Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "Prof1"
10. 12. 2003 17:30
Re: offroaders
Stavros: Zkusím to někde omrknout.
neregistrovaný "STAVROS11"
10. 12. 2003 08:30
Re: offroaders
to prof: me prave prijde ten Terracan lepsi nez ta KIA, cenove se dostanu stejne. Jenom mi jde o to, jestli ty Hyundai nejsou nejaky smejdy. Dle myho nazoru ne, ale moc zkusenosti s nima nemam.
neregistrovaný "Prof1"
10. 12. 2003 08:23
Re: offroaders
STAVROS: Ještě je mi zima, jak jsem venku debatoval s clápkem, kterej přijel s novoučkou KIA Sorento. Myslím, že tohle auto bych docela klidně snesl. Měl to v naftě, automat. Moc se mi to líbilo. Zadní náprava je tuhá, předek na docela masivních ramenech, zaujalo mě to. Kdybych měl vůli kolem 800, asi bych to zkusil. Terracan jsem neměl možnost si nijak blíž prohlídnout, tak ti, bohužel, nemůžu zatím nic bližšího říct.
neregistrovaný "STAVROS11"
10. 12. 2003 07:38
Re: offroaders
to prof:jeste jsem se chtel zeptat, co si kdo myslite/hlavne prof./ o Hyundai Terracan, a nesmejte se mi, vim, ze to je Korea, ale 860 000,- vc. DPH je super cena a 3 roky zaruka. Na novyho Land Rovera nemam a slevu dat nechtej. ¨Mel jsem pucenou Mazdu Tribute 3,0 V6 -200 PS v automatu a byl jsem moc spokojenej. Auto tahlo krasne a komfort vybornej. Jenom jsem vyprazdnil ctvrt nadrze za ujeti cca 35 km. Takze se mi to zdalo dost. Jinak se mi libi i Nissan X-trail. Proste ty zaruky lakaj. Kamos jak ma toho LC 80-ku tak se mu potkal motor, cena dilu z Nemecka / u nas nemanikdo u Toyoty ani sajn o nejaky HDJ 80/ byla cca 20 000 EUR. Takze ta zaruka me docela zacina dost zajimat.
neregistrovaný "STAVROS11"
3. 12. 2003 10:01
Re: offroaders
to Ace2: hlavne se mi libil ten Automat, manualem furt jenom radim jak * a tady jenom slapu pedaly a muzu se vic soustredit na rizeni.
neregistrovaný "skdd1"
3. 12. 2003 09:37
Re: offroaders
na land rover bol na slovensku vypredaj, mozno aj v cechach. U nas to vozi importer bmw a vzhladom na zmeny vo vlastnictve roveru sa toho zbavovali za zaujimave ceny. Terracan je "prestavba" :-) nejakeho pajera alebo niecoho taketo.
neregistrovaný "Ace21"
3. 12. 2003 09:18
Re: offroaders
Mazda Tribite V6 není nic jiného než pravé americké lehké SUV Ford Escape, což tě napadlo asi hned když jsi viděl na palubce klasické budíky ne nepodobné těm v Mondeu. Tam se spotřeba fakt moc neřeší, hlavní prioritou je smooth jízda. Nicmně černý lak a chromované nášlapy s ochranné rámy... jo to není vůbec špatný SUV. Kamarád co jezdí off-roady si Terracana nemohl vynachválit, prý povedně udělaný podvozek, relativně velká řížitelnost náprav, rámová konstrukce, tedy žádná samonosná karoserie. Ale já v tom nejel, netuším. Otázkou je jak dobré tu bude zase na silnici, oni tyhle pure off-roady jsou fakt nejlepší na rozbahněném poli a ne na highway.
neregistrovaný "STAVROS11"
3. 12. 2003 09:06
Re: offroaders
jeste jsem se chtel zeptat, co si kdo myslite/hlavne prof./ o Hyundai Terracan, a nesmejte se mi, vim, ze to je Korea, ale 860 000,- vc. DPH je super cena a 3 roky zaruka. Na novyho Land Rovera nemam a slevu dat nechtej. ¨Mel jsem pucenou Mazdu Tribute 3,0 V6 -200 PS v automatu a byl jsem moc spokojenej. Auto tahlo krasne a komfort vybornej. Jenom jsem vyprazdnil ctvrt nadrze za ujeti cca 35 km. Takze se mi to zdalo dost. Jinak se mi libi i Nissan X-trail. Proste ty zaruky lakaj. Kamos jak ma toho LC 80-ku tak se mu potkal motor, cena dilu z Nemecka / u nas nemanikdo u Toyoty ani sajn o nejaky HDJ 80/ byla cca 20 000 EUR. Takze ta zaruka me docela zacina dost zajimat.
neregistrovaný "PROF"
28. 11. 2003 18:12
Re: offroaders
KON: Já mám Kryptonku Airoh, všechno OK, jenom se mě zdá, že v ní je až moc velkej hluk. V porovnání s cenovkama u Arai jsem někde jinde. Taky není žádná záruka, že bych netrefil u Arai na ještě hlučnější model, navíc za 3 násobek ceny.
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 17:50
Re: offroaders
Lucky: Lepší, ale taky dražší. Ovšem nejlepší je, když zajdeš do obchodu a vyzkoušíš helmy více výrobců. Každej dělá trochu jiný tvary a velikosti a každej máme jinou kebuli. Nemá cenu se nutit do něčeho jen proto, že se ti to líbí na obrázku, když tě potom ta helma bude tlačit. Třeba zjistíš, že ti líp sedí Shoei nebo Suomy než Arai:-) A nebo, že ti i Airoh docela stačí.
28. 11. 2003 17:32
Re: offroaders
lucky> arai je lepsia ako airoh :)
neregistrovaný "ace211"
28. 11. 2003 17:32
Re: offroaders
no ale 180 kompresor je už zjevně zajímavější než jenom ta atmosferická 180. Jinak se musím pochlubit, když jsem měl auto v servisu, tak už jsem to někde psal, ale když přišla ta řeč na Céčko, měl jsem jako náhradní auto půjčené C320 Avangarde. Do takového malého auta dát 250 koňovej motor je fakt masox :-) když se sekvenčně drží kolem 4000 rpm tak je to moc fine věc na zabití :))) ani nechci vidět jak si vede C320kompresor (by AMG) to už se snad nedá ani havarijně pojistit :)
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 17:26
Re: offroaders
Lucky: Tak to jsi na tom skoro líp než já:-) Já začal až letos...
28. 11. 2003 16:53
Re: offroaders
Nejezdil... Do osmnacti jsem mel Simsona, pak uz jsem si jenom sem tam pujcil MZtu a jeste Jawa 350 v autoškole... Ale to uz je 6 let...
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 16:52
Re: offroaders
V Česku a asi i na Slovensku si Octavie drží hodnotu dost dobře takže předpokládám, že procentuelně ztratí majitel Škodovky i Mercedesu

zhruba stejně. A C180 asi není takovej zázrak o kterej by se kupci v bazarech prali.
neregistrovaný "skdd1"
28. 11. 2003 16:45
Re: offroaders
ja nehovorim, ze je to vyhodne :-) iba som si to vsimol ked som bol obzerat ML. A spechol som to sem iba kvoli tomu passatu vulgo oktavk. Ozaj kolko stoji ojazdena C180k a kolko Oct1.8T?
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 16:41
Re: offroaders
skdd: Argumentujou tím, že prej se dá ten meďák prodat po 4 letech za dvojnásobek zůstatkový hodnoty, což je blbost. Suma sumárum to auto během těch 4 let ztratí podle jejich tabulek na hodnotě víc jak 800 tisíc. Tolik se na Octavii prodělat nikdy nedá, leda že bys jí po 4 letech hodil na smeťák.
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 16:26
Re: offroaders
Lucky: Dobrej výběr. Na čem jsi jezdil dosud?

Já jsem vlastně taky nejradši chtěl dvouválcový cestovní enduro (Transalp, V-Strom650), jenže se mi bohužel dost nelíbí ty tuny plastů co na to dávají. Mám rád klasickej vzhled motorky, tj. kulatý světlo, chromovaný zrcátka, nezakrytej motor atp.

Na druhou stranu budu určitě občas potřebovat na lesní cestu a tak je to velký dilema.


V Innomotor jsem zatím nikdy nebyl. Ale je to prostě normální bazar jako každej jinej, se všema výhodama i nevýhodama. Můžeš tam koupit blbě i dobře, záleží hlavně na Tobě. Záruku ti nedají nikde. Samosebou je snad dobré koupit motorku s úplnou historií, třeba i dražší a starší, nejlépe od prvního či druhého majitele a hlavně nebouranou (a nekradenou).


Ale Africa je držák a jejich majitelé se o ně určitě většinou dobře starají. A pokud ne, tak je to na starší motorce obvykle na první pohled vidět.
28. 11. 2003 16:06
Helmy
Zpet ne ARAI, ale AIROH... UZ jsem z toho celej popletenej... :o))
neregistrovaný "skdd1"
28. 11. 2003 15:40
Re: offroaders
asi to myslia tak, ze oktavka pri predajci po 4 rokoch bude stat X a Cecko Y a rozdiel medzi Y a X je presne ta suma ako zostatkova hodnota pri leasingu.
28. 11. 2003 15:27
Re: offroaders
Chci nejaky enduro, takze asi Africu Twin 750, nebo Yamahu Super Tenere 750, tak okolo 100 tis, aby zbylo neco na vybaveni a pripadne opravy. Koukal jsem ze docela dobry ceny maji v innomotor. Nemas s nima nejake zkusenosti?? BTW co rikas na helmy ARAI??
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 15:16
Re: offroaders
Lucky: Nemám, už v září jsem GSko prodal. Co to bude u Tebe? Já asi zůstanu u naháčů (favoriti jsou CB750, SV650, CBF600).
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 14:06
Re: offroaders
Jo, taky si počkám, až bude 9-5 levnější. Vlastně se mi nikdy moc nelíbila, ani jsem jí nechtěl, ale je mi jasný že u ní asi časem skončím (stejně jsem "nechtěl" 900, pak 9000:-) To je holt osud...


S tou mašinou je to výborná náplast, taky budu nějakou dvoukolku na jaře kupovat.
28. 11. 2003 13:41
Re: offroaders
Navic zbyli nejake penize na motorku, takze v unoru zacnu schanet ;o))
28. 11. 2003 13:36
Re: offroaders
To je uplne jina cenova, 9-5 je super, ale nesezenes ji do 200tis....
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 12:45
Re: offroaders
Lucky: Co se dá dělat. Nelákala tě spíš 9-5ka kombík?
28. 11. 2003 12:41
Re: offroaders
To KON: vazne... :o((( SAABa jsem mel fakt rad, ale dostal jsme za nej nabidku, ktera se neodmita, navic posledni dobou hodne jezdim a zacalo mi to lezt do penez... S passatem to byl snatek z rozumu... Velike auto s malou sptrebou, bohuzel s mizernou dinamikou, ale nemuzu mit vsechno...
28. 11. 2003 12:38
Re: offroaders
Ne chodim v triku a mikine a dat x tisic za propisku mi prijde zbytecny. Jenom abych to jeste upresnil nekoupil jsem noveho, koupil jsem B4ku combi s nejodsuzovanejsim motorem TDI 66KW... A az budu mit zbytecnych 800 tis. na auto, tak to na 95% bude Subaru!!
neregistrovaný "KON"
28. 11. 2003 12:38
Re: offroaders
Lucky: Vážně si prodal Saaba a přesedl do Passata?

(Nic proti Passatu nemám, ale škoda každýho Saabisty.)

skdd: No to je opravdu super akce s tím Mercedesem. Podle toho, co uvádějí, tak za 4 roky zaplatíš za C180K asi 1.2m Sk, zůstatková hodnota na konci 385k Sk. Nic moc.
neregistrovaný "lenin"
28. 11. 2003 12:29
Re: offroaders
A nosíš koženýho parkera, nebo fialovej kabát? Já jen abych věděl, kam Tě zařadit:-)))
28. 11. 2003 12:29
Re: offroaders
Hmm, co se da delat uz jsem to udelal, vratit to nejde, budu se muset smirit tim, ze z obdivneho prikyvovani, se stane pohrdave odsuzovani... :o)) Snad to psychicky ustojim.
Avatar - kostey
28. 11. 2003 12:18
Re: offroaders
Lucky: NEMÁM TY PARCHANTE!!! :-)))
28. 11. 2003 12:15
Re: offroaders
To kostey: prodal jsem SAABa a koupil passata, takze ode dneska me nemaas rad?? :o))
28. 11. 2003 12:00
Re: offroaders
"a pri predaji sa vyrovna rozdiel medzi C a Octaviou"


to ako doplatis nejakych 400tisic? :)
neregistrovaný "skdd1"
28. 11. 2003 11:47
Re: offroaders
v slovenskom MB je akcia, kupis C180 kompresor, das taku istu akontaciu ako za ekvivalentnu octaviu, platis tie iste splatky a pri predaji sa vyrovna rozdiel medzi C a Octaviou. Teda tak to tvrdia, nechcelo sa mi to overovat ci je to 100% tak s tym predajom. Kazdopadne zaujimava akcia.

