Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Miroslav Zikmund má dnes 100 let. Světu motorů poskytl exkluzivní rozhovor!

Miroslav Zikmund se tento týden dožívá sta let. Český cestovatel a spisovatel, který s Jiřím Hanzelkou jako první projel vozem Núbijskou poušť, zná i recept na dlouhověkost. Přinášíme s ním exkluzivní rozhovor.
Zpět na článek
15. 2. 2019 20:24
Re: Hodně zdraví
Já se s nikým nehadám. Položil jsem zcela normální otázku na základě čeho předpokladáš že by byl dobrým politikem. Upřímně mne tvůj názor zajímal. Odpovědi od tebe jsem se nedočkal, ale nechme to být. Snad uznáš že skvělý pan whitelabel mi těžko může odpovědět na otázku která byla určena tobě.
Avatar - JirkaV8
15. 2. 2019 09:55
Re: Hodně zdraví
Uz jsem svoje rekl, skvely pan WhiteLabel ti take odpovedel, co chces vic slyset? Nazor mate asi opacny, tak se nema smysl hadat. Jen doplnim, ze nemusi jit o pana Zikmunda a dnesni tandem pouze konkretne, ale i obecne. Cesi maji sem tam skvela jmena. Pak ale za vrcholne predstavitele statu vygeneruji takova zverstva. Proto si myslim, ze je to skoda a lidi jako je napriklad pan Zikmund by jsme si meli vazit daleko, daleko vice. Proto by bylo super, kdyby nas takovi lide reprezentovali.
Avatar - praděda7
15. 2. 2019 09:49
Re: Pane Zikmund,
....já věděl, že se nějaký "akurátní" člověk ozve a nemýlil jsem se...... ;-)
15. 2. 2019 08:34
Re: Pane Zikmund,
Lol to já taky, ale asi zbytečně. Jak praví přísloví, že je blbec blbcem říkáš blbci zbytečně.
Avatar - white label
15. 2. 2019 00:52
Re: Pane Zikmund,
Vzhledem k tomu, že před příjmením (v 1. p.) je oslovení "Pane", mně to zas až tak neuctivé nepřipadá, hlavně je to nespisovné, tím spíš v psaném projevu, na druhou stranu osobně občas také preferuji oslovení (příjmením) v prvním pádu:
"U některých příjmení je přípustné použít při oslovování 1. pád. Tato výjimka se týká především těch jmen, u kterých při vytvoření 5. pádu dochází ke změně souhlásky (například Němec – Němče, Vintr – Vintře). V některých případech může znít 5. pád prostě zvláštně a je možné se mu vyhnout použitím právě 1. pádu. U méně všedních jmen můžeme postupovat také tak, že se dotyčného člověka zeptáme, jaké oslovení mu více vyhovuje a řídit se jeho přáním."
Obecně se mi nelíbí, jak se v češtině lidem komolí jejich příjmení, zejména přechylování příjmení žen cizího původu (přidání ...ová) by mělo být trestné. V principu je to úplně stejné, jako kdyby třeba českým ženám v zahraničí naopak jejich příjmení krátili, což si tam logicky naopak nikdo (slušný) nedovolí.
Avatar - white label
15. 2. 2019 00:30
Re: Hodně zdraví
Svým způsobem to odpověď na danou otázku je...
14. 2. 2019 21:40
Re: Pane Zikmund,
Proboha, snad bys mohl vědět, že je velmi neuctivé oslovovat člověka 1. pádem, zejména, když jde o takto slavnou a zasloužilou osobnost.... :-O 8-s
14. 2. 2019 21:34
Re: Hodně zdraví
Což není odpověď na mou otázku. Ale stejně, zajímal mě názor JirkyV8.
14. 2. 2019 21:22
Re: Hodně zdraví
Má zdravý rozum, rozhľad, skúsenosti, sympatické vystupovanie a myslí pozitívne, je pozitívne známy aj v zahraničí. Ibaže v jeho prípade je to už nejaké to desaťročie zameškané, a ktovie, či by vôbec o takú poctu mal záujem, aj keby mu ten post ponúkli.
Avatar - white label
14. 2. 2019 20:59
Re: Hodně zdraví
Určitě by byl vhodnějším prezidentem, než "Timur a jeho parta", kterou tam teď máme...
14. 2. 2019 18:59
Re: Hodně zdraví
Na základě čeho předpokládáte že by byl pan Zikmund dobrým politikem?
Avatar - 3_diamanty
14. 2. 2019 17:44
Re: Hodně zdraví
ja som kedysi na zakladnej skole ( mali sme tam nedaleko cestou domov hned kniznicu ) "tzv" cestopisnych knih precital celkom dost .. ale co sa tyka mena ako autora spominam si jedine na reinholda messnera... svetoznamej horolezeckej legendy z rakuska ... mam rad kopce a turistiku a jeho knihy su fakt brutalne... ten suboj s casom a vobec.. boj o prezitie ci to kto prvy da vsetky osemtisicovky ( ten suboj s casom s jednym poliakom v tomto je dodnes legendarny ) ... to su dychberuce knihy uz aj priamo v posteli ked to clovek cita... takze skutocna realita musela byt este podstatne ale podstatne "vzrusujucejsia" ... cestovatelov a horolezcov alebo dobrodruhov je dnes uz iste dost ale jeho kludne odporucam ... fakt super knihy ma .. dnes je to sice uz "dedusko" po 70tke ... pritom ale stale pan vo forme ... lenze knihy a zazitky a "legendarne vykony" ma bez ohladu na vek navzdy nesmrtelne ... :yes:
14. 2. 2019 17:40
Re: HM
Já nemohu za to jak Zikmund z Hanzelkou psali. Konstatuju prostý fakt. Za to že vás to pobuřuje taky nemohu. ;-)
Avatar - 3_diamanty
14. 2. 2019 17:22
vsetko najlepsie
hlavne pevne zdravie do dalsej 100-ky ;-) :yes:

