Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Luxusní značka DS ukončila výrobu modelů DS 4 a DS 5: Co se stane se zbylými modely?

Modely DS 4 a DS 5 nejsou nejstaršími v nabídce mladé značky DS. Přesto je tento rok jejich posledním. Jaké má DS plány do budoucna?
Zpět na článek
14. 7. 2018 21:39
14. 7. 2018 12:19
DS je zbytečná značka
Mimo DS3 se nic nepovedlo, vždy akorát vizeálně předělané modely s obyčejnou technikou C4/Picasso... proč platit něco navíc? Měli DS nechat jako TOP výbavu modelů Citroenu ;-)
Rozbalit vlákno
7
14. 7. 2018 13:40
Re: DS je zbytečná značka
Raz na sluzobnej ceste som dostal na letisku v pozicovni DS4. A celkovo sklamanie. Vybava paradna, ale styl taky kolotociarsky. Rozhodne to na mna neposobilo ako premiova divizia beznej automobilky ( teda Lexus, Audi, Infinity )
Avatar - 3_diamanty
14. 7. 2018 20:14
Re: DS je zbytečná značka
niekto tomu hovori styl ale mne DS nepridu fakt stylove sorry.... styl je povedzme to co ponuka mini alebo F500 ci kaskaj alebo arteon ... ale za mna urcite nie to co ponuka DS .. u mna naopak tomu co ponuka DS hovorim gyc.... ale tak kazdy sme iny.... v tomto je lad neraz hodne tenky ;-)
14. 7. 2018 17:42
Re: DS je zbytečná značka
Za mne je Ds recyklát Citroënu, takže to nemůže být funkční prémie. :'-(
14. 7. 2018 18:38
Re: DS je zbytečná značka
Přesně. DS ani nenabídlo tu nejlepší techniku, kterou PSA mělo. Kdyby DS5 dostalo hydru, pořádný HDM automat a motor, tak to mohla být pro excentriky zajímavá alternativa, ale bylo to jen překabátěné Picasso.
Avatar - 3_diamanty
14. 7. 2018 19:57
Re: DS je zbytečná značka
tiez mi DS s mainstreamovou technikou za premioviu cenu zmysel vobec nedava... keby radsej spravili C6tku a pozdvihli citroen tam kam patri... ;-\

ved za cenu DS5ky mozem mat XE od jaguaru .... nesrandujem... vid cennik :yes:
Avatar - pallas
15. 7. 2018 02:19
Re: DS je zbytečná značka
no vidíš, a nemáš ani DS5, ani Jaguar XE
Avatar - twistedTSD
15. 7. 2018 00:46
Re: DS je zbytečná značka
DS3 byla pěkný začátek. O DS4 jsem si říkal, dobrý, ale takhle měla vypadat C4. DS5 už pak jasně ukázala, co se za tou francouzskou prémií skrývá.

