Auto.cz

Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Explorer
| 9. 6. 2005 13:24
Znamy ide kupovat jazdeneho Explorera, r.v. cca 1998. Na co by si mal dat pri kupe pozor? Alebo je lepsie nekupovat?

Dik za nazory a tipy.
Ford Explorer
neregistrovaný "pepe1"
| 10. 6. 2005 14:34
explorer je malej, to chce expediton, nebo ještě lépe navigatora :-)
Bez nadpisu
neregistrovaný "R.Barrichello"
| 10. 6. 2005 09:14
Klasika - dát si pozor na automat, zjistit jestli funguje správně, nesmí to v něm cukat, kapalina nesmí být cítit spáleninou, musí být krásně červená, musí být sprvná hladina, dále ověřit si zda za vozem nebyly tahány těžké přívěsy a zda byl nebo nebyl používán pravidelně v terénu...Jinak ostatní jako u jiných aut...
Bez nadpisu
neregistrovaný "Clayton1"
| 10. 6. 2005 18:22
Explorera 1998 jsem pár let měl (mám jej doteď jako druhé auto). Choval jsem se k němu slušně a na spolehlivost si naprosto nestěžuji.

Problémy se kterými jsem se setkal nebo o kterých vím, že se vyskytují:

Často nejde na první pokus zařadit nebo vyřadit redukce - zarezlé (nebyla používána). Únik oleje ze zadního diferenciálu. Vážně poškozená přední náprava (v terénu je u Explorera dost na ráně) - problémy s geometrií. Nadměrné vibrace volantu za jízdy vyšší rychlostí než 130 km/h - to souvisí také s tou přední nápravou. Samozřejmě automat - u Explorera musí být řazení úplně hladké, bez jakýchkoliv rázů (na úrovni nového auta, pětistupňový automat Explorera řadil výborně). Zkusil bych si zjistit servisní historii. Explorer z 1998 (předpokládám, že je koupený v ČR - vzhledem k cenám bych o dovozu z USA neuvažoval) by měl mít korektně vedenou servisní knížku a pravidelný servis. Někoho bych v servisu uplatil a zjistil bych zda to bylo bezproblémové auto nebo jeden z těch nešťastných kousků, na kterých se sypalo téměř vše.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku