Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetý Ford Probe II: Měl nahradit legendární Capri

V letech 1988 až 1997 chtěl Ford s modelem Probe navázat na úspěch slavného kupé Capri. Ačkoliv druhá recenzovaná generace byla po všech stránkách lepší než ta původní, prodejní úspěch v Evropě se nedostavil. Výroba byla ukončena po pouhých čtyřech letech.
Zpět na článek
4. 4. 2019 10:52
4. 4. 2019 11:13
4. 4. 2019 11:26
4. 4. 2019 20:23
4. 4. 2019 13:38
4. 4. 2019 19:11
4. 4. 2019 13:39
4. 4. 2019 13:42
4. 4. 2019 13:49
4. 4. 2019 14:06
4. 4. 2019 14:37
4. 4. 2019 14:55
4. 4. 2019 15:03
4. 4. 2019 13:53
4. 4. 2019 14:02
4. 4. 2019 14:11
4. 4. 2019 14:36
4. 4. 2019 14:41
4. 4. 2019 15:08
4. 4. 2019 13:57
4. 4. 2019 14:09
4. 4. 2019 14:39
4. 4. 2019 14:01
4. 4. 2019 14:52
4. 4. 2019 15:00
4. 4. 2019 15:38
4. 4. 2019 11:16
4. 4. 2019 11:31
4. 4. 2019 12:52
11. 6. 2020 20:38
Avatar - 3_diamanty
4. 4. 2019 10:52
cougar
neskorsi nastupca probe teda model cougar nam tu jeden jazdi.. a s V6.... to boli casy no jo.... dnes uz taketo nieco clovek nema sancu ani kupit... a aj tych premivoyvh kupatok je coraz menej ... este tieto auta raz budu hodne vzacne pri "dalsom predaji" ... pre zberatelov, tunerov, fandov a pod....

PS: je tu na acz nejaky tyzden "modreho ovalu? sranda kolko je tu zrazu clankov o forde len za posledne dva tri dni... viac ako o suzuki ci honde za cely polrok... ;-) ... ale tak v dobrom hosi... sranda musi byt :yes:
Rozbalit vlákno
51
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 11:13
Re: cougar
Jak to myslíš, že se to dnes nedá koupit? Probe je málo, ale Cougarů na prodej pár je a nestojí moc. Párkrát jsem o něm přemýšlel, ale vzhledem k pověsti Fordů z 90. tek ohledně kvality plechařiny, jsem si to radši rozmyslel.

Taková auta obecně nejsou, protože je nahradily houfně sportovní verze Hatchbacků. Ford tu nabídku vykrývá FieSTami a FokusyST/RS, kdo chce víc, je tu Mustang.
Avatar - 3_diamanty
4. 4. 2019 11:26
Re: cougar
sam si si odpovedal v druhom odstavci ozzy... je to tak... skratka kupatka ako cougar ci P406 coupe dnes uz nemas... pretoze ich nahradili kdejake warm/hot hatche ... ale aj tych je uz coraz menej a ako 3 dverakov este menej.... vid napriklad novy ceed GT uz ako kupatko nekupis vobec ... a tusim ani 3 dverovy megane uz nie je... proste co nema aspon 5 dveroi to dnes nefrci... a viem si predstavit ze aj stinger keby bol len ako kupe teda len ako 3 dverak tak by nemal zdaleka ani tie sucasne ( nadalej relativne exkluzivne ) predaje ake ma...

inak podla man enpotrva dlho a kusky ako ST od fordy ci RS od renaultu budu tiez uz len minulostou pretoze buducnost aut uz nie je o sportovani ani nahanani vcasov na ringu ale tak nechcem robit mudreho a predbiehat sucasnost... nejake tie roky je pravda ze sportov eauta este vydrzia :yes:

PS: tesim sa na novu pumu uz ako crossover ... hadam to bude protipol k ecosportu ktory sice uspech ako tak ma ale nepaci sa mi vobec ... len nech to nema xicht z novej kugy ci focusu ... prosim prosim prosim :-( :yes:
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:07
Re: cougar
Hele jak dny a teď už týdny běží = a neopravili ani Ň = furt se tak nekritickej k Machalovi?