Na hlavnej stranke to je [odkaz]
Avatar - kostey
28. 11. 2003 00:00
Re: offroaders
ace: já spíš nemám rád lidi co vnich jezdí!!! Tak doufám že ho mít nebudeš :)
neregistrovaný "ace211"
27. 11. 2003 23:52
Re: offroaders
ale kdeže, Passat je můj nejtajnější sen, to snad všichni tady stejně vědí.
Avatar - kostey
27. 11. 2003 23:21
Re: offroaders
ace: jo a mimochodem Prassat neni pěkný auto!!!
neregistrovaný "ace211"
27. 11. 2003 23:15
Re: offroaders
no vzhledem k tomu, že je 11 hod v noci, tak to o počasí nebylo :-)
Avatar - kostey
27. 11. 2003 23:12
Re: offroaders
ace: to by mě zajímalo co bylo v tý SMS... :)
neregistrovaný "ace211"
27. 11. 2003 22:56
Re: offroaders
aha to je tak když to po sobě nečtu :-) mimo jiné překlepy jsem myslel šumák a ne ***k, z toho plyne poučení, nepsat SMSky a MotorCafé součastně.
neregistrovaný "ace211"
27. 11. 2003 22:52
Re: offroaders
náhodou Passat je moc pěkný auto, bohužel pro samou ergonomii je je to jen nudné auto s tuze hnusným interiérem :-) jinak jak říkám, jinak by to bylo jistě zajímavé auto :-) Passaty maximálně tak fo fimy, co jinýho když máš limit a nechceš Škodovku. Japonce si nikdo jako služebáka nekoupí, není to reprezentativního, na Audi zase už není limit, tak si objednáš Passata aby bylo vidět, že jsi těžce za vodou, když jsi mohl vyhodit jen tak 800 hadrů za auto kde je jejinovativnější prvek výbavy, elektrické stahování oken, přirozeně jen předních. Proč si koupit až po střechu vybaveného japonce se zárukou a zjevně modernějšího ? S Passatem je idět, že jsou ti peníze úplně ***k, že si je prostě můžeš bez myšlenkovitě rozhazovat. Proto finančníci ve VW nejezděj :)
neregistrovaný "STAVROS11"
27. 11. 2003 09:01
Re: offroaders
ja s tim autem jeste vydrzim do Unie, vcera jsem se bavil s prodejcem u Nissanu a ceny pujdou asi sakra dolu u japonskejch aut. Clo dela 17,1% a teoreticky ho sundaji z ceny. Potoom clovek nechape, jak si muzou rict prodejci nemeckych aut-VW nebo i ceska Skodovka takovy nehorazny ceny, kdyz uz i ted jsou ty japonci levnejsi. To pak clovek nechape, ze si nekdo napr. toho Passata nebo Octavku koupi.
neregistrovaný "Spina"
27. 11. 2003 07:59
Re: offroaders
no to sem myslel, spatne sem to asi napsal. novy auto je dobry jedine kvuli zaruce a to jeste jen pro firmu. no to vis petrolejky na to je vsechno drahy, hlavne ze jezdi za min penez :-). oni ti japonci asi neumi velkoobjemovy motory delat, proto jim to tak zere, no ale od terenaku nemuzes cekat ze to bude zrat malo, je to preci jen velka krabice. kamos jezdi s blazerem k5 5,7 za 18 v prumeru, ja za 13 ale to je jen sedan.
neregistrovaný "STAVROS11"
27. 11. 2003 07:27
Re: offroaders
to spina: to jo to je jasny, jenze kdyz je to v zaruce, tak to nemusis platit ze svyho a u novejch aut stoji vse ponekud vice. Napr: nam tenkrat odeslo na jedny naftovy felicii cerpadlo, nekdo do toho natankoval nejakou spatnou naftu, no a chteli v servisu 70 000,- za novy, tak jsme je poslali do haje a auto vratili leasingovce. Skodovka mela zaruku jenom 1 rok. No a kdyz se to stane na relativne drahym aute a neni v zaruce, tak to musi bejt ocistec. Jeste k tomu, jak mi rbaron napsal, ze jsem mimo, ze ty petilitry nechlastaj, tak jenom, ze moji znami maj Toyoty LC HDJ 80 4.2 TD no a na dalku se vejdou do 15/100km a ve meste tech 18-20/100km. Tak, ze by ten benzinak jezdil nejak extreme za min si nemyslim. Ale treba se mylim.
neregistrovaný "Spina"
26. 11. 2003 15:00
Re: offroaders
stavros: ja to nemyslel ze hned musi kazdej jezdit amerikou, stejne se prestali delat v r.90 a dnesky auta co se delaj v usa stoji za * stejne jako jinde na svete, takze se zarukou je to jedno.

nechcu tady porovnavat a mb a bmw, jelikoz se jedna o fiat a ten jak vime hnije uz na billboardu, ale stalo se tohle: sef si koupil stilo a hned od zacatku mu mlatilo v zadnim kole, myslel si ze to dela kovova mriz co to tam ma vzadu nainst. a nechal to tak dva mesice, az s tim zajel do servisu a zjistili ze mu malem upadlo kolo, tak to tam mel 14 na oprave, nevim teda presne co mu menili ale malickost to nebyla. takze novy auta jsou stejne jako stary poruchovy akorat ze to mas v zaruce, ale stejne budes mesic stat kdyz se te to posere.
neregistrovaný "PROF"
26. 11. 2003 11:36
Re: offroaders
stavros: Pokud vím, tak i sebelepší záruka všech zaručeně značkových a oficiálních prodejců je ti úplně na nic, leda na to, že ti možná dají náhradní auto, když se ti to bezporuchový nový auto rozesere. Jenomže pokud nemají tušení, v čem je problém, tak ti to auto začnou od jistýho okamžiku počítat jako pronajmuté, načež jim ho raději včas zajedeš vrátit a půjčíš si pekáč od příbuznýho. Pak budeš zase neurčitou dobu čekat, až jejich mistři světa amoleta mechanici konečně objeví, čím by to možná mohlo být a uráčí se tě vyzvat, aby sis auto vyzvedl. Po pár dnech ti to sice začne dělat to samý, ale raději to necháš až na další prohlídku, než zas před švagrem vypadat jako blbec, kterej si koupil sice hogo fogo novou káru, ale v podstatě je mobilní jen díky jeho pohnilý škůdce. Prostě opravdu to funguje jak má a je opravdu nejlepší si koupit nový auto :-))
neregistrovaný "rbaron"
26. 11. 2003 10:13
Re: offroaders
STAVROS: Jsi mimo, ty velký křižníky s pětilitrem jezdí za to samý, co M6 2.3 když chceš mít stejnou dynamiku. Ale na pověry u nás v Čechách pořád věříme, co? :o/
neregistrovaný "STAVROS11"
26. 11. 2003 10:02
Re: offroaders
to Spina: no jo je super mit ameriku, i me se moc libi, ale nejdriv bych musel na zahrade objevit ropu. A se zarukou taky bude asi problem.
neregistrovaný "Spina"
26. 11. 2003 08:40
Re: offroaders
ace: ty vo X5 nemuzes objektivne mluvit, jelikoz ses proti biemdablju vysazenej a alergickej, je pravda ze x5 vypada tak nejak divne a je to nic moc, ale proti MB bude mit vzdycky bmw navrch protoze to aspon jako auto vypada a interier delali a delaji mnohem hezci nez vsechny MB dohromady, no ale stejne porad ani jedno ani druhy neni amerika ze? :-)
neregistrovaný "STAVROS11"
26. 11. 2003 07:23
Re: offroaders
to nasrot: na Legycy kombi jde v Cechach odepsat DPH, jak je to na Slovaci to nevim.
neregistrovaný "skdd1"
25. 11. 2003 19:27
Re: offroaders
Dodanie crosscountry az april, XC90 jul, allroad a celkovo audi okrem a8 nie je moja krvna skupina. :-) A pri odpocte dph je to 2 miestne to audi.
neregistrovaný "skdd1"
25. 11. 2003 19:26
Re: offroaders
klidek, nakoniec to bude LC. Seda metla/seda koza/AT.
neregistrovaný "našrot"
25. 11. 2003 18:31
Re: offroaders
prof: jenže na to asi taky neodepíše DPH, když ho neodepíše na "kombinovaného legáče"... ;o) A nebo prostě jde jen o to, vyhodit dva miliony za něco, co vypadá na 300tis., jako MLko ;o))
neregistrovaný "PROF"
25. 11. 2003 17:54
Re: offroaders
skdd: Pro mě offroad by měl především být offroad a ne takový "něco jako", jelikož bys z toho mohl být taky trochu mimo, kolik jsi vyhodil za něco, co vlastně offroad není. (Mimochodem ML s velkou slávou při testu museli vyházet lopatou, když zapadli do kupy sněhu na parkovišti...) Myslím ale, že ty vlastně offroad nepotřebješ. Tak si kup Audi Allroad nebo Volvo Crosscountry, nebo něco v tom smyslu. Je v tom o něco víc místa a umí to to samý, co oba zmiňovaný "něco jako offroady"
neregistrovaný "skdd1"
25. 11. 2003 17:07
Re: offroaders
a najma na legacy neodpisem dph. Mam na to svoj dovod, preco ju chcem odpisat.
neregistrovaný "ace211"
25. 11. 2003 13:43
Re: offroaders
problém je že Legacy stojí mega a vypadá na půl... ML stojí dvě a taky na ty dvě vypadá :o) stejně tak X5.
neregistrovaný "našrot"
25. 11. 2003 13:36
Re: offroaders
...jen ještě: to Legacy narozdíl od MB či BMW nemá každý druhý mafián či pasák ;o) ...když tedy jde o ten "ymidž"...
neregistrovaný "našrot"
25. 11. 2003 13:34
Re: offroaders
skdd: když chceš jezdit hlavně po silnici, tak na co off-road?? Jestli chceš občas na hory apod., tak si pořiď Legacy (když už chceš auto jen kvůli "ymidži" a velikosti), které má oproti všem výše stavěným autům (tím myslím jako že jsou vysoká ;o) ) podstatně lepší jízdní vlasnosti (hlavně ale z hlediska pocitu cestujících a řidiče). BTW: LC má jak A-TRC tak VSC, ale jen v kombinaci s automatem.
neregistrovaný "skdd1"
25. 11. 2003 13:28
Re: offroaders
no v "hnusnosti" (pre mna) si myslim, ze X5 ide bok po boku MLku. A ako si poznamenal, zavodit sa s tym nebude. Normalne auto "do mesta" a so psom cez weekendy. Na radost z jazdy bude nieco ine :)
neregistrovaný "skdd1"
25. 11. 2003 13:25
Re: offroaders
na X5 je na figu cena (3m), nemoznost odpoctu dph (alebo nutnost urobit si medzi firmami "autopozicovnu") a najma to, ze najskor tu nejake X5 3.0D bude v aprili keby som objednal.
neregistrovaný "ace211"
25. 11. 2003 11:48
Re: offroaders
no jo no, ale ML vypadá jako luxusní SUV střední kategorie a X5 vypadá jako 5xx wagon na velkých kolech po vzoru amerických monster trucků (jak s tím skáčou přes auta) Osobně považuju X5 za to nejhnusnější (s prominutím) co v SUV třídě existuje, interiér si ovšem nezadá s Mercedesem, slovo ugly BMW povýšilo ještě na vyšší úroveň :-) Osobně bych si nekoupil ani jedno a kdybych musel tak bych volil jenom přeci toho Mercedesa, vypadá jako normální auto a ne zpatlanina a s těma motorizacema o kterých uvažuje jsou jízdní vlastnosti stejně irelevantní.
25. 11. 2003 11:07
Re: offroaders
ozici v casopisoch pisali, ze Mko sa na X5 nechyta v ziadnom smere.
neregistrovaný "skdd1"
25. 11. 2003 09:18
Re: offroaders
na druhu stranu otazka znie, co je prakticke? ;) Je mi jasne, ze ML nie je ziadny offroad. Ked vsak hladas auto do 2.0mSKK bez dane a prelezies tie predajne a vidis dodacie lehoty a ochotu (tu je na spicke v dobrom slova zmysle bmw) tak nemas vela moznosti. A neviem ci ML je dost in. U nas teraz frcia X5 a G.
neregistrovaný "PROF"
25. 11. 2003 08:59
Re: offroaders
skdd: Bez urážky, snad tu mohu říci svůj názor: ML i X5 jsou použitelný jen pro ty lidi, který si je kupujou, tedy manažery s potřebou být "in". Pro praktický použití toho moc nenabízejí.
24. 11. 2003 22:48
Re: offroaders
skkd> chod do X5, ta je na cesty ako stvorena. M je po Acku spracovanim najhorsi mercedes.
neregistrovaný "alig"
24. 11. 2003 22:37
jezdím AUTÉÉÉÉÉM
:o)
neregistrovaný "skdd1"
24. 11. 2003 22:36
Re: offroaders
najma po cestach. Necesty vyberie moj pes ale tvoria nepodstatnu cast mojich kilometrov. Plus nejake lyzovacky a kravinky cestou na nejaku chatu. Interier je fakt ala W124 ale to mi nevadi. Vyrastol som na W123 300D a chyta ma nostalgia v tom aute. A najma, ml je na sklade v rozumnej vybave. Sice aj LC (ale nie v takej ako chcem) ale nic ine nikto v SR nema skladom. A do jula (volvo), aprila (MB, Toyota (keby som chcel inu vybavu)) sa mi cakat nechce.
neregistrovaný "ace211"
24. 11. 2003 21:50
Re: offroaders
neotesanej interiér převzaty z minulé generace mercedesů a to se bohužel týká i posledního faceliftu ML... zvláště budíky jsou dost ugly :-( Jinak 270 jsem jezdil jak v E-klasse kde se chová příkladně a relativně dynamicky, tak i v Jeep Grand Cherokee kde se ovšem chová dost nemotorně a pořád dává najevo jakou si dává práci s rozpohybováním Jeepu. Žel bohu jsem v druhé jmenované rejžoidní konkurenci nejel, takže nemohu porovnat, takže jen mé postřehy z MLka.. Nicméně ML bude mít celkem bez pochyby jízdní vlastnosti osobáku, což se o LC řící nedá. Záleží kde s tím chceš lítat.
neregistrovaný "skdd1"
24. 11. 2003 21:33
Re: offroaders
sledujem, ze ste sa rozohnili. Takze zhrniem, vyber prebehne medzi ML270cdi a LC3.0D4. Na moje jazdenie jedno aj druhe staci. Na Toyote mi chyba, ze nema ESP a TC (tc mi "nahradi" medzinapravy torsen). Inak ma niekto nieco proti MLku?
neregistrovaný "ace211"
24. 11. 2003 19:12
Re: offroaders
Prosím tě... podívej se na terenní schopnosti H2, jeho off-road vybavení, pohon, pak si dej vedle sebe Suburbana a zkus znova napsat, že GM využil jenom značku.
neregistrovaný "rbaron"
24. 11. 2003 17:49
Re: offroaders
ace2: Dělá to GM a jsou tam komponenty suburbanu apod. Jenom využili značku.
neregistrovaný "ace211"
24. 11. 2003 16:48
Re: offroaders
a kdepak, ale o Hummer není jméno o kterém by se dalo pochybovat... :-) Off-roady mě neberou vůbec, když už něco velkýho tak jen luxusní SUVéčka typu Escalade, Navigator atd...
neregistrovaný "Spina"
24. 11. 2003 15:18
Re: offroaders
ace: ty se divam ze ses odbornik pres vsechno, dokonce ted i offroady. :-)
neregistrovaný "Spina"
24. 11. 2003 15:18
Re: offroaders
ace: no kdyz myslis. nevim mozna to driv byla velka firma (meli nejakej fastfood ala mcdonald v amer. stylu), ale ted je to tak jedna stavebni bunka s jednim majitelem a to tezce arogantnim, ale kdyz si ted tak vzpominam tak tam vlastne staveli za tim nejakej barak, takze ted uz tam muze bejt salon, ale i tak se chovaj dost huste a maj vsechno predrazeny, mozna kdybych tam kupoval auto za 2mega tak se chovaj jinak. ale vzhledem k tomu ze to maj na nejhorsi ulici brna - v samotnym centru ciganske ctvrti tak se me tam teda nechce podruhy zastavovat :-)
neregistrovaný "ace211"
24. 11. 2003 11:54
Re: offroaders
tomu vůbec nerozumíš.... :)
neregistrovaný "rbaron"
24. 11. 2003 11:33
Re: offroaders
ace2: Vždyť jo, jen můj názor. H1 se mi líbil, a to moc. H2 ani trošičku.
neregistrovaný "ace211"
24. 11. 2003 10:54
Re: offroaders
rbaron: Ne to není pravda. Hummer H2 je auto, Hummer H1 je náklaďák se vším co k tomu patří, ke ve všemu terenní schopnosti H2 jsou neodiskutovatelný, stačí se podívat na výbavu podvozku.
neregistrovaný "ace211"
24. 11. 2003 10:52
Re: offroaders
Spina ne nebyl, podle webu a nabídky vypadaj dobře, to že ti někdo od nich nesehlan nějakou hračku nebo že jsi působil tak, že tě tam někdo obložil :-) jo to je věčný problém.
neregistrovaný "STAVROS11"
24. 11. 2003 10:31
Re: offroaders
chlapi o vikendu jsem byl projet toho Land Rovera Discovery a byl jsem docela zklamanej. Vevnitr maly, sezeni jak na koze a i jinak me to uplne nedostalo. Jeste musim hodne popremyslet.
neregistrovaný "Spina"
24. 11. 2003 09:22
Re: offroaders
ace: denker - profici :-))))))))))))), byls tam nekdy, znas je? :-)))))))))))))) fakt ftip dne.
neregistrovaný "rbaron"
24. 11. 2003 00:00
Re: offroaders
ace2: Právě že je to taková krabice až moc a vypadá jako vřískající nedomrlý kojenec od normálního hummera.
neregistrovaný "ace211"
23. 11. 2003 22:10
Re: offroaders
Jo jo H2 je prostě kus auta ať si říká kdo co chce, pro Evropu trochu zamrzí absence dieselu, do velkýho benzínu se moc lidím chtít nebude, ale je to auto bez kompromisu, stačí ho vidět na silnici, taková ultimativní krabice o které nikdo nepochybovat nebude... :)))
neregistrovaný "skdd1"
23. 11. 2003 18:10
Re: offroaders
pojdem tam zajtra mrknut. Inak na tom landcruiseri mi nevonia ten rozvodovy remen u diesela. Inak fajn povozenicko, to ich ESP ani netreba.
neregistrovaný "rbaron"
23. 11. 2003 15:57
Re: offroaders
ace2: Včera jsem tu H2 viděl pořádně, jeden tu po ČB teď jezdí. Můj názor je, že je to pěknej sprc, na Humvee nic nemá :o)
neregistrovaný "ace211"
23. 11. 2003 12:10
Re: offroaders
ale jo robí, ale součastně si drží i pár aut skladem. Pravda ne vždy to jsou nová auta, ale vesměs to jsou téměř nová auta s nájezdem typicky do 20 tis km. Ale jsou i nové skladovky, to samé je u Denkera v Brně. To jsou asi dvě nejlepší firmy v ČR na dovoz amerik. Jsou to profící žádný dovozci co jezdi pro auta s plaťakem do rajchu..
neregistrovaný "skdd1"
23. 11. 2003 11:33
Re: offroaders
impexta to nerobi ako indivindi dovoz na zakaznika?
neregistrovaný "ace211"
22. 11. 2003 01:03
Re: offroaders
hmm Impexta čirou náhodou u vás zastoupení nemá ? Jestli ne jsou v Ostravě což máš kousek, mají svůj vlastní autosalon na americké auta a vlastně co třeba Denker ten je hned v Brně. Si vybereš a mají i relativně hodně skladovek. No jinak u vás má ofiko zastoupení Hummer a ty mají prodejnu na dálnici mezi Prešovem a Košicema. Taková H2 by ti mohla slušet.
neregistrovaný "skdd1"
21. 11. 2003 22:23
Re: offroaders
ja viem, ze skacem ako blcha po psovi ale dnes som bol omrknut landcruiser. Kedze u toyoty som absolutne mimo, ma niekto toto vozitko s tym 3litrovym dieselom?
neregistrovaný "skdd1"
20. 11. 2003 23:11
Re: offroaders
poznas obchod v SK kde len tak vpalis a kupis caddyho? A kde im budes skakat po hlave ked nieco nebodaj bude zle? ;) ja veru nie a ver, ze keby taky bol tak uz lestim penazenku na XLR. A cez zimu prezijem aj s nejakym escalade. :-D
neregistrovaný "ace211"
20. 11. 2003 22:45
Re: offroaders
že si nekoupíš luxusní americký sedan, jenom oni umějí udělat ten spravný zvuk V8... a cadillac se za těch sto let naučil dělat luxusní limuzíny velmi zdařile.
neregistrovaný "skdd1"
20. 11. 2003 21:46
Re: offroaders
sti je fajn ale pre mna nanic auto. Ide to rychlo a to ja od auta nepotrebujem. Nemam kde jazdit rychlo a ani na krizovatkach sa mi uz nechce niekomu natrhavat * :-) Okrem toho je to skor sportove naradie ako auto. RX8 je pekne ale opat to nie je to "prave pre mna". Mne sa paci krabicoidny dizajn ala defender 110 alebo G. Pokial by som si nebral 4kolku tak sa rozhodujem medzi 530d alebo saabom 95. Vsetko kombi. Povery o nevyhodach zadneho nahodu alebo automatu uspesne uz roky ignorujem. U 95 mi vadi ze je tam 4 valec. Pokial budem kupovat benzin tak 8 valec a ked ten tak iba kvoli zvuku. Nejake extremne vykony ma nezaujimaju. Jednoducho mam atypicke kriteria :-) Bud velku hranatu kravu alebo elegantnu lodku. :-)
20. 11. 2003 20:44
Re: offroaders
chod do rx8, alebo STi...to by bola moja volba.
rx8 ma vyhodu, ze je to krasne auto uz v zaklade. S STi mas zasa nedozierne moznosti upgradu...nehovoriac o tom, ze uz v zaklade to ide "jak svina" :)
neregistrovaný "skdd1"
20. 11. 2003 14:16
Re: offroaders
ad 270cdi: necakam od toho motoru nejake zazraky. Keby som chcel kopnut do vrtule kupim si nejaku placatu mazdu alebo nissan alebo speedster v turbe. Dnes ked si ides nieco rozumne kupit vo vyssej strednej tak minies 2.3 len taky rachot a pri ML alebo G sa dostavam k 1.8 alebo 2.0. Mozno nakoniec skoncim pri niecom uplne inom.
neregistrovaný "lenin"
20. 11. 2003 11:03
Re: offroaders
G je slušný s benzínovým pětilitrem. Je to asi jeden z nejlepších offradů, má dokonce tuším seriově všechny tři uzávěrky. Bohužel ta cena z něj dělá vůz, určený pro úzkou klientelu. Já se byl kdysi na jednohjo dívat, ale dát 160k za totálně shnilý auto z roku 86 mi přišlo jako nesmysl. Jó, mercedes, co byste chtěli.
neregistrovaný "ace211"
20. 11. 2003 09:27
Re: offroaders
skdd: No to by souhlasilo, Ečko žere po městě s tímhle motorem úspěšně 13.3 litru. S tou dírou bych nesouhlasil, když to srovnám se 320CDI tak u 400CDI fungují velmi zvláště otáčky, ať člověk dělá co dělá, motor se ihned i po malém sešlápnutí plynu vyhoupne na 2000 rpm, což přináši efekt zbytečně vytáčeného motoru, zvláště při popojíždění, ale na druhou stranu je auto vždy připraveno zmizet v prachu, ke všemu to má 2 turba...

