Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Donald Trump chce vytlačit německé automobilky z amerického trhu

Prezident Trump proti německým automobilkám vystoupil už počátkem loňského roku, kdy hrozil zavedením 35procentních cel na dovoz osobních aut.
Zpět na článek
Avatar - žlababa
1. 6. 2018 10:14
Každý, kdo v New Yorku v posledních letech byl
ví, že ho brázdí především Toyoty, Hondy, Hyundaie a Lexusy. V klasických amerických korábech tam potkáte téměř výhradně "afroameričany"
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Barrichello
1. 6. 2018 10:25
Re: Každý, kdo v New Yorku v posledních letech byl
New York není měřítko ameriky a že v osobácích hrají prim japonci akorejci ví každý. Zase v Alabamě, Kentucky, Texasu, Lousianě atd potkáš nejvíc SUV a pikpay od Fordu, Dodge, RAM, Chevy, GMC
1. 6. 2018 14:49
Re: Každý, kdo v New Yorku v posledních letech byl
Jo a republikansky Texasan si predstavuje, ze kdyz zavede cla, tak vsichni ti hosi z NY v "kravahach" nakoupi americke pickupy jak vidlaci na jihu
Avatar - vabis
4. 6. 2018 10:46
Re: Každý, kdo v New Yorku v posledních letech byl
To je relativni, zase na venkove je snad kazde druhe auto Silverado. Ale ano, pravdou je, ze zejmena Toyota Rav 4 a Honda Civic se ve statech prodava dobre. Evropska auta jsou spis jako luxusnejsi.
Avatar - KANKUNEN
1. 6. 2018 10:25
No zatím jeden ital vytlačil z trhu
Chrysler
Rozbalit vlákno
0
Avatar - honzaHK
1. 6. 2018 10:54
Dítě kapitalismu
Pokud to chápu správně, tak kapitalizmem odkojený prezident se chová vůči volnému trhu restriktivně. Pokud je to komplikovanější a toto je běžný a férový manévr v otevřeném trhu, rád se někým nechám poučit. Očekával bych ale otevřenou soutěž v americkém duchu "němec je dobrej, ale my budeme ještě lepší!". Tohle je dle mého cesta do pekel.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Uživatel_5340709
1. 6. 2018 11:09
Re: Dítě kapitalismu
Nehájím to, je to ochrana vlastního trhu. My bychom už podle přístupových kritérii měli mít dávno eruro a pro náš trh a naše výrobce je lepší mít korunu a řízeně ji intervenovat. Je to něco podobného, hájit vlastní zájmy je přirozený jev. /teď nehodnotím, jestli je to fair, nebo ne./
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2018 12:10
Re: Dítě kapitalismu
To neni ochrana = to jakopomůže = ale jen dočasně. Celkově to nakonec ublíží

Pokud za Trumpovým chováním neni nějaká ďábelská finta = tak tohle fakt neni cesta.

Zrovnatak koruna = už spíš ubližuje. Viz smutná realita že východní část našeho před 100 lety založenýho státu byla celou dobu docela výrazně za náma = za poslední desetiletí nás skoro dohnala

A díky nestabilní malý měně jménem koruna = dou miliardový investice radši do jinejch států = třeba na to Slovensko

Eště že máme aspoň ty čínský partnery [odkaz] :-)
Avatar - Uživatel_5340709
1. 6. 2018 12:19
Re: Dítě kapitalismu
No, nebudu sklouzávat do ekonomické polemiky, protože na tarifní, fiskální, nebo monetární opatření je tolik různých názorů a výkladů, že se těžko hledá pravda. Jen to okomentuji, že vlastně každé ekonomické /zvláště makro/ je jen dočasné. ;-)
Avatar - honzaHK
1. 6. 2018 14:42
Re: Dítě kapitalismu
Ano, hájení zájmů plně chápu a nelze se na něj za to zlobit. Jen bych si to představoval oním zlepšováním vlastních zdrojů než restrikováním německých vzorů - o to víc v případě USA, navíc ve světle sloganu Make America great again. Navazovat by tak mělo "by restricting better competition".
1. 6. 2018 14:16
Re: Dítě kapitalismu
No on je kapitalista len dovtedy kym mu to vyhovuje. Jeho ekonomicka politika po volbach je podobna podpore nasich bani. Pre par pracovnych miest nevidim nasledky v inych oblastiach.

Ale aby som len nekritizoval. Keby zaviedli 10% cla tak ako to ma EU na ich auta, tak by nikto nemohol povedat ani makke f a mozno by to naopak prinutilo EU sa zamysliet nad tym clom. Uz neviem od akych US aut sa citia byt ohrozeny, kedze clo berie ako ochranu domaceho trhu.
1. 6. 2018 14:52
Re: Dítě kapitalismu
Ja bych ho nazval pravym jmenem - je to blazen. Ma i jine nazvy egomaniak, psychopat ( s Kimem v cele by mohli hrat sachy), mozna umi koupit a prodat nemovitost, ale v te branzi dela hodne pochybnych lidi. Tenhle je jejich kralem.
1. 6. 2018 11:10
Nechce sa mi verit..
..zeby EU toto urobil tento skvely vodca,milovnik a ochranca EU a pastier proamerickych oviec. >:-[]

Hamuno vsak to nedovolis?Zabojuj za EU! Napis mu prosim ta otvoreny list s = nech vie,ze toto nemoze urobit tvojej fuzatej pani z Nemecka >:-[]
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2018 11:28
Re: Nechce sa mi verit..
Si sjetej? Nebo tak blbej? >:D
1. 6. 2018 11:36
Re: Nechce sa mi verit..
Opity laskou tvojich nazorov satelit moj milovany ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2018 11:43
Re: Nechce sa mi verit..
Takže za b)
Avatar - Uživatel_5340709
1. 6. 2018 12:17
Re: Nechce sa mi verit..
Není nad to si hezky popovídat. >:D :-! :yes:
Avatar - WinDiesel
1. 6. 2018 12:50
Re: Nechce sa mi verit..
já myslím za a) ale možná vožralej
1. 6. 2018 13:12
Re: Nechce sa mi verit..
Skor c) rusofil... ( inak kombinace a) a b)) ... >:D
Avatar - Uživatel_5340709
2. 6. 2018 07:49
Re: Nechce sa mi verit..
Rusofili se tu množej, jejich počet poznáš podle počtu :no: , které dostanu.
Avatar - vabis
4. 6. 2018 10:47
Re: Nechce sa mi verit..
>:D :yes:
1. 6. 2018 15:25
Re: Nechce sa mi verit..
Stačí pár slov a člověk hned pozná, že nám musíš našeho Milouševiče hrozně závidět. >:-[]