Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

zimáky
AntMan
| 6. 10. 2018 16:15
Mně to je fuk, já jezdim na zimákách celoročně a mam klid s přezouváním, spotřebu neřešim >:D
zimáky
Whitek
| 6. 10. 2018 17:35
Taky jsem to tak dělal, než jsem zjistil, že mají zimáky v létě relativně o dost horší vlastnosti než letní a člověk ve výsledku ušetří jen pár šušní.
zimáky
V*o*j*t*a
| 6. 10. 2018 18:43
Příbuznej měl na C6 zimáky pár let a pak to rozsekal v dešti na dálnici...
zimáky
asitak77
| 7. 10. 2018 11:24
Když někdo jezdí jako prase, rozsekal by to i na letních. Bouračka je vždycky vina hlavy řidiče i kdyby jezdil na dřevěných kolech a ne vina gum. Přece každej ví, teda měl by vědět, jak má jezdit, aby si nerozbil čumec ;-) >:D
zimáky
kovv
| 6. 10. 2018 19:45
V dnešní době to už pár šušní není. Pokud někdo najezdí za 4 roky cca 60 tkm, tak ušetří při ježdění pěkný ranec. Pokud by měnil jen pneu, tak cca 14 tisíc. Kdyby měl měnit i disky, tak minimálně 24 tisíc. Nicméně plně souhlasím s tím, že se gumy mají měnit a nechápu lidi co radši upřednostňují finance před bezpečnostní.
zimáky
asitak77
| 7. 10. 2018 11:21
No vidíš...Já dávno zjistil, že zimáky líp sedí i v 30 stupňových vedrech. Pravda ale je, že na mokru jsou horší než na suchý silnici. Ale no problem-prostě přizpůsobím styl jízdy a dávám si pozor, včetně dodržování bezpečného odstupu.
zimáky
RADEK1
| 7. 10. 2018 12:24
Tak to jsi zjistil pěknou blbost. V létě se zimní pneumatiky nemůžou chovat lépe než letní.
zimáky
Barrichello
| 9. 10. 2018 16:02
Pár šušní? Čéče, mě to vylšo, že za 14 let sem ušetřil cca 125 tis Kč na gumách + cca 12 táců za púřezutí. A kdybych měl ke všechno ještě druhou sadu disků, tak ještě dalších cca 50-150 tis.