270CDI je lenochod i v Jeep Grand Cherokee, takže v Géčku bych to nepovažoval za vhodnou motorizaci. 270CDI je dobrý když to člověk bude používat vážně aktivně. Pokud to chce na ježdění tak z toho zestárne, blbě se předjíždí a samotná kulisa věčně vytáčeného pětiválce taky není nejvhodnější.
neregistrovaný "ace211"
20. 11. 2003 09:21
Re: offroaders
ne, to bych myslel samozřejmě spíš 500 CID my Cadillakáři slovní spojení "500 CID" uctíváme :)
neregistrovaný "Spina"
20. 11. 2003 07:39
Re: offroaders
ace: mas tam chybu, myslels motor 400 CID ne? :-))
neregistrovaný "skdd1"
19. 11. 2003 23:33
Re: offroaders
no za 400cdi si zapytaju o ten skoro milionik viac. Inak 400cdi ide pekne akurat v ML co som mal to zozralo nie menej ako 16 litrov nafty v meste, pocybujem ze G bude setrnejsie. Ked k tomu pripocitam ten turbo lag do 1800 az 2000 otacok. Tak to uz radsej 500ku. 270cdi sa mi zda ako lenochod ale to auto nie je robene na zavodenie s tymto motorom.
neregistrovaný "vlk-cz"
19. 11. 2003 20:38
Re: POMOC
to prof: Chraň bůh, jstli jsi pochopil že Ti nadávám za to, že jezdíš (nebo chceš) do lesa. To néééé! Já osobně zastávám názor, že pokud pojedu normálně a budu dbát zásad slušného chování, tj. nebudu jezdit po zasazených stromkách nebo okrasných květinách, nebudu zbytečně vyhledávat místo kde to rozbahním apod. tak proč ne? Já jen že kvůli pár jedincům, kteří kudy projedou tak tam zanechají stopy nás všechny potom hážou do jednoho pytle.

VLK
neregistrovaný "PROF"
19. 11. 2003 17:40
Re: POMOC
Spina: Asi tam s tím jezdil nějakej umělec :-))
neregistrovaný "ace211"
19. 11. 2003 10:07
Re: offroaders
Jo Géčko od meda je fine... no já bych volil jen 400 CDI, což je 260 koní, 560Nm, dvě turba a přitom všem příjemná spotřeba. Nicméně holt to nějaký prachy stojí. no jinak netřeba říkat, že jen a pouze v černý barvě.
neregistrovaný "Spina"
19. 11. 2003 09:04
Re: POMOC
je pravda ze to byla spis nahoda :-)
neregistrovaný "Spina"
19. 11. 2003 09:03
Re: POMOC
prof: ja bych to tak s tim defenderem neprehanel, kdysi sem byl na jednom srazu lestenek s cherokeem, a tam kde defender zapadl a pracne ho vytahli na navijaku tak profrcel jak muj jeep tak crv :-))
neregistrovaný "skdd1"
18. 11. 2003 23:54
offroaders
Ako vidim rozbehla sa tu debata o 4kolkach. Rozmyslam nad novym autom a akosi mi zrak padol na G od mercedesu. Samozrejme nikde ziadne relevantne testy, iba sama chvala. Az sa mi nechce verit :-) Ma niekto realne skusenosti? Aku motorizaciu zvolit? Kupovat? Nekupovat? Jazdit sa s tym moc v tazkom terene nebude. Skor mesto (ja viem to je skoda do mesta kupovat) a cez weekendik pes sa ide vyblaznit. Pokial niekto ma vyhrady voci MB ako znacke nech navrhne ekvivalent. 4kolku tohoto razenia som este nemal. Neberiem to ako modny vystrelok. Jednoducho chcem si to skusit.

Ameriku nechcem sem tahat. ML som chvilu jazdil a zda sa mi to strasne draha buda s prihliadnutim na pomer cena/uzitna hodnota. Viem, ze G je asi zbytocne pre mna ale ten dizajn je fajnovy. Urcite by mi stacili kvazi 4kolky ako bmw X5 alebo audi allroad. Lexus RX300, patrol a pajero som vylucil z "osobnych" dovodov. Kazda rada dobra.
neregistrovaný "PROF"
18. 11. 2003 21:07
Re: POMOC
matuS, vlk: Ano, je pravda, že auto do lesa nepatří. Taky tam podle zákona nesmí. Pokud ale musím přes les někam jet a jedná se o veřejnou komunikaci, snad mě nikdo nepopraví za to, že jsem tudy projel. Ale jak jsem zmiňoval, stačí projet matku měst, nebo takovou povedenou okresku a člověk z toho má dost hlubokej adrenalinovej zážitek. Na předváděčce Land Roveru jsem byl a moje zkutečnost je opačná. Já se svým autem bych nikdy nejel tam, kudy mi to předváděli předvádějící dealeři. Nutno podotknout, že bych tam ani nedojel, protože vlastnosti Defenderu jsou opravdu neskutečný. :-))
18. 11. 2003 19:18
Re: POMOC
obrazky su to pekne, napriek tomu si myslim ze auto do lesa nepatri. sorry
neregistrovaný "vlk-cz"
18. 11. 2003 18:44
Re: POMOC
Jak jsi právě uvedl (a správně) jestli Ti auto sedi, libi se a prostě ho chceš tak není třeba si cokoliv zdůvodňovat. Na předváděčce toho moc neuvidiš, protože žádný dealer si nenechá protáhnout auto pořádným terénem. On ho ještě musí prodat. A co se týká lesních cest? Je mi líto, ale zklamu Tě. Lesní cesta není vozovka a samozřejmě, jak to v tomto státě chodí, tak to že to není ve vyhlášce neznamená, že to není zakázané. Existuje tzv. lesní zákon a ten to vysloveně zakazuje. A znáš to. Neznalost zákona neomlouvá. Z vlastní zkušenosti (musím do lesa jezdit kvůli práci) bych zkusil toto: účelová komunikace - polňačka a kde je v zákoně vymezen rozdíl mezi polňačkou a lesní cestou?