sam zboznujem cestopisy a geografiu obecne... toto clovek musi mat proste v sebe... a sam som chcel byt este ako chlapec cestovatelom ale tak obcas to proste nevyjde ze jo a clovek robi nieco uplne ine .... takze v tomto velky obdiv pre pana ktory dozaista robil cely zivot to co ho bavi a naplna a asi aj to je jeden z faktorov dlhovekosti ... kazdopadne sanka dole... to ja pri dnesnom zhone a zamorenom prostredi budem rad ked sa dozijem aspon odchodu do dochodku :*) ;-) .. viac ale fakt nehrozi

PS: a moja naj krajina? kanada a konkretne tzv "mala kanada" teda ostrov vancouver pri tichmorskom pobrezi... raz by som sa tam rad pozrel.. maju tam vsetko co ponuka klasicka kanada ... aj kopce aj fjordy... aj lesy... aj mrakodrapy ... len je to vsetko koncentrovane na malom uzemi ... proste taka kanada v kanade jak sa vancouveru zvykne hovorit... aneb "mala kanada" :yes:
Avatar - JirkaV8
14. 2. 2019 16:15
Re: Hodně zdraví
To je kabrnak. Knizku popravde zatim necetl, ale vzpominam si na zivou besedu pred mnoha lety s nim a nejaky mluveny rozhovor pro dokument v televizi. Velmi chytry a lidsky prijemny pan. O tom jak zacal vypravet a uz ani nemluvim, to byla pohadka a balzam. Nechapu, proc si jako nase vrcholne predstavitele volime to co si volime a ne lidi, treba jako je pan Zikmund. Tohle jsou prvni muzi republiky. Proto preji k jedinecnym narozeninam vsechno nej nej, hlavne hodne zdravi. Navzdy budu rad, ze jsem mel moznost alespon velmi zrychlene nahlednout do cestovani a vubec zivotnich zazitku. :yes: :yes: :yes:
14. 2. 2019 15:57
Re: Pane Zikmund,
Jééé škoda, že tady není Hammuna, ten by tohle tvoje moudro potřeboval číst.
14. 2. 2019 15:54
Re: Pane Zikmund,
No důležitý je blbečku, že sis do "dědka" kopnul a ukojil svůj mindrák. To nám tady všem asi už došlo, takže další blitky nemusíš psát. >:D
14. 2. 2019 15:52
Re: Pane Zikmund,
Jenže oslové neradi slyší, že jsou oslové, tak se ohrazují tím, že je urážíš. To jsi ještě nepostřehl? >:D
14. 2. 2019 15:50
Re: Pane Zikmund,
To je a pořádnej. Doprava se skutečně za poslední roky velmi zhoršila a jestli to někdo nevidí, tak je hodně slepej. Nebo bydlí někde v lesích a neví jaká je realita. >:D
14. 2. 2019 15:31
Re: HM
O souvislostech ponětí mám, ale to tu knížku taky nezmění. Konstatoval jsem jen prostý fakt. Nechovejte se jak kdybych vám Zikmunda špinil.
Avatar - rokyta.p
14. 2. 2019 14:52
Hodně zdraví
Hodně zdraví!!! A díky za zážitky z cest. :-)
14. 2. 2019 14:15
Re: Pane Zikmund,
Urážka by to bola, keby som napísal, že si osol, a ty by si nebol, takže by to nebola pravda. Ale pravda to je, si osol. Potrebuješ to vysvetliť ešte nejak inak? :-!
14. 2. 2019 14:11
Re: Pane Zikmund,
Normálny človek sa po takej výtke zamyslí. Blbeček sa uráža.
14. 2. 2019 14:09
Re: Pane Zikmund,
Ešte raz - mlč. Nepresviedčaj nás opakovane o svojej tuposti ty primitív.
Avatar - Ozzman
14. 2. 2019 13:36
Re: Pane Zikmund,
Ty budeš jeden z těch, kteří řeší problém jako naši dopraváci.

