Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zástupce BMW se pustil do autonomních vozů: Neměly by rozhodovat o našich životech

Vedle elektromobilů jsou autonomní vozy další velké automobilové téma. Jeden z předních členů BMW se však domnívá, že k autopilotům vede ještě dlouhá cesta.
Zpět na článek
29. 6. 2018 06:15
Avatar - _Karel_
28. 6. 2018 18:56
Autonomní vozy
Nemám jasný názor na povolení autonomních aut, ale mám celkem jasno v tom, že ho nebudu nikdy chtít a budu doufat, že banda id.iotů s mesiášským komplexem ho nebude chtít dávat rozkazem.
Rozbalit vlákno
22
Avatar - WinDiesel
28. 6. 2018 20:40
Re: Autonomní vozy
To není žádná banda, je to poměrně malá skupina progresivistických neoliberálů a neomarxistů … jejich cílem je dosažení "průměrného" člověka, nikdo nesmí nijak vyčnívat
Avatar - _Karel_
28. 6. 2018 21:23
Re: Autonomní vozy
Já ti nevím, třeba německý zelený volí relativně dost lidí, zas tam málo jich tedy nebude. ;-\
Avatar - _Karel_
28. 6. 2018 21:57
Re: Autonomní vozy
Myslíš? Nejsem si jistej, zatím těžko říct, co z nich vypadne.
28. 6. 2018 22:08
Re: Autonomní vozy
Maji nakroceno.
28. 6. 2018 20:58
Re: Autonomní vozy
Úplný súhlas.
28. 6. 2018 22:03
Re: Autonomní vozy
Dokud bude možnost jezdit sám a na benzín, tak ať si jezdí kdo chce čím chce. Ale musím říct, že někteří by sami řídit určitě neměli, hned by bylo na silnicích bezpečněji.
28. 6. 2018 22:21
Re: Autonomní vozy
Mas recht, meli by ridit treba s babickou.
Avatar - Dinar
29. 6. 2018 07:27
Re: Autonomní vozy
Já ho mám, pořád stejný od doby, kdy se vůbec o reálném zavedení autonomního řízení do praxe začalo mluvit. A je stejný jako Robertsonův, plně autonomní vozy prostě nemají šanci, stačila by jedna situace, jedno "morální" dilema k řešení a je problém, jak "morálně" nastavit algoritmus, v případě neštěstí jak hodnotit odpovědnost atp., tohle prostě nejde. Autonomní řízení v omezeném rozsahu, možná specielní pruhy na dálnicích pro autonomně řízená auta, ok, ale autonomita všude, na veškerých silnicích, je nereálná.
Avatar - Hammunasakra
29. 6. 2018 07:53
Re: Autonomní vozy
Muj ty smutku = a takovejhle rozumbrada se snaží nadřazovat se :-)

A nejspíš tomu fakt sám věří >:D

No tak jako obvykle kašpárku = úplně mimo + neznalost neomlouvá :-)

Máš pěkně omezený znalosti = i představivost ;-)
29. 6. 2018 08:05
Re: Autonomní vozy
Já se klidně přiznám, že se o autonomní řízení nezajímám, lépe řečeno autonomní řízení vůbec nezajímá mě, ALE... Z mého laického pohledu 100% souhlasím s Dinarovým příspěvkem a ze stejných důvodů, které zmínil nedávám autonomnímu řízení šanci. Klidně se tedy nechám poučit, protože za nějaké googlení mi tahle "pakárna" fakt zatím nestojí...
Avatar - Dinar
29. 6. 2018 08:56
Re: Autonomní vozy
Místní klaun a kotníkový okopávač už je tu, dorazil, pěna u huby, rovná(í)tka v hubě. >:D >:D
Avatar - Hammunasakra
29. 6. 2018 10:10
Re: Autonomní vozy
Napoprvé nepobral? To nepřekvapí :-)

Takže viz já 7:53 >:-[]

