Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v září 2018: Očekávané se stalo skutečností, nastal obří pád registrací

V souvislosti s novými emisními normami se očekávalo, že zářijové statistiky registrací aut budou slabé. Předpovědi se skutečně potvrdily.
Zpět na článek
5. 10. 2018 13:51
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 13:04
Dalo se to čekat
Ale stejně VW -66% -68% Audi -83% Seat a +28% Toyota a +29% Volvo to docela zaujalo

Plus 7,7% spíš naftovej Pažout vlastně taky

Hele = víte někdo něco že po Porsche poslalo TDI do věčnejch lovišť i Bentley?
Rozbalit vlákno
20
Avatar - Stephen
4. 10. 2018 13:21
Re: Dalo se to čekat
Na AutoFóru je článek v němž se uvádí, že Bentley ukončilo Bentaygu v naftě. Odkaz sem vložit nejde.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 13:31
Re: Dalo se to čekat
Nojo Auto f órum je tu blokovaný = musíš přes zkrácení URL adresy

Koukám že se to objevuje už i v češtině [odkaz]

To moc dlouho v nabídce nevydrželo [odkaz] přitom tohle je jedinej typ auta = kde dává V8 v naftě smysl
Avatar - KANKUNEN
4. 10. 2018 13:39
Re: Dalo se to čekat
Cayenne byla masovka a benzín v gazíku je ekologická katastrofa. Poslední reálné testy ukazují že diesel je už fakt čistý. Euro 5 diesel smrděl, 6d nikoliv.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 13:44
Re: Dalo se to čekat
No dyť řikám = že v autobusech typu Bentayga = je jediný místo kde má V8 v naftě smysl

Proto mě oznámení že sotva ho zavedli tak s nim končej = docela překvapilo

Že by neměl výsledky jako těch pár skutečně čistejch dieslů o kterejch mluvíš?
Avatar - praděda7
4. 10. 2018 20:51
Re: Dalo se to čekat
Měl sem F15 X5 r.v. 2014 Euro 6 v naftě a žádný smrad jsem nezaznamenal.... :-!
Avatar - wakantanka
4. 10. 2018 14:00
Re: Dalo se to čekat
hm, a čo Range Rover, Q7, GLS a spol ? tam to tiež zmysel nedáva?
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 19:41
Re: Dalo se to čekat
Hmm = jedinej typ auta = eště jednou: typ auta ;-)

To že koncern vrazil prachy do předělávky V8TDI a hned ho zase stahuje = je fakt docela překvápko
Avatar - KANKUNEN
4. 10. 2018 13:31
Re: Dalo se to čekat
To je vidět jak lidi kupují auta, jako párky, zrovna mají dietní v akci, tak je beru.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 13:33
Re: Dalo se to čekat
Toyota Volvo a Pažout sou dietní párky? No máš pravdu = když už párek = tak kvalitní :-)

A co ty párky -66 až -86%? Jako od Babiše [odkaz] >:-[]
Avatar - Ozzman
4. 10. 2018 13:37
Re: Dalo se to čekat
Kvalitní nemusí být dietní a naopak....
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 13:39
Re: Dalo se to čekat
Kvalitní nemůže bejt od Babiše = to jistota >:-[]

Fakt neuvěřitelný = že největšího tuneláře 90. let lidi furt volej a maj za to nej :yes: >:D

Dietní má lehkej předpoklad.. :-)

Nicméně ty čísla = sou zajímavý = asi neni náhoda že největší podvodníci s emisema maj totální propady a nejslušnější.. nebo? ;-)
Avatar - Ozzman
4. 10. 2018 13:52
Re: Dalo se to čekat
Může... A věř tomu, že na prezentace výrobků on donese velmi kvalitní věci... Sám jsem to párkrát zažil.

Že ho lidí volí... S tím já nic neudělám... Já se snažil a pár lidí i přesvědčil, ale na to jsem malý pan...

Protože koncern má daleko více motorů v EU na předělání, než Toyota ?

