Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "Mitsi"
20. 12. 2004 09:37
Re: Infiniti FX
To Stavros: Ano a motor tam byl v té době opravdu jediný (následně přišlo obyčejné MPI 2.0, což mi připadá neadekvátní).

Ad kola: Ne, "pouze standardní" originály, ale to mj. obnáší ocelovými kroužky vyvložkované díry pro matky, dtto středící díra, dokonalá geometrie a vyváženost, ET ve vztahu k šířce disku, který v "neoriginálech" prostě neexistuje, možnost použít závažíčka "do límce" atd. atd.
neregistrovaný "STAVROS11"
20. 12. 2004 07:51
Re: Infiniti FX
to DZAMBO: Forester je zatim super, mam ho od dubna a zatim zadna zavada. Je zde dle meho videt i kvalitativni rozdil oproti napriklad Mazde, kterou jsem mel predtim. Pohon vsech kol je vynikajici, co auto na snehu vyjede je opravdu obdivuhodny. Spotreba do 9l/100km a vylozene se s tim ne***m. Nyni bych ale volil bud model Outback nebo diky cenovym nabidkam Nissan Terrano 3,0d Freeway. Ale se mnou je to hrozny, vzdy, kdyz si koupim novy auto, tak premyslim, jestli by nebylo jiny lepsi.
neregistrovaný "STAVROS11"
20. 12. 2004 07:44
Re: Infiniti FX
to Mitsi: ty mas ten Space Wagon, ne? Pravdou je, ze ja jsem o verzi 4x4 taky premyslel, ale myslim, ze tam byl nejakej 2,4l motor a nejak me to odradilo. Jinak co tam je za tak drahy kola, Kosei? Prece si na zimu nebudu kupovat kola za 50 tis, to bych byl blazen.
neregistrovaný "DZAMBO"
20. 12. 2004 05:21
Re: Infiniti FX
aby ne , kdyz dolar je uz skoro jak byvala nemecka marka DZAMBO :(
neregistrovaný "pepe1"
19. 12. 2004 21:20
Re: Infiniti FX
jj Infiniti tu prodává káždá firma která vozí indivindi auta na objednávky ... od denkera, impexty přes exclusive cars až po impex car ... a jsem určitě nevyjmenoval všecky ... rekord mám asi 4 za den v praze ... myslím fx ... jiank tu už je min. i jedno QX56 a pár G35 kupátek ...

Jinak v čr není problém si objednat jakýkoliv auto který se sem nevozí a lidi toho čím dál víc využívaj
neregistrovaný "DZAMBO"
19. 12. 2004 00:32
TO STAVROS
chtel jsem se te zeptat na tveho forestra, jak ho mas dlouho ,kolik najeto, zavady a jak jsi celkem spokojeny,v kvetnu ho mam v garazi,

dik za info DZAMBO, jinak pro me je no. 1 forester, kdyz vemu porizovaci cenu a uzitnou hodnotu, poruchovost , no i kdyz k zadni partii bych mel nejake pripominky - ale pro me je to idealni volba, bydlim 450 m nad morem v asi 15% stoupaku 40 metru na hlavni cestu a se svym starsim bavorem to byla v zime nekdy celkem pekna sranda
neregistrovaný "911T"
17. 12. 2004 23:07
Re: Infiniti FX
Vážne sa u vás predáva INFINITI? To som netušil. Ale predajné rekordy určite neláme. Ináč MURANO som nezaradil schválne. To auto je kdesi inde. Najbližší konkurent mu je asi RX300-ka. Chcel som porovnať len malé SUV/SAV-ka. ;-)

FORESTRA som zaradil preto lebo navzdory vzhľadu(kombi) má všetky vlastnosti uvedených konkurentov. ;-)
neregistrovaný "Mitsi"
17. 12. 2004 17:09
Re: Infiniti FX
Stavrosi, je extrémní rozdíl, jestli koupíš Mitsubishi japonské výroby nebo "jiné" výroby. Vypadá to třeba stejně (např. páčky pod volantem), ale v momentě, kdy to začneš používat, rychle pochopíš, že je to úplně o něčem jiném. A to se samozřejmě týká celého vozu!

PS: L200 je z USA...