VLK
neregistrovaný "JPBelmondo"
18. 11. 2003 18:17
jak vyleštit auto
zdravim, poradte mi, čím vyleštit lak na aute, aby vypadalo co nejlip. nedokazu se orientovat v lestenkach, voscich a dalsich podobnych vecech. Napadlo me vyzkouset nejakou lestenku s teflonem.
neregistrovaný "STAVROS11"
18. 11. 2003 12:30
Re: POMOC
to matus: tak se mrkni na fotky kluku od nas z Decina www.abextreme.cz a uvidis, ze to je docela zabava s tim Off Roadem
18. 11. 2003 11:49
Re: POMOC
mne to pripadne minimalne troska hlupe ist sa pozriet do lesa na aute...aj ked tam zakaz vjazdu nieje.


si radsej kup za 50tisic dobry horsky bajk
neregistrovaný "STAVROS11"
18. 11. 2003 07:48
Re: POMOC
to vlk: ja ti rozumim co chces rict, ale ja nejsem z tech co by nekde machrovali s velkym autem nebo tak neco, ale pravdou je, ze jsem si koupil Mazdu a je mi ji trosku lito jak musi trpet na tech nasich ceskych silnicich, je to hruza. No a dalsi vec je, ze se mi libi ta urcita volnost z jizdy, muzu se jet podivat nekam do prirody atd. Mimochodem vim o moc hezkejch vyjizdkach hned u me za barakem. No a pokud neni u lesa cedule zakaz vjezdu tak tam muzu, ne? Vsechno si tim dovezu na barak, dam tam tazny atd. Pro me to ma spoustu pozitivnich vlastnosti. Dealer od Land Roveru mi rikal, ze nejaky blazni jezdej s timhle motorem i za 8l/100km. Je jasny, ze ja to asi nebudu, ale nejakejch 10-11l/100km by nebylo spatny. Ted jezdim Mazdou tak za 7l/100 km, avsak o neco rychleji. Jedu v sobotu na nejakou predvadeci akci novyho Freelandera a i Discoveryho do Vrchlabi, takze kdo chce at se tam ukaze, je to smerem na Spindl - Zali.
neregistrovaný "PROF"
17. 11. 2003 21:14
Re: POMOC
vlk-cz: Já si myslím, že to s tou přísnou účelovostí vyjádřenou v procentech přeháníš. Osobně zastávám názor (a taky to důsledně dodržuju :-) ), že doma musí být alespoň jeden offroad, nebo alespoň něco s AWD. Upřednostňuju výhradně klasiku, kde si pákou jednoduše předek zapneš a nebo vypneš, čili při redukcích tam mezinápravovej diferák máš a na jednotlivý uzávěrky náprav kašlu, protože průměrně zdatnej šofér si bez nich dokáže poradit. I když bych potřeboval ten předek jenom jedinkrát v roce, tak tvrdím, že se mi to ježdění offroadem vyplatí. Není vůbec nutný jezdit se vyblbnout někam do přírody. Jel jsem kamsi do Jižních Čech a musel jsem jet po silnici Svitavy - Havlíčkův Brod. Brzy ráno, po tmě, mazal jsem to obvyklou rychlostí (cca 120). Před Hlinskem to se mnou podezřele hrkalo, pravda, byly tam nějaký záplaty a rygoly, ale to víš, v offroadu tyhle věci vidíš jinýma očima a jsou tak trochu mimo tebe. Jen jsem si říkal: "No to je ta cesta po zimě zase vyrychtovaná." Když jsem se za světla vracel zpátky, tak jsem nevěřil svým očím, po čem jsem to tam ráno uháněl a měl jsem 100 chutí zastavit a kontrolovat, jestli mám ještě 4 kola. Nešťastníci s osobákama tam kličkovali z leva doprava a zoufale hledali alespoň trochu sjízdvý terén. V tom především a hlavně spatřuji účel offroadu pro běžný ježdění a s politováním konstatuju, že pokud nepomůže ta EU, tak lepší už to nebude. Myslím, že Stavrosovi rozumím, neznám vůbec jeho náturu, ale pokud je jen trochu podobná tý mojí, tak by taky nechápal, jak to mohl tak dlouho bez džípu vydržet. Pozn: Nevymetám offroadový srazy a v životě jsem auto netahal do bahna, pokud jsem nebyl donucen okolnostmi.
neregistrovaný "PROF"
17. 11. 2003 20:47
Re: POMOC
matuS: Neboj, dealerovy řeči je nutno si přeložit do řeči normálního člověka. To, že je, nebo spíš bylo v Africe tolik LandRoverů je pozůstatek britský koloniální politiky, stejně je to i s Peugeoty. Jinak V Africe se kupuje hlavně to, co je levný, což jsou především ojetiny z celýho světa. LC si tam může dovolit jen málokdo. Kámoš tam sám táhl nějaký dvě Pajera a Patrola.
17. 11. 2003 19:26
Re: POMOC
Jeden dealer, se kterým jsem koketoval o tom Defenderu mi vyprávěl, že když černoch vyvalí někam do písku japonce, tak pro něj ani nejezdí, protože se to nevyplatí, ale Landrovera vytáhnou vždycky, kdyby šel ještě náhodou spravit.

never dealerom, ved vies ako oni ojebavaju :-)
ale vazne: minimalne wawrik by ta vyviedol z omylu, v afrike bol a tvrdil nieco ine.
moji rodicia boli tiez v afrike, na safari boli na nejakom japoncovi (ocino si uz nepamata) ale pamata si ked boli v dubaji a tam mali na safari landruisery... takze takato je realita.
neregistrovaný "vlk-cz"
17. 11. 2003 16:59
Re: POMOC
Zdar všem, po delší době jsem se opět dostal sem na café a tahle debata mě docela zaujala. Nechci se Tě STAVROSi (i vás ostatních) nějak dotknout, ale opravdu mi připadá, že nevíš co chceš, ale hlavně to co očekáváš od svého auta. Srovnávat Forester, LC90, Discovery a Patrol nebo LC100 pro auto na tahání materíálu na stavbu.. Nejde mi to dohromady.

Dovolím si jen pás svých postřehů:

1. Jestli máš myšlenku, že s off-roadem budeš řádit po loukách nebo v lese, tak z toho Tě vyvedou majitelé luk nebo lesníci v lese. Ono totiž kvůli pár blbcům, kteří si myslí že v těchto autech jsou páni tvorstva a ničí co jim přijde pod kola se všude dávají závory a ploty, aby se tam nikdo nedostal a vznikly orgány zvané lesní stráž, které již mají statut veřejný činitel.

2. Někdo tady psal, že 2WD má horší trakci než 4WD a že ta zase jen více žere. V zásadě jsou 2 druhy pohonu u off-roadů (nekamenujte mě, beru jen klasiku). První má stálý pohon zadní nápravy a přiřaditelný předek. Typicky Patrol, Suzuki, Pajero Sport, Terrano apod. Druhá skupina má stálý nebo možnost stálého pohonu všech kol, tedy má mezinápravový diferenciál (LC 90, Discovery, Pajero se SuperSelect). Když totiž budež jezdit s např. s Patrolem po asfaltu se zapojeným předním náhonem, tak v lepším případě jen ohobluješ Pneu, v horším ublížíš převodovce. Nemá to mezinápravový diferák.

3. Dále tady padl klasický názor - když to kupují všichni tak to asi nebude špatné. Každé auto je určeno pro určitou skupinu lidí. Ne pro všechny. Jen někdo prostě neco chce, neví co a tak si koupí to co všichni.

4. Opravdu nikoho nechci napadnout nebo urazit, ale nejdříve si řekni STAVROSi, co od auta chceš. Budeš-li jezdit 95% jízdy po silnicích a to dost rychle a jen 4,5% povezeš materiál na stavbu a 0,5% pojedeš do terénu tak Patrol apod. NENÍ vhodný vůz. Zbytečně vysoká spotřeba, ve měste jistota, že nezaparkuješ, pohodlnost proti Mazdě úplně jinde apod. Potom stojí za zvážení napž. SUV typu X-trail, RAV, CR-V, apod.

5. Poslední a asi ta nejdůležitější: jestli se Ti ovšem líbí Discovery a nic z toho co jsem napsal Tě nezajímá není co řešit. Ale to je jiná věc. To je Tvoje image proti vlastním potřebám.

Nejsem žádný kazatel a ani nechci působit jako všeznalec. Jsou to jen mé postřehy a názory.