Víš co je vtip? Nejen každej student informatiky ví že seš úplně mimo = ale ty si to určitě nepřipustíš = ani za pár let ;-)
29. 6. 2018 12:19
Re: Autonomní vozy
A vieš čo je ešte lepší vtip? Každý tu už vie, že si pako, čo tu trepe jednu kravinu za druhou, len ty sám žiješ v predstavách, že si stále nad vecou...
Avatar - Hammunasakra
29. 6. 2018 15:29
Re: Autonomní vozy
Viz já 10:10 :-)
29. 6. 2018 12:51
Re: Autonomní vozy
To by mě zajímalo, jak studenti informatiky vyřeší morální dilemata, která Dinar zmínil. Co je lepší v krizové situaci: Zachránit jedno dítě, nebo pět dospělých? Minimalizovat vnější škody, nebo chránit řidiče? Střetnout se s protijedoucím vozem, který vyjel do protisměru, nebo se mu vyhnout a srazit cyklistu jedoucího po krajnici? Jaký pevný algoritmus si pro tohle představuješ? A jak si představuješ proces společenského schválení takového algoritmu?
Avatar - Hammunasakra
29. 6. 2018 15:38
Re: Autonomní vozy
To je vlastně dávno vyřešený [odkaz] :-)

Neviděl si [odkaz] ;-)

Fór je že už teď je autonomní řízení bezpečnější než my = a je zatim v plenkách = a narozdíl od nás = se umí učit teda poučit >:-[]

Eště jednou = už teď je lepší rozhoduje se rychlejš atd. A učí se = zlepšuje se. My ne = my se věkem spíš.. >:D
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2018 08:25
Re: Autonomní vozy
Strašně přeceňuješ naše reálný schopnosti = už současná elektronika zvládne takovou situaci líp = prostě jí v klidu vyhodnotí = ty ne

Ty popravdě nezvládáš už jen [odkaz]
Avatar - lyon667
29. 6. 2018 13:45
Re: Autonomní vozy
Tak to tě asi, studentíku, čeká slušný vystřízlivění, až ze svých představ o vzdušných zámcích spadneš do praxe :-!
Avatar - Hammunasakra
29. 6. 2018 15:45
Re: Autonomní vozy
Velký vystřízlivění pro hodně lidí zřejmě přijde s [odkaz] už brzy >:-[]
29. 6. 2018 13:26
Re: Autonomní vozy
Nemám pochyb o tom, že to nenastane. Právně je to neřešitelný problém, protože buď zůstane veškerá odpovědnost na řidiči jako dneska, což je ale pro případné snílky o autonomním řízení sotva akceptovatelná varianta (kdo bude chtít být odpovědný za to, co dělá auto a nemít to pod kontrolou?) nebo by bylo nutné odpovědnost přenést na někoho jiného, ale na koho? Na výrobce vozidel? Ti to nikdy na sebe nevezmou a nikdo jiný tu není.

Vždyť ani vlaky nejezdí samy, ale řídí je člověk (a má za jejich řízení odpovědnost), a to jezdí po kolejích, které teoreticky dávají mnohem větší šanci je řídit. Představa, že by něco takového fungovalo u aut, je iluzorní.
29. 6. 2018 13:50
Re: Autonomní vozy
A jakože mít autonomní řízení s nutností držet ruce na volantu a kontrolovat situaci, to radši nic...
A to bych si ho dal na cestu Brno-Praha po D1 jako první:)
Avatar - palix
29. 6. 2018 06:15
autonómne autá
Plne súhlasím s pánom Robertsonom. Sú situácie, kedy preberie riadenie autonómneho auta človek. Viem si ale predstaviť situáciu, že auto pôjde napr spomínaných 1000 km a človek dostate výzvu na perbratie riadenia práve vo chvíli, keď už nejakých 50 km vôbec nesleduje premávku a nemá prehľad, čo sa deje. Potom môže tak spanikári. Buď auto riadi človek, alebo sa človek, ktorý nechce šoférovať nechá voziť verejnou dopravou, taxíkom...
Aj autonónme autá sú cestou k vylúčeniu človeka z pracovného trhu. Vo výrobe ľudí nahradia roboty (nie úplne všetkých) a z ciest vytlačíme vodičov kamiónov, autobusov, taxíkov... To sú tiež zamestnanci. Náklady možno firmám klesnú, ale kde budeme zarábať? Nikto nám nedá peniaze len tak zadarmo. Budú boháči a chudobní.
Rozbalit vlákno
0