Úsek se zúží do jednoho pruhu , vytvoří se kolona = auta jedou pomalu,musí jet, není kam uhnout= jedou pomalu a bezpečně= mission accomplished! >:-[]
Avatar - Ozzman
14. 2. 2019 13:33
Re: Pane Zikmund,
Tak já nevím, kde žije XXC, ale že se rychlost dopravy a agresivita na silnicích zhoršila, to vidím i já a je mi přes 30, .. Nemyslím si, že by byl MZ nějak mimo realitu a tohle se dá vidět i ze sedadla spolujezdce.
Avatar - KANKUNEN
14. 2. 2019 12:44
Re: HM
Kdo zažil tu správnou dobu, tak ví co se muselo. Stačí kouknout na Zralé víno, skvělá komedie, která musí zahrnovat komoušovinu .
Avatar - KANKUNEN
14. 2. 2019 12:40
Re: Pane Zikmund,
U tebe to není třeba, pablb od narození do smrti.
Avatar - xxc
14. 2. 2019 12:37
Re: Pane Zikmund,
Ja som seba odhalil? Ja som jeho odhalil :-) Od 2004 nesoferuje, ale vnima dramaticke zhorsenie dopravy a hned navrhuje tresty. Ja hovorim opak, od 2004 nastalo mierne zlepsenie dopravy. Inak nic proti nemu, zelam pevne zdravie este aspon 20 rokov, ale jeho terajsie nazory su mylne.
14. 2. 2019 12:24
Re: HM
To 100% ne, jen uvede souvislosti, o kterých podle všeho nemáš ponětí.
14. 2. 2019 12:24
Re: HM
Přesně ty statě v knihách působí značně nepatřičně a jako by je tam dopsal nějaký kádrovák. Když jsem to četl, přemýšlel jsem, proč je to tam tak okatě napsáno. Nehodilo se to tam - vůbec.