VLK
neregistrovaný "Prof1"
16. 11. 2003 06:50
Re: POMOC
STAVROS: Včera kluk domů přitál 4 CD s nějakým pořadem o autech. Takovej sympatickej řízek tam testuje všechno možný bez jakýkoliv úcty ke značce, nebo hodnotě auta. Mimo jiný tam porovnával LC 100 a Discovery. Nakonec mu vyšlo, že Discovery je na tom líp, mimo jiný i prej líp vypadá, hlavně zevnitř. Měl to v bílý kůži :-)
neregistrovaný "PROF"
14. 11. 2003 19:30
Re: POMOC
STAVROS: Jak říká lenin, do terénu, a jak sám říkáš, že se nechystáš nikam na expedici, jedině automat. Extrémě výhodnej je zvlášť pro nezkušený offroadisty, kterým by se mohlo stát, že jaksi neodhadnou kvalt, na jakej chtěli vyjet nějakej kopec a to někdy už bývá o hubu, když pak ve stresu začnou řešit, co s tím. Na druhou stranu s automatem, kterej nemá ABS, jsou malinko složitější sjezdy na blátě, protože brždění motorem není moc účinný, ale Discovery ho určitě má, takže to je fakt maximálně pohodová věc. Já využívám vlastnosti offroadu především ve městě, kde je spousty obrubníků a podobnejch umělejch překážek a potom je docela výhodný, když někde uvízneš v koloně, skočit přes příkop na souběžnou komunikaci a nebo to někudy objet, aby ses nemusel zdržovat.
neregistrovaný "lenin"
14. 11. 2003 17:07
Re: POMOC
Naopak, v terénu je důležité mít kola ve stálým záběru, při ideálních otáčkách motoru. Což umožňuje automat. Samozřejmě nelze od automatu, stavěnýho především na silnici očekávat, že vydrží extrémní zátěž - např při závodech. Ale na běžný kančení po mezích a polních cestách je lepší než manuál.
neregistrovaný "STAVROS11"
14. 11. 2003 11:22
Re: POMOC
a nebude tam nejaka nevyhoda v terenu, jeste upresnuju, ze se do nejakyho straslivyho terenu nechystam. i kdyz se podivam na satelit, tak s temer neupravenyma Discovery projedou neskutecnej teren
neregistrovaný "PROF"
14. 11. 2003 11:15
Re: POMOC
Automat je hlavne pohoda a komfort, kterej se právě u těch offroadů hledá, kde to je jenom možný. Větší problémy a poruchovost nastanou, pokud s ním zacházíš neurvale a hrubě, přirovnal bych to k tomu, když u manuálu řadíš bez spojky a nebo ji naopak zbytečně hobluješ, kašleš na synchrony, který potřebujou čas a jezdíš bez oleje v převodovce. V zemích, kde je ježdění s automatem běžnější a lidi už to znají, platí, že to je nenáročná a bezporuchová věc. proč myslíš, že si německý taxikáři objednávají auta výhradně s automatickou převodovkou. Viděl jsem taxíka MB, u kterýho jeden automat přežil 3 motory.
neregistrovaný "STAVROS11"
14. 11. 2003 11:09
Re: POMOC
to prof: takze myslis, ze je automat vhodnejsi nez manual? Nejsou s nim nejaky vetsi problemy - poruchovost atd.? Dik
neregistrovaný "PROF"
14. 11. 2003 10:46
Re: POMOC
STAVROS: Tvůj rozpočet bych chtěl mít :-) Jinak bych z těchto 3 určitě vyřadil LC 90. To jsem nepochopil, jestli to auto má bejt malý, nebo už velký, prostě mi to nikam nazapadá. Z těch dvou už je to pak prakticky jedno, musel bych si ty auta obě ještě důkladně projít a svézt se, ale už jsem se zmiňoval, že jsem kdysi miloval RangeRovera, takže bych asi volil jeho mladšího nástupce. Připadá mi, že kdo si koupí jakýhokoliv Landrovera, tak tím dává najevo určitej postoj, kterej do určitý míry zdůrazňuje projev individuality. Tím nechci říct, že majitelé Landroverů jsou něčím vyjímečným, ale určitě to nejsou kluci, který chtěli offroad a tak vzali Patrola, protože tomu zas tak moc nerozuměj a když si ty Patroly kupuje tolik lidí, tak asi budou muset bejt dobrý. Předevčírem jsem Disc. viděl jet po Hradci, tak jsem si říkal, že už je to opravdu kus auta. Jeden dealer, se kterým jsem koketoval o tom Defenderu mi vyprávěl, že když černoch vyvalí někam do písku japonce, tak pro něj ani nejezdí, protože se to nevyplatí, ale Landrovera vytáhnou vždycky, kdyby šel ještě náhodou spravit. Taky koluje taková legenda, že 75% od začátku vyrobenejch Landroverů je stále v provozu. Bez automatu bych to ale nechtěl. To bys pochopil, až bys s tím nějakej čas jezdil.
neregistrovaný "STAVROS11"
14. 11. 2003 07:39
Re: POMOC
to prof: no ja mam na to auto dost omezenej rozpocet myslel jsem tak tech 600 000,-, takze LC 100 asi nebude, no a jinak u me vede porad ten Discovery, vypada, ze jsou v SRN cenove dobre, jeste pripada v uvahu LC 90 nebo Patrol, ale ten Discovery je asi nejlepsi. Jinak je mi jedno jestli automat nebo manual. Co ten automat, ja zadnej jeste nemel? Jinak s tim Foresterem, bylo to moje velmi oblibeny auto, avsak ta spotreba me u relativne malyho auta dost odradila, takze jsem ho nekoupil. Pisou, ze ten Discovery by mel zrat do tech 10l/100 km, je to petivalec naftovej.
neregistrovaný "PROF"
13. 11. 2003 19:20
Re: POMOC
STAVROS: Proč se ptáš na Forestera? Vždyť jsi začínal Discoverym a to je docela jiná třída.
neregistrovaný "PROF"
13. 11. 2003 19:18
Re: POMOC
Tak já mít na to, tak si LC 100, nebo něco na ten způsob koupím taky, samozřejmě s automatem. Právě proto, že lidi, co v tom jezdí jsou zlí, tak aby mě neublížili. :-)
neregistrovaný "PROF"
13. 11. 2003 19:15
Re: POMOC
lenin: Tak já bych typoval spíš 14 - 16 l.
neregistrovaný "PROF"
13. 11. 2003 19:15
Re: POMOC
STAVROS: Já jen, že v Denkeru jsou vždycky auta opravdu v perfektním stavu. Ten Patrol byla jen taková ukázka. Já bych ti klidně napsal: Vyměň to! Ale za co? Už jsi se rozhodl pro konkrétní auto? Má to bejt manuál, nebo automat?
neregistrovaný "lenin"
13. 11. 2003 16:07
Re: POMOC
10 - 12 benzinu. Ale od toho v terenu nečekej už vůbec nic, to nemá ani redukci.
neregistrovaný "STAVROS11"
13. 11. 2003 15:14
Re: POMOC
to magic: nemas poneti kolik zere Subaru Forester Turbo pri normalnim jezdeni - i obcas to protahnout? Taky se mi moc libi. Dik
neregistrovaný "STAVROS11"
13. 11. 2003 15:13
Re: POMOC
takze abysme se vratili k tomu nejdulezitejsimu - mam to vymenit nebo sehnat nejakou hajtru ze SRN za 5000 EUR, jak stary auto se muze vlastne prihlasit? Mate nekdo tuseni?
neregistrovaný "oddie"
13. 11. 2003 14:35
Re: POMOC
Mít na to, koupím si toho LandCruisera do města taky. Ne kvůli "myšlení jinak", ale kvůli pasivní bezpečnosti - která je oproti mým plechovkám neuvěřitelná...
neregistrovaný "magic1"
13. 11. 2003 14:30
Re: POMOC
No jo, ale to jsi jeden z mala co pouziva off-road k tomu, k cemu byl puvodne stvoren. "Takový to předvádění se bossů, kterej bude mít vyšší auto s tlustšíma nerezovejma trubkama" je hybnou silou automobilovy produkce. Navic, ja v tom vidim komplex malyho penisu, nebo jeste casteji komplex malyho cloveka. Koupit LandCruisera na jezdeni po meste chce opravdu "myslet jinak" a ja znam takovych lidi ...2, dale jednoho s X5 a jednoho s Patrolem. A hodny lidi to nejsou....
neregistrovaný "lenin"
13. 11. 2003 14:15
Re: POMOC
KAŽDEJ offroad má s 2WD podstatně horší jízdní vlastnosti, než ostatní 2WD vozy. S 4WD se dá jezdit pořád, jenom stoupne spotřeba. Ale celkově od jakýhokoliv offroadu nečekej pohodlí a jízdní vlastnosti silničních aut. Proto se dělají kategorie. SUV zase díky světlé výšce, křížení a nekrytýmu spodku není moc na řádění do lesa. Já měl problémy i s Vitarou a ta má blíže k offroadu. A hele, co takhle Samurai, nebo Jimmi???
neregistrovaný "STAVROS11"
13. 11. 2003 09:20
Re: POMOC
to prof: jo diky, 170 tis. km je trosku moc, chtel bych neco tak do 100 tis. km maximalne.
neregistrovaný "PROF"
13. 11. 2003 08:57
Re: POMOC
STAVROS: Tak třeba: [odkaz] Nebo tam zavolej a zeptej se, jestli by tam něco pro tebe nebylo.
neregistrovaný "STAVROS11"
13. 11. 2003 07:33
Re: POMOC
tak chlapi diky jeste o tom popremejslim, Land Cruisery 100 jsou pro me trochu drazsi a LC 80-ka je trochu starej model. Ten Patrol-uz kulatej je o neco drazsi nez LC 90-ka a Land Rover Discovery, ten se mi zamlouva diky stalymu pohonu vsech kol - porad zapnuto. U Patrola se muze zapnout predek jen obcas. Kamarad ma Mitsubishi L 200 a kdyz nema na snehu zaplej predek, tak je to dost u hubu, porad musi hlidat zadek aby ho nepredbehnul.
neregistrovaný "lenin"
12. 11. 2003 17:19
Re: POMOC
100% souhlas s Profem. Pickup je ideal, ať je to ranchero, L 200, navara, neb Hilux. Jenom asi ne opel campo. I jízdní komfort je díky dělené přední nápravě někde jinde, než o "ostrých" offroadů jako je LC, nebo patrol. Pokud chce někdo auto i do terénu, tak musí se spotřebou počítat. (v terénu radši nepočítat). Pokud tě neštve pojistka , tak se lze poohlédnout i po něčem v benzínu, ty spotřeby se až tak nelyší.
neregistrovaný "PROF"
12. 11. 2003 14:21
Re: POMOC
STAVROS: ace někdy mluví z cesty, tentokrát je důvodem to, že offroad nikdy nevlastnil. Vlastnit ho, je něco úplně jinýho, než se v něm projet nebo nechat svézt a pak rozdávat rozumy. Všechny ty auta, co popisuješ, jsou už dobrý auta. Když se mě ptáš, co bych bral já,tak pokud jsi mě nedal na výběr LandCruisera 100 v automatu, a klidně i starej model tuším HDJ 80, tak toho Nissana, ale ne Patrola, ale Navaru. Jednak v jakýmsi testu vycházel Patrol nejlíp, jednak jsem mluvil s lidma, který kolem toho dělají a shodli se na tom, že Patrol je z těch "dostupnějších" opravdu nejlepší, no a pak mě k tomu vede ta praktičnost. Stejně časem zjistíš, že se ti nechce do auta dávat zašpiněnou sekačku a nebo ho naládovat dřevem. K tomu slouží auta, která lze opravdu všestranně využívat. U Defendera jsem taky neuvažoval o ničem jiném, než o pickupu. Takový ty řečičky o spotřebě a o odřeným laku jsou až to poslední. Pokud ti tyhle věci vadí, pak opravdu do offroadu nesedej. Tyhle auta musíš prohlížet minimáně z 10 metrů. Já, teda moje manželka jezdí Suburbanem 96, kterej toho taky už pamatuje, ale že by mě nějak rozhodilo, že to jezdí za 14-17 litrů a má to na bocích škrábance od větví a klacků, to teda ne, u mě slouží auta mě a ne já jim. A slouží užitkem, ke kterýmu jsou stvořený. Takový to předvádění se bossů, kterej bude mít vyšší auto s tlustšíma nerezovejma trubkama leze tak akorát do peněz. Záleží na tobě a na tvých prioritách.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 11:40
Re: POMOC
No tak si ho kup. Mě taky každej říkal, že cadillac je nesmysl. Já ho chtěl, koupil jsem ho a jak jsem rád, že jsem (si) udělal velmi dobře. Pokuď to chceš tak si to kup, ale jak jsem říkal, kdo chce mít opici musí mít i na banány... ne že bys byl socka na podpoře, ale ty náklady jsou tam někde jinde než u Mazdy v záruce.
neregistrovaný "STAVROS11"
12. 11. 2003 11:36
Re: POMOC
ty si ze me delas srandu, ale me se fakt ten off road libi, nechci machrovat, uz mi neni 18. Potrebuju i vozit obcas nejakej matros na barak atd.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 11:18
Re: POMOC
hmm tak si na weekend pronajmi hřiště či kus pole (ten snad ani pronajímat nemusíš) a běž si zahrát s kámošema paintball...
neregistrovaný "STAVROS11"
12. 11. 2003 11:09
Re: POMOC
to ace2: asi mas recht, napsal si presne veci co by me na tom aute stvaly, ale mam uz docela dost nudy v praci. Proste bych si obcas rad zablbnul.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 11:02
Re: POMOC
Mě to spíš totiž připadá, že si chceš zařádit v něčem jiným než v poněkud nudným osobáku. Nicméně bys za chvíli zjistil, že vlastně ani nemáš čas jezdit do toho lesa, že rychlost na dálnici vyšší jak 130 je již rychlostí nepříjemnou, zatáčky musíš vybírat jak s patrovým autobusem a u pumpy te vždy vítají se širokým úsměvem, ke všemu nějak podezřele často :-) Hele kup si obyčejného Cherokeeho, který sice není nejhezčí, ale je to off-road koupíš ho relativně za pár korun, díky pověsti ho za podobnou cenu i případně prodáš mezi tím se vyřádiš v terénu, když ho někde škrábneš tak tě to nebude mrzet a manželka zjistí, že v tom autě má nějak vyšší rozhled a že se jí tam vejde více kamarádek. Si koupíš nějakou leštěnku, za prvé budeš pořád nasranej z těch nánosů bahna všude, z těch škrábanců od větví a chroští a za druhý nebudeš spokojenej s jízdním komfortem. Já proti SUV nic nemám, ale musí to být SUV na ježdění, třeba Navigator, Escalade, Expedition atd... ale off-road je na masírku a ne na ježdění.
neregistrovaný "STAVROS11"
12. 11. 2003 10:46
Re: POMOC
to ace2: no ono je to trochu slozitejsi s tema financema, ja ho jako 2. vuz domu chtel, ale moje mlada nechce prodat svoje auto a chce po me radsi novou kuchyn. Je to dilema, fakt je, ze jsem toho Forda jak pises mohl mit s najetyma 15 tis. km a trochu tuklyho za 8 tis. EUR v ty cerny barve. Jenze holt to nevyslo. No a ja bych rad prave neco vetsiho a offroadovejsiho nez jenom SUV. No jeste popremejslim. Zase si me trochu nahlodal.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 10:36
Re: POMOC
a ještě mě napadá, a místo toho dočastnýho zbláznění smyslů, nechceš si koupit off-roada jako druhé auto do rodiny, pochopitelně ne nového. Když budeš mít neodolatelný chtíč si vyjet se psem do lesů a hájů tak si pořid ojetého Cherokeeho (ne nutně Grand), Pajero či něco podobného ke stávající Mazdě. Do 250-300 si vybereš už velmi vhodné kousky a celý weekend si s tím můžeš jezdit jak budeš chtít a přes týden budeš jezdit Mazdou...
neregistrovaný "Brázdič1"
12. 11. 2003 10:35
Re: POMOC
To ace2: Mazda Tribute se mi vůbec nelíbí, ale dá se koupit docela levně.
neregistrovaný "Brázdič1"
12. 11. 2003 10:33
Re: POMOC
To ace2: Kámoš má LC 90 a jezdí mu mezi 11-13litry na 100km, ale má najeto asi 500tis.km.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 10:30
Re: POMOC
třeba taková Mazda Tribute alias Ford Escape není k zahození, zvláště v černým laku se stupačkama a rámem.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 10:28
Re: POMOC
hmm já jenom jestli jsi ze vším srozuměnej, a to nemluvím o takové věci jako, že i blbá výměna ojetých pneumatik se stává již investicí s charakterem rodinné investice. Kdo chce mít opici musí mít i na banány... :-) Jak tě tak pozoruju, tak tobě by stačilo nějaké módní SUV s pohonem AWD než off-road.
neregistrovaný "STAVROS11"
12. 11. 2003 10:23
Re: POMOC
to ace2: tohle mi nesmis psat, to je vec, ktera me docela dost stve, holt se budu muset asi smirit s tim, ze to bude chlastat asi o neco vic. Jenze me se libi, ze si zajedu do lesa se psem, moznost jezdit poloukach atd. U nas jsou nadherny vyjizdky a stve me, ze s osobakem se nikam nedostanu.
neregistrovaný "ace211"
12. 11. 2003 10:03
Re: POMOC
a na co to chceš ? na ježdění po terénu ? na ježdění po silnici ? Jsi srozuměnej se spotřebou paliva o proti Mazdě ? třeba Grand Cherokee, což je nejmenší z toho co jsi jmenoval má spotřebu i pokud je tam motor 270 CDI z Mercedesa kolem 13-14 litrů nafty. V benzínu jsi na 16-17 a o V8 verzích nemluvě i když tam už je rozdíl ve spotřebě pro někoho možná až překvapivě zanedbatelný. LC 90 na tom bude podobně s ostatním nemám zkušenosti, ale za 8 jezdit nebudou...
neregistrovaný "STAVROS11"
12. 11. 2003 09:53
Re: POMOC
to prof: asi do toho pujdu, no a ted jsem okouknul nejaky ty off roady jsem kouknul a z roku 2000 a cca do 100 tis. km se nabizi Land Rover Discovery, Toyota LC 90, Jeep Grand Cherokee - ten novej typ, Nissan Patrol je o neco drazsi a Pajero se mi nelibi. Co bys vybral ty? Ja moc zkusenosti s off roadama nemam.
neregistrovaný "PROF"
12. 11. 2003 08:56
Re: POMOC
Stavros: Právě proto ti radím, aby ses v tom pvozil. Když ti Mazda vyhovuje a vlastně nepotřebuješ auto tohoto typu, tak proč to měnit? Na druhou stranu možná když to vyměníš, tak zjistíš, že to umí to samý, co Mazda - samozřejmě musíš slevit v některých požadavcích na věci, na který jsi u ní zvyklý - ale uděláš to rád, protože ti zase poskytne mnohem víc dalších možností pro použití, který jsou u Mazdy nemyslitelný. Taky by se ti mohlo stát (jako se to stalo mě) že do normálního osobáku prostě už nechceš jít, protože v porovnání s offroadem se jeví jako jednoúčelová záležitost se sporným využitím.
neregistrovaný "STAVROS11"
12. 11. 2003 07:45
Re: POMOC
to prof: to jo ja sem koukal a i u ofigo daelera se daji koupit s cca 50-60 tis. km. No ale jde mi o to hlavni, zda to vymenit za 1 rok starou Mazdu 6, ktera bude jeste 2 roky v zaruce a je na jezdeni opravdu super,teda aspon dle mych pozadavku. Ale me prose ten Off Road laka moc, no.
neregistrovaný "PROF"
11. 11. 2003 22:20
Re: POMOC
Stavros: Discovery je prima věc, krásnej auťák, připomíná mi první RangeRovery, o kterejch jsem kdysi snil. Moc konkrétního ti neřeknu, ale standart u těchto ročníků je už přes 100 tis. km. Kdybych ho kupoval, tak taky jedině v Německu a jak říkám, jen symbolicky zatěžovaný a pečlivě udržovaný. Nejlepší z první ruky, od nějakýho důchodce, kterej ho měl jen aby dojel za dcerou, která bydlí někde na kopci v Bavorsku a najel na něm do 100 tis. U takovýho majitele čím míň, tím líp. Cena jde do 15 tis. EUR, kup pod deset by byl výhra, ale po zkušenostech si nevybírám to nejlevnější, protože to má obvykle svůj důvod. Víc ti, bohužel k tomu říct nemohu, u tak novýho auta ještě není nic, co by se vyloženě sypalo. Taky se v něm nech pořádně povozit. Ale fakt pořádně, nejlepší dlouhou štreku.
neregistrovaný "PROF"
11. 11. 2003 21:33
Re: POMOC
RB: Máš to marný, mě to je úplně jedno, jakej bude mít tahle potvora zvuk. Když nějakej prima zvuk slyším, jen se mrknu, co ho má a to je všechno. Už dlouho jsem žádnej slušnej neslyšel :-(
neregistrovaný "rbaron"
11. 11. 2003 21:13
Re: POMOC
prof: Ale uznej, že ten Chevy má styl a zcela jistě bude mít i zvuk :o)
neregistrovaný "PROF"
11. 11. 2003 21:05
Re: POMOC
RB: Mě je tunning ukradenej. Mám rád auta, který ho jednoduše nepotřebujou :-)
neregistrovaný "rbaron"
11. 11. 2003 19:12
Re: POMOC
prof: Nevím, jestli u takovýho auta, ale tuning pro mě má smysl, pokud se jedná o zlepšení jízdních, brzdných nebo jiných vlastností. Olaminovaného Rollse se ale snad nedočkáme, to spíš chevyho s Merlinem V12 pod kapotou :o)

[odkaz]


[odkaz]


[odkaz]
neregistrovaný "PROF"
11. 11. 2003 13:21
Re: POMOC
Tak mě se to zase docela líbilo, musel jsem se ale oprostit od toho, že to je Rolls :-) Taky musím ocenit odvahu autora, protože pustit se do tunningu týhle značky bez jakýhokoliv respektu, chce pořádnej kus odvahy :-) No, mohlo to dopadnout i hůř, pokud by sáhnul k laminátovým doplňkům, ne?
neregistrovaný "KON"
11. 11. 2003 11:33
Re: POMOC
Tohle je něco novějšího a ošklivějšího než Cloud, tipuju Silver Shadow?
neregistrovaný "lenin"
11. 11. 2003 11:16
Re: POMOC
Jo, to by měl být Cloud.