Já bych se vrátil o 2 tejdny zpátky = a ocenil Karlovu přesnou analýzu = co napsal bylo vtipný + a to je fakt průser = jak se ukázalo asi fakt = pravdivý
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:25
Re: cougar
Všechno co sme Machimu během první hodiny shrnuli že nefunguje = a byla to taková síla že reagoval jak regaoval = vrátim původní funkční software = nefunguje doteď. Ani spojení mezi úvodní stránkou a Moje auto = a ani historie = historie příspěvků končí 20.3. = to nastala doba TEMNA :-)

Všechny změny = jasně proti diskuzim = a taky že jich ubylo = tak na pětinu?

Popravdě v tomhle podprůměrnym amatérskym nepřehlednym z části furt nefunkčnim software = mě moc nebaví diskutovat. Škoda bejvalo to fajn
Avatar - _Karel_
4. 4. 2019 20:23
Re: cougar
Máchala je prostě křivák a lhář. Hlavně, že se minulé čílil, když jsem ho nazval lhářem. Naivně doufám, že jak chcíply diskuze padla i čtenost a vyhodí ho za to.
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 13:38
Re: cougar
Vždyť jsem ti tuším v úterý psal, že už je to i na mne dlouho a už týden se redakce odmlčela, takže.... co a jak bude, netuším, ale taky mne to štve.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:39
Re: cougar
Novinky mazání příspěvků redakcí = sis všim?
4. 4. 2019 19:11
Re: cougar
Jo některý ani nejdou vložit, asi cenzura... :no:
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 20:39
Re: cougar
To je řek bych jen chyby toho amatérskýho zastaralýho software :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:27
Re: cougar
Novinka je mazání příspěvků = ne až tak malý jestli sis všim = no eště jednou = respekt jak to okamžitě vystih a popsal Karel

Sem nerad sem dokonce ***ej = ale měl pravdu :yes:
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 13:39
Re: cougar
Mazání příspěvků? To jsem nepozoroval, jen v Blogu se občas ukazuje, že tam je jiný počet příspěvků, +/- jeden dva příspěvky, ale když jsem to pročítal, tak tam všechny jsou. Kde konkrétně máš na mysli?
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:42
Re: cougar
V různých diskuzích = příspěvek smazán a označen za NEVHODNÝ
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 13:42
Re: cougar
WTF? Fakt ? A tobě přímo? Pošli link..
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:45
Re: cougar
OBSAH PŘÍSPĚVKU SE NÁM NEZDÁ = JE ZBYTEČNĚ KRITICKÝ vaše nové auto.cz aneb jak padlo hned první den = kam vleze Machala tam...

https://www.auto.cz/diskuse/69103/1?…

Jak sem řek = bylo to fajn a jak řeklo mnoho jiných okamžitě = tohle fakt ne, tady diskutovat už nebudu :no:
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 13:49
Re: cougar
No... to tady občas bylo i dřív, ty víš co tam bylo původně? Jestli nějaké nechutnosti ?

Zajímavé, že na to redakce má čas, ale aby někdo odpověděl na to, proč se po týdnu nic neděje, to nic... :/
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:01
Re: cougar
Nemám nic proti smazání reklamy nebo nějaký blbosti = má všechno proti nahrazení špičkovýho softwaru pro diskze absurdně zastaralym nepřehlednym přes sliby neopravovanym

Chování Machaly od spuštění týhle amatérštiny = další za 5

Neni to zajímavý = jde to vždycky za šéfem = a jeho chování posledních 14 dnů = ze slibů který nesplnil přešel na = nekomunikuju

No u mě už asi přešla taky mez = holt zůstaneš jen ty ;-)
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:06
Re: cougar
Zkusil bych zítra u testu sepsat další stížnost. Nechce se mi psát soukromě na telefon či na FB, ale takto veřejně se snad přidají další diskutéři a konečně se dozvíme, co se děje a hlavně, jak bude sjednána náprava.


