Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Svět není jen o SUV. Mitsubishi se nakonec nezbaví konvenčních aut

V souvislosti se značkou Mitsubishi se v posledních letech píše hlavně o jejích SUV a crossoverech. Konvenčních aut se však zbavit nehodlá.
Zpět na článek
17. 11. 2018 19:28
17. 11. 2018 21:21
18. 11. 2018 06:25
18. 11. 2018 07:13
17. 11. 2018 21:26
17. 11. 2018 22:20
17. 11. 2018 22:46
18. 11. 2018 05:25
18. 11. 2018 23:45
17. 11. 2018 18:43
Ďalšie nič z Japonska...
Toto nech do EÚ ani nevozia. :'-(
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
17. 11. 2018 21:56
Re: Ďalšie nič z Japonska...
minuly rok toto male nic predalo len v eu 30 000 aut ... ( a tento rok to bude zda sa este viac... skratka spacestar zreje ako vino )

a neboj spacestar k nam fakt nevozia z japonska... takze bud v pohode ... ;-)
18. 11. 2018 11:55
Re: Ďalšie nič z Japonska...
Bomba číslo! A v predajoch v EU je Mitsubishi na chvoste.
O tomto fidlátku si prečítaj "chválospevy" na: [odkaz]
Avatar - rokyta.p
17. 11. 2018 22:04
Re: Ďalšie nič z Japonska...
Tomu se říká sňatek z rozumu. Jako taky se mi to popravdě nelíbí. Ale vsadím se, že majitelé budou právem spokojeni a polovinu problémů co má našinec s lokálními výtvory tito lidé vůbec neznají. Jsem pro ať se z Japonska naopak vozí! Maximálně trochu zapracovat na korozivzdornosti.
17. 11. 2018 19:28
Mitsubishi
Vlastním dva vozy značky Mitsubishi již dlouhá léta a hlavní výhodou vozů (pro mou osobu) této značky je jejich naprostá spolehlivost a bezporuchovost.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - xxc
17. 11. 2018 21:21
Re: Mitsubishi
Ale teraz to budu uplne ine auta :-)
Avatar - 3_diamanty
17. 11. 2018 21:48
Re: Mitsubishi
musim suhlasit... bracha ma sportback r.2011 ( mam ho aj v mojej galerke mozes kuk ) a zatial len bezna udrzba ... ma 150 tisic a nemenil este ani ziarovku..... samozrejme to auto ma ine muchy... je kusok hlucne a nie je to proste oktavka v dizli co taha odspodu jasne.... ale je to ako rodinne auto na kazdy den ozaj fajn bezproblemove bezporuchove auto... vzadu viacprvok.... tociva 1,6tka... podvozok genialny... mechanicky robustne a zabavne auto s vahou okolo 1250kg ... este poctivy japonec ..... skoda slabsieho laku a tej vacsej hlucnosti... pripadne tvrde plasty dnes kazdemu tiez uz nerezu ale inak jazdecky a priestororo uplna spokojnost ... a za mna u nas je to hodne nedocenene auto podobne ako aj napriklad soul alebo jazz .. a par dalsich kuskov z vychodu :*)