Ovšem bez toho krásného tunningu to už nebude Rolls. Tenhle je jistě z polska:-((((
neregistrovaný "PROF"
10. 11. 2003 07:09
Re: POMOC
KON,lenin: Je to něco v tomhle smyslu, poze to nemá ten tunning: [odkaz]
neregistrovaný "KON"
6. 11. 2003 17:04
Re: POMOC
Cloud je docela pěkná kára, aspoň vypadá jako Rolls.
neregistrovaný "lenin"
6. 11. 2003 12:50
Re: POMOC
Silver Cloud
neregistrovaný "KON"
6. 11. 2003 10:36
Re: POMOC
Prof: Právě, to o čem se bavíte předpokládám není Silver Ghost, ale nějakej jinej Silver XXXX.
neregistrovaný "STAVROS11"
6. 11. 2003 09:48
Re: POMOC
diky moc, ja vim, ze ta Mazda je nova, ale me ty Off Roady moc lakaj a ten Discovery je takovej drsnej - ne moc SUV-ckovej. Jenze nevim jak je poruchovej a aby me potom nemrzelo, ze jezdi 150 km/h a potom konec.
neregistrovaný "PROF"
6. 11. 2003 09:34
Re: POMOC
Stavros: Zkusím se nad tím v klidu zamyslet :-)
neregistrovaný "STAVROS11"
6. 11. 2003 07:42
Re: POMOC
to prof: potreboval bych trosku poradit profe, jak uz jsem psal libi ¨se mi Off Roady, uz kvuli obcasnymu zajeti do prirody nebo kvuli matrosi na barak. ted mam Mazdu 6 kombi 100 kW a premyslim, ze ji necham kolegovi v praci a koupim si na jare Land Rover Discovery r. v. 99-2000, 2,5 Td5, je to takovej ten skoro posledni model. Co myslis ty, je to dobrej napad nebo si mam nechat Mazdu a do kolika kilometru by mel mit ten Land najeto? Chci ho koupit v Nemecku. Dik
neregistrovaný "PROF"
5. 11. 2003 18:50
Re: to prof, lenin
KON: Tak tos mě uklidnil. Taky jsem viděl motor z RR u jednoho kouska pod ponkem a hned mi bylo jasný, že tady se jedná o něco jinýho. Ten, o kterým se s leninem bavíme, už ale nemá pod kapotou nic z toho, o čem píšeš :-((.
neregistrovaný "KON"
5. 11. 2003 14:07
Re: to prof, lenin
Prof: Ne, to že je Krásný. Miluju stroje 20. a 30. let a starší, protože tenkrát byly nádherný snad všechny.

Auta, motorky, lokomotivy, letadla, šicí stroje, to je jedno, dřív si lidi prostě vyhráli s každým detailem. A navhovali to Umělci ne "dizajnéři" jako dnes. Platila jednota stylu a funkce, dneska se všechno zakrývá deklama. Podívej se, co uvidíš, když třeba odklopíš kapotu dnešního auta a nějakýho předválečnýho kusu. Není to rozdíl?


Mimochodem toho Ghosta jsem jednoho nebo dva viděl i v chodu a je to prostě zážitek pro všechny smysly. Ty dnešní rolsy oproti tomu vypadají jako kontejner na odpadky:-))
neregistrovaný "PROF"
5. 11. 2003 13:41
Re: to prof, lenin
KON: K tomu, abych z ní byl celej pryč, mě stačí, že vím, že existuje, nemusím všechno vidět na vlastní oči. Člověk je někdy docela zklamanej, když takovej svůj sen uvidí ve skutečnosti. Co tě např. na tomhle autě víc bere? Že je slavný, nebo že je díky tomu drahý?
neregistrovaný "KON"
5. 11. 2003 13:18
Re: to prof, lenin
Prof: Škoda. Už jsem se lekl, že tady má někdo Silver Ghosta, jednu z největších (a nejdražších) ikon automobilové historie:-( Vyráběly se snad jen do roku 1925.
neregistrovaný "PROF"
4. 11. 2003 21:24
Re: to prof, lenin
KON: Vašek nerad jezdí s krámama, co jenom hrkaj, smrděj a nejedou.
neregistrovaný "PROF"
4. 11. 2003 21:22
Re: to prof, lenin
KON: Tak tenhle válku nezažil :-)
neregistrovaný "KON"
4. 11. 2003 15:37
Re: to prof, lenin
Fakt to byl Silver GHOST, tj. předválečnej veterán? A proč by vlastně musel bejt stříbrnej?
neregistrovaný "PROF"
4. 11. 2003 15:08
Re: to prof, lenin
lenin: Nechápu, jak jsi to mohl uhodnout !
neregistrovaný "lenin"
4. 11. 2003 11:18
Re: to prof, lenin
Typnu si - stříbrnou?????
neregistrovaný "PROF"
3. 11. 2003 20:59
Re: to prof, lenin
lenin: Jakou asi může mít barvu Silver Ghost? :)
neregistrovaný "ace211"
3. 11. 2003 13:02
Re: to prof, lenin
pardon překlep "dobitou"
neregistrovaný "ace211"
3. 11. 2003 13:01
Re: to prof, lenin
což mi připomíná tu dobitkou žlutou Corvette alá Greenwood co má tuším Impexta. Takovej ten asi 3x bouranej bastl, co vaří při každé přiležitostí co má targu i když to targa nikdy nebyla atd... taky to prej měl někdo z 1. Pražský záložny... :-) tam je snad ani nejzajímavější že to měl znaleckým posudkem ohodnocený asi na 20Mega .)))))) já bych za to nedal asi ani 100 tis... :)
neregistrovaný "lenin"
3. 11. 2003 11:19
Re: to prof, lenin
Tak to se k Vám musím vydat. Jinak, jakou má barvu? V Ol. byl modrej a ten zmizel neznámo kam. Měli ho tu týpkové, co z lidí vytahali 60 mega, s tím, že nabízeli 30 - 50 % zhodnocení za rok:-))))
neregistrovaný "PROF"
31. 10. 2003 22:20
Re: to prof, lenin
lenin: Jo, myslím že jo. Je to docela zajímavý, ukazoval mi pár detailů a docela jsme se nasmáli. Ty Angláni jsou taky docela dost ujetý. Místama mi připadalo, že mi ukazuje starou kredenc ve který je mechanizmus z pendlovek :-) Jinak že bych to mít nemusel... Už takhle toho mám až, až :-))
neregistrovaný "lenin"
31. 10. 2003 18:39
Re: to prof, lenin
On má rolbu???, To neměl, když jsme tam spolu byli. Co má?? Silver Ghost???
neregistrovaný "PROF"
31. 10. 2003 17:27
Re: to prof, lenin
Kulaťákem, Cadyho má pod střechou a v Garáži Rollse.
neregistrovaný "lenin"
31. 10. 2003 12:36
Re: to prof, lenin
A pořád jezdá kulaťákem, nebo pořídil něco nového???
neregistrovaný "Prof1"
29. 10. 2003 18:48
Re: to prof, lenin
lenin: Rozprodal ho, motor, skříň, kastle, všechno zvlášť.
neregistrovaný "lenin"
29. 10. 2003 14:43
Re: to prof, lenin
Vím, vím. A ten z kuvajtu, ten rozbitej kde je mu konec???
neregistrovaný "PROF"
29. 10. 2003 14:35
Re: to prof, lenin
lenin: Ne ten jeho, odněkud z Kuvajtu. Toho mýho si koupil a má ho doteď.
neregistrovaný "lenin"
29. 10. 2003 11:44
Re: to prof, lenin
To byl ten pancéřovanej, myslím ten od tebe??
neregistrovaný "PROF"
28. 10. 2003 18:52
Re: POMOC
Jean Paul: Víš, jak je to krájítko na vajíčka, nebo takový to pákový dělátko na hranolky? Tak tohle mu udělal volant skrz hrudník a zastavil se o opěradlo předního sedadla, který se zastavilo o to zadní. Von ten motor vzadu přeci jen něco váží a tak to pak už jen "doklepne".
neregistrovaný "PROF"
28. 10. 2003 18:49
Re: to prof, lenin
lenin: Ne, dveře stály kolem pade, tak měl lepší si ode mě koupit jinýho za kilo :).
neregistrovaný "ace211"
28. 10. 2003 18:21
Re: POMOC
S Caprice je i story jakpak Caprice na přejezdu vyhodil motorák z kolejí... Caprice fakt není normální auto. To je kus poctivné americké ocele od amerických ocelářů a to celé je ještě postaveno na pravé rámové konstrukci též z americké ocele a co více také od amerických ocelářů... Tohle auto jen tak nic nerozhodí... Otázka pro publikum... jaképak auto používala americká policie... :-)
neregistrovaný "JPBelmondo"
28. 10. 2003 18:01
Re: POMOC
má přítelkyně chtěla školit při předjíždění před měsícem protijedoucí kamion, ovšem na poslední chvíli si to rozmyslela, takže o tom, kdo by měl volant v zádech a z které strany bohužel historku nemám:)))
neregistrovaný "JPBelmondo"
28. 10. 2003 17:59
Re: POMOC
tedy, dobrá historka, ovšem, mohu se zeptat, při představě auta co to zprava našije do jiného auta, mi nějak nesedí, co se komu vlastně stalo. Který řidič měl volant v zádech? a měl volant v zádech "zepředu nebo zezadu"?? Každopádně to asi nebyl pěkný pohled, že?:)))
neregistrovaný "lenin"
28. 10. 2003 17:51
Re: to prof, lenin
jak vlastně dopadnul, on ho neopravoval, ne??
neregistrovaný "PROF"
28. 10. 2003 08:04
Re: to prof, lenin
tomcat: Já jsem viděl jedno bezpečně se tvářící auto, po tom, co to do něj zprava v 80 km/h našil týpek se stovkou. Měl volant na zádech i přesto, že měl pásy a vystříhali ho už jenom do pytle. Spolujezdkyni z bezpečně tvářícího se auta pustili ten den odpoledne domů, auto odjelo po svejch domů a ještě 3 měsíce jezdilo s igelitem zalepeným předním oknem. Dodnes jeho majitel rád vypráví, jak cestou po dálici vyškolil jakýhosi závoďáka a jak mu ten igelit ve 180ti ulít. Tím autem nebylo nic obvzlášť vyjímečnýho : Chevy Caprice Clasic ročník 1988...
neregistrovaný "ace211"
27. 10. 2003 22:33
Re: to prof, lenin
zvláště něčím tak ouzkým....
neregistrovaný "tomcat"
27. 10. 2003 22:19
Re: to prof, lenin
Hmm, to jo, třeba OT64, tam by se sotva orýsknulo trochu laku :o)
Já si jenom myslim, že takovejhle náraz z boku je svinstvo i u relativně velkejch a bezpečnš se tvářících se aut.
neregistrovaný "ace211"
27. 10. 2003 19:11
Re: to: resident
no to asi ne, frajer tam těch 250-> měl určitě.
27. 10. 2003 15:00
Re: to: resident
ale aj tak: ak preletel a nic netrafil, stale moze mat polamanu bedernu kost, stehenne kosti a to tiez nieje ziadna malina. dalej vyklbene ramena, polamane prsty na rukach a nohach, klucne kosti... ten tipek nesiel pomaly.
neregistrovaný "residents"
27. 10. 2003 14:34
Re: to: resident
Myslím, že té motorce se stalo míň než tomu autu. O motocyklistovi si už tak nejsem jist:-((( Pokud bezpečně nepřeletěl:-(((
neregistrovaný "lenin"
26. 10. 2003 17:13
Re: to: resident
A nejen to, my s nima i jezdíme!!!
neregistrovaný "PROF"
24. 10. 2003 20:36
Re: to: resident
tomcat: My s leninem známe dobře auta, který by odjely po svejch :-).
neregistrovaný "PROF"
24. 10. 2003 20:35
Re: to: Prof
Katka: Zdá se, že víš, co chceš :)
neregistrovaný "JPBelmondo"
24. 10. 2003 17:04
Re: to: resident
lepší silná motorka než slabá felicie, to je mý heslo.
neregistrovaný "lenin"
24. 10. 2003 16:57
Re: to: resident
Auto asi ne, ale ti vevnitř určitě.
neregistrovaný "tomcat"
24. 10. 2003 16:12
Re: to: resident
to prof: Myslíš, že by to větší auto ustálo nějak výrazně líp? Já bych na to moc nesázel....
neregistrovaný "Katty"
24. 10. 2003 14:46
to: Prof
Proto s tou koupí tak nespěchám. Bezpečnost především. Zatím se nechávám vozit. Taky to není špatný, když se to nemusí živit...
neregistrovaný "PROF"
24. 10. 2003 14:30
Re: to: resident
Kačka: Tak moc neuvažuj a zkus si uvědomit, jak by asi bylo miminku, který by bylo přibandážovaný vzadu v bezpečnostní sedačce. Tatínek by se mezi tím clubil v práci, jaký prima roztomilý a šikovný atíčko, se kterým se dá zaparkovat všude, pořídl pro manželku...
neregistrovaný "Katty"
24. 10. 2003 14:06
to: resident
Pravdu díš. Já pořád toužím po něčem menším do města, ale když o tom tak uvažuju...
neregistrovaný "residents"
24. 10. 2003 13:59
Re: jen tak pro radostt
A pak, že jsou malá auta bezpečná, když je rozstřelí i motorka.
neregistrovaný "Katty"
24. 10. 2003 13:22
Re: jen tak pro radostt
Pěkné! Jen by mě zajímalo kdo z nich měl tu radost větší? Nejspíš ten třetí, co se na to jen díval, že?
neregistrovaný "biskupDětmar"
24. 10. 2003 00:00
Re: jen tak pro radostt
no vidíš synu, dobře jsi udělal. jsi šikula. o:))))
neregistrovaný "tomcat"
23. 10. 2003 21:48
Re: jen tak pro radostt
:o))))
neregistrovaný "PROF"
23. 10. 2003 21:33
Re: jen tak pro radostt
ace: To je fakt pro radost...
neregistrovaný "ace211"
23. 10. 2003 18:35
jen tak pro radostt
Koupil jsem si dnes motorku, nechci se vytahovat, ale konečně něco co má odpovídající akceleraci. Kdo chce vidět foto ? Fotka z mé poslední dnešní jízdy zde:

