Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Kodiaq RS je trefa do černého. O nejvýkonnější verzi SUV je mimořádný zájem

Snad ani sama Škodovka nečekala takový úspěch, Kodiaq RS je u nás opravdu žádané zboží. A ve světě se mu vede ještě o kousek lépe.
Zpět na článek
22. 3. 2019 11:39
22. 3. 2019 11:42
22. 3. 2019 15:02
22. 3. 2019 16:08
22. 3. 2019 18:22
22. 3. 2019 12:45
22. 3. 2019 16:37
22. 3. 2019 22:04
22. 3. 2019 22:22
22. 3. 2019 22:35
22. 3. 2019 16:39
23. 3. 2019 18:24
Avatar - ZZ
22. 3. 2019 11:39
Bingo
Se tu smolín s příspěvkem a on se neuloží. Tak dík, ACZ :no:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - ZZ
22. 3. 2019 11:42
Re: Bingo
Prej čekačka 9 měsíců teď :-) Škoda se zase trefila. Využívání německé kvality a ohybání do české podoby jim jde skvěle. Konečně tam dali slušnej dynamickej motor, se kterým se to auto netrápí. Výbavy OK, top verze jsou už pohledný.. kromě pohledu zezadu, to je děs ta utopená kola. Zvažovat velké SUV, tak je tohle jedna z možností :yes:
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 15:02
Re: Bingo
podla mna uz bezne 2.0 tsi je plne postacujuce a trapenie ani tu nehrozi ;-) ... ale asi nemas skody moc rad chapem . .. ved v pohode .... inak ja sa uz neviem dockat noveho outlanderu za rok... :yes:
Avatar - JirkaV8
22. 3. 2019 16:08
Re: Bingo
Kodiaq je totiz hodne dobrej :-! Akdyz ma trosku motor, tak tim lip :yes:
Avatar - Sumi2000
22. 3. 2019 18:22
Re: Bingo
Myslím , že je to jasná odpověď všem kdo zavrhují naftu..

Žádné elektro auta v SUV se prodávat nebudou..lidi chtějí silný naftový motor s dobrou spotřebou , velký krouťák a dojezd 1000 km. :yes:

Kodiaq RS je přesně takové auto.
22. 3. 2019 12:20
Právě zpetne
Zda se mi to, nebo Skodovka uz zase šetří za materiál na pravé zrcátko? Ten čelní pohled by tomu napovídá... Nebo se snad nastavuje celá skořepina a ne jen zrcadlo?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Emel
22. 3. 2019 12:52
Re: Právě zpetne
Přijde mi, že je tam mírně jinej úhel. U toho levého je vidět vyboulení na té vnitřní hraně, u pravého je ta čára rovná. Tipuju, že krytka je stejně velká.

BTW, myslím, že se to dělalo spíš kvůli aerodynamice.
Avatar - Emel
22. 3. 2019 12:45
To je divný
To je divný, Hamuna psal, že je prý moc drahej.
Rozbalit vlákno
41
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 13:32
Re: To je divný
Fakt?

Že SUV je z principu blbě a že lepší benzin než dotovaná nafta o tom žádná = že se víc prodává to nejblbější teda naftový SUV místo toho nejlepšího teda benzinových kupé = to neni divný = to je realita :-)
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 13:51
Re: To je divný
Nejlepší je benzinové kupé ? Pro koho nejlepší ? Pro mne ne, nic tam nenaložím... takže? Nechceš to přeformulovat ?
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 14:30
Re: To je divný
Ne nechci = nejlepší auto = je benzínový kupé. Nejhorší auto je.. ;-)

