Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V roce 2030 bude v Česku chybět 20.000 stanic pro elektromobily

V roce 2030 bude v Česku chybět až 20.000 dobíjecích stanic pro elektromobily. O pět let dříve bude deficit 3000 stanic. Na kolokviu zástupců automobilek a vlády to uvedl prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar.
Zpět na článek
19. 3. 2019 09:18
19. 3. 2019 10:08
19. 3. 2019 10:25
19. 3. 2019 12:12
19. 3. 2019 09:52
19. 3. 2019 09:53
19. 3. 2019 12:09
19. 3. 2019 12:43
19. 3. 2019 09:18
dokumnety
no se nedivim, dle tech dokumentu co k tomu maj je to spise tunelovani statu nez staveni infrastruktury, jako 850 tisic za 3 standard jeste chapu, holt ABB to ma drahe, ale opet ta,m uvadi ceny jako by to kupovali od ABB bes mnozstevni slevy po jednotlivych stanicich, ale jako 150 tisic za 1 fazove nabijeci body 7-11kW je totalni ulet, i s revizema od hasicu a praci technik CEZu jsem to poridil za 15 tisic, a kdys se nekde bude tohle instalovat, tak se samozrejme nebude kopat kanal pro kabely pro kazde to misto zvlast, ale treba pro vsech 5-10 nebo kolik jich na tom parkovisti bude, i platebni infrastruktura neni v tomto pripade nijak extremne draha a konci nekde u 25 tisic pro dany nabijeci bod, proste tunel a zase snaha jak vymackat na necem co je levne spoutu penez

ta podpora pro domaci nabijeni tam dava mnohem vetsi smysl, da se to poridit proste za 15-20 tisic, a pokud na to stat da treba 10 tisic kazdemu zajemci a nebo mu to zaplati cele, ktery si k tomu poridi i ten elektromobil, tak na tom jeste vydela na vyberu DPH
Rozbalit vlákno
4
Avatar - rokyta.p
19. 3. 2019 10:08
Re: dokumnety
Nemyslí Vám to politicky, velká cena, velké provize. Mnoho ks, to je tunel jak u města Mirnyj 8-s Slibem nezarmoutíš, máme telefon na Bureše, kozel zahradníkem to zařídí. Jde přece o ekologii nás všech a našich dětí >:D ČR snese vše :-|
19. 3. 2019 10:25
Re: dokumnety
dopadne to jako s podporou FVE, ktera nas prijde na 1 bilion korun, protoze nez se to od 2011 utlo, tak se platilo cca 12kc/kWh a tahle platba na instalace zprovoznene do 31.12.2010 pokracuje a s inflaci podle zakona dal roste ...
pritom kdyby sosani v 2005 zakon na podporu OZE neprotlacili, tak o 10 let pozdeji by uz FVE byla sobestacna i bez dotaci
19. 3. 2019 12:12
Re: dokumnety
Myslím si to samé. Další tunel na obzoru.
Avatar - Magister
19. 3. 2019 09:52
Ne
Ne, nebudou chybět. Jsou to miliardy vyhozené do luftu, zas na to budou předražené tendry, pak se zjistí, že na to nestačí rozvodová síť a další státní zakázky a v důsledku nás tento nejistý přechodný byznys vyjde všechny zatraceně draho...
Rozbalit vlákno
0
19. 3. 2019 09:53
Elektromobily
Co mi ve všech "odborných" informacích o elektromobilech chybí, je sdělení o tom, že naše rozvodná síť na provoz masy elektromobilů není nastavena a pokud dojde k jejich prudkému rozšíření, síť bude neustále kolabovat. Možnost nabíjení elektromobilu je možná ve dvou režimech.
1) Klasický, kdy auto bude nabíjeno 16 - 18 hodin. Na to asi málokdo bude čekat.
2) Rychlonabíjení, kdy baterie jsou nabity v řádu desítek minut. To bude znamenat kolaps sítě.
Dále nikdo neřeší, že zásoby lithia, z kterého se akumulátory vyrábějí, nejsou nevyčerpatelné. Co bude dál, až dojdou? I při recyklaci materiálu dochází ke ztrátám. Podle mě je elektrifikace pitomost. Spíše by se mělo uvažovat o vodíku jako palivu. Jeho zásoby jsou mnohem větší a toto palivo je ekologičtější.
Rozbalit vlákno
42
19. 3. 2019 10:09
Re: Elektromobily
A to se ještě
kaput baterky budou vyměňovat po 8mi letech, takže lithia bude zapotřebí více do starých aut než do nových.
Avatar - Blue Sun
19. 3. 2019 10:49
Re: Elektromobily
Máš na těch osm let nějaký důkaz, nebo zase jen trapně plácáš?
19. 3. 2019 14:03
Re: Elektromobily
Já myslím, že plácá v reálu to bude po 5 letech.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 14:15
Re: Elektromobily
No to právě moc nemyslíš = viz historie baterek v autech = stará přes 20 let u hybridů a 11 let je tu už i TESLA [odkaz]