PS: mojim snom je eclipse cross v 4kolke :yes:
Avatar - Đawson
18. 11. 2018 06:25
Re: Mitsubishi
To byl Nissan taky před spojení s Renaultem
Avatar - xxc
18. 11. 2018 07:13
Re: Mitsubishi
Preto boli na pokraji krachu, lebo robili super auta :-)
17. 11. 2018 21:26
Sprábné úvahy
Je dobře, že u Mitsubishi nakonec dostávají rozum a budou prodávat i normální, "nízká" auta! :-) :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
17. 11. 2018 21:40
Re: Sprábné úvahy
presne tak.. ved zrovna nedavno sm tu pisal ze aj napriek nastupu SUV niektore modely ako spacestar mi proste davaju zmysel a v danom regione ( juhovychodna azia ) robia znacke velmi slusne predaje tak preco vsetko a kazdy "neterenny model" za kazdu cenu "pochovat" a nahradzovat ho SUVeckami hlava nehlava logika nelogika..... zrovna spacestar ako globalny model ( sikovneho jednoducheho praktickeho ) maleho auta ma velky zmysel a tak snad aj nadalej mitsu ho nahradi opat dalsim malym peknym sikovnym kuskom a nie nejakym radoby terenakom ..... chapem ze nejake tie vacsie sedany dnes uz pre mitsu nemaju zmysel a nespravia megapredaje a vyvijat sa ich uz neoplati .... ale zrovna spacestar je pre mitsu velmi uspesny model... hmm ... tak snad rozum zvitazi ... :yes:
18. 11. 2018 11:47
Re: Sprábné úvahy
"kusok" nám ešte porozprávaj. Keby som ti dal 10.000 €, tak sa tomuto autu otočíš chrbtom a pôjdeš hodný kusok ďalej. ;-)
Avatar - 3_diamanty
17. 11. 2018 22:20
nove modely
chce to za mna nove modely.... po novom eclispe crosse by to chcelo uz aj nove ASX a coskoro aj outlander.... a verim ze s pomocou renaultu-nissan sa casom dockam aj reinkarnacie lancera a mozno aj coltu co by neterennych modelov ;-) .... mitsu je po poslednej narocnej dekade uz konecne v dobrych rukach len to nejde hned vsetko .... novy eclipse cross je uz ale krok spravnym smerom len treba pokracovat dalej ... a s nabehom hybridnej technologie do dalsich modelov moze do 5 rokov mitsu este prekvapit .... skoda len toho zatial stale akehosi pomaleho tempa..... pride mi ze v mitsu vsetko trva akosi dlho pridlho kym uzrie svetlo sveta.... ale tentokrat s pomocou renaultu-nissan by sa to uz mohlo do buducna zmenit... a pevne verim ze do 5 rokov tu uz bude aj nove ASX aj novy outlander aj novy spacestar aj L200 a mozno este nieco k dobru .... vidim tu velke moznosti navzdory mnohym skeptikom... :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - xxc
17. 11. 2018 22:46
Re: nove modely
ASX bude prekapotovany captur, lancer bude megane a pod. Uz len ci sa im to oplati v Europe.
Avatar - Ada je zase tady
17. 11. 2018 23:41
Re: nove modely
Přesně. Z myšáka se stává rendlíkovská kreatura. Se spolehlivostí je ámen. Výsledkem bude jen šikmooká Dacia. :no:
Avatar - JuckiCZ
18. 11. 2018 05:25
Kde vidím Mitsu
Vítám tyto informace a doufám, že Mistu vyplní místo na trhu, které dnes tolik chybí.
Vidím nový Lancer jako levnější Civic (to, co byl poslední Lancer) - takže perfektní nešizený podvozek, o něco větší, než většina třídy, nízká hmotnosti, v základu žádné zbytečné serepetičky (jízda v pruhu, měření únavy, adaptivní tempomat, vyrování před opuštěním pruhu,...), ideálně atmosferický motor, robustnost a skvělá spolehlivost. Takové auto tu opravdu chybí - Mazda 3 je malá a drahá, Civic má v základu zbytečnosti, které jej zbytečně zdražují a chybí základnější verze, které by byly dostupnější.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - wakantanka
18. 11. 2018 08:41
Re: Kde vidím Mitsu
Nedáš do auta serepetičky, nedostaneš Euro hviezdičky. :-) S týmto scenárom by som teda nepočítal.
Avatar - JuckiCZ
18. 11. 2018 10:23
Re: Kde vidím Mitsu
Koho zajímají hvězdičky za asistenční systémy? (viz otravné pípání, když člověk není připoutaný apod.) Nikoho. Zajímá mě, jakou má to auto ochranu, ale na asistenční systémy každej se.re z vysoka ;-).
Avatar - wakantanka
18. 11. 2018 11:09
Re: Kde vidím Mitsu
Mne to tiež ku šťastiu nechýba, ale ak nemáš 5 hviezd od euro ncap, tak musíš predávať lacno, aby si vôbec predal. Pochybujem že Mitsubishi toto chce.
Avatar - JuckiCZ
18. 11. 2018 12:44
Re: Kde vidím Mitsu
Copak je Hilux nebo Defender levný? Na hvězdičky každej kašle, když už to někdo řeší, tak ví, že důležitější jsou procenta a ty si dnes na internetu najde snadno každej. I schopnej prodejce to dokáže obhájit.
Avatar - wakantanka
18. 11. 2018 19:41
Re: Kde vidím Mitsu
Hilux či Defender sú zástupcovia špecifického segmentu kde sú iné priority a iná cieľová skupina.
Avatar - JuckiCZ
18. 11. 2018 20:41
Re: Kde vidím Mitsu
Asi reaguju podle sebe, já bych se na hvězdičky nikdy nekoukal. Na hodnocení ano, to je jiná! Nevěřím tomu, že hvězdičky mají vliv na prodeje vozidel, člověk si to může dát na billboard, ale tím to hasne, při prvním setkání s dealerem se to vysvětlí a je po všem, ti inteligentnější zákazníci si to zjistí sami. Máš jinou zkušenost?
Avatar - wakantanka
19. 11. 2018 20:51
Re: Kde vidím Mitsu
Záleží od typu auta. Ak je to hračka na víkend tak nejaké hviezdy sú mi vieš kde. Ale ak v tom vozím rodinu sú určitým vodítkom. Ale kopa ľudí tie euro testy či americké iihs nevie dekodódovať a stačia im hviezdičky. :-)
Avatar - palix
20. 11. 2018 07:31
Re: Kde vidím Mitsu
"JuckiCZ" - Lancer bolo / je naozaj skvelé auto, kým nezostarol. Aj teraz sa ešte v pohode predá za primerané peniaze (u nás v predajni ich ale veľa nie je). V každom prípade má Lancer skvelý podvozok. Mám kolegu, ktorý má 2. Lancer a chce ešte stihnúť jeden zo súčasnej generácie. To auto miluje :).

Dovolím si trochu oponovať v prípade Mazdy 3. Ona sa nezdá veľká, ale malá rozhodne nie je. Trochu ju zmenšuje v interiéri dlhá predná kapota, ale keď sa postaví napr ku Golfu 5, tak Golf je trpaslík. Ani kufor nemá extrémne veľký, ale je dobre využitý a sú to "japonské litre" = kufor je väčší ako u EU produkcie s podobným objemom. Auto je podľa mňa postačujúco veľké (4 členná rodina) a za dané ceny perfektne vybavené. Jednu mám doma a som spokojný s tým, aká je veľká, ako je vybavená a koľko stála. Za danú cenu som mohol mať o niečo vybavenejší Rapid. Ale povedzme si - dá sa to porovnať?
Aby som len nechválil - taký Hyundai i30 je za podobnú cenu je lepšie vybavený a možno o trochu väčší... Ale niekedy cena a výbava nie je všetko a rozhodne pocit z jazdy.
Avatar - Beefcake
18. 11. 2018 23:45
SUV
A co ta zarucena sprava, ako M. bude uz len SUV produkovat ?
Rozbalit vlákno
0