Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

zajímavosti
mulda
| 16. 2. 2019 17:46
… z operační do přepravní polohy zvládne Tomeček připravit vozidlo do pětadvaceti minut? Tak by mě zajímalo co ten pan Tomeček během těch 25 minut u rozpatkování dělá, klasická třicítka se na rovném zpevněném terénu zvládne „rozbalit“ do pěti minut, nezpevněný rovný terén 10 minut nezpevněný nerovný terén 10-15 minut.
A teď zajímavosti:
Víte že, pokud tomuhle jeřábu praskne při 80ti kilometrové rychlosti pneumatika tak je to taková šupa že mu to roztrhá všecky boční plechy a nasledovně se jeřáb houpe na třech kolech?
Víte že, na silnicích nesmí žadnej modernější jeřáb mít na „sobě” žádné přídavné protizávaží, kvůli váze?
Víte že, pod břemenem je zákaz jakéhokoliv pohybu, takže když otáčí břemenem nad komunikací (ne jen jeřáb ale i třeba tatra s rukou) neměl by tam nikdo stát natož projíždět (z osobní zkušenosti vím že to spoustu řidičů nezajímá když se nad nima houpou dvě tuny)
Víte že, vázat na jeřáb muže pouze a jen proškolený vazač který za uvázané břemeno odpovídá ale jakmile jeřábník zvedne břemeno nad zem tak veškerou odpovědnost přebírá on?
A teď jestě „jedno” pro opravdové neznalé laiky:
Víte že, jeřáb s max. nosností 30t takovou váhu nikdy nezvedá? jednak ta kočka na to není stavněná a pokud přece jen, a jeřáb to břemeno opravdu zvedl tak jej pošune o metr, proto je lepší si pronajmout větší jeřáb.
takže jedna prozba k autorovi článku, do „víte že” patří zajímavosti které né každý ví a né za kolik to dělá pan Tomeček, díky
zajímavosti
RADEK1
| 16. 2. 2019 21:47
A víte, že slovo prozba neexistuje? :-(
zajímavosti
moan78
| 16. 2. 2019 22:48
To je jedine, co ta po precitani prispevku napadlo? Tak to si hrdina :-)
zajímavosti
RADEK1
| 16. 2. 2019 22:51
A víte, že z tvého příspěvku je cítit zášť a závist. Možná jsi jen špatně placený jeřábník.
Přej jiným a bude ti přáno. :-)
zajímavosti
yoggi
| 17. 2. 2019 16:18
Len by som doplnil. Najpouzivanejsie zeriavy CKD AD 20 alebo AD28 a ostatne vacsie co maju udavanu max. hmotnost co mozu zdvihnut napr. CKD AD 28 znamena, ze moze maximalne zdvihnut 28t co je jeho maximalna nosnost avsak 3m od osi. Vsetky zeriavy maju udavanu max. nosnost zdvihu 3m od osi. Potom ze diagnom prebiehu zdvihu na ramene.
Nie zeby zeriav nemohol zdvihnut max. nosnost od ju zdvihne, ale iba 3m od svojej osi.
Lano by to este zdvihlo, ale hydraulika na ramene nie v inych podmienkach ;-)
Avatar - xmarek
Strach ...
xmarek
| 16. 2. 2019 20:49
Vše je jen a jen o strachu. [odkaz] A pro někoho je to jen práce a pro někoho nedosažitelná meta. A funguje to obecně v životě. A ve výsledku někdo sedí v Audi A8, občas se dívá na lidi shora a někdo je pořád dole a stěžuje si...
Na nespravedlnost světa, že on neměl takové štěstí a bláblábláblá ... Jistě by jste vymysleli tunu výmluv. A věřím, že takových je tu hodně. Ale otázka nezní, kolik, ale zda VY?
"Čekejte, váhejte a jednoho dne zjistíte, že jste sám" A, že ten Vůl co tu pořád otravuje sedí ... :-! Třeba v té A8.
Strach ...
RADEK1
| 16. 2. 2019 22:54
Jdi s těmi kecy do p...Le. 8-s
Avatar - Hanson
Jeřábníci jsou lidé jako ostatní
Hanson
| 17. 2. 2019 14:34
Jeřábník je práce jako každá jiná. Pravdou je, že jejich stroje kolikrát budí u neznalých respekt. Pokud ve vesnici rozbalíte jeřáb větší než je místní kostel, jste pro ně bohové. To jsem zažil když jsme v cukrovaru usazovali přes střechu varostroj jeřábem Demag. Večer by nás bodří Hanáci utopili v kořalce. To, že jsme v cukrovaru makali půl roku předem nikdo neviděl, ale jeřáb ano ;-) Jeřábníkovi musí člověk věřit, pokud visíte v montážním koši nejde to jinak.
Avatar - JirkaV8
u autojerabu o nic nejde
JirkaV8
| 17. 2. 2019 16:38
Bezny autojerab si tak nejak dovedu predstavit. Pri jeho konstrukci museli ruzumet zejmena statice a matematice. Zbytek, mam na mysli ovladani a manipulci se zarizenim povazuji za celkem normalku. Za sociku byla jerabnice normalni prace pro peclivejsi devcata. Fantasticke jsou ale obrovske jeraby, ktere treba splhaji uvnitr konstrukce samotne stavby. Stavba nekterych kominu a mrakodrapu mi pro zmenu pripada fantasticka.