Takže mě se úspora 140 res 190 resp. 290 táců zdá docela velká. Za to je jedno celý auto >:D >:D >:D
zimáky
twistedTSD
| 6. 10. 2018 19:51
A není lepší si pořídit celoroční než v létě drolit zimáky?
zimáky
asitak77
| 7. 10. 2018 11:33
Není, protože celoroční jsou jen kočkopes nevhodný pro zimní ježdění. Celoroční by se měly zakázat.
zimáky
mraz.mrazik
| 7. 10. 2018 12:54
A zimni v lete jsou snad lepsi nez celorocni ?
zimáky
Barrichello
| 9. 10. 2018 16:03
zimní v létě fungují normálně.... Teda pokud s tím nejezdíš rally styl nebo nejezdíš v obci 80 a pak musíš všude brzdit jak magor...
4 seasons
Xylo
| 7. 10. 2018 15:41
Nedávno jsem po 68 tis km přezouval z GoodYear Vector 4 seasons 1.generace na nové gumy a jedinou necnost, kterou jsem zaznamenal je větší klouzavost na mokré silnici. Pokud člověk není nucen jezdit za každého počasí a nenajezdí toho až tolik jsou celoročky dobrou volbou. Když jsem je sundaval měly ještě okolo 4 mm.
4 seasons
Jenik3
| 7. 10. 2018 22:11
Pokud clovek pobyva v okrese Breclav/Hodonin, neni co resit.
4 seasons
Blue Sun
| 8. 10. 2018 07:25
Pro 80% území ČR není co řešit.
4 seasons
MOJE JMÉNO
| 8. 10. 2018 12:33
A jak to děláš, když máš před zimou 3,9mm ? Vyhazuješ? Jak by se Ti na jaře hodily >:-[]
4 seasons
Barrichello
| 9. 10. 2018 15:58
taky, už několik let a no problem.
Čo zabráni Číňanom
peterle
| 6. 10. 2018 16:16
plácnout na gumu aj tú snehovú vločku?
Čo zabráni Číňanom
kozakm
| 6. 10. 2018 20:41
Presne moje prvni myslenka. To zduvodneni v clanku je komicke. Dokonce by me ani neprekvapilo, kdyby mel Cinan na pneu vlocku driv nez renomovany vyrobce >:D
Čo zabráni Číňanom
asitak77
| 7. 10. 2018 11:26
Vůbec nic :-)
Bla bla bla
KANKUNEN
| 6. 10. 2018 16:54
Mi jednou ztvdly Pirelli za rok naopak Nokiany ok 8 let. Žádný test není, tak se kecá od stolu. Hlavní důvod nutnosti zimních gum je ten, že letní nemají vzorek. Stačí vzpomenout na Michelin MXT, ty fungovaly i na sněhu.
Bla bla bla
woody-alien
| 6. 10. 2018 20:30
Hlavně ten požár s limitem čtyř let pro zimní gumy začali "hasit" samotní výrobci, protože po té kampani nemohli prodat ani zimáky měsíc starý. ;-)
Bla bla bla
asitak77
| 7. 10. 2018 11:35
Zimáky mi vydrží i při jen zimním používání maximálně 3 sezóny. Spíš dvě. Ty asi toho moc nenajezdíš, viď.
Bla bla bla
mraz.mrazik
| 7. 10. 2018 12:55
Boha to jsou kecy. Zimaky v pohode vydrzi i dele nez jen 3 roky. Nejake tve subjektivni tvrdnuti je nesmysl.
Bla bla bla
woody-alien
| 7. 10. 2018 13:38
Možná myslel, že za ty dvě sezony obrousí vzorek.
Bla bla bla
woody-alien
| 7. 10. 2018 13:40
Ty zřejmě používáš jenom jedno auto, viď.
Nosnost bych asi neresil
Atila_
| 6. 10. 2018 16:54
Tak zrovna tohle nebyl uplne idealni priklad, ty zminovane sestnactky i v nizsi nosnosti maji dohromady nosnost 2.5 tuny, to znamena ze kdyz jsou na jakemkoliv osobaku (ktery ma tyhle komicke rozmery), tak musi stacit s velkou rezervou. Nosnost ma smysl pokud ty gumy nacpete na dodavku.
Nosnost bych asi neresil
twistedTSD
| 6. 10. 2018 19:53
Nosnost je stanovená v TP, ne?
Nosnost bych asi neresil
mariov8
| 8. 10. 2018 08:51
Není to tak úplně pravda, tyto pneumatiky mají jiné vlastnosti bočnic a sranda začíná končit již u těžších a větších aut střední třídy. Málokdy mají totiž rovnoměrné rozložení zatížení na všechna kola/nápravy. Hlavně prázdné auto s předním pohonem a těžším hnacím agregátem umí být blízko limitu předepsaném výrobcem. Pokud na to člověk pak nazuje něco s nižším indexem nosnosti, je docela blízko maléru.
Nosnost bych asi neresil
ikoptak
| 8. 10. 2018 18:47
Jenže jaksi hmotnost většinou není rozložena rovnoměrně a navíc se zatížení jednotlivých kol za jízdy dost podstatně mění. Typicky třeba v zatáčce je více zatížená vnější strana, jakmile k tomu brzdíte je nejvíce zatížené vnejší přední kolo. Tzv. zakleknutí, v extrémních případech ani nemusí být vnitřní zadní kolo v kontaktu s vozovkou.