Zrovna teď v posledni TECHNICE se tomu věnoval Vaculík

Když potřebuješ větší auto = holt si koupíš horší. Ale proto sou sporťáky typu Ferrari, Porsche atd. = 2 dveřový a ne na naftu :-)
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 15:21
Re: To je divný
Nejlepší z hlediska jízdních vlastností, ale ne prostorem , takže nejlepší nemůže být jen jeden typ auta, každý máme jiné požadavky ;)
22. 3. 2019 15:43
Re: To je divný
Strácaš čas, len Vaculík vie čo je pre teba najlepšie >:-[]
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 15:58
Re: To je divný
Proč ty lezeš do diskuze o autech? :-) >:-[]
Avatar - iudex
22. 3. 2019 16:37
Re: To je divný
To sa pýtam pri každom tvojom príspevku. ;-\
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 16:41
Re: To je divný
Jo? A co na tom nechápeš = že kyklop nechápe techniku = to chápu = co máš za problém ty? ;-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 16:07
Re: To je divný
Nejlepší samozřejmě je = jeden typ auta. Že někdo potřebuje to nebo ono = na tom nic nemění žejo :-)

Je to jako s hifi = prostě někdo chce x-kanálový domácí kino = ale test je o tom co hraje nejlíp. Nebo v případě auta jezdí nejlíp, mění se s nim pruhy nejlíp mívá i nejlepší tuhost atd. = prostě nejlepší ;-)

Abych to trochu zkomplikoval https://www.auto.cz/…-na-svete-128297 >:D
Abych to zkomplikoval eště trochu = velkej fanda dieslů považuje obě V8 co se tam dávaly za skvělý = ale ten benzínovej V8 upřednostňuje >:-[]

Ale bez kyklopovejch výlevů absolutní neznalosti = že 2 a 2 sou 4 = nejlepší auto je samozřejmě kupé = a lepší je nižší těžiště a tak vůbec no.. :-)
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 18:51
Re: To je divný
No, však jo... Na jízdu je to coupe.. jak jsem řekl... Na jízdu ;)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 19:56
Re: To je divný
No a o to u auta de = když potřebuješ minibus = tak jasně = ale prostě neni lepší než 911
23. 3. 2019 06:44
Re: To je divný
Když potřebuješ kombík, tak taky ne a bla bla. Piš normálně už... :-)
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 08:01
Re: To je divný
Nojo srovnávacích testů kombík vs SUV stejný značky už bylo.. to máš pravdu

Pravdu ale asi neměl Machi = když už před 2 dny napsal = že tuhle hrůzu zruší a vrátí se k ve všem lepší původní ;-\
Avatar - wakantanka
22. 3. 2019 18:53
Re: To je divný
Ale podľa tvojho guru je najlepšie auto Land Cruiser v diesli nie ? :-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 19:54
Re: To je divný
Já nemám guru ty jo? Já ale rozlišuju jestli něco k technice napsal např. Vaculík nebo Dusil :-)

Viz co sem v 16:07 napsal = ne tos napsal blbě ;-)

Jak se tohle dá poplést = to už skoro nechápu. Tak ocituju toho jehož zveš guru >:D
"Nízkootáčkový benzínový osmiválej je naprosto spolehlivý motor. Nemá hydraulická zdvihátka ventilů, která po letech vždy zlobí. Systém nastavení ventilových vůlí výměnnými přesnými podložkami není u mechaniků oblíbený, zde však nevyžaduje pozornost. Hlava válců je tak kvalitní, že vůle se nezvětšují"
Jinak odstavec věnovanej motorum má název "Diesel je skvělý, benzín zázrak" :-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 19:58
Re: To je divný
Ale s tou naftou si mi připomněl ten velmi pochvalnej text k MB E kupé novej R6 benzín= kde neopomněl jako poslední rok skoro nikdy = nejlepší motor poslední dekády kterej ho fakt dostal = řadovej šestiválec diesel 400d :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 20:01
Re: To je divný
Sakra jak nejde editovat tak = novej R6 benzín mild hybrid = ale že eště menší spotřebu má R6 400d ;-)

A Machi včera odp. v diskuzi slíbil že tuhle novou hrůůůzu ukončí a vrátí se k pro diskuze velmi dobře fungující původní verzi = no tak je pátek 20:00 a nic :no: ;-\
Avatar - Emel
22. 3. 2019 22:04
Re: To je divný
A proč není lepší formule?
23. 3. 2019 06:43
Re: To je divný
Vaculík je prodejná d8vka,která tvrdí, že Octavia II je lepší než BMW F30. Nezmiňovat zde prostituty prosím ;-)

