Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2018: Ford Tourneo Connect – Čtyři hvězdy místo pěti

Ford Tourneo Connect ve své modernizované podobě nedosáhl v nárazových testech organizace Euro NCAP na plný počet pěti hvězd a získal jen čtyři.
Zpět na článek
21. 9. 2018 22:54
Tak kdo je tady pitomec?
Obávám se, že ten pitomec je tady autor článku. Píše o EuroNCAP ale neumí si dát do souvislostí věci složitosti malé násobilky...
Tourneo dostalo za ochranu dospělých cestujících 35 bodů, což je 92%. A autor píše nebo opisuje, že auto díky závažnému zaváhání v ochraně dospělých cestujících dosáhlo jen na čtyři hvězdy. Jenže Audi A6 získalo ve stejných testech za ochranu dospělých cestujících 36 bodů, což je 93%. Tak to asi nebude ten problém, ne?

Connect oproti A6 (berme to jako poslední benchmark) ztratil v ochraně dětí 79% vs. 85%, v ochraně chodců 65% vs. 81% a v asistenčních systémech se Connect vyrovnal vlajkové lodi koncernu (pominu-li A8) poměrem 75% vs. 76%.

Takže když si to shrnu a terminologií malé násobilky spočtu 1x2, tak to Connect nezvládnul především v ochraně dětí a chodců. Kdyby si to autor alespoň přečetl a snažil pochopit. Ale to je na ty pisálky tady na auto.cz prostě moc...

Dělejte svou práci pořádně!!!
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ham.
22. 9. 2018 10:30
Re: Tak kdo je tady pitomec?
Nemáš pravdu, pravdu má redaktor. Co se týče jednotlivých kapitol, tak z hlediska procent ve všech kategoriích Tourneo splnilo, protože na 5* je potřeba 80% v nárazovém testu (skutečnost 92%), ochrana dětí stačí 75% (skutečnost 79%), ochrana chodců 60% (skutečnost 65%), asistenční systémy 50% (skutečnost 75%). V ochraně dětí a chodců auto splnilo normu na 5*. A nesplnilo ji v nárazovém testu a čtyřhvězdičkové hodnocení je zde proto, že při nárazu celou přídí do překážky hrozí fatální poranění v oblasti pánve řidiče (to je ta červená na obrázku s řidičem). A zde platí jednoduché pravidlo, že i přes procentní splnění normy na 5* to 5* nedostane, protože jedna oblast je fatální, prostě jedna červená znamená stržení jedné hvězdy. Podívej se na barevný obrázek testovacích figurín a zaměř se "Frontal full Width"
[odkaz]
22. 9. 2018 23:32
Re: Tak kdo je tady pitomec?
Pokud máš pravdu, pak jsem tedy pitomec já. Na mou obranu jen konstatuji, že tedy hodnocení resp. číselné vyjádření výsledků je přinejmenším nešťastné. Podle bodů a procent to vypadá good, v textu zmíní červenou oblast, ale nikde nezazní, že za to berou hvězdu a nakonec 4*.

Nezbývá mi tedy pokud máš skutečně pravdu, než se redaktorovi omluvit!
23. 9. 2018 08:52
Re: Tak kdo je tady pitomec?
Vyzerá to na tradične nedokončený článok…..