9 let se prodává nejprodávanější EV auto [odkaz]

Takže = proč si ty myslíš = že po 5 letech? >:-[]
19. 3. 2019 14:47
Re: Elektromobily
Jak už jsem tu několikrát psal. Baterky asi po osmi letech odcházet kolektivně nebudou, ale sousedovi v záruce měnili část baterky v Tesle S už dvakrát. A i v ve f=rech Tesla v USA je to poměrně dost častý jev. Jen se s tím jaksi nikdo moc nechlubí a nebude.
19. 3. 2019 15:06
Re: Elektromobily
Já bych se ani tak nebál hromadnýho kolapsu baterek jako spíš nepoužitelností takovýho auta vlivem snížení kapacity baterek, ke kterýmu po 8 letech logicky dojde, a tím nutnosti jejich výměny. K čemu mi bude elektromobil, který vydrží 20-30 km?
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 15:43
Re: Elektromobily
I tohle je za ty desetiletí dáávno ověřený = takže proč? :-|

Je to jen neznalost + nechuť zjistit jak to je = vymyslim si blbost?
20. 3. 2019 09:54
Re: Elektromobily
Jaký desetiletí? S elektromobilama se začíná v posledních pár letech a to v řádech desítek až stovek kusů.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2019 14:31
Re: Elektromobily
Ty si fakt = úplně absolutně totálně mimo = realitu ;-)

Hybridy jezděj přes 20 let = neni to tak dávno co byl i v českym Světě motorů test první generace Priusu :-)

Desítek až stovek kusů? To myslíš jako kde = v jakym městě? >:D
Jen Toyota před 2 lety slavila 10 milionů prodanejch kusů :-! :-)

A dneska nějakej hybrid EV dělá skoro každej výrobce
19. 3. 2019 14:56
Re: Elektromobily
Jak dlouho ti funguje taková baterka v mobilu než je zralá na výměnu? Mě žádná nevydržela dýl než 4 roky. A to má obrovskou výhodu v tom, že si nenechávám mobil ležet v mraze venku, protože tím pádem by šla do kytek ještě dřív. Odkud ty čerpáš informace když myslíš, že baterky v elektromobilech vydrží víc než 8 let? Hybridy vynech. Ber čistý elektromobily kde baterka funguje podobně jak v tom mobilu tj. nabít, vybít, nabít, vybít ne že z ní vezmu trochu proudu a pak se nabíjí rekuperací z brzd a od spalovacího motoru v průběhu jízdy. Z čeho ty vycházíš když si myslíš, že baterie v elektromobilech budou mít delší životnost? To že se to auto prodává neznamená, že ty 9 letý kusy mají pořád stejný baterky. Nebo je sice mají, ale taky mají dojezd snížený na 10-20% původní hodnoty vlivem stárnutí baterek.
19. 3. 2019 15:24
Re: Elektromobily
jenze prave ten hybrid by mel baterky odepisovat mnohem rychleji nez klasickej elektromobil, protoze se nekolikrat nabije a vybije klidne behem par km a nezda se, ze by aku trpely.
a klasickej elektromobil s rocnim najezdem cca 20tis km budes nabijet tak 2x tydne a to ne z uplnyho vybiti do ne uplneho nabiti.
jak jsi prisel na snizeni kapacity na 10-20%??
20. 3. 2019 09:27
Re: Elektromobily
Tipuju to podle baterky v mobilu a notebooku, která je principiálně stejná. Baterky v autě to mají o to horší, že zažívají prudký výkyvy teplot. Mobil ani notebook neválíš v mrazech a i přes to je z mobilu za 4 roky spíš odnosný telefon než mobilní, protože baterka vydrží pár hodin. Notebook po 4 letech používání vypadá podobně. Když ti odejde v hybridu baterka, tak holt čím dál tím víc jezdíš na spalovák, takže tam se žádná velká tragédie nestane. Časem se ti z toho stane normální auto se spalovacím motorem, který s sebou vozí baterky ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2019 14:35
Re: Elektromobily
Tohle je tak absolutně mimo realitu a totální neznalost = že nevim co napsat :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 15:44
Re: Elektromobily
Já to beru z ověřený praxe s elektromobilama a hybridama. Ne podle vlastní zkušenosti = s mobilnim telefonem :-)
19. 3. 2019 19:57
Re: Elektromobily
:yes:

Jj, koukám, že se tu projevují opět ti, co toho ví nejmíň.