Je ostuda se opírat o prodejné a falešné šmejdy. :-)
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 08:30
Re: To je divný
>:D No a ty myslíš že cokoli z toho co sem tu napsal = nemá snad pravdu? :-|
Nebylo to Okta II ale III = a ne že je lepší ve smyslu jízdních vlastností , ale je jen zmíněná jako klasická česká volba v podobný ceně. To že BMW F30/31 má docela mouchy a problémy se spolehlivostí = na to nepotřebuješ Vaculíka = to neni zrovna tajemství
Problém runflatů + použitejch tlumičů + chování na nekvalitní silnici = je bohužel taky asi realita. Naopak chování na kvalitní německý silnici = správně i Vaculík zdůrazňuje = tam že tohle spojení funguje a chválí že super jede i jen verze 320d
To že generace F30 šetří oproti staršim na zavěšení kol = to je smutná realita. Já abslutně nemám technický znalosti aut MT nebo Vaculíka = ale na tohle dám sakra hodně = to je podstata. Takže s touhle kritikou = pochopitelně taky souhlasim = tady sou bohužel na vině použitý runflaty = ale cena je příliš vysoká. Mimochodem dneska už to uměj = v týhle generaci se to učili = a viz výše na kvalitní německý silnici je to v pohodě. Na český.. měkkej silentblok prostě nefunguje = teda vyměkne a chování podvozku se citelně zhorší. Asi se ti nelíbí zrovna tahle oblast = ale to je prostě pravda. Když už ne jiný zavěšení který by to řešilo = tužší a často měnění silentbloky = to docela řešej
Mám BMW teda já hlavně Alpinu docela rád. Jako hodně rád = ale Vaculíkovo nenadšení z benzínovýcho 4válce 330i = je prostě taky realita. Nemám rád koncern = ale to byla doba kdy koncernoVWej 2litrovej 4válec = byl fakt asi lepší ;-\
Poruchovost týhle generace = je prostě dohledatelná statistika. Je to obecně období kdy místama sice docela vtipná a zábavná ale válka nejen o výkony mezi BMW a Audi vedla = k smutnýmu propadu spolehlivosti
Plus správně tam kritizuje chování lidí = jak otvíránim dveří bouchnou = do sousedních aut. Byl sem u toho když idiotská rodina táta máma dítě se zelenou Škodovkou tohle udělala do nový stříbrný Subřeny netety = to jak se vymlouvali že ta zelená čára na stříbrnejch dveřích
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 08:43
Re: To je divný
Je zajímavý jak se zvrhla už úvodní diskuze k tomuhle videu i tady na ACZ = vůbec nebrali v potaz o čem se tam mluví.
Výjímka je třeba riderhenry = no a fakt asi jiný video má na něj reagující woody-alien ;-)
Na tebe správně pravdivě fakticky = reaguje kompre
Zajímavý kolik lidí mluví o Oktě II = když jako "implicitní česká volba" = za podobnou cenu = je zmíněná Okta III
Jak to procházim = to že Vaculík je d8vka = koukám opakuješ docela často :-)
Tak zkus konkrétnosti = co konkrétně tam řiká špatně. Protože jak už v původní diskuzi k videu vysvětluje riderhenry = žádný srovnávání krom podobný pořizovací ceny v bazarech = tam neprobíhá. Je to jen vysvětlení = proč je ta cena v bazaru podobná. A důvod je smutná (ne)kvalita a poruchovost + chování auta na našich silnicích.
No zkus teď vynechat d8vky = a napsat co se ti nelíbí konkrétně. Ne negativní pocit = ale konkrétně co je tak špatně = že ti z toho vyšel nespočet d8vek >:D
23. 3. 2019 09:27
Re: To je divný
To je zbytečný, i když tě člověk ukamenuje měřitelnými argumenty, stejnak to neuznáš.
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 16:05
Re: To je divný
Tak se ukaž = dej měřitelnej argument = jak tomu řikáš

