Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Seat Tarraco poprvé naživo: Sportovnější medvěd s větším kufrem

Největší SUV od Seatu jsme si poprvé prohlédli ve městě, které mu dalo jméno. Tarraco je historický název španělského města Tarragona, které za antického Říma bývalo důležitým přístavem.
Zpět na článek
20. 9. 2018 19:17
21. 9. 2018 07:16
20. 9. 2018 20:16
20. 9. 2018 21:37
neregistrovaný "SR20"
21. 9. 2018 08:41
21. 9. 2018 09:09
21. 9. 2018 16:21
Avatar - praděda7
20. 9. 2018 19:17
Hezký....
škoda, že to nemá trochu motor.... ;-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ada je zase tady
20. 9. 2018 21:16
Re: Hezký....
ano. 3.0TDI ve spojení s manuální převodovkou by mu moc slušel

Chybí mu ovšem ruční brzda a to, že po položení zadních sedadel nevznikne rovná ložná plocha (to je opravový lapsus), naopak přebývá ta LCD televize pod volantem :no:
Avatar - speedfred
20. 9. 2018 21:38
Re: Hezký....
.....pobavil :-) :yes:
Avatar - karoque
21. 9. 2018 07:16
Re: Hezký....
ručka ani ne, ale 3.0TDI je dobrá věc :*)
20. 9. 2018 20:16
seat
taracco povedené, moc pěkné
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "SR20"
20. 9. 2018 21:37
Hotový superšport.
Už to vidím, ako bude vymetať zákruty ...
... niekde pred Kauflandom.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Uživatel_5340709
20. 9. 2018 21:43
Zepředu je to jak
hjondé tucson. ;-\
Rozbalit vlákno
4
20. 9. 2018 22:46
Re: Zepředu je to jak
Nevím co máš proti Hyundai Tucson..?;-)
Avatar - JirkaV8
20. 9. 2018 23:17
Re: Zepředu je to jak
nee, je to origo ;-) Tarragona je super :yes: ...ale tuscon je ošklivé, navíc ani není pořád pojízdné, brr to nikdy ;-\
21. 9. 2018 08:07
Re: Zepředu je to jak
Opravdu?Dej si Tucson a tuhle vw splácaninu vedle sebe.. Tucson je krásný auto
Avatar - Jaros71
23. 9. 2018 11:43
Re: Zepředu je to jak
Srovnávat tohle a Hnůjdej..? >:-[]
Korejec má snad jen pěknou kastli.
Tohle je povedené SUV.
Když se někdo chce lišit od záplavy Kodiaqu a ušetřit proti VW.
20. 9. 2018 21:58
Ďalší do počtu...
...nič viac. ;-\
Rozbalit vlákno
0
20. 9. 2018 22:00
Designem mě (bohužel) nenadchlo
Ne snad, že by Tarraco bylo šklivé, to vůbec, ale musím přiznat, že Kodiaq se mi líbí o dost víc, a to i v interiéru. Nejvíc mi nesedí šikmočtverečková struktura masky chladiče a design litých kol (ty si ale určitě bude možné vybrat i jiná). Suma sumárum se mi Ateca i Arona prostě líbí víc. Trochu se teď obávám vzhledu nového Leonu, aby nakonce po designové stránce nebyl krokem zpět vůči nesmírně povedené dobíhající generaci... :-O
P.S. Doufám, že si místní "odborníci", kteří zde opakovaně navrhují zrušení Seatu jako zcela "zbytečné značky", důkladně prostudují úvod tohoto článku, pojednávající o mohutném růstu prodejů a průměrném věku zákazníků Seatu! >:-[] >:-[] >:-[]
Rozbalit vlákno
9
Avatar - praděda7
20. 9. 2018 22:07
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
Kodiaq je normální jezevčaq....a jezevčíci nebyli, nejsou a nikdy nebudou fešáci..... ;-)
20. 9. 2018 22:22
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
Tak v tom tedy s tebou hrubě nesouhlasím, jezevčíci (zejména pak hladkosrstí) jsou naopak nesmírně sympatičtí a svým způsobem krásní psi! :-) :yes:
Avatar - praděda7
20. 9. 2018 22:41
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
...jo....svým salámovitým způsobem.......... ;-)
Avatar - karoque
21. 9. 2018 07:14
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
ty jsi jezevčaq >:D větší auto se hodí a Seat bude brácha :-)
20. 9. 2018 22:56
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
A co se tam dozvím? Že se prodávají VW a Škodovky se znakem Seatu?
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2018 23:04
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