No beru projev zájmu jako dobré znamení, že se o elektromobilitě alespoň dozví víc.

Takže porovnávat baterii z mobilu a z EV je nesmysl.
Baterie z mobilu se 100% nabíjením přebíjí. A hlubokými cykly devalvuje.
Baterie hybridu je stavěná na odpovídající množství mělkých cyklů a třeba Honda poskytuje 5 let záruku.
[odkaz]

Tesla poskytuje záruku na baterie 8 let.
Doufám, že už jen z tohoto je jasné, že porovnání se spotřební elektronikou je mimo :-)
[odkaz]
20. 3. 2019 09:45
Re: Elektromobily
A na co se vztahuje ta záruka na baterku? Na její totální selhání nebo je v tom i pokles kapacity? U toho druhého dost silně pochybuju. ;-)
20. 3. 2019 19:59
Re: Elektromobily
Já mám třeba na i3 8 let záruku na 70% kapacity nebo 100 tisíc km. Po 2 letech a 3 měsících a najetých 54 tisíc km mi palubní počítač ukazuje pokles z 29,8 kWh na 28,7 kWh.
20. 3. 2019 09:43
Re: Elektromobily
Myslíš praxi, kterou máš s fungl novým hybridem. Tak přijď za 8 let říct jak jsi na tom s baterkou.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2019 14:35
Re: Elektromobily
Ty si fakt = hodně mimo realitu týhle planety >:-[]

Jednak za 8 let budu mít nějakou další generaci nebo úplně jiný auto = doufám ;-)

A máme tu 2 desítky let praxe = a víme jak dlouho ty baterie vydržej = viz já 14:31 = de o miliony a miliony aut :-)

U levnýho hybridu typu Auris = to vychází když jezdíš zhruba 2x víc než ty = na výměnu asi za 12 let. Stojí asi 30 tisíc
21. 3. 2019 15:37
Re: Elektromobily
Já ti mohu dát zkušenost Lexusem RX400h, který jsme kupovali v roce 2007 jako nový. Nedávno byl v servisu a baterka byla na 70% své původní kapacity. A to se nabíjí/vybíjí úplně jinak (horší zacházení) než dnešní výrazně větší baterky v EV. Takže za mne cajk.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 17:14
Re: Elektromobily
Jak nějakej tvuj předek moh zvládnout přechod z koně a sena na auto a benzín? :-)
20. 3. 2019 09:55
Re: Elektromobily
Co furt máš s těma koněma ty pomatenče?
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2019 14:28
Re: Elektromobily
Před stoletim teda před 110 lety se Fordem T rozjel automobilovej průmysl = a nutnost stavět infrastrukturu včetně benzínovejch stanic. Bylo to nesrovnatelně větší složitější změna = než nad kterou teď hysterčíš ty ;-)

Prostě v příštích desítkách let bude svět přecházet od 99% používání nafty a benzínu i na další zdroje pohonu. Že to tak bude, že to je nutný a proč je to nutný = víme víc jak 50 let. No ty asi ne = myslim my lidstvo

Co bude jednou za desítky let nakonec převládat [odkaz] + [odkaz] to se uvidí

Že sme za zhruba 1 století vyčerpali většinu fosilních zdrojů = to nás fakt nešlechtí. Že viz diskuze část lidí chce všechno dorazit a po nich potopa = nojo co k tomu dodat >:-[]
19. 3. 2019 10:33
Re: Elektromobily
1) za 16hodin nabijes z bezny zasuvky 50kWh, tedy na 200-250km, coz neni bezny denni najezd vetsiny lidi, protoze malokdo najede 70+tis km rocne
2) rychlonabijecky budou vybaveny vlastnim AKU, z kteryho se ty spickove odbery budou vykrejvat. AKU v nabijecce se bude nabijet v dobe kdy bude elektriky dost a pri spickach budou do site dodavat za vyrazne vyssi cenu nez z ni budou cerpat
3) co bude dal az dojde ropa, kterou navic odebirame od diktatorskych rezimu jako je rusko a arabaci, ktere tim vlastne podporujeme??
Avatar - Zetti
19. 3. 2019 10:47
Re: Elektromobily
ja ne, za 5,5 h nabiju 10kWH na ktery ujedu 40-50 km, v zime 30. Matematicky 3 x tolik je 16,5 kWh na nejakych 100-150 km. To co muzu odebrat ze zasuvky mi limituje rezervovany prikon, vic nez mam smluveno proste nedostanu. Nevim nad cim se tu porad nekdo pozastavuje.
19. 3. 2019 11:02
Re: Elektromobily
bezna zasuvka ma 230VAC/16A, tedy 3.7kW, at nezeru 3kW.
takze za 5.5h nabijes s rezervou 15kWh, na ktery najedes dvojnasobek toho co pises.
proc jen 5.5 hodin??