Jsem zvědav, jak na tom budou nové modely. Na českých stránkách DS se momentálně nelze ani dopátrat jediného ceníku.
14. 7. 2018 21:39
DS pôjde...
Všetky tie príspevky o Tom ako je DS zbytočné a tak...DS nie je určené pre Európu primárne. A tam kde je určená dáva zmysel na 100%. A keď sa uchytí v Číne uvidíme viac a viac aj v Eú...aj s premiovou technikou ktorá bude postupne pribúdať. dS7 je už iná káva...
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Bubáq
14. 7. 2018 22:12
Re: DS pôjde...
To je ale BLBOST! Kam na ty úvahy chodíte? Cucáte z prstu? Proč by mělo DS dávat smysl v Číně? Číňané nepoznají, že je to obyčejná technika v nezajímavém kabátě za hloupé ceny? Navíc Čína zavedla extra daně na auta luxusní třídy; jo vlastně, to dává smysl....
15. 7. 2018 09:34
Re: DS pôjde...
Cucam to z prstu- to priznávam. Predaje DS su uplna katastrofa a je teda jediná možnosť urobiť to inak- nanovo. Sústrediť zdroje na nákup oplu, reštrukturalizáciu tejto automobilky a zároveň popritom budovať novú značku asi nie je jednoduché. Ja netvrdím že DS bude leader segmentu ale že pôjde a že sa PSA oplatí. Možno sa mýlim ale je to tuším jediná nová EU značka za posledné roky ktorá predáva nejaké reálne počty. Treba to brať ako start-up o ktorého financovaní nič nevieme ale je možné predpokladať že nie je zmyslom tu generovať zisk.doteraz používali v podstate hodne starú technológiu takže aj tých pár tisíc kusov mohli byť slušné ziskove.myslim že keď je PSA zrušiť technologické centrum oplu sú pravdepodobne schopní porátať či sa im oplatí investovat do nového modelového radu. A kedze je DS 7 už tu sa tušiť že predaje pôjdu hore hlavne s ohľadom na to že je to SUV.
Avatar - Bubáq
15. 7. 2018 12:59
Re: DS pôjde...
Tak to všechno bude reálné jen za podmínky, že automobilový trh bude na stejné vlně jako je poslední tři roky. Nějak mě svrbí zadnice, že Evropa se letos dostane "jen" na loňská čísla, zatímco Čínu čeká ochlazení příští rok (viz letošní opatření vlády).
Podle mého soudu by DS dal smysl jen jako značka elektroaut, ale na tuto pozici nominoval PSA právě značku Opel. Nu, ale změny ve "strategiích" jsou velmi rychlé a někdy i nečekané. Možná nám blízká budoucnost přinese nějaké překvapení jak u DS, tak u Oplu. Zatím to tak ale nevypadá... Podívejte se reálně na inovační potenciál DS, na to, že peníze vložili hlavně do luxusních prodejních designů (kromě ČR :'-( ) a na druhé straně rovnice dostanete klesající prodeje i v době tržní konjuktury. Nějak mi to připomíná Fiat a Maserati.
14. 7. 2018 22:40
Re: DS pôjde...
Jestliže prodeje DS v Evropě jsou mizerné a šupem padají
2012... 117 374ks
2013... 110 554ks
2014... 85 093 ks
2015... 75 163 ks
2016... 65 456 ks
2017... 45 863 ks

Tak prodeje v Číně jsou přímo debakl
2014... 26 008 ks
2015... 21 451 ks
2016... 16 156 ks
2017... 5 847 ks

V Číně vidí DS podobně jako v Evropě, tedy jako naleštěný prd za který nejsou ochotni dát své peníze. Prodávat 6 tis. aut ročně na tak obrovském trhu jako je Čína musí být silně prodělečné a DS podle mě stojí před úkolem začít znova prakticky od úplné nuly a zcela jinak, protože dosavadní strategie zkrachovala.
Avatar - _Karel_
14. 7. 2018 23:16
Re: DS pôjde...
No mě se DS7 fakt líbí, ale žádná "jiná káva" to teda není. Proto taky stojí to, co běžný mainstream.
15. 7. 2018 16:01
Re: DS pôjde...
Prémiová technika je především prémiový pohon. Tedy ten správný. Rwd. Ten Citroën mít nikdy nebude. Pořád to bude falzifikát.
Avatar - chalan66
14. 7. 2018 23:56
neviem ale.....
Za mňa je DS v istých ohľadoch fajn auto, ale nedotiahnuté do konca ! Interier je z môjho pohľadu v niektorých modeloch vymakaný a naozaj prémiový! No ale exterier tomu apsolútne nezodpovedá ! Je to len úbohé nepekné auto aj keď niektoré dizajnové detaili sú fajn. V celku za tie LOVE nikdy !!!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ada je zase tady
14. 7. 2018 23:57
DS půjde
do šrotu. :-)
Rozbalit vlákno
0
15. 7. 2018 20:56
Hra na prémii a habaďůra na neznalé zákazníky
DS si za ty jejich ceny může pořídit jen úplný automobilový analfabet, který si nechá vypláchnout mozek prodejcem, jaký že si kupuje "prémiový produkt". No kupuje, ale jen z hlediska ceny! >:D :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
0