P.s. teď sem našel, že si zase v nějaké diskuzi lhal, že jsem si padělal diplom... To jako vážně ?? To si fakt myslíš , že bych si s tím dál takovou práci a navíc si to chtěl tady rozebírat znovu? Navíc sám máš možnost se přesvědčit o opaku. Myslím, že sem ti dal ten důkaz.... To bude asi něco jako s tou Karlovou flaškou, vypije to a ještě bude lhát, ze to byl padělek.... Hele je to stejné jako když řeknu , že si Černej a já budu odmítat, i když říkáš opak a i když nabídnes, že mi naživo demonstujes, že Černej nejsi a já to odmítnu a budu dál tvrdit, že si černoch... Nepřijdes si trochu jako pablb ?

Ohledně toho, navrhuji to řešit přes SZ... nechci s tím tady zase zadělávat diskuzi.
Avatar - KANKUNEN
4. 10. 2018 14:02
Re: Dalo se to čekat
Ale černoši jezdí hlavně v Toyotách.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 19:43
Re: Dalo se to čekat
Prezentace sou fuk = de o to co se prodává = a to viz testy.. stejně dopadlo Vodňanské kuře
Avatar - KANKUNEN
4. 10. 2018 13:58
Re: Dalo se to čekat
Propad, který všichni čekali, pár lidí šlo pro modlu Afriky =Toyotu, zbytek si počká motorovou kolaudačku.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 19:44
Re: Dalo se to čekat
Tak eště víc na čínsko švédský Volvo žejo ;-)

Pro mě je překvápko dřív spíš naftovej Pažout [odkaz]
Avatar - praděda7
4. 10. 2018 20:55
Re: Dalo se to čekat
Toyota v Africe prodává hlavně 4x4 Hilux....
Avatar - kari.laz
4. 10. 2018 14:58
Re: Dalo se to čekat
Tak vzhledem k tomu, že u Toyoty si motor nevybereš už nějaký ten čas, tak se jich to moc nedotklo a svou nabídku 1-2 pohonů na model si drží.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 19:51
Re: Dalo se to čekat
No a neni lepší možnost použít letitej pohon z Priusu dneska do Yarisu = než když většina motorů trvale neplní a je víc poruchová? :-)

Co ty na investice do další předělávky V8TDI a její následný vyřazení z nabídky [odkaz] přitom ten Bentley autobus je jedinej typ auta = kde V8 nafta má smysl
4. 10. 2018 14:52
pro nas zakazniky vidim jenom prinos
propad prodeju s pokracujici vyrobou znamena, ze ty auta se nekde hromadi
a az ziskaj homologaci, vyrobce je bude chtit prodat …
… a bude muset jit s cenou dolu
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Blue Sun
4. 10. 2018 15:24
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Mohou vůbec kusy vyrobené před oficiální homologací získat dodatečně homologaci?
4. 10. 2018 16:52
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
To by je asi Škodovka neskladovala na letišti v Milovicích...
Avatar - Blue Sun
4. 10. 2018 17:07
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Hm, o tom jsem nevěděl. :-)
Ale pak je prodá jako nová auta a hádám, že s cenou tedy dolů moc nepůjde.
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 19:47
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
[odkaz]
4. 10. 2018 20:25
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Niet nad dobre odlezanu a vetrom oslahanu skodovicu za cenu funglovky, no nekup to >:D
5. 10. 2018 07:39
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Tak to byl megainteligentni příspěvek. A jak si představujes ze se běžný skladovky asi dostávají k zákazníkovi. Zabalený v kontejneru čekají až si je někdo koupí? A teprve před předáním auto milostiv vybalí?>:D >:D
Mít někde uskladnění auta je normální a to zejména u Japonců , který prodávají již vyrobeny auta na rozdíl od koncernu který primárně objednává do výroby. Což Mj. znamená ze:
Japonsky auta jsou všechny několik měsíců vyvetrany a odlezeny a to vč. Několika měsíční kůry má moři. ;-)
Odložený auta v milovicich mají asi většinou svého zákazníka. Ale bez homologace se k němu nemůžou poslat. Až ji dostanou tak naopak budou mít vysoký registrace. Ale nejedna se o ČR, ty auta jsou logicky pro celou Evropu.
5. 10. 2018 13:15
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Dobrý den,

