Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pegaso Z-102: I Španělé vyráběli sportovní auta. Tohle stálo tolik co dvě Ferrari

Vůz Pegaso Z-102 vyráběný v letech 1951 až 1958 mohl směle soupeřit s výrobky renomovaných firem Ferrari či Jaguar.
Zpět na článek
12. 8. 2018 10:04
Ten nadpis mě úplě nadchl
Jaký Pegaso? kwa?
Vždyť SEAT přeci vyráběl odjakživa sportovní auta, to vám potvrdí pan overnight.
Nějaký Pegaso…:D
..jinak vážě ...Španělé pořád sporťáky s cenovkou několika běžných Ferrari vyrábí. Tramontana.

Kdyby ty hovada ze Seatu alespoň koupily (použily) tu značku, aby si dodaly zdání tradice. Ne, voni vymejšlej ...Cupru.
Rozbalit vlákno
6
12. 8. 2018 10:16
Re: Ten nadpis mě úplě nadchl
Tak Cupra je fajn, ale jako stupeň výbavy Seatu. Jako samostatná značka nemá smysl - nemá na to image, analogie “luxusní” odnože Citroenu - DS ;-)

Pegaso moc lidem neříká a pojmem se nikdy značka nestala, takže těžko říci, jestli by to čemukoliv pomohlo...
12. 8. 2018 10:21
Re: Ten nadpis mě úplě nadchl
Máš recht…
já jen zase vzpomněl na toho somára. Toť vše.
Seatu (jak píšeš) by to stejně nepomohlo.
Ovšem ta karma je super hustá. Ten, co kdysi založil Pegaso přišel od...Alfy Romeo.:)
Prásk. A overnightovi právě praskla palice!

Ale Tramontanu bych nasál, kdyby byly neomezené zdroje. :yes:
Avatar - wakantanka
12. 8. 2018 12:15
Re: Ten nadpis mě úplě nadchl
No ked ma pamat neklame tak Pegaso kamiony jazdili este povodny Dakar. Tusim aj vyhrali jeden ci dva rocniky.
12. 8. 2018 18:31
Re: Ten nadpis mě úplě nadchl
Hustý :yes:
Avatar - mariov8
12. 8. 2018 21:40
Re: Ten nadpis mě úplě nadchl
Značka skončila v náručí Industrial VEhicles COrporation... IVECO... poslední PEGASO se vyrobilo v roce 1994, dodnes jsou ve Španělsku k vidění. Zajímavostí byl například vlastní střední dieselový šestiválec s rozvidlením válců 120° = ideální vyvážení a zároveň rovnoměrné rozložení zážehů. Do aut obvykle špatně instalovatelný útvar.
Avatar - wakantanka
14. 8. 2018 17:07
Re: Ten nadpis mě úplě nadchl
A mam taky pocit ze po prevzati Icecom sa z Pegasa stalo na Dakare PERLINI. No a potom nastupila Tatarstanska horda s Kamazami :-)