ja chapu, ze elektromobil neni reseni pro kazdyho, hur na tom budou asi ve meste v panelaku, ale ti co bydli v RD a na vesnici a vetsinou maj 2 auta, tak to druhy auta jako elektromobil mi prijde ideal
19. 3. 2019 11:21
Re: Elektromobily
coze, ty nemuzes pozadat o navyseni jisteni? co to mas za dum ze mas tak male jisteni? ja mam i u panelakoveho bytu jisteni 32A a rozsireni na dalsich 30A kvuli wallboxu z rozvodu domu nedelalo Cezu zadnej problem, prijel technik, skontroloval zda to pujde, dodal jsem posudek od hasicu a do 14 dnu me k instalovanemu wallboxu s elektromerem vyvedli a zapojili draty z rozvodu domu, vseho vsudy 8 tydnu od podani prvni zadosti na prepazce Cezu jsem mel funkcni wallbox 11kW, a nebyl by problem i na 190A navyseni, coz je ale naprosto zbytecne, a mit u baraku soukromou nabijecku 50KW je blbost, kor kdys by stala treba 250 tisic misto tech 10 za wallbox
19. 3. 2019 14:09
Re: Elektromobily
U panelákovýho bytu 32A??? K čemu je to dobrý. My máme na baráku 25A a tam může být sakra větší odběr než v panelákovým bytě.
19. 3. 2019 15:33
Re: Elektromobily
jen sklokeramicka nebo indukcni deska ma bezne prikon 8kW, a to ti 32A v jednofazi ani nepobere.
ja mel v byte 3x25A a bylo to tak akorat
20. 3. 2019 09:49
Re: Elektromobily
Promiň máš pravdu. Mám 3x25A. Deska je vlastně taky 3 fázová.
19. 3. 2019 14:06
Re: Elektromobily
Je supr, že není potřeba řešit jen potřebu vyrábět a měnit baterky v autech, ale i v rychlonabíječkách. Je to podobná ptákovina jako nabít si nejdřív powerbanku a z ní se teprve dobíjet mobil >:D >:D :yes:

Ono se dá ve spalovacím motoru pálit klidně i plyn a toho máme na světě výrazně větší zásoby než ropy, takže bych se zatím nestresoval. ;-)
19. 3. 2019 14:34
Re: Elektromobily
V jednej bondovke na porade hovoria že v dohľadnom čase dôjde ropa a padúch má nový zdroj energie. Natočili ju v 70. rokoch >:D
19. 3. 2019 11:12
Re: Elektromobily
tohle davno vyvratili CEPS i CEZ tedy provozovatele vetsiny rozvodnych siti v CR, od roku 2016 pisou ve vyrocnich zpravach ze jsou pripraveni na cca 1 milion nabijecich bodu, ano drtiva vetsina z nich budou body 7-22kW, ale i tak jsou ty neustale omylane blbosti ohledne nedostatecne rozvodne siti nesmysly ;-)

svuj elektromobil 90kWh a bezne dobijenych 70-75kWh mam na 11kW wallboxu nabite za 10 hodin a na 22kW pak do 5.5 hodiny, prez noc tedy vpohode nabiju 350km dojezdu