Já sem holt součástí spiknutí = znalostí = v kterejch jede třeba i ten Vaculík. Jel v něm i tvuj učitel fyziky = a spousty spousty dalších >:-[]
23. 3. 2019 09:24
Re: To je divný
Z toho tvýho úplatnýho Vaculíka je mi na zvracení.
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 16:06
Re: To je divný
Viz já 16:05 = ale ty jen kecáš = na to dát argumenty = nemáš

Nebo?
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 14:31
Re: To je divný
To sou takový základy = jako to těžiště a rozložení hmotnosti a tak :-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 14:34
Re: To je divný
Jo a ten Vaculík = nadšenej z MB E 53 mildhybrid motor M256 :yes:

Krátkej citát: "Časté plachtění je umožněno skvělou aerodynamikou vozu. Při jízdě si uvědomíte kolik paliva vyplýtvají dnešní SUV jen proto, že lidé mylně považují vyšší auto za bezpečnější" = párkrát sem tu dřív něco podobnýho napsal = krom rozumnejch znalejch lidí typu MT byla reakce.. >:D
23. 3. 2019 06:46
Re: To je divný
To je jedno, co ta d8vka napíše, lže kdykoliv dostane zaplaceno. Tady dostal nebo nedostal? Víš to?
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 07:58
Re: To je divný
No já tohle samý vim = a bohužel mi za to nikdo neplatí

MT se tu takovýhle věci snažil vysvětlovat = a díky mu za to že to tak dlouho vydržel = a myslim že taky zadara

No a Vaculík za to že to napsal = d8vka prachy fakt = bere :yes: >:D
Avatar - Ozzman
23. 3. 2019 10:55
Re: To je divný
O tom , že se platí za chválení produktu přeci víš sám dobře z Hifi , ne ? ;)
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 16:03
Re: To je divný
Nojo = ale mě nikdo za pochvalu 20 let starý Toyoty co se tu dneska ani neprodává = nezaplatí :-|
Avatar - Ozzman
23. 3. 2019 16:25
Re: To je divný
Tak si se měl líp učit :D
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 19:25
Re: To je divný
Sakra kde se tohle učí? >:D
Avatar - Ozzman
24. 3. 2019 07:47
Re: To je divný
To je takové pořekadlo.... ;)
Avatar - Emel
22. 3. 2019 22:22
Re: To je divný
No fakt, prej že má Škodovka problém, že naráží na příliš vysokou cenu Kodiaqu RS a asi ho teda nikdo nechce... jo a prej že Toyota předběhla Škodu v prodejích ;-)
Avatar - Emel
22. 3. 2019 22:35
Re: To je divný
Ups, mírně ovíněn jsem opomněl slůvko "evropských" prodejích, a editace je fuč... tak tedy evropských :-)
Avatar - woody-alien
22. 3. 2019 14:34
Re: To je divný
No oni to psali na autoforu přece.... ;-)