problemom seatu je za mna to ze nadalej je to zvacsa len koncernova skladacka s vlastnym akurat tak logom.... tu vidim problem... pritom seat ma za mna na ovela viac ako to co predvadza ... tolko sa hovori o tom ako ma byt spanielskou alfou a aky ma byt uzasny a nakoniec vzdy skonci len ako nejaky zlepenec koncernovych surodencov.. a toto si vsimam uz dlhsie... takto seat ale nikdy nebude vazny hrac a dostojny super pre drvivu vacsinu aut... co je za mna skoda ;-\ ... je tam este co zlepsovat... ale uz sa asi opakujem.. 4 znacky je pre koncern za mna proste uz moc..a potom to tak vyzera ako vyzera ( ze na seat uz neostanu asi ani cas ani love a je uz len akysi zlepenec do poctu klasika ... ved cim viac znaciek tym viac koncern ) ... pritom vw-genu by kludne stacila len skodovka a audi ... bohate az az... ale chapem ok ... seatu uz dlhsie fandim ( hoc to teraz mozno kvoli tejto kritike ani nevyzrea ) ale tadial cesta ( cez okopcene skody a vw ) proste fakt nevedie a pride mi seat nadalej hodne "jalovy" a len ako znacka do poctu ku skode a vw ... a o nejakej spanielskej alfe uz pomlcim uplne ;-\
Avatar - Bubáq
21. 9. 2018 12:50
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
S lecčíms v této úvaze nelze tak úplně souhlasit: a) skládačkou z koncernových dílů jsou všechny koncernové vozy, to není žádné specifikum Seatu. b) Seat je důstojným soupeřem ostatním značkám především na domácím, veledůležitém trhu. Jeho prodeje ale rostou razantně i v Německu a v UK, což poněkud vyvrací tvrzení o tom, že NIKDY nemůže být....c) Audi jako jediné používá platformu s motory podél, čili strkat ji do kategorie "koncernová skládačka" není tak úplně přesné. A že tři značky ve stejných segmentech trhu jsou moc? Škoda a Seat na domácím španělském trhu jedou jako velká a rychlá lokomotiva, aniž by se nějak zvlášť požíraly. Ale nebude to tak asi všude. Tím spíše je škoda, že onen v případě Tarraca nový designový směr je vidět jen na detailech, jako jsou světla a maska chladiče.
Avatar - Bubáq
21. 9. 2018 12:58
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
Ano, bohužel. Allspace z toho kouká příšerně moc (i když Allspace není v zásadě nějaký nesympaťák). Hovořit zde o "Tarraco je první model nového designového směru značky" je ještě něco víc, než běžná marketinková hantýrka; je to prostě lež, protože do pojmu "designový směr" zahrnuje jen čelní stěnu a tvar zadních světel. Pakliže se inovace soustředí pouze na tato místa, nejde o nový designový směr. Opominutí designově úspěšných bočních prolisů použitých u Ibizy, Leonu a Arony e chyba. Stejně jako jejich vynechání u Toleda a zejména Ateky. Rovněž Mii a Alhambra jsou děsivě podobné Volkswagenům a to je pro Seat velká škoda. V tomto kontextu chápu názor některých diskutujících směřující k závěru, že Seat je vlastně zbytečná značka.
Ne snad, že by Tarraco bylo vyloženě ošklivé; ale nevyužití potenciálu jižanského designu je chyba. Je použití trapně přeceňované "Tornado linky" na bocích Atecy a Tarraca vynuceno rozhodnutím o výrobě v jiných, než seatích závodech? Pokud ano, je to velká škoda...
22. 9. 2018 01:16
Re: Designem mě (bohužel) nenadchlo
Tak seat je z trojice VW, Škoda, Seat nejlevnější. Tedy tím pádem i dostupnější, což nebude zanedbatelné kritérium nejen pro spoustu "mladších". A když vybíráte mezi Dacii a Seatem, tak ten Seat nakonec nezní tak špatně. Škoda například nikdy nebyla a nikdy nebude "sexy". Navíc se ještě pár let bude potýkat s předsudky pamětníků, vůči značce z východního bloku, za což může poděkovat voličům z roku 48, ale i tak to bude vždycky spíš "ten levnější VW" pro rodinu. Seat hraje na cenu určitě více, než na emoce. Což je vidět na jeho modelech. Duster taky není "nejprodávanějším SUV" pro jeho kvality, nicméně i ta Dacia má alespoň vlastní designový jazyk a nevypadá, jakoby z Renaultu jenom sundali logo a vyměnili světla.
21. 9. 2018 06:33
Sportovnější?
Takže oproti Kaďáku bych předpokládal výrazně modifikovaný podvozek, motory, zřejmě samosvor za příplatek atd...