pritom 11kW je +- jisteni bezneho panelakoveho bytu, takze to co pises by znamenalo ze by se kazdy rok nesmelo postavit ani tisice novych bytu, stovky baraku a podobne, o stavbe treba obchodniho centra us vubec ne, no kde by na to vzala CR site a elektrarny? ;-)
Avatar - Blue Sun
19. 3. 2019 12:57
Re: Elektromobily
Já nevím, že se ještě snažíš psát pravdu... Tady to stejně na úrodnou půdu nepadne. Docela tě obdivuju.
19. 3. 2019 14:38
Re: Elektromobily
Marxisti objavili novú objektívnu pravdu >:D
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 15:47
Re: Elektromobily
To je pravda = zkráceně HOAXy >:D
19. 3. 2019 14:37
Re: Elektromobily
Všade tam kde parkuje auto bude nabíjací stĺpik? Predstav si to v praxi.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 15:49
Re: Elektromobily
[odkaz] + [odkaz]
20. 3. 2019 09:50
Re: Elektromobily
ja si predstavuju ledacos, treba i to, ze az pujdu do duchodu, tak bude bezne ze parkovaci mista budou vybaveny indukcnim nabijenim, ze budou nektere silnice uspusobene pro provoz OLEV aut, ale tak ja mam do duchodu jeste daleko, nejakych 26 let
19. 3. 2019 10:01
Cíl bude splněn
Pokud stát podpoří firmy a státní organizace, tak bude cíl splněn.
Rozbalit vlákno
0
19. 3. 2019 12:08
Vzdálená budoucnost
Miluji tyhle plánovače na 10 a více let dopředu. Sami nevíme, co bude za rok, ale co bude za 10 a více let víme naprosto přesně. Před 10 lety nikdo neslyšel o Tesle a hle, dneska má síť nabíječek (byť jen pro sebe) a ještě před 7 lety každý chytrák tvrdil, že to nemůže jezdit křížem krážem přes celou Evropu, že se to nemá kde dobíjet.
Ještě před 2 lety nikdo netušil nic o tom, že vznikne Ionity, do které výrobci aut sypou miliardy na budování evropské sítě nabíječek a už se to postupně rozjíždí.
Takže budoucnosti bych se nijak nebál, jestli dneska vidíme za 10 let nedostatek, tak za 3 roky můžeme mít klidně přebytek téhož.
Rozbalit vlákno
3
19. 3. 2019 12:15
Re: Vzdálená budoucnost
Ta síť nabíječek Tesla v ČR už čítá myslím 4? kusy.
19. 3. 2019 20:04
Re: Vzdálená budoucnost
Tesla Model 3 má CCS [odkaz] - tudíž bez adaptéru možnost nabíjet všude zde:

[odkaz]