Počítat dneska Kodiaqy na našich silnicích je jako plivat do senkrovny. Tak jsem si při nedávné cestě počítal, v kolika z nich budou víc než dva lidi. No, bylo jich přesně tolik, kolikrát se ozvalo jméno Járy Cimrmana na konferenci Dědicové Komenského pro učitele škol druhého cyklu. >:D
Anžto jsem člověk s velkým darem empatie, dodám jen, že každý svého štěstí strůjcem jest. ;-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 17:00
Re: To je divný
To s tou obsazeností necelý 2 lidi bylo na autoforu? To sem přehlíd :-|
Avatar - iudex
22. 3. 2019 16:39
Re: To je divný
Si ho zotrel. :yes: Ale on namiesto toho, aby múdro mlčal, začne trepať nové "múdra". Proste troll.
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 16:41
Re: To je divný
Vidim že nevíš ani co je troll ;-)
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 16:42
Re: To je divný
Ale klidně tohle taky rozveď = jestli na to teda máš ;-)
Avatar - KANKUNEN
22. 3. 2019 12:53
Co je tom divného, že Gazíku
má největší oblibu silný diesel. Na to se dá vsadit.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 19:27
Re: Co je tom divného, že Gazíku
No tak si prohrál :-)
22. 3. 2019 13:30
nejsilnější motor pod RSem je slabota
Já měl tu možnost si krátce projet 140kW diesel Kodiaq v maximální výbavě a je to pomalé (i když člověk řadí pádly) ... doufám, že RS je na tom se 176 kW a turbem navíc lépe.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 14:57
kodiaq je celkovo paradny
o tom bez debaty... a zrovna RS verzia nie je podla mna ani moc krasna ale chapem.. ved podobne vykonna premia stoji kludne aj dvojnasobok a k tomu ani praktickejsia urcite nebude.... ono kodiaq sa mi pacil uz od prveho momentu.. aj palubovka je dokonala... takto to ma vyzerat... skoda ma neskutocne eso v rukave a vsadim sa ze aj v usa by kodiaq mal sance ... rovnako ( cinsky ) kodiaq GT .. skoda .. ale nevadi.. raz mozno :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Sumi2000
22. 3. 2019 18:25
Re: kodiaq je celkovo paradny
Povedené SUV to je ...mohlo být o něco vyšší..je trošku jezevčíkovité. :-)
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 18:47
Re: kodiaq je celkovo paradny
F-pace je o 3cm dlhsi ako kodiaq a zaroven este o par mm nizsi a napriek tomu jazvecikovo neposobi tak preco kratsi a vyssi kodiaq by mal.. vobec nie... jazvecikovo posobi mozno este superb II. alebo fabia II. kombi .... ale za mna urcite nie novy kodiaq
Avatar - Sumi2000
22. 3. 2019 22:49
Re: kodiaq je celkovo paradny
BMW X5 i nový Mercedes-Benz GLE jsou vyšší a vypadají lépe.
23. 3. 2019 09:16
Re: kodiaq je celkovo paradny
GLE jsem neviděl naživo, ale X5 je opticky vysoká až dost, docela mi to vadí. Tureg/Cayenne vypadají kompaktněji, pokud to jde napsat o takhle velkým autě.
Avatar - pradeda777
22. 3. 2019 16:24
Moc dlouhýýýýýýýý........
...na mě je Jezevčiaq zkrátka moooooc dlouhý....... :-( Karotka je ok! Momentálně se i lépe prodává.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Sumi2000
22. 3. 2019 18:25
Re: Moc dlouhýýýýýýýý........
Asi nejlépe vypadá SEAT ATECA. ;-)
Avatar - Emel
22. 3. 2019 22:30
Re: Moc dlouhýýýýýýýý........
To zas jo. Ale musí být v nějaké lepší verzi, jinak mi přijde, že se celkem rychle okoukala. Karoq je přece jen zajímavější, i když třeba ta zadní světla nejsou úplně dle mého gusta. Teď v zimě se vyrojily na plecháčích a to je samozřejmě peklo.
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 18:40
Re: Moc dlouhýýýýýýýý........
dnes uz aj astra kombi je dlhsia ako kodiaq... takze za mna v tomto nic tragicke... samozrejme nie je to auto do mesta... tam bude lepsia fabia.... ale ako rodinny kriznik je kodiaq dokonaly... a to aj rozmerovo :yes:
Avatar - Emel
22. 3. 2019 22:28
Re: Moc dlouhýýýýýýýý........
Že se lépe prodává je ale jasný, kompakt se bude vždycky prodávat líp, než řádově dražší auto střední třídy... ten rozdíl je spíš překvapivě malý, v evropských číslech cca. 7000 vs. 6000
Avatar - Beefcake
23. 3. 2019 18:24
Cena?
Zacina na 50k ? To je fakt komicke. Uz premiova cena za total mainstream. Na tej istej cene zacina V6 3l novy Touareg.
To je riadny cenovy optimizmus v podani Skody.
Potom nech sa ludia necuduju, ake ceny vyrobcovia sekaju za male auta, pokial toto kupi nejaky statisticky
vyznamny pocet ludi.
Rozbalit vlákno
0