nevím u jakých konkrétních japonských importérů jste kdy pracoval že to takto zde prezentujete jako jasnou věc ale konkrétně u Toyoty to takto nefunguje. Vozy se na skladě téměř neohřejí a spíše je to tak, že každý model, který se zadá do výroby což je většina jelikož skladové zásoby Toyota dělá ve velmi minimálním počtu je po zadání do výroby nejdéle do 3 měsíců k předání. výjimku tvoří delší čekací doba u Hiluxu, Land Cruiseru a Proace. Nemůže se ale stát, že by na skladě stálo auto 2 měsíce. Zákazník si zadá vůz do výroby a za 2 měsíce jej má předán což si myslím, že je velký luxus. Lepší nežli kupovat auto, které někde půl roku stojí a potřebují se ho zbavit. Proto je Toyota tam kde je. Neomezené finanční možnosti, kvalita, přemýšlení a plánovaní každého kroku tak aby to dávalo smysl. A proto také nemá moc ráda třetí strany jelikož to není poté pod jejich kontrolou. Pusťte se do mě znalci a inženýři od konkurence Toyoty, ti kteří máte ty informace, které mají automobilky na roky dopředu kvůli vývoji aby byly připraveni a nezaspali a neměli důvod poté brečet a zdržovat ostatní :-)
5. 10. 2018 14:58
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Tak zrovna toyota je z tohoto pohledu složitější, protože spoutsu modelů vyrábí v evropě. A těch se týkají samozřejmě jiné postupy.Třeba Mazda ale všechno dováží pokud vím, a tam je to jasné.
Ale to, že by se u toyoty nemohlo stát, že auto je na skladě 2 měsíce je pohádka. A velká. Stát se to samozřejmě může, minimálně dealerovi a jeho skladovým vozům určitě.
5. 10. 2018 08:42
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Urcite ne, nikdo se moc nepatra po dni montaze, auta jsou zabalena, dostanou tu "predprodejni peci" a nikdo nic nepozna. Ona i normalne auta cekaji venku - kolem fabriky, na vagonech na nadrazich, prevoz k dealerum a u nich na parkovistich...
5. 10. 2018 09:35
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
tech aut ale bude na trhu najednou hodne a to nejen od skodovky
jo, je mozny, ze se po nich jenom zaprasi a nebo je trh nepojme a pak bude muset jit cena dolu.
ja sazim na to, ze cena pujde dolu v nejakych akcich
Avatar - Blue Sun
5. 10. 2018 18:44
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Nemyslím si, že by to bylo nad rámec běžných prodejních slev. Hlad trhu bude obrovský, protože lidi na auta musí čekat.
Avatar - Emel
5. 10. 2018 11:58
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
Myslím, že je to tak, že se čeká na razítko. Tj. auta jsou hotová tak jak mají být, mají nějakou verzi motoru, která splňuje požadavky, ale ještě to nemá formálně schválené. Až dojde k tomu formálnímu schválení, můžou auta rovnou k zákazníkům. Pokud by musela zpět do výroby, byl by to průšvih...
Avatar - Blue Sun
5. 10. 2018 18:44
Re: pro nas zakazniky vidim jenom prinos
OK, dík.
Avatar - WinDiesel
4. 10. 2018 16:15
Diesely - návrat do normálu
Září 5%+ oproti srpnu … tady je vše v normálu. A diesely půjdou výš, v podzimních a zimních měsících se prodávají lépe.
Rozbalit vlákno
4
4. 10. 2018 17:55
Re: Diesely - návrat do normálu
Spíš si myslím, že by sis měl změnit nick na WinHybrid nebo WinElektro. :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2018 19:47
Re: Diesely - návrat do normálu
Po Porsche posílá naftu do háje Bentley = a to je v případě nově přepracovanýho V8TDI docela šok = co ty na to? ;-)

A viz já 19:44 odkaz = co ty na to? :-)
5. 10. 2018 08:49
Re: Diesely - návrat do normálu
Buď v klidu, uvidíš, že do konce roku půjdou zase dolů. :-!
Avatar - Blue Sun
5. 10. 2018 09:21
Re: Diesely - návrat do normálu
Tak to nám pak WinDiesel přejde z fáze popírání do fáze agrese...
5. 10. 2018 13:51
Registrace aut
V okolí přátel jsem vypozoroval to samé, prodali většinu starších aut a šli do nových, dokud byla stará emisní norma. Kam tohle jednou dospějě? Budeme šlapat jako Flinstounovi?
Rozbalit vlákno
0