;-)
20. 3. 2019 20:07
Re: Vzdálená budoucnost
Pleteš si počet nabíjecích míst a počet nabíječek. Musíš si uvědomit, že toto je síť pro cestování, ne pro denní nabíjení. Tam si opravdu vystačíš s běžnými zásuvkami (wallboxy), kde jen doplníš to, co si za den projel. Spalovák má nevýhodu, že ho natankuješ u pumpy, kdežto EV všude tam, kde je elektrika.
Tyto nabíjecí místa jsou určená pro lidi, co nejedou zrovna okolo komína, ale jedou někam dál. A Tesla to vymákla poměrně dobře, protože jsou (i v tak malém počtu) na místech, kde dojedete z předchozího nabíjecího místa. A počet nabíječek odpovídá současnému počtu Tesel brázdící ČR, na nabíječkách žádné fronty nejsou. Ani Tesla si nemůže stavět přebytečné nabíječky "na sklad".
A jak tu někdo zmínil, nová Tesla 3 (a předpokládám, že časem u současné S a X přejdou na CCS) již používá CCS, takže se jí otevírá rychlé nabíjení na všech ostatních nabíječkách.
19. 3. 2019 12:09
HM
Já si myslím že by se nemělo začínat stavět od střechy jako v kocoukrově. Mělo by se začít opravou a výstavbou silnic.
Rozbalit vlákno
0
19. 3. 2019 12:43
No, uvidíme...
...spíš si myslím, že plošné vnucování elektromobility (vč. nákladní dopravy) se po roce 2025 ukáže být tak gigantický ekonomicko-sociální p.r.ů.s.e.r. (s následnými masovými protesty obyvatelstva, zejména ve východní a jižní části EU), že v Bruselu ještě rádi přijmou nějaké zákony, které ty absurdně přísné limity CO2 změní na smysluplnou (resp. ekonomicky a sociálně snesitelnou) úroveň... :-O
P.S. Větru dešti a ani přírodním zákonům ještě žádný úředník na světe neporučil! :-)
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Blue Sun
19. 3. 2019 13:33
Re: No, uvidíme...
Už nudíš více, než Ada.
19. 3. 2019 14:43
Re: No, uvidíme...
Ty nenudis to je pravda.
Reknete konecne lidem pravdu ze v te vasi elektromobilove dobe ne vsichni budou moct mit vlastni auto. Staci se podivat na sidliste kde vsude se parkuje a kde vsude by musely byt sloupky.
19. 3. 2019 15:21
Re: No, uvidíme...
Přesně. A až tohle běžným lidem dojde, poženou ty eurobyrokraty svinským krokem! Ve Francii už to začalo a Macron ještě rád couvl! >:-[]
19. 3. 2019 15:39
Re: No, uvidíme...
dobre, tak lidi z panelaku budou mit smulu, ale nam ostatnim to bude vyhovovat.
19. 3. 2019 16:10
Re: No, uvidíme...
1) Lidí, kteří žijí v činžovních domech (což zdaleka nejsou jen paneláky, ale i v těch je cca 1,5 milionu bytů) je v ČR podstatně víc, než lidí v barácích
2) Zdaleka ne všichni lidi, co bydlí v nějakých (leckdy velmi skromných a zchátralých) rodinných domech mají na elektromobil a nabíječku peníze
3) Zdaleka ne všichni, kteří by na elektromobilitu teoreticky měli peníze, jsou ochotni je na ni vyhodit
Ve výsledku to tedy dopadne jak říkám, elektromobily si pořídí velmi malá skupina elektropozérů a technologických nadšenců, toť vše.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2019 17:17
Re: No, uvidíme...
Takže koncern končí [odkaz] ? ;-)
19. 3. 2019 18:43
Re: No, uvidíme...
To nevím, ale zkus mi vyvrátit ty mé 3 postřehy výše! ;-)
19. 3. 2019 19:36
Re: No, uvidíme...
Velice pekne napsano.
19. 3. 2019 19:50
Re: No, uvidíme...
To je sakra hodně voličů, asi si je nikdo nebude chtít poštvat proti sobě ;-)
20. 3. 2019 20:09
Re: No, uvidíme...
Kdo koho poštvává proti sobě? On někdo elektromobily vnucuje? Když si půjdu koupit benzínovou Octávku, tak mi ji neprodají?
Vždyť se jen rozšiřuje nabídka auta od výrobců, ale volba je na lidech, co si koupí. Dneska si můžete koupit benzín, naftu, CNG, LPG, tak se to ještě rozšíří o elektriku. Co máte za problém?
20. 3. 2019 09:03
Re: No, uvidíme...
1) jo, vas co bydlite v kralikarnach je vic
2) casem koupej starou olitanou elektrickou herku stejne jako doted a pak budou jezdit levnejc a pred lidlem nebudou smrdet s nastartovanym tdi
3) tak budou chodit pesky
19. 3. 2019 19:36
Re: No, uvidíme...
Tohle je velmi hloupy a arogantni nazor.
Avatar - Blue Sun
19. 3. 2019 19:48
Re: No, uvidíme...
Zeptám se těch lidí, co mají dvě Tesly před panelákem, jak to dělají s nabíjením...
A nebo se zeptám všech lidí, jak to, že si netankují doma benzin a naftu. Jak to zvládají, když si nemohou natankovat doma...
19. 3. 2019 19:51
Re: No, uvidíme...
Hodně sobecký názor... :no:
20. 3. 2019 08:55
Re: No, uvidíme...
me se taky nikdo neptal co budu delat kdyz mi dosla voda. musel sem vyklopit 100tis za novej vrt a k tomu zrovna 80tis za cisticku.
nikdo me neprispeje na dane z nemovitosti, protoze platim radove vic nez ten co bydli v panelaku. nikdo mi neposece travu, nikdo mi nevyasfaltuje dvorek, nikdo mi v zime nevyrhne snih, nikdo mi neprispeje na benzin, protoze do nejblizsiho obchodu to mam 3km, pritom ty mozna chodis nakupovat v backorach ….
kazdy bydleni ma svoje.
tak mi vy vsichni palcovaci nezavidte, ze ja elektromobil nabiju z garaze.
ja vam tu vasi kralikarnu taky nezavidim
Avatar - Blue Sun
19. 3. 2019 19:49
Re: No, uvidíme...
A jsou snad všude natahané hadice s benzinem a naftou?
Proč ropné fetky musí neustále vymýšlet jen jak to nejde, místo přemýšlení, jak věci jdou?
Avatar - CHerokee
19. 3. 2019 23:14
Re: No, uvidíme...
Protože to nejde, junkie. Auta na baterky nejsou vůbec nic nového...mnohokrát zavrhnutý projekt.