Krásné argumenty zavánějící pokrytectvím a hloupostí.
Zvonik54
| 6. 10. 2018 17:07
Já bych řekl, že autorům úvodního článku NEJDE o bezpečnost lidí na silnici, poněvadž z morální zkušenosti na životě řidičů nikdy nikomu nezáleželo, ale o co vždycky šlo, tak o vytažení peněz z kapes majitelů aut i pomocí pojišťoven! Už zmínka toho, že prý č. 4 na pneu znamená smrt, tak se prý musí měnit označení na pneu po č. 3 hned na 5 znamená, že to někdo nemá v hlavě v pořádku! Vločku umí na pneu navlkanizovat každý Číňan na i Vietnamec! >:D
twistedTSD
| 6. 10. 2018 19:58
A proč myslíš, že nejsou Polaris 4? Zjisti si něco o kultuře východoasijských zemí, čtyřku tam někdy nenajdeš ani ve výtahu.
woody-alien
| 6. 10. 2018 20:27
To je docela možný, ale Korejci se zřejmě tolik nebojí. ;-)
[odkaz]
twistedTSD
| 6. 10. 2018 20:54
Možná by měli... >:-[] [odkaz]
white label
| 6. 10. 2018 23:56
Dunlop WinterContact 4D, Michelin PS4/PS4S, atd.
white label
| 7. 10. 2018 00:05
Někdy ne.
"4 – číslo čtyři je považováno za nešťastné od Číny, přes Koreu až po Japonsko. Je to homonymum (slovo stejně znějící) k slovu smrt. Velmi velké množství firem obchodující v Asii jednoduše vynechává číslo čtyři jak jen to jde. Například nenajdete sérii 4XXX od společnosti Nokia. Fotoaparáty od společnosti PalmOne inc./Canon mají série G1, G2, G3 a pak přeskočili na G5. Ve východní Asii dokonce nemá spousta budov čtvrté podlaží. V Hong Kongu to došlo tak daleko že najdete budovy, kde nejsou podlaží, které mají jakékoliv číslo 4. Tedy žádné 4,14,24,34, 40 až 49 a navíc pro jistotu ani 13té patro. Takže budova co má mít 50 pater má vlastně pater jen 35. Strach z čísla 4 se také nazývá Tetrafóbie.
comper
| 7. 10. 2018 09:30
A ako je mozne, ze napr. vyrabaju 4 valce?
asitak77
| 7. 10. 2018 11:36
Ale udávají, že jde o pětiválce :-)
kozakm
| 7. 10. 2018 19:13
Canon mel 1D Mark IV, Nikon mel D4... ono to nebude tak zhave.
Frantizsekk
| 7. 10. 2018 22:54
Co treba takovy LG G4
TPMS
Adrouš
| 6. 10. 2018 17:58
No mě teď čeká nákup zimní sady pneumatik a k tomu musim ještě dokoupit slavný bezdrátový ventilky na sledování tlaku v pneu. Takže to bude pálka.
TPMS
kovv
| 6. 10. 2018 20:47
Uvědom si ale, že za 4 či 5let budeš muset koupit dvě sady TPMS. Když máš dobré disky a necháš si na ně dát ochranou fólii (cena na 4 kola cca 3000 s životností 5 let), tak vyměňuj jenom pneu.
TPMS
kyklop
| 7. 10. 2018 07:52
Prečo? Minulý som mal na dva týždne požičaného 10 ročného rendlíka, snímače boli pôvodné. Samotný servis potvrdil, že ten "odchod" po pár rokoch je len skôr mýtus
TPMS
kovv
| 7. 10. 2018 08:21
Bohužel není. Máš holt štěstí. Já mám zase info z pneuservisu, že do 5 let odchází 90% snímačů. A už to nejde ani SW ojebat, protože pak neprojdeš technickou.
TPMS
mastic
| 7. 10. 2018 11:02
Blbost, ty Renaultí vydrží víc jak 5 let. Navíc origo nové stojí 500 Kč, to pálka není.
TPMS
Martin66-
| 7. 10. 2018 18:57
Já to mam zatim 5 let na peugeotu a drží, aktivuje se to vibracema, takže čim víc jezíte tím dřív to odejde.
TPMS
tesnav
| 7. 10. 2018 22:39
A proč? Bez senzorů to nepojede? Poslední 3 zimy jsem trvale jezdil s rozsvicenou kontrolkou tlaku pneu, protože zimní sada byla bez senzorů.
TPMS
Reco
| 8. 10. 2018 09:55
V zasade zakon dodrzany je, ale ak trafis velmi aktivneho likvidatora, mohol by si sa s poistovnou natahovat o pripadnu skodu. Mohol by vytiahnut data z diagnostiky, ze si ignoroval x dni kontrolku => tlak pneu nemusel zodpovedat predpisanym hodnotam a tym padom maju nieco v rukach. Mohli by argumentovat, ze system je od x roku vyroby povinny a dalsie omacky ... Nehovorim, ze by si automaticky prehral pripadny spor, ale nikdy nevies.

