Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai Santa Fe už odemknete otiskem prstu. Má to ale háček

Korejská automobilka představuje systém, který má v budoucnu nahradit klasické klíčky. K odemknutí vám bude stačit otisk prstu.
Zpět na článek
19. 12. 2018 13:18
19. 12. 2018 15:53
Avatar - _Karel_
18. 12. 2018 18:17
"Byli by jste ochotni si za to připlatit?"
Já bych ochoten nebyl. Vím, jak už po roce stejný systém na odemykání telefonu dokázal vys.írat a nefungovat. Bylo nutné Xkrát opakovat.
Nemůžu říct kolegovi "přeparkuj mi prosím auto".
Stejně u sebe nosím paklík klíčů. Nijak mi nepomůže, když jeden - od auta - ubude.
Další věc, která i menší havárku neúměrně prodraží (ne, že by jich dnes bylo málo).
Za mě více nevýhod než výhod. Spíš záležitost pro hračičky a nadšence.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - rokyta.p
18. 12. 2018 18:46
Re: "Byli by jste ochotni si za to připlatit?"
Dyť prstem se odemyká kdejaký telefon za pár korun >:D Navíc jak přijdete z lyžovačky a máte zmrzlé prsty, tak si nic neodemknete. Vím jaké problémy to dělá v zaměstnání, občas se pod vašim prstem objeví i cizí jméno a přístup přijat. :-| A jak je v tom namočený Hovnaj, nelze čekat nic dobrého. Velkohubé představení na realitě nic nezmění. Ale pokud se v tom někdo našel, nechť už pro to běží >:D
18. 12. 2018 22:11
Re: "Byli by jste ochotni si za to připlatit?"
Těžko říct no ..tak je to opět něco nového,u aut nová technologie..chytne se-nechytne.. každopádně je to zajímavý.
20. 12. 2018 11:37
Re: "Byli by jste ochotni si za to připlatit?"
Mě se to naopak zamlouvá a rozhodně bych si za to připlatil. Přeci jen člověku odpadne plno starostí se ztrátou, či odcizením klíčku. A toho, že by ten systém nefungoval se nebojím na iphonu už to mají dost vyladěné a počítám, že čtečka v autě bude na úplně jiné úrovni jak u mobilu, samozřejmně té vyšší.
19. 12. 2018 13:18
Ano byl...
bych ochotny priplatit. Prijde mi to lepsi nez klasicke radiove bezklickove odemykani. Tohle se neda aspon tak jednoduse obejit. Za bezklucek se stejne vetsinou priplaci.
Rozbalit vlákno
0
19. 12. 2018 15:53
to je špatně
Nebyl bych ochoten připlatit. Už se to řešilo, když přišel s čtečkou otisku prstů Apple: Čtečka otisků prstů není bezpečné ověření a neměla by sloužit jako heslo! Zkopírování otisků by bylo snad ještě lehčí obejít, než keyless. Čtečka otisků prstů může spíše sloužit jako identifikace uživatele (uživatelské jméno, volba profilu).

Všimněte si, že třeba FBI nikdy neřešila, že by měla problém dostat se do iPhonu, kde by bylo nastavené zabezpečení otiskem prstu. Totálně zaseklý byli ovšem v případě číselných kódů.
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku