Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Avatar - Nerez
3. 8. 2011 08:05
Re: Bodový systém - jen na půl
No, takže:
zákaz zastavení a stání bodovaný nebyl, byly to jediné dvě zákazové značky, které byly vyjmuty z bodového systému.
Tolerance rychlosti dle mě není pořád žádná, pokutu dostanu stejně, jen body ne. A při kouření nemá dotyčný ruku pořád u pusy, jen při potáhnutí. Při telefonování je ruka pořád u ucha, proto je telefonování asi postihováno a kouření ne.
Avatar - mysak2
31. 7. 2011 07:50
Bodový systém - jen na půl
Tady je můj osobní názor

A zase jen napůl. Jsem rád že se z bodového hodnocení vyjmuly přestupky typu zákaz zastavení, stání, nesvícení ve dne atd. Stejně tak konečně někoho napadlo uzákonit nějakou toleranci rychlosti. Dobře je že se konečně zpřesnila formulace ohledně podmínek za kterých je řidič povinen použít zimní pneumatiky. Co ale nechápu je, proč bych měl být trestán za telefonování za jízdy. Buď a´t je telefonování za jízdy vyjmuto z přestupků nebo a´t se trestá stejně i kouření, mluvení za jízdy s řidičem atd. Podle mého názoru je kouření za jízdy při nejmenším stejně nebezpečné jako telefonování. Skoro bych se přikláněl k názoru že je nebezpečnější. Další kapitola je dodržování AETRu. Proč je furt trestán jen řidič, který je v 9 z 10 případu k porušování tohoto předpisu nucen zaměstnavatelem. Je nutné uzákonit také nějaký citelný postih pro zaměstnavatele.Když jsem šéfovi řekl že se nevejdu do kolečka tak mi na to řekl že pokud chci jezdit podle AETRu tak ať si najdu jinou práci. Stejné je to s přetěžováním vozidel.