Ono najlepsie pri vymene auta si vsimnut, ci auto ma tu tragediu v podobe ventilkov, alebo ma nepriame meranie a clovek nepotrebuje saskovat.
TPMS - lumpárna !
MOJE JMÉNO
| 8. 10. 2018 12:40
TPMS je největší lumpárna na majitele aut, kterou mohli papaláši vymyslet. Proč to dělat jednoduše jako třeba nenáviděný koncern, když to jde i složitě draze u jiných?

Při koupi auta pro mne jedno z velmi důležitých kritérií pro výběr.

P.S. - brácha dal před 3 lety za ty zpropadené ventilky víc než za zimní obutí. A cca za dva roky 8x opakovačka.
TPMS - lumpárna !
white label
| 9. 10. 2018 20:33
TPMS je skvělá věc, ovšem jen pokud jde o přímý systém, ten nepřímý ("jednoduchý"), to je podvod. Na jednom autě nepřímý systém mám a je to horší, než nic (spoléhat se na něco, co v reálu nefunguje, je horší, než nic).
Přímý systém jezdím už na třetím autě a na jednom (r. v. 2006!) funguje dodnes na obou sadách (letní/zimní) s původními senzory! Nechci další auto bez přímého TPMS. Už několikrát mi to zachránilo přezouvání na cestě v zimě. Už při ohlášeném začátku úniku vzduchu jedu do pneuservisu (klidně si můžu po cestě kdekoli na pumpě doufoukat na dojetí a na palubce stále vidím aktuální tlak a teplotu pneu) a nemusím se špinit s vyměňováním kola někde u krajnice. Prostě skvělá věc.

P.S. Pokud senzory vydrží 2-3 roky není to normální, Na autě (modelový rok 2000) mi vydržely senzory také víc, než 10 let (některé cca 10, některé i víc).
Gumy
Penky
| 6. 10. 2018 19:54
Tohohle si já osobně nikdy nevšiml byl jsem rád když jsem nasadil gumu správně do směru >:D >:D
Označení M+S vs. vločka na štítu
Ravel
| 6. 10. 2018 20:06
Přestože naše legislativa považuje za zimní pneumatiky s označením M+S, podle Nařízení komise (EU) č. 458/2011 musí být zimní pneumatika označena symbolem vločky na štítu. Ta pak může mít nižší kategorii rychlosti než je předepsáno v TP. Podle nařízení 458/2011 jsou pneumatiky s označením jen M+S pneumatikami se zlepšeným záběrem na sněhu a možnost snížení kategorie rychlosti se na ně nevztahuje.
Protože se jedná o Nařízení komise (EU), je platné, i když není zapracované do národní legislativy.
euro89
| 6. 10. 2018 22:52
Me prijde smutny, ze tohle vubec musi resit nejake legislativy a ze to nedokaze vyresit obycejny rozum kazdeho motoristy. M+S znamena Matsch und Schnee, tenhle typ pneumatik maji standartne napr. Pandy 4x4. Tyhle gumy ti nabidnou obvykle lepsi trakci na blate, mokrem snehu a pod., ale vlastnostem kvalitnich zimnich pneumatik se rovnat nemuzou, coz by melo byt kazdemu jasny. Me prijde naprosto samozrejmy jezdit na kvalitnich gumach. Dobre zkusenosti mam v lete s Pirelli P1 a v zime s Nokian W+ a Nokian WR-D4. Jenze pak si hned na zacatku diskuze prectu, jak se nejaky trotl chlubi tim, ze jezdi celorocne na zimnich, protoze neresi spotrebu. Tak to je potom tezke.
;-\
Zetti
| 7. 10. 2018 09:09
Hlavne ze to poresi tvuj rozum. Miluju lidi co vedi jak maji ostatni zit a co delat.
Číslo 4
pašík
| 6. 10. 2018 20:29
A co takhle Nokian WR-D4
servis
Balentinka
| 6. 10. 2018 20:52
Tak doufám že v mém servisu to dělají správně >:D
Na zákony se sere
Nlauda
| 8. 10. 2018 09:21
Do 1.11. přezuje jenom 1/3, tedy 2/3 na zákon serou. To je šílené číslo, tak k čemu ten zákon vlastně je?

Já jsem kolikrát přezouval až 2.11. a 1.11. jsem zákon porušil.
Protože chci zákony respektovat i 1.11., mám celoroční.
Na zákony se sere
Reco
| 8. 10. 2018 09:42
Nemas celkom pravdu. Zakon porusis iba vtedy, ked splnis sucasne nasledovne podmienky:
1. Datum je po 1.11
2. Na ceste sa nachadza SUVISLA vrstva snehu/ladu, namrazy
3. auto je prevadzkovane na ceste.

Pokial jedna z tychto podmienok nie je splnena, nic si neporusil.
Na zákony se sere
woody-alien
| 8. 10. 2018 21:38
Jak už napsal Reco, když se chceš ohánět zákonem, tak si ho nejprve aspoň přečti. Na letních můžu za splnění zákonných podmínek vesele jezdit třeba na Silvestra.
Na zákony se sere
Barrichello
| 9. 10. 2018 16:06
tak tak, já se proháněl třeba 15.12. na letnákách s Alerem či Camarem, venku sucho, sluníčko a 10 nad nulou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku