdo jezdí naftou a kdo.. >:-[]

Je blbý že číňan to pochopil dávno před náma = teda nedobrovolnqě pochopil [odkaz] >:D

Škodí nám oboje a a nafta stojí v osobáku úplně za = tak jako v Číně budoucna je nutný klasický spalovací motory omezit a plánuje elektro auta a vodí atd. prostě hledá alternativy

My asi čekáme až umře víc lidí = u nás je to asi zatim jen asi 5 000 ročně = to samý v číně denně :-)

Protože tyhle změny dou sakra pomalu = a viz diskuze spousta lidí je tvrdě proti = radši umřít než jezdit na něco jinýho :yes: >:D

Protože tyhle přechody dou fakt pomalu odhad je že v letech 2040-50 to bude umírat 6-7 milionů lidí ročně. Ne u nás = celosvětově >:-[]
Avatar - KANKUNEN
5. 3. 2018 08:29
Re: Co je horší?
Tohle je rozumná řeč. Benzínové auta města nezachrání a navíc starostové nebudou chtít jezdit v benzínovým SUV za 15.
Avatar - Aoyagi
5. 3. 2018 11:28
Re: Co je horší?
Aneb jak poznat fanouška sazometů.

Benzínové CUV, třeba CR-V, jezdí za 6-8. Za 15 jezdí auta jako Land Rovery (tedy opravdová SUV), a tím starosta bude asi těžko jezdit, že?
5. 3. 2018 18:24
Re: Co je horší?
Pokiaľ by benzínové CRV (pokiaľ máš na mysli hondu, ak nie tak ma oprav) jazdilo za 6-8 , tak by si nikto nikdy nekupoval dízel ;) .Realita je zjavne iná
Avatar - Aoyagi
8. 3. 2018 10:25
Re: Co je horší?
Realita jiná není, jen jsou lidé přiblblí ignoranti.
5. 3. 2018 16:52
Dobre ze je tady ta moznost
Ted muze stat konecne prijit s navrhem, bud koupis SCR v alze nebo pojedes do srotu.
Rozbalit vlákno
0