[odkaz]
neregistrovaný "biskupDětmar"
23. 10. 2003 00:00
Re: Taky zajímavý téma.
já chodím pěšky, potkám tak víc lidí se kterejma si můžu vysmahnout brčko a dát řeč. navíc prej neničím přírodu šetřím surovinový zdroje pro příští generace.
neregistrovaný "PROF"
17. 10. 2003 22:04
Re: Taky zajímavý téma.
Co bys s Unimogem dělal? Ale kdybys o nějakým slušným s touhle cenovkou věděl, tak jich koupím neomezený množství. Auta půjdou vozit, ale ne přihlašovat. V skrytu duše doufám, že převezmeme německý předpisy, kde to možný je.
neregistrovaný "STAVROS11"
17. 10. 2003 07:37
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: asi mas recht, tak mi nech toho Unimoga za 50 tis., asi ne vid? Ja mel plan, ze moje mlada/stara/ proda svoje auto a mame v nemcich vyhlidnutou peknou Toyotu 4 Runnera r.v.98, 3,0 TD naj. 60 tis.km, je to vozidlo od UNPROFOR z Bosny. Jenze v nemcich ho neprihlasej, tak by vyslo docela levne - 11 000,- EUR. Co jinak si myslis, jak pujdou vozit auta z EU az do ni vstoupime? Dle myho to Spidla-idiot nejak zatrhne. Ale logicky ja si muzu koupit jaky chci auto a kde chci, ne? Libi se mi starej Landcruiser, z roku 82, tak si ho privezu a prihlasim, ne? Co myslis, ty?
neregistrovaný "PROF"
16. 10. 2003 19:33
Re: Taky zajímavý téma.
Stavros: Ono ať budeš našetřeno, tak zjistíš, že máš zase málo na to, co sis představoval. :)
neregistrovaný "STAVROS11"
16. 10. 2003 07:24
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: expedice s tim samozrejme jezdit nechci, jenom obcas potrebuju vozit i nejakej material na barak, takze proto ty papiry. Ale asi nejspis pockam a neco dosetrim a koupim neco kolem 150 tis. aspon.
neregistrovaný "PROF"
15. 10. 2003 20:21
Re: Taky zajímavý téma.
STAVROS: Tak jestli chceš jezdit expedice, potom do 50 sehnat něco, co by je přežilo a pod čím by ses nemusel válet není zrovna moc pravděpodobný. Hlavně dej pozor, aby ti některej z těch kámošů nechtěl nadělit nějakou dobitou mrchu, ať už se bude jednat o cokoliv. Možná Samurai, ten je dost odolnej, ale ty díly pak taky nejsou zadrmo. Je tu ale dost šrotů, na kterých se na to dá koupit úplně všechno.
neregistrovaný "lenin"
15. 10. 2003 09:50
Re: Taky zajímavý téma.
Poruchovost ARO, nebo dvacet let staryho japonce je dle mně srovnatelná, rozdíl je jen v ceně ND.
neregistrovaný "STAVROS11"
15. 10. 2003 07:30
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: no ja bych potreboval i papiry, moji kamosi tady u nas jezdej takovy ty zavody a expedice , jenze maj Land Cruisery LC 80, ted bohuzel mam novejsi auto a na novejsiho Off Roada neni. Jeden Brnak mi nabizel Land Cruisera LJ 70-ku r. v. 89 za cca 70 tis., ale do Brna to mam z Decina trochu daleko. To ARO se mi moc nezda, musel bych pod tim jenom lezet, potrebuju abych si obcas privez i nejakej matros na barak.
neregistrovaný "PROF"
14. 10. 2003 21:49
Re: Taky zajímavý téma.
Stavros: Jo, a jestli to nemusi mit papiry, tak pak je ten sortiment mnohem sirsi. Zalezi na tom, co od toho chces. Pokud jen teren, pak vol co nejjednodussi konstrukce - tuhy napravy, listovy pera a pokud mozno ne moc redukci a uzaverek, bez kterych se dobrej offroad driver dokaze obejit.
neregistrovaný "PROF"
14. 10. 2003 21:46
Re: Taky zajímavý téma.
STAVROS: Nejlevnější cesta do terénu byla a vždycky bude pres ARO (Ted je nějaký na prodej na Tipcars.cz s plynem v papírech za 40 tis). LandCruiser to není, nicméně to dojede mozná občas i dál, nez on. Je treba ale volit něco novějšího se servem a polepšenou konstrukcí přední osy. (sem tam mi vynecha diakritika)
neregistrovaný "STAVROS11"
14. 10. 2003 07:29
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: nebo proste neco 4x4, jen tak na blbnuti ale do tech 50 000, diky
13. 10. 2003 13:39
Re: to Lucky:
No ja vubec netusim jak se jim podarilo vysapat remen zpoza remenic navic mi zuby z remenu zustali v drazkach v remenicemi. Ja bych se opupinkoval jenom z cisteni tech remenic...
neregistrovaný "KON"
13. 10. 2003 10:58
Re: to Lucky:
Lucky: Přesně totéž se mi stalo s tou kladkou minulou zimu v Jeseníkách. Prkotina za pár stovek a půl hodiny práce, jenže nejbližší servis 200 km a odtahovat se mi to kvůli takový kravině tak daleko nechtělo.

Takže nakonec jsem to musel dělat svépomocí venku při mínus 20:-( Švédi jsou machři na ložiska a dávají tam takovej plastovej aušus za 10Kč...
13. 10. 2003 09:20
Re: to Lucky:
To matuS: To nevim mozny jsou dve verianty... Nekomu se libili moje kola a nebo jsem je malo utahl kdyz jsem kontroloval oblozeni...
13. 10. 2003 09:18
Re: to Lucky:
Servisuju u Plichty, zatim jsem mel pouze jednu vaznejsi zavadu a ta stejne byla zavisla na "kvalitni" praci jineho prazskeho servisu, u ktereho servisoval auto predchozi majitel. Konkretne se jednalo o napinaci kladku plocheho remenu, ktera se rozpadla a remen se mi zadrel mezi remenici a motor. Stalo se to v dobe, kdy melo dojit k druhe vymene techto kladek, dohuzel jak bylo zrejme nedoslo k te prvni. Jinak zatim vse Ok (tuk, tuk):o))
neregistrovaný "STAVROS11"
13. 10. 2003 08:20
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: nejakej off road, jenze cenou jsem velmi omezen cca 50 tis. holt moje stara /mlada/ mi do toho nejak moc mluvi. Onehda jsem byl na nejakym off road srazu a byli tam nejaky kluci s e starym vojenskym unimogem a ti co s tim provadeli jsem nechapal. Zadna prekazka nezustala neprekonana. Ostatni tahali z bahna, no super.
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2003 09:28
Re: Taky zajímavý téma.
dabel: Diky za zeptání, dobře jsem se projel :-) Zážitek je asi takovej, jako bys jel Pragou V3S z rahy do Bratislavy. Čistej čas cca 10 hodin jízdy. Myslím, že takovouhle štreku jelo to auto naposled. Proti tomu bude teď už jenom "odpočívat".
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2003 08:44
Re: Taky zajímavý téma.
Stavros - 57: Co by to mělo bejt?
neregistrovaný "Fagor"
9. 10. 2003 18:31
Re: To matuS
Nejvíc růžovej aut jsem viděl v chrudimi a okolí a to nekecám!!!
neregistrovaný "JakubJ"
9. 10. 2003 14:23
Re: To matuS
To jo. Rikali v radiu, ze ctvrtina pojistenejch ruzovejch aut naboura. Zdaleka nejvic ze vsech barev. Jsem ochotnej tomu uverit, kdo si dneska vybere ruzovy auto, no ne?
9. 10. 2003 13:56
Re: to Lucky:
lucky> ako sa ti podarilo stratit dva sroby z kolesa? :-)) celkom by ma to zaujimalo
9. 10. 2003 13:55
Re: to MatuS
neviem o tom, ale zevraj sa da psychologicky profil odhadnut podla farby.
neregistrovaný "KON"
9. 10. 2003 13:47
Re: to Lucky:
Kde servisuješ? Nejde jenom o kvalitu ale i o kvantitu. Hodně Saabistů, co znám, třeba jezdí z Prahy kvůli servisu až k Macháčkovi na sever, přestože tady jsou 3 servisy. Pokud máš novou a 100% spolehlivou káru, tak tě to možná moc netrápí, ale když budeš mít něco staršího, tak tě jezdit 200km kvůli každý kravině brzo omrzí.
neregistrovaný "Hufnágl1"
9. 10. 2003 13:08
Re: to MatuS
Tak mě napadá, není někde nějaký návod, jak si podle povahy vybrat značku vozu? Sám k žádné neinklinuji (na rozdíl od některých zdejších géniů) a nerad bych něco způsobil/nezpůsobil v důsledku toho, že nejsem typický majitel :o)))
9. 10. 2003 12:47
Re: Taky zajímavý téma.
Ja platim v servisu hodinu prace technika pod 500.- a spoustu drobnosti mi vyresi zadarmo. Napriklad kdyz jsem ztratil dva srouby z kola, tak za jiny necteli ani korunu, to samy plati treba pro serizeni rucni brzdy... Takze ja si na servis rozhodne stezovat nemuzu.
neregistrovaný "Fagor"
9. 10. 2003 10:28
Re: to Fagor
matuS:Každá ne,ale u těch bouraček způsobenejch nepřiměřeno urychlostí, nesprávným předjížděním a jiným prasením je to přímá závislost!!!
8. 10. 2003 23:58
Re: to Fagor
samozrejme, kazda nehoda je predsa vysledok znacky auta!

PS: skorpia nemaju nehody nikdy! ale to bude asi preto, ze su vsetky zhnile v garazach...
neregistrovaný "Fagor"
8. 10. 2003 20:50
Re: to Fagor
Myslím,že ta bouračka s 3 policisty je dostatečnou ukázkou mentality majitelů MERCEDESŮ,nejlepších aut světa :-(((
neregistrovaný "Hufnágl1"
8. 10. 2003 15:47
Re: to Fagor
Proč? Protože je na světě nerovnováha. Idioti mají prachy a kupujou zbytečně předražená auta, zatím co géniové jako Ty, kteří ví vše, musí kupovat jen ojetiny, protože na ty nové předražené krámy naštěstí stejně nemají.


Být Tebou, tak si to jdu hodit ;o)
neregistrovaný "KON"
8. 10. 2003 15:17
Re: Taky zajímavý téma.
Stavros: Problém v Česku je v tom, že je tady na Saaby málo servisů a většinou za moc nestojí. A Saaby bohužel musejí jen ke specialistům.