Že se Machi vytratil po anglicku jsem si taky všiml.... a rozhodně to není žádné plus :/ Docela mne toto zklamalo, minimálně je tam zbytek redakce , která by měla za něj alespoń občas odpovědět a informovat o situaci, jak žádal správně Iudex.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:25
Re: cougar
FAkt věříš svýmu "konečně se dozvíme"?
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:37
Re: cougar
Věřím, že se ještě někdo z redakce ozve ... jak moc uspokojivá reakce to bude a kdy bude... to po mě nechtěj. Jinak Mikesus ti zjistil, proč je Corolla pomalejší, než Auris na 50 km/h - váží o skoro 200 Kg víc.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:54
Re: cougar
Ale má 20kW okamžitýho záběru elektromotoru navíc = to by to mělo pokrejt. To POMALEJŠÍ na 50km/h ale VÝRAZNĚ rychlejší na 100 km/h = to mi furt nějak nepasuje

Vim že je nová verze trošku větší a trochu těžší bude i spalovací motor = ale 200 kg je fakt HODNĚ = to mi přijde taky až moc
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:55
Re: cougar
Co na to říct, leda si ta auta musíte převážit, ale opravdu je o tolik těžší :)
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 15:01
Re: cougar
No já se na to pak někde podívám = větší baterka větší spalovák větší rozměry něco udělaj = jen se mi nezdá těch +200 kg = to je fakt hodně

A i tak mi to moc nezapadá = zrychlení z 50 km/h na 100 km/h je pak až famózní

Přitom elektromtor a tady je 80kW pomáhá hlavně na začátku = a ten spalovák 2.0 zas tak hyper výkon nemá = furt je to jen odvozená převrtaná verze 1.8 z Priusu
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 15:01
Re: cougar
No já se na to pak někde podívám = větší baterka větší spalovák větší rozměry něco udělaj = jen se mi nezdá těch +200 kg = to je fakt hodně

A i tak mi to moc nezapadá = zrychlení z 50 km/h na 100 km/h je pak až famózní

Přitom elektromtor a tady je 80kW pomáhá hlavně na začátku = a ten spalovák 2.0 zas tak hyper výkon nemá = furt je to jen odvozená převrtaná verze 1.8 z Priusu
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 15:03
Re: cougar
>:-[] >:-[] >:-[] Proč to odesíláš 2x? >:-[] :D

Sry, sranda :D :D Vím, jak to tady je :D Tak pak dej vědět.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:48
Re: cougar
Je to ve víc diskzích z poslední doby = tedy od doby TEMNA

Neopravili sice ani Ň = ale tohle je ZMĚNA

Jediná od doby VÝRAZNÝHO ZHORŠENÍ ve všech směrech = a zase negativní
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 13:53
Re: cougar
Jak říkám, hodně nevhodné (fakt přes čáru a né kritiku redakce) mazaly už dříve, ale místo toho by bylo vhodné spíš napsat, jak to bude s diskuzí dál. Máš snad návrh ? V diskuzích redakce nereaguje a SZ nejdou...
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 13:59
Re: cougar
Neni problém že smazali nějakou reklamu = BIG problém je žalostný zhoršení ze snad nejlepší platformy pro diskuze do hrubě podprůměrný
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:02
Re: cougar
Mne celkem zajímá, co to smazali, když bývala reklama, tak smazali celý příspěvek, tahle blokace bývala třeba typicky na Holdena, který nadával.

Jestli to byla kritika redakce, už se nedozvíme. Mne více vytáčí, že do diskuze nikdo z redakce neodpoví, co se děje, ale na tohle kapacity mají :/ Automat to asi nebyl... to by nás dva smázli dávno :D
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:06
Re: cougar
Co bys taky na místě Machiho lidem řikal? Zase sem něco slíbil a zase nesplnil?
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:11
Re: cougar
Já jo i když si to o mne nemyslíš, tak jsem celkem upřímný člověk.
Umím chybu přiznat.


Pořád je lepší říct na rovinu, změna nebude, nebo bude, ale za déle, než tohle. Jak jsem řekl, třeba ho opravdu IT poslalo někam, tak to mohl alespoń napsat. Změna bude, ale až za 14 dní, protože se na to dříve IT nedostanou a mají tento termín, nebo změna není technicky možna... cokoliv je lepší, než toto.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:22
Re: cougar
Změna je technicky možná = a doba co proběhla je na 10 změn = asi tak

Nic jako IT nedostanou neexistuje = když spouštim něco takovýhohle tak nic takovýho neexistuje = taky sme dělali změnu designu. Takhle absurdně benevolentní si jen protože asi nemáš zkušenosti

Fakt chceš vymejšlet konstrukce = že Machi neměl čas napsat to o čem mluvíš = oprava bude ne zítra jak sem slíbil ale až za týden? Což je mimochodem blbost = většinu těch věcí de udělat za den = my jich už máme 14
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:36
Re: cougar
Právě, že jsem zažil a dost a i vím, že když si na něco najmeš někoho, jak to občas může být složité vykomunikovat, když věc nakonec nefunguje k tvé spokojenosti. Ale jsem si jist, že jsem neřešil nic v takovém rozsahu a hlavně určitě i ceně, kterou zpracovatel pro největší autoweb jistě dostane za nový web. Taky už jsem pak ty stejné služby opakovaně nevyužil.

