Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën C-Elysée: nová tvář pro čínský ZX

Společnost Dongfeng Peugeot Citroën Automobiles na autosalonu v Pekingu představí modernizovaný čtyřdveřový sedan Citroën C-Elysée, který vychází z evropského modelu ZX z první poloviny devadesátých let.
Zpět na článek
9. 4. 2008 09:41
9. 4. 2008 09:32
celkom podarené...
Na ten vek sa skutočne podarilo zamaskovať,že ide ešte o ZXko...Exterier pekný,ale ten archaický interier by som vymenil.
Rozbalit vlákno
2
9. 4. 2008 09:58
Re: celkom podarené...
Zrejme si si nevšimol, že prístrojovka z pôvodného ZX nepochádza, teda interiér nemôže byť až taký archaický... :-!
9. 4. 2008 10:04
Re: celkom podarené...
sväta pravda je to palubovka z nástupcu ZX,čiže Citroenu Xsara...dakujem za upozornenie...stale však na dnešnu dobu dosť nemastny neslany interier
9. 4. 2008 09:41
Ouwei...
Tak to je dobrý kríženec - ZX so zadkom, palubka zo Xsary, a na všetko ešte facelift...
Dokelu, veď to by za pár šupiek mohlil predávať aj u nás. A bol by to vcelku dobrý konkurent pre Logan alebo Thaliu. >:D A tuším to má automatiku...
Normálne by ma zaujímala cena tohto bastardíka...
Rozbalit vlákno
0
9. 4. 2008 10:20
Budou tu ZXku....
...faceliftovat donekonečna? Interiér z Xsary.... no noc, když se to doma prodává :-)
Rozbalit vlákno
2
9. 4. 2008 11:15
Re: Budou tu ZXku....
Vidíš, je to paradox doby, že renomovaný výrobca pre niektoré trhy (v tomto prípade výhradne čínsky) používa spôsoby prebraté od bývalých outsiderov - najprv podobné postupy používali Japonci, potom aj Kórea (síce na licenčných modeloch, nie vlastných, ale na tom nezáleží). Zobrať starý model, a postupne ho vylepšovať a meniť podľa požiadaviek trhu. Načo vyrábať drahý aktuálny model, keď upravená starinka vpohode stačí? Je to najmä o peniazoch. V tomto prípade účel svätí prostriedky. A nevyzerá to až tak zle...
Avatar - pallas
9. 4. 2008 23:30
Re: Budou tu ZXku....
Svata pravda. V Shanghaji a Cantone som podvedome vyhladaval taxiky Santana 3000 (Passat s kufrom z 80-tych rokov). Preco? No lebo v nich bolo najviac miesta. Tiez uz su tie sucasne Santany zmodernizovane, ale vnutri stare poctive auto, velky kufor.. Nie ako dnesny Passat - aj ked tie tam jazdia ako taxiky tiez.