Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rivian R1T se představuje světu. Elektrický pick-up se nezalekne rychlé jízdy ani terénu

Ještě před výstavní premiérou na autosalonu v Los Angeles se elektrický pick-up Rivian R1T odhaluje na sérii prvních fotografií a videí.
Zpět na článek
Avatar - Jerry.Gunman
29. 11. 2018 09:09
Re: Dojezd elektro-pikapu na jedno nabití
No, já Ti nějak nevím :((

Tesla S 90 (i X 100) mají deklarovanou spotřebu +- 20 a "reálnou" okolo 24 kWh/100 km - tj. 20% navíc
[odkaz]

Když si vezmu, že v reálu pickupy "baští" o nějakých +- 50% více, nežli sedany/kombíky podobné velikostní kategorie (horší aerodynamika na silnicích, většinou s nimi jezdíš po cestách s horším povrchem, mají o poznání vyšší hmotnost) - nevím nevím :-(
Kdybych to vzal tímto palcovým přepočtem (což nemusí znamenat, že mám pravdu), tak jsme s "prémiovou" baterií na nějakých +- 450 kilometrech a se základní baterií na +- 275 kilometrech dojezdu. A to za předpokladu, že nebude moc velká zima ani teplo, protože klimatizace a topení si taky ukrojí svůj díl z "paliva"
;-\ ;-\ ;-\ ;-\ ;-\

Nemohu si pomoci, ale mám takový pocit, že dokud nebudou vynalezeny a do reálného provozu uvedeny barerie s "energetickou hustotou" dojezdu alespoň okolo 600 km / 50 litrů objemu (+ masivní infrastruktura pro nabíjení), elektrodebilita má šanci se masově prosadit pouze za cenu VÝRAZNÝCH státních zásahů a podpor
29. 11. 2018 06:18
Re: Dojezd elektro-pikapu na jedno nabití
No když to vezmem seriózně tak 180 kWh na 640 km znamená spotřebu cca 28 kWh/100 km.
Což by asi s odřenýma ušima mohlo jít.
Avatar - Jerry.Gunman
28. 11. 2018 23:33
Dojezd elektro-pikapu na jedno nabití
Citát z článku: "O pohon se stará čtyřkolka s elektromotorem pro každé kolo a výrobce slibuje dojezd nejvyspělejší verze přes 640 kilometrů na jedno nabití. "

Bankovní dům SKALA a kampeličky v polovině 90. let také slibovaly úžasné výsledky, A.B. se se sloganem "ANO, bude líp" dokonce stal premiérem...

Nevím proč, ale mám pocit, že tento slibovaný dojezd rovněž patří do té kategorie "užasnyj" - česky hrozný, strašlivý, nebo také příšerný
:-)