Neříkám, že nemá čas, ale co my víme, může být na dovolené, nemocný, nevím, tohle nechci zase soudit, ale není tam sám, takže někdo z redakce určitě měl informovat.

Ano, je to 14 dní a nic moc se nezměnilo..... místo slibů opravy a "snahy" zpětné vazby jsme se dočkali mlčení.....horší to být asi nemůže....
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:59
Re: cougar
Kdyby zlomek toho co tu konstruuješ někdo věnoval práci = dost věcí by bylo opraveno ;-)

Jak VÍŠ sem trochu z oboru = neznám takhle EXTRÉMNÍ případ na jakymkoli většim webu

Mě z toho zatim nejvěrohodnějš vychází Karlův tip z první hodiny kdy sme na týhle hrůze diskutovali = tohle neni práce profíka

To neni urážka = tohle prostě JE amatérština = boha proč by někdo normální v dnešní době použil takovýhle smajlíky? Většina diskutujících během pár minut našla chyby chyby nedostatky atd. = to na to Machala nebo někdo ani nemrk než to spustili? To autor teda spíš pachatel týhle amatérštiny = neviděl co bude nahrazovat? Platforma ZADARMO kterou používáme my = je LEPŠÍ
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:41
Re: cougar
No vidíš, te´d mne zas vytočilo, že nejde editovat:

Chtěl jsem napsat, že jsem řešil zakázky, ale v menším rozsahu a u takto drahé a velké zakázky mi příjde nepředstavitelné, že zpracovatel udělá takové hrubé chyby.

Leda si to fakt dělá jejích IT samo a nestíhá... nevim, to jsou jen mé dohady. Takto velká firma, jako je celá mediální skupina asi nějaké IT bude mít na toto, ne?
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 15:05
Re: cougar
Zrušení editace je fakt na.. no když si to vezmeš zpětně a bez emocí = VŠECHNY změny sou PROTI diskuzi

Jak to maj s ajťáka nevim = ale že JEDEN schopnej člověk by tohle za víkend dal z hodně procent dohromady = tedy opravil vylepšil udělal většinu toho co sme zjistili během prvních pár minut že neni nefunguje chybí = to vim

Je to asi jako když zajedeš do servisu Lexusem LC500 a vrátěj ti starej vyběhanej naftovej Avensis nebo tak něco >:D
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 15:08
Re: cougar
Nejsem IT, jestli to zvládne jedinec za víkend nevím, ale principiélně máš pravdu.


Hele, tak, ale ten Avensis v naftě bude jezdit za míń, to je alespoň pozitivum, kdežto tahle diskuze nic lepšího oproti té staré nemá :D
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 13:57
Re: cougar
Leda počkat na nějaký test, kde občas autor mrkne do diskuze a tam znovu apelovat na redakci a zkusit spojit více diskutérů... těch co zbylo. Zítra je pátek, mohl by být srovnávák. Klidně napíšu první, tak bude stačit podpora.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:04
Re: cougar
Ale to už se stalo = 2x

A přes masivní společný vyjádření = se na to šéfredaktoro prostě = naprosto..

Masivně ubylo diskutujících a myslim že i přístupů = ty si vsadil na extrémní toleranci = tak uvidíš co to přinese

Webů kde se líp píše o autech = je skoro nekonečně. Tady byly nadpůrměrný diskuze = Machi je zrušil = podprůměrný tu bude už všechno
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:09
Re: cougar
Nene, já ti vysvětlil, na co jsem vsadil, nechci to znovu rozebírat a myslel jsem, že jsme si to vyjasnili. Navíc minulý čtvrtek se tvářili a reagovali, že se něco změní... dnes, po týdnu bez reakce, jsem už také skeptičtější.