Jen tak mimochodem, to "moje" auto existuje také ve verzi 4x4 (viskózní spojka s funkcí mezinápravového diferenciálu). Po odzkoušení (ještě před koupí) jsem dospěl k závěru, že občasné využití pohonu všech 4 mi za tu ztrátu dynamiky a max. rychlosti při zvýšené spotřebě a podstatně vyšších nákladech na údržbu rozhodně nestojí. Přitom rozdíl v pořizovací ceně byl vzhledem k ceně celého vozu opravdu zanedbatelný, přičemž verze 4x4 měla v základu navíc originál hliníkáče: 1 ks stojí tolik, kolik jsem dal za sadu 4 ks neoriginálních (jsou sice lacinější a mnohem hezčí, než originály, ale taky stojí za ho...!).
neregistrovaný "STAVROS11"
17. 12. 2004 15:45
Re: Infiniti FX
s tim Mitsubishi si z tebe jenom utahuju, ale pravdou je, ze kdyz bracha koupil v roce 1993 Galanta, tak z nej byli vsichni uplne mimo. I dnesni Octavie jsou daleko za nim. Avsak na druhou stranu ma znamej L200 pick up za cca 1,2 mil a v zime mu chyta kazdej valec zvlast. Ma na nem najeto 120 tis. a je to neuveritelna herka.
neregistrovaný "STAVROS11"
17. 12. 2004 15:37
Re: Infiniti FX
ne vazne, nejlepsi auto do terenu je z uvedenych Kia, asi Land Rover a potom Forester - jelikoz narozdil od ostatnich /az na Kiu/ ma redukci. Temer vsechny uvedene vozy jsem zkousel / X3 nebylo na trhu/ a koupil jsem Forester. X-trail je urcite taky pekny, ale pripojovani zadni napravy, kdyz chce ona a ne ja se mi moc nelibilo.
neregistrovaný "Mitsi"
17. 12. 2004 15:36
Re: Infiniti FX
STAVROS: Jo, proces od "deseti k peti" se zacina urychlovat a MMC zrejme nasla zkratku do pr... (pardon, cerne diry). Osobne je mi to sice lito, ale nic s tim nenadelam!
neregistrovaný "STAVROS11"
17. 12. 2004 15:32
Re: Infiniti FX
to Mitsi: zacinam se durdit a Mitsubishi jsou snad ty nejhorsi auta co znam. >:D :D
neregistrovaný "Mitsi"
17. 12. 2004 15:23
Re: Infiniti FX
Infiniti je skutecne nadhera! Krome toho Ti tam chybi Lexus (oznaceni mi nejak vypadlo z pameti). Subaru Forestera bych vsak spise zaradil do kategorie vetsich/vyssich kombi nez cistokrevnych SUV.

A z tech aut, ktera tam jsou a s nimiz jsem jel (byla jich vetsina), ma jednoznacne nejhorsi jizdni vlastnosti Mazda Tribute, naopak nejlepsi Mitsubishi Outlander. Za nejlepsi kompromis vlastnosti a uzitne hodnoty ja osobne vsak povazuji Nissan X-trail.

PS: V mem okoli je dost SUV-icek. Jejich majitele jsou jimi nadseni (na rozdil ode mne) a vsichni se tvari, ze jejich vlastnosti plne vyuzivaji. Kdyz se pak podrobneji zajimam, co si pod tim mam predstavit, tak se obvykle dozvim, ze jezdi v zime pravidelne na hory: "pravidelne" znamena tak 4-5x za zimu a "na hory" znamena na parkoviste pod lanovkou. Tam vyjedu se svym sedmimistnym MPV predohrabem rovnez a kdyz ne, tak proto, ze nejaky "umelec" ucpal pristupovou komunikaci, tedy se tam stejne nedostane nikdo. Soucasne plati, ze asi zadne SUV (s BMW X3 jsem nejel) mi nemuze konkurovat v dynamice a uz vubec ne v zatackach, obzvlaste pak ne na celorocnich univerzalnich gumach.

Jeste dodatek: Priznivci zn. Subaru necht se nedurdi, nebot Forestera (jak predeslano vyse) mezi SUV neradim. Krome toho si nemyslim, ze je o dost lepsi co do jizdnich vlastnosti na silnici, nez Legacy Sedan, s nimz jsem jezdil 2 roky. O terenu samozrejme nehovorim, nebot tam majitele SUV-icek stejne nejezdi.

A jeste jeden: Do "skutecneho terenu" ze shora vyjmenovanych aut jedine s Kiou Sorento!
Avatar - ricz73
17. 12. 2004 15:05
Re: Infiniti FX
>911T: Infiniti se u nás dá běžně koupit, taky už jich tu pěknejch pár jezdí. Z firem který je prodávaj mě napadá Impexta. Několik Infiniti jim stojí přímo před showroomem v Ostravě, takže pokud přídeš s dost velkym kufříkem, můžeš hned odjet :-)
neregistrovaný "dabel"
17. 12. 2004 14:18
Re: Infiniti FX
ad Infinity: Ale bude. A onedlho. Bude sa to ale predavat ako Nissan Murano.
neregistrovaný "911T"
17. 12. 2004 13:27
Re: Infiniti FX
INFINITI sa nepredáva ani u nás, ani u vás. A ani nikdy nebude. Je určené pre USA trh. Bavme sa radšej o reálne dostupných autách ktoré si aspoň naoko konkurujú. ;-)
neregistrovaný "Snehulak"
17. 12. 2004 13:17
Infiniti FX
tam chybi. Podle me nejhezci SUV dnesni doby ...
neregistrovaný "911T"
17. 12. 2004 10:52
Ktoré SUV/SAV ?
Pre srandu ktoré z nich u Vás letí?