Jinak si to redakce tak trochu vycucla z prstu. Já tam nic sportovního nevidím, jedině snad, že by Seat přidával ke každému autu prkno, lyže nebo aspoň tenisové rakety.
Rozbalit vlákno
5
21. 9. 2018 06:51
Re: Sportovnější?
To nemusí přidávat, sportovněji i vypadá, ale to vypadá i tuscon a cx-5. Tohle jsou za mě tři nejkrásnější suv. Nechápu jak si někdo muže místo toho koupit třeba Kodiaqa.
21. 9. 2018 07:52
Re: Sportovnější?
V případě Tucsonu to zjistíš nejpozději po rozjetí. Nedotažené a na jízdu špatné auto. neváhal bych dát víc peněz za Kaďáka ani na vteřinu.
Avatar - _Karel_
21. 9. 2018 10:14
Re: Sportovnější?
Tucson - menší auto, nechuť koupit Hyundai kvůli jejich image, tvořené českým zastoupením.
CX-5 - uvnitř menší auto- zejména kufr, nepohodlná sedadla.
Můžou být i takové důvody? Samozřejmě chápu, že inteligentní zákazník se vkusem by si měl koupit Seata, event. něco od Cupry.
21. 9. 2018 10:22
Re: Sportovnější?
Opět se dostavil aby mlel srance.
Jmenoval se overnight.
21. 9. 2018 20:19
Re: Sportovnější?
S čím máš problém, ty ich melieš v jednom kuse.
Avatar - CountachSV
21. 9. 2018 08:41
Shock
Ty zadní světla mě doslova šokovaly :yes: :yes:

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
21. 9. 2018 09:09
Hledání
Myslel jsem, že s aktuálním Leonem popř. Atecou se Seat už v oblasti designu našel, ono ejhle, už je tu opět nová maska.
Nevypadá to špatně, ale jakákoliv originalita je ta tam. Tělo Tiguanu s prvky jenž by člověk zaměnit za Hyundai či Mazdu...

A propo. Rádoby nejsportovnější model a přitom je ze sourozenců nejvyšší a nejužší ;-)
Rozbalit vlákno
0
21. 9. 2018 16:21
kufr
Zajímavé, že Kodiaq má rozměry kufru větší, ale objem celkově o dost menší.

Nevíte, zda je ten objem brán do stropu nebo jen po plato?
Rozbalit vlákno
0