Na Moje.Auto ta diskuze vypadá pořád normálně... to je pech, co ?
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 14:24
Re: cougar
MojeAuto je přece furt stará verze = co nechápu proč jim to dodnes pořádně nefunguje mezi sebou s touhle novou = podle mě na to celou dobu nikdo nesáh

Skoro to fakt vypadá jako okamžitá analýza Karla = Machi to zadal nějakýmu dementnímu kamarádovi = a teď nevědi co s tim = drsný ale fakt to tak působí :-)
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:39
Re: cougar
No.... na to asi nemam co říct :D Tady se nebudu snažit hledat vysvětlení.

Hele ale fakt myslíš, že si tohle zadával sám Machi? Že má takovou pravomoc ? No... radši nechci vymýšlet, jestli je na tom něco pravdy :D

Horší je, až touhle šablonou přetáhnou i MACZ a Blog... a že se to asi stane.... :/
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 15:07
Re: cougar
No v normálnim světě de všechno za šéfem = v tomhle případě šéfredaktorem

Nevim kdo to zadal nevim proč to zadal = ale že to je výměna Lexusu LC500 za vyběhanej 15ti letej Avensis = po bouračce = to vim :-)
Avatar - Barrichello
4. 4. 2019 13:56
Re: cougar
Ale má, pořád je tu V6 Camaro a V6 Challenger, obé maj navíc i V8, kterou má i Mustang.
ted už jde koupit i u vás na SR Dodge od ofiko podejce, novým ofiko prodejcem značek Dodge a RAM je Todos
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:01
Re: cougar
To si trochu pleteš třídu aut. Probe a Cougar jsou FWD, defakto mainstreamové kupé s mainstreamovou technikou. Pokud vím, tak Cougar bylo vlastně jen Mondeo MK 1/2. Na Camaro a Challenger má Ford Mustang, jak píšeš.

Těmto autům konkurovala třeba Calibra, 406Coupe či nějací Japonci (Mitsu,Toyota,Mazda, Nissan)
Avatar - Barrichello
4. 4. 2019 14:44
Re: cougar
psal o kupé s V6. Tyhle auta co si vyjmenoval už prostě nejsou, přežily jen ryzí ameriky a pár japonců typu toyobaru či supra.

No Cougar ale nese slavné jméno, kdy přechozí Cougar vypadal takhle https://cdn.motor1.com/…rcury-cougar.jpg

A od roku 1967 bylo několik generací, že z toho pak u fordu zprasili to co byla to poslední a mimo USA to prodávali jako Ford je na jinou debatu
https://en.wikipedia.org/…i/Mercury_Cougar
Avatar - Barrichello
4. 4. 2019 14:46
Re: cougar
tohle je správný Cougar http://en.wikipedia.org/…i/Mercury_Cougar

od 1 do 7 generace, osmá už je jen parodie....
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 14:52
Re: cougar
To je pěkně hunsý :D Myslím poslední dvě generace.

Ta poslední je o dost lepší.
Avatar - Ozzman
4. 4. 2019 15:00
Re: cougar
Předposlední dvě generace 6-7
Avatar - Barrichello
4. 4. 2019 15:08
Re: cougar
věc vkusu, u 6ky záležíé na modelovém roku, některé sou divné, některé v poho.
7ka je v pohodě.
Avatar - Blue Sun
4. 4. 2019 15:38
Re: cougar
První a druhá OK, zbytek se mi ani trochu nelíbí.
4. 4. 2019 11:16
Probe
Jedno 2.0 16v 85kw vlastním 1994 stav odpoveda veku ..rozmyslam ci ho predať alebo si ho nechať
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
4. 4. 2019 11:31
Re: Probe
este 5 rokov si to v garazi postrazit a uz to predas potom aj ako veterana :yes:

ale samozrejme ak to auto ma dlsich par rokov len stat a nejazdit tak lepsie ho predat hned.... takyto kusok uz dnes moze byt fakt vzacny... rovnako ako nejake subaru SVX... ci fiat coupe
Avatar - Stejsn
4. 4. 2019 12:52
Galerie
proč u článku nejsou žádné fotky půjčeného auta a obsahuje akorát postahované reklamní obrázky z internetu?
Rozbalit vlákno
0
11. 6. 2020 20:38
Probe
2 roky mám stříbrné GT z ´93. a řeknu vám - To auto má pořád co nabídnout, koupě nelituji a neměnil bych ho!
A za tu cenu za kterou se dají pořídit jen těžko najdete auto se stejným výkonem, výbavou a neskutečně překrásným vzhledem.
Rozbalit vlákno
0