A o tom, co si myslí většina Saabistů o oficiálním importérovi lepší pomlčet. Čímž netvrdím, že servisy na jiný značky jsou nějak lepší, ale aspoň je jich víc:-)
neregistrovaný "Fagor"
8. 10. 2003 15:11
Re: to Lucky:
"A pak at si nekdo koupi Octavku."- Na tohle ti můžu říct jen tolik : když Crown Victorii r.1999 lze se vším všudy pořídit za cca 250 tisíc,tak nepochopím,proč si magůrci kupují bavoráky a mercedesy za 3 melouny...
neregistrovaný "STAVROS11"
8. 10. 2003 14:56
Re: Taky zajímavý téma.
to KON: jak to myslis? Kolik radove stoji servis? Diky
neregistrovaný "KON"
8. 10. 2003 14:41
Re: Taky zajímavý téma.
Stavros: Na druhou stranu třeba servisovat Saaba v ČR (ani jinde) není žádnej med. Saaby mají spoustu kladů ale i záporů.
neregistrovaný "STAVROS11"
8. 10. 2003 14:31
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: ty mas Unimog? Ja tedko neco schanim na zimu tak do 50 tis. Kč, nevis o necem?
neregistrovaný "STAVROS11"
8. 10. 2003 14:30
Re: Taky zajímavý téma.
to Fagor: ty prachy nejsou nesmyslny, vuz co jsem napsal u nas stoji 1,8 mil. Kč a 3 roky starej v nemecku vyjde na 500 tis. cca 77 tis. km najeto. A pak at si nekdo koupi Octavku.
neregistrovaný "dabel"
8. 10. 2003 14:23
Re: Taky zajímavý téma.
prof: a jak Ti jazdi Unimog?
neregistrovaný "Fagor"
8. 10. 2003 11:34
Re: Taky zajímavý téma.
Přesně tak,saab už 30 let vyrábí pořád to samý s minimálníma designovejma změnama - navíc za nesmyslný prachy...
neregistrovaný "PROF"
8. 10. 2003 11:13
Re: Taky zajímavý téma.
Aerostar
neregistrovaný "STAVROS11"
8. 10. 2003 11:07
Re: Taky zajímavý téma.
no a ten minivan je co?
neregistrovaný "PROF"
8. 10. 2003 10:59
Re: Taky zajímavý téma.
STAVROS: Já sám ani nevím. Z novejch nic, jsou to překomplikovaný a choulostivý krámy, který si dělají co chtějí a snaží se za šoféra řídit. Akceptuju ještě ABS, který považuju za přínos pro běžný užívání. Snad zůstanu u svejch starejch krámů, který budu držet, jak jen to půjde nejdýl. Mým posledním je americkej minivan s pohonem všech kol. Jedná se sice o Electronic FWD, ale jsem v klidu, jelikož to spraví vyjmutí pojistky příslušnýho systému a jedno tlačítko s jednoduchou funkcí AWD ZAP-VYP ovládající elektromagnetickou spojku. :-)
8. 10. 2003 10:55
Re: Taky zajímavý téma.
No ja myslim, ze clovek si muze koupit SAABa, i kdyz do nej neni zblaznenej... Me treba uchvatil velice tichy motor, vyborny sedacky!!!, dobre zpracovani a tocit z jizdy tak o tridu az dve vis (mam 900ku). Navic starsi se cenou rovna Octaviim, ale vybavou byvaji SAABy nekde jinde, tak proc ho nekoupit... :o)) Navic jsou to bezporuchova auta, coz muzu za rok pouzivani potvrdit (tuk, tuk), a ceny nahradich dilu zase nejsou tak hrozny jak si mysli spousta lidi.
neregistrovaný "STAVROS11"
8. 10. 2003 07:57
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: tak ja uz vazne nevim, tak napis co bys chtel? Docela me to zajima, mas jaksi dost vyhranenej nazor na auta.
neregistrovaný "PROF"
7. 10. 2003 20:23
Re: Taky zajímavý téma.
Sravros: V životě jsem nepochopil, co lidi bere na SAABech. V Ústí nad Orlicí jsou taky takový šílenci, co jsou do těch aut zblblý a postavili na to dokonce autosalon, do kterýho nakonec museli vzít ještě nějakou další značku, jinak by ho museli zavřít. Poslední hezkej SAAB byl model 96, kterej se do Čech kdysi dokonce ofic vozil. Ovšem skutečnost, že se do něj montovaly 3válcový 2takty a nebo v tom lepším případě motory V4 od Fordu, nebo když se do první řady modelů 99tek montoval motor z nějakýho pro mě nepochopitelnýho důvodu obráceně tak, že převodovku poháněl dvojitej řetěz, mluví za všechno, stejně jako jejich v tý době nepochopitelnej rozměr pneumatik, tuším že 155 nebo 165 x 15" (podobnej měla kachna Citroen 2 CV a Renault 8). Tahle automobilka mě připomíná právě Francouze, který taky vynikají v nekonvenčních a velmi prapodivných konstrukcích svých aut. Nerad bych podobnou úvahou popudil někoho z rubriky o SAABech. Kapitolu Volvo a Saab jsem uzavřel někdy v roce 1985, kdy jsem se zbavil kombíka 245ky a byl jsem rád, že byl pryč. Musím zase uznat, že rád vzpomínám na jeho sametovej 4válec, ovšem je nutno si uvědomit, že to bylo za komoušů, kdy jaksi nebylo na silnicích co obdivovat ani zrakem ani sluchem. Nezlob se, ale Saab je pro mě mrtvá značka s nudným výrobním programem, navíc nesmyslně předražená, stejně jako Volvo. Musím uznat, že obě značky mají svůj osobitej výraz, ale do toho se musí člověk zbláznit, aby u něj vydržel. Já jsem se zbláznil do jinýho stylu, takže se ještě jednou omlouvám. Díky za nabídku.
neregistrovaný "STAVROS11"
7. 10. 2003 13:41
Re: Taky zajímavý téma.
to prof: ted jsem koukal na autoscout.de a maj tam SAAB 9-5 kombi Aero cca 230 PS najeto 77 tis. km za 16 500 EUR, ma to uplne vsechno. Nemit novy auto tak jsem si udelal radost. Je to mazlik a asi se i svezes.
neregistrovaný "PROF"
7. 10. 2003 13:11
Re: Taky zajímavý téma.
ace: tak jsem se na to díval a nevím, co bych s tím dělal. Připomíná mi to povyrostlý Volvo Crosscountry (jestli se to tak píše), a to je segment, kterej mě nezajímá.
neregistrovaný "STAVROS11"
7. 10. 2003 10:01
Re: Taky zajímavý téma.
to ace2: no jo jenze ten PT Cruiser ho vyjde na pulku. Me se taky libi Pacifika, ale 1,7 mil. je pro mne trosku vic nez bych byl ochoten do auta investovat.
neregistrovaný "ace211"
6. 10. 2003 21:29
Re: Taky zajímavý téma.
mají ho v Impextě na autosalonu, nebo alespoň tam byl. Kdbys nebyl línej tak by ses podíval po internetu jak takovej trailblazer vypadá... :)
neregistrovaný "PROF"
6. 10. 2003 21:14
Re: Taky zajímavý téma.
ace: Taky nevím jak to vypadá :)
neregistrovaný "ace211"
6. 10. 2003 20:47
Re: Taky zajímavý téma.
no a TrailBlazera bys jako neutáhl ? Když stojí stejný prachy jako PTíčko ? Tedy alespoň mírně jetý.
neregistrovaný "PROF"
6. 10. 2003 20:03
Re: To matuS
rb: Ramcharger, hochu, už není pravda už asi půl roku. Odstěhoval se do Olomouce, kde patrně prodělá nějakou renovační kůru a pak z toho bude libová kára. Jo, a s těma víc, jak 3 kvaltovejma automatama nechci nic mít. Pokud má cokoliv víc, než 4 kvalty s OD, tak je vidět, že už je potřeba dohánět kvaltama, co v motoru chybí :-)
neregistrovaný "PROF"
6. 10. 2003 19:59
Re: Taky zajímavý téma.
ace: Hele, musím se podívat, co mě tu nutíš za krám. Ani nevím, jak to vypadá. Taky jsem zapoměl dodat, že prachy neseru, takže by to mělo bejt něco s reálnou cenovkou.
neregistrovaný "ace211"
5. 10. 2003 18:35
Re: To matuS
no to si kup tu Paficu... :-) ze předu je to auto massage maximální, výkon to má, prostor taky a AWD taky :-) Prof stejně blouzní :)
neregistrovaný "rbaron"
5. 10. 2003 18:09
Re: To matuS
Na to, že je PT jak masírka designově, tak prostorově velmi dobré auto, tak mu chybí moderní hliníkový čtyřlitrový osmiválec s dobrým pětistupňovým automatem a trochu i pohon zadních nebo všech kol.
neregistrovaný "ace211"
5. 10. 2003 12:29
Re: To matuS
Ale Prof zase neví co by.... Kdby si koupil třeba 3 roky strarýho TrailBlazera tak by mu to auto splnilo vše co by chtěl. PTíčko je moc malé, málo výkonné.
neregistrovaný "rbaron"
5. 10. 2003 07:27
Re: To matuS
prof: Ani RAMcharger k tomu nejni?
neregistrovaný "ace211"
4. 10. 2003 22:00
Re: Taky zajímavý téma.
Hmm a co takhle Chrysler Pacifiaca. Velký jak kráva, ale při tom auto na denní ježdění, 4x4, variabilní interier.... byl jsem na na něj podívat v Impextě, mají tam totiž Pacifiku na autosalonu hned k odběru.
neregistrovaný "PROF"
4. 10. 2003 21:21
Re: Taky zajímavý téma.
ace: vždyť já neříkám, že bych PT chtěl. Mě jen zajímá, jak to jezdí. PT, nebo cokoliv jinýho s filozofií obyčejnýho auta, do kterýho sednu a někde z něj zas vylezu, mě tak nějak přestalo zajímat z důvodu naprosto omezený a mizivý užitný hodnoty. Já potřebuju jezdit v létě, v zimě, prázdnej i přeloženej na totál, on road i off road, a to všechno - a to je na tom to nejdůležitější - bez toho, aby se mi na autě něco sypalo. K tomu se, bohužel, nic, co je v nabídce za dostupnou cenu nehodí.
neregistrovaný "ace211"
4. 10. 2003 21:03
Re: Taky zajímavý téma.
BTW ten "chip" kupodivu nabízí i aut. prodejce Chrysleru. NIcméně je to prý nějaká přídavna krabička, takže bych z toho zase až tak šťastný nebyl. Nevím já bych se nechal Impalu. 280 koní je 280 koní V8 je V8 a auto je to jako kráva. Z Impaly do PTíčka to je jako z New Yorkera do Neonu...
neregistrovaný "PROF"
4. 10. 2003 05:56
Re: Taky zajímavý téma.
musím se s tím někde svézt. ne že bych na to měl, ale je to zase jedno z hezkejch aut s rozumnou pohonnou jednotkou (nebýt tý zbytečný elektroniky), ale každý auto má nějaký mouchy, že jo.
neregistrovaný "Duke1"
3. 10. 2003 11:24
Re: Taky zajímavý téma.
Známý má PT v naftě, nechal to načipovat, nevím, o kolik mu to zvedlo kobyly, ale max. ze 180 na 210 km/h, z Bruntálu do Prahe za 2,5hod (pod dálnici)- 25 min Bruntál-Olomouc, 60 min Olomouc-Brno. 1 hoďka jízda full pull 210 kmh. a spotřeba 12 l/100. Před čipem do 10 l při tomto stylu jízdy. Bomba klasik a stále letec, a ty náklady na koupi - nádhera - dotáhlý bouraný z Belgie, žádný clo atp. nevím, co všechno, koho znal, ale vyšlo ho to na docela velkej pakatel.
neregistrovaný "ace211"
3. 10. 2003 09:48
Re: Taky zajímavý téma.
pardon na dálnice ano, do města a na okrsky ne.
neregistrovaný "ace211"
3. 10. 2003 09:45
Re: Taky zajímavý téma.
Mám tu zkušenost. Beze sporu je to nejlepší motorizace do PTíčka, protože ty chcíplé benzíny jsou opravdu tragický. Nicméně mě neuchvátil jízní komfort, asi všichni známe klasické vlastnosti TD, dole nic, pak zátah a zase nic. S tím se musí počítat, ale tady mi to přišlo až extrémní, divný chod spojky, který se podle mě nedá vůbec označit za sametový (v automatu se diesel nedělá, žel bohu) auto mi pořád cukala, skákalo a pokus o kultivovaný rozjezd si vyžádal více soustředění než bych byl ochoten poskytnout. Tohle mě negativně ovlivnilo, no jinak je to klasický turbodiesel, takže celkem jede a prd žere. Nicméně po tom co jsem se s tím autem trápil po okresních silnicích jsem usoudil, že je to auto dobrý tak na ustálenou jízdu po dálnici, okresní silnice či městský provoz. Když jsem zkoušel turbodieselového Voyagera poslední generace taky s manuálem, tak tam to bylo jak jiný svět, sametové rozjezdy, dobrý a postupný zátah úplně někde jinde než PTíčko. No jinak v PTíčku je motor z Mercedesu 220 CDI
neregistrovaný "PROF"
3. 10. 2003 09:33
Taky zajímavý téma.
marně čekám, jestli už má někdo, kdo sem občas zavítá PT Cruiser v naftě. Zajímalo by mě, jak se v tom jezdí.
neregistrovaný "XXman"
24. 9. 2003 21:59
Cim?
Uno Turbo 1,3 @105 Hp . Takova mala raketka :-D
neregistrovaný "zadek5241"
24. 9. 2003 07:52
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
Taky přispěju se svou troškou do mlýna, na stránku jsem se snažil protlačit svoji fotku, ale nějak se mi to nezdařilo. Moje dva kousky ze tří stálic jsou k vidění tady v galerii pod jménem zadek524: [odkaz] Oba jsou to V8, pak mám ještě jednoho obyčejnýho 124/300D na lítání a na práci...

Jinak pánové, je opravdu fakt, že objem ani počet válců ničím nenahradíš...:-)))
neregistrovaný "ace211"
20. 9. 2003 21:58
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
no už 300M jsou na tom hodně dobře a ty auta fungují. Nicméně jsem se díval na podrobný specifikace S-Type... a 4.2 V8 atmosférická - 300hp stojí od 1.8 a 4.2 V8 kompresor 400hp stojí 2.4.... hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm jo příští auto vybrat bude hodně složitý....
neregistrovaný "rbaron"
20. 9. 2003 16:50
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
ace2: Vypadá to, že chryslery budou teď asi hodně zajímavý auta, zadokolky s osmiválcovou motorizací prostě nemůžu nemilovat :o) Jestli zlepší i kvalitu a každej čtyřletej Intrepid nebude ve stavu jako patnáct let stará sedma s nalítaným trojnásobkem, bude to super.
neregistrovaný "ace211"
20. 9. 2003 15:24
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
Jo o něm jsem samozřejmě přemýšlel. Jenže S-type byl zrovna před faceliftem... a nikdo netušil jak to dopadne. Ted vím že je to OK a že má S-type nyní prý nejlepší automat co jezdí na světě :-) Myslím, že by mi v barvě "british racing green" docela slušel :-) Na druhou stranu má na trh přijít Chrysler 300.... no a to je věc, která má prostě nějakou váhu... zvláště s 5.7 HEMI a cenou od 1.6mega (v základu)
neregistrovaný "capriman"
20. 9. 2003 13:30
Re: No snad sa mi nebudete smiat
Jinak ja se nikom smat nemuzu, protoze mam Forda Granadu '79 2,3 diesel ... Ale aspon mam z vas zatim krome lenina a ace nejvetsi auto :))))
neregistrovaný "capriman"
20. 9. 2003 13:29
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
Ace: to me tak napada, proc jsi vlastne nebral misto Meda S-type? Ten by docela tomu urceni odpovidal, ne?

A nebo kdyz mas ten limit 2,8 mega tak Jaga ...
neregistrovaný "Anndy"
19. 9. 2003 20:28
No snad sa mi nebudete smiat
ale mam len seat cordobu :).
neregistrovaný "lenin"
19. 9. 2003 10:44
Re: Lenin
Ve své flotile mám ještě T 603, Warzsawu a teď nově Aro M461. Ta amerika je na denní ježdění - takovej spotřebák.
Avatar - kostey
19. 9. 2003 07:59
Sierra
Už je na tý strance... Dáte mi nějakej hlas? (odkaz v prvnim příspěvku)
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 23:57
Re: Re:
no ono když si srovnáš zabezpečený u AUDI a Meda, tak se pak člověk nediví že jich je ukradeno víc než jich je prodáno...
18. 9. 2003 23:41
Bez nadpisu
ja som pocul, ze medaky sa kradnu velmi malo. ale iba som to pocul, takze... :-)
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 16:58
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
No auto parkuje vedle baráku v garáži, je na operativní leasing a sherlog je satelitní, takže i kdybyho někdo zcizil což jak jsem se díval na klíč od zapalování asi tak jednoduchý taky nebude. Je mi to více méně zcela jedno. Jenom bych asi oplakal brejle co jsem nechal v autě :)
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 16:55
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
No jinak C-Klasse má děď. Za rok na něm ujel úžasných 9.000 km a:

a) na dovolený, selhání "něčeho" a auto jelo na nouzovej režim, prý údajně selhalo EGR, ale proč kvůli tomu se dostalo auto do nouzáku... mělo najeto asi 2 tis km.


b) závada na ESP, svítila kontrolka ESP, něco vyměněno as 4 tis km


c)nyní, závada na cetrálním zamykání zadních dveří, "čudlík" lítal nahoru a dolů a nechtěl zacvaknout-opraveno.

No může to být smůla, nicméně na to že to má najeto 9 tis km, mi to moc dobrý zase nepřipadne. Mě se Mercedes libil, že byl cenově nejvýhodnější a zárověn nabízel zajímavé technologie a velkou pasivní bezpečnost a ke všemu mám servis 3 min od baráku. Jinak mé srdce když pominu americká auta vana směrem k Jaguaru, prý faceliftovaný S-type je velmi velmi povedený a prý má nejlepší automat co nyní jezdí na silnicích. Nicméně Chrysler připravuje na jaro svůj model 300N no a to je prostě láska na první pohled, k tomu motor 5.7 a myslím, že budu velmi spokojený. Proti 300vce vypadá Mercedes jako levná hračka pro středoškolské studenty.
neregistrovaný "Brázdič1"
18. 9. 2003 16:53
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
To ace2: Taky dobrý. Tak ať snad ti ho hned nešlohnou. Myslím že se Sherlogem si udělal dobře, al do MB bych si dal raději ještě něco dalšího. Ty se kradou fakt hodně.
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 16:40
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
E-Klasse 320 CDI sedan. Jo čekání je fakt dost zdrcující, už jsem ho měl mít od pondělí, ale leasingovka vyřizuje pojištění, značky a sherloga. Takže se termín posunul o týden na tohle pondělí ve 08:00 hod :)
neregistrovaný "Brázdič1"
18. 9. 2003 15:47
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
To bylo dlouhé čekání, co? Tak se pochlub cím si budeš vozit *. Když jsem vybral Avensise, tak byl Mercedes C kombajn mezi finalistama, ale vyhrál to u mě Avensis.
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 15:46
Re: Lenin
těsně. Mercury Grand Marquis 5.0 V8
neregistrovaný "Brázdič1"
18. 9. 2003 15:45
Lenin
Sázím, že lenin jezdí Volhou :-)
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 15:36
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
v pondělí mi konečně Mercedes uráčí po čtvrt roce dodat auto. Takže Omega jde do světa. Cadillaca se to pochopitelně netýká, s tím budu dělat frajera ještě v domově důchodců...
neregistrovaný "Brázdič1"
18. 9. 2003 15:32
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
To ace2: To jako proč ???
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 15:28
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
jo ale jenom do neděle... :-) pak jde pryč z garáže.
neregistrovaný "lenin"
18. 9. 2003 15:20
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
Nemystifikuj, nebo tady prásknu, čím jezdíš opravdu.
neregistrovaný "ace211"
18. 9. 2003 14:52
Re: TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
hmm Toyota... je mojí povinností zahájit protiútok, ačkoliv jsem původně nechtěl

[odkaz]
neregistrovaný "Brázdič1"
18. 9. 2003 14:47
TOYOTA - Avensis Wagoon D-4D
Už to tady stejně skoro každý ví, ale kdo to neví tak jezdím tímhle: www.volny.cz/brazdic2
neregistrovaný "monastus"
18. 9. 2003 14:36
Čím jezdíme ?
MHD
neregistrovaný "Vojtos"
18. 9. 2003 09:01
Ukažte s čím jezdíte.
Vložte fotku svojí káry nebou nějakou exkluzivitku kterou jste sami vyfotili a zjistěte jak si stojíte v hlasování o nejlepší fotku na [odkaz]