Jinak všechna čest a hodně zdraví pane Zikmunde! :yes:
14. 2. 2019 12:23
Re: Pane Zikmund,
Nemá zkušenosti? Už se ani nemusíš omlouvat, myslím, že jsi se odhalil pěkně.
14. 2. 2019 12:23
Re: Pane Zikmund,
Jestli máš papíry, tak si vem jak řídíš a hlavně vnímáš dopravu ty, jak tvůj otec, jak tvůj děd. Tvojí optikou by bylo zbytečné dělat univerziády nebo paralympiády.
14. 2. 2019 12:20
Re: Pane Zikmund,
Souhlasím s tebou xxc. To vyjádření je dost děsivé.
14. 2. 2019 12:19
Re: HM
Děkuju, jsem rád že se tu kromě mínusů dokáže ještě někdo věcně vyjádřit. Já samozřejmě chápu ty důvody. Tedy pokud budeme předpokládat že ten obdiv nevycházel z nich, ale byla to úlitba režimu.
14. 2. 2019 12:15
Re: HM
Poslouchání radiožurnálu tu knížku v mojí knihovně těžko asi přepíše.
Avatar - xxc
14. 2. 2019 12:10
Re: Pane Zikmund,
Preco urazate? Kazdy clovek ma nejaky zivot. Tento pan uz bude vonat fialky, ked ostatni budu brazdit kontinenty.
Avatar - xxc
14. 2. 2019 12:08
Re: Pane Zikmund,
Jasne, ze to nie je pravda, staci si precitat clanok. Aj som cast citoval.
Avatar - xxc
14. 2. 2019 12:07
Re: Pane Zikmund,
Snad nebudeme delit a rozlisovat ludi kvoli veku. Dolezite je, co hovoria a ako konaju, nie kolko maju rokov.
Avatar - xxc
14. 2. 2019 12:05
Re: Pane Zikmund,
Ved dosiahnut vysoky vek je pekne, ale keby mudrosti rozdaval a skusenosti, a nie taketo hluposti :-) To je ludska povaha, ze nema skusenosti, uz nesoferuje, ale vsetko nove je pre neho zle. Tak by to nemalo byt, ak statistiky hovoria inac. Celkovo sa doprava zlepsuje, aspon co sa piratov tyka, jazdi sa uz pomalsie, bezpecnost na cestach sa zvysuje.
Avatar - Dinar
14. 2. 2019 12:02
Re: HM
Já mám oba pány ve velké úctě a k loňským narozeninám jsem od kolegů, kteří to vědí, dostal knížku Století M. Zikmunda s jeho podpisem, což mi udělalo opravdu radost. Napadlo mně při tom znova si po letech přečíst jejich cestopisy, mám komplet první vydání všech jejich knich (po prarodičích), ve kterých jsem ležel jako kluk. A musím s tebou souhlasit, člověka dnes úplně zarazí ten prosovětský duch. Je to bohužel, jak připomíná webpaja, výsledek kompromisů, spousty kompromisů, a nejen v textech, které museli H+Z udělat, aby jejich cestopisy vůbec mohly vyjít, jinými slovy, je třeba na ně nahlížet prismatem doby. ;-)
14. 2. 2019 11:57
Re: Pane Zikmund,
Chce to trochu shovívavosti a přihlédnutí k věku MZ.
14. 2. 2019 11:30
Re: Pane Zikmund,
Urážka by to bola, keby to nebola pravda. Ale žiaľ, z mojej strany to bolo len suché konštatovanie. Áno, si osol, korunovaný a denne to v diskusiách potvrdzuješ.
14. 2. 2019 11:25
Re: Pane Zikmund,
Hlupáčik, ty si ešte nebol ani v päťročnom pláne, keď tento pán jazdil naprieč kontinentami. Tak úctivo mlč a nepredvádzaj nám pochybnú úroveň svojej inteligencie.
Avatar - xxc
14. 2. 2019 11:24
Re: Pane Zikmund,
Nieco bez urazok by nebolo?

V roce 2004 jste dal Světu motorů rozhovor, v němž jste přiznal, že už neřídíte. Jako jeden z důvodů jste jmenoval piráty silnic, proti nimž je policie bezbranná, a volal po zavedení bodového systému. Od roku 2006 jej máme. Sledujete aspoň z pozice spolujezdce na silnicích nějaké zlepšení?

Tak na to mám odpověď jednoznačnou: Obrovské zhoršení. Dramatické zhoršení. A ten náš slavný parlament, ti naši poslanci, místo aby dali policistům zelenou, aby pachatelům nejhorších přestupků zabavovali auta a zadržovali řidičáky aspoň na pět let, tak pořád jen mluví. To je všechno na draka.

Proste od 2004 neriadi, ale odvtedy zaznamenal dramaticke zhorsenie piratov a vsetko je na draka!!!! Tak kto je osol?
14. 2. 2019 11:24
Re: Pane Zikmund,
Doprava jako taková se zhoršuje a zatímco podle mého ubývá agresivních pitomců, množstevně je více než nahrazují neblikači, vjížděči, nekoukači do zrcátek a ťukači do mobilů.
14. 2. 2019 11:23
Re: HM
Doporučuji poslouchat Radiožurnál a to jakým způsobem byli korigováni ve svých cestopisech.
14. 2. 2019 11:11
HM
Tuhle jsem si otevřel jednu jejich knížku a toho sovětského podlézání v ní bylo až moc, tak jsem to poměrně brzo zas odloži ldo knihovny.
Avatar - white label
14. 2. 2019 10:14
Re: Pane Zikmund,
Na rozdíl třeba od současného českého tzv. "prezidenta"...
Avatar - xxc
14. 2. 2019 10:12
Re: Pane Zikmund,
Velka cest, ked uz nesoferuje, ale doprava sa vraj posledne roky velmi zhorsila :-) (v skutocnosti sa zlepsuje). Dalej som radsej necital.
14. 2. 2019 09:57
Re: Pane Zikmund,
Takíto ľudia robia národu iba česť. :yes:
Avatar - praděda7
14. 2. 2019 09:15
Pane Zikmund,
jste borec! Vše nejlepší do dalšího století...... :yes: