Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avatar - CICERO
Teprve?
CICERO
| 16. 4. 2019 10:09
Tomu říkám klidnej důchoďák a kvalitní německý sociální systém... :D Oni se starají o nájezdníky... A staré a nemocné co dělali celý život pro VAG budou ještě tahat po sračkách za Emiše... Tomu se říká: Německé sebemrskačství... :D :D :D Můj zadek ztoho vypouští kakao na export... :-)
Re: Teprve?
_Teddy_
| 16. 4. 2019 13:35
To si fakt myslis, ze Winterkorn o tom nic nevedel? Ze "diesel-gate" spachali daki dvaja-traja bezvyznamni technici, co su kdesi na konci korporatneho potravinoveho retazca? Nebud naivny...
Avatar - CICERO
Re: Re: Teprve?
CICERO
| 16. 4. 2019 13:57
No vidíš Teddy, nikdy nemůžeš přesně určit, co si druhý myslí pokud se ho nezeptáš a on neodpoví... … Samozřejmě jsem myslel Winterkorna a jeho kamarady, předchudce a nástupce... Prostě firemní jElitu... Což nemůžou být staří a nemocní, ztoho co za celý život dělali pro matičku Germánii? :D :D :D ;-) Klídek... :-!
Problém je jeden
Orm
| 16. 4. 2019 12:20
Snaha zajistit firmě co nejvyšší prodejní čísla s co nejvyšším ziskem - to je klíčový požadavek na šéfa jakékoli akciovky. On plnil, co po něm chtěli akcionáři. Kdyby to nedělal, tak ho při nejmenším vyrazí, nebo po něm budou chtít náhradu za to, že nejednal s péčí dobrého hospodáře. Nezávidím mu.
Re: Problém je jeden
Mr.Murphy
| 16. 4. 2019 12:29
Akcionari ho zadali, aby zisku dosahl pomoci podvodu s emisema? Pece radneho hospodare to jsou ty podvody kvuli kterym pak dostali pokuty v radu miliard EUR? No nevim.... ;-)
Avatar - CICERO
Re: Re: Problém je jeden
CICERO
| 16. 4. 2019 14:01
Mužeš jít kamkoliv, když to bude vypadat tak, že když se na Tebe bude někdo koukat uvidí, že jdeš správným směrem... Ty ale tím správným směrem jít samozřejmě nemusíš a Tihle lidé tohle ovládají mistrně... A když už se někdo podívá pozorněji, čas už dávno pokročil, nebo to spraví armády právníků v soudních bojích... Oni jsou připraveni, jen někteří neznalí, se stále diví... Asi tak, že jo... ;-)
Avatar - WinDiesel
Re: Re: Problém je jeden
WinDiesel
| 16. 4. 2019 16:19
obavam se že akcionářům jde jen o prachy
Babišoj jde taky jen o prachy a klidně zamoří republiku řepkou
příkladů máš tisíce všude na světě
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Problém je jeden
CICERO
| 16. 4. 2019 17:00
A o co jiného by jim mělo jít? Pak by nebyli dobří vtom co dělají, kapitalismus,obchodování,osobní bohatnutí… :-) ;-) :-!
Re: Re: Re: Problém je jeden
Mr.Murphy
| 16. 4. 2019 20:48
no.... Andrej.... taky jednou nohou v kriminále, že.... jako náš pan Winterkorn....jinak ano, dovedu si představit že spousta akcionářů řekne "udělejte to jak chcete, hlavně ať je velký zisk", ale to jaksi ještě neospravedlňuje podvody..... Martin si to měl uvědomit, chamtiví akcionáři do vězení nepůjdou, on možná jo....
Re: Re: Problém je jeden
Orm
| 17. 4. 2019 00:10
Jistěže ne, oni jen chtěli, aby splnil jejich představy. Jak je splní jim bylo samozdřejmě úplně jedno. Akcionáře zajímá jediný parametr - růst dividendy na akcii. A tomu je i podřízeno všech v takových společnostech. Pokud někdo tvrdí něco jiného, tak kecá.
Schizofrenie
Xonik
| 16. 4. 2019 20:59
Těžko jinak nazvat stav kdy německá homologační autorita KBA označí sw z dieselgate za legální a neodporující metodice měření, a pak nějakej jinej úřad operuje s údajným nelegálním sw který ale oficielně neexistuje >:D
Re: Schizofrenie
Šimpanz
| 16. 4. 2019 21:48
No oni jej také nestíhají za to, co se dělo s emisemi v Německu potažmo v EU (tam je všechno košer a brambory jsou v řádku), ale za to co se dělo v USA. V kostce řečeno, stíhají jej za to, že věděl o tom, že bude v USA problém s EPA a přesto se před dozorčí radou resp. akcionáři velmi dlouho tvářil, že se nic neděje (klamání doz. rady, burzovního dohledu etc.). Korespondence, e-maily které má prokurátor k dispozici jej pravděpodobně usvědčují z toho, že věděl a snažil se ututlat a když to prasklo veřejně tak se tvářil, že to slyší poprvé.
Re: Re: Schizofrenie
Orm
| 17. 4. 2019 00:07
Bylo by velmi zajímavé znát skutečné pozadí událostí v roce 2015, kdy se Piech pokusil odstranit Winterkorna z vedení VW.
Re: Re: Re: Schizofrenie
Šimpanz
| 17. 4. 2019 01:02
V německých médiích se ohledně tohoto sporu popsalo mnoho stránek a drtivá většina autorů se shoduje na tom, že pozadí bylo následující, Piech tak jako prakticky všichni šéfové firem pohybující se v autoprůmyslu věděl, že se s emisemi dieselů podvádí a že to není problém v EU, ale v USA to problém je a že si Zimoklásek v USA s diesely nabíhá na velký průšvih a tudíž jej chtěl odstranit z vedení. To se mu nepovedlo, protože Zimokláska podržela většina akcionářů (zástupci dolnosaské vlády, zástupci odborářů i jeho bratranec Porsche s kterým byl Piech na kordy) a k průseru posléze došlo. Takže to nyní odhaduji na dva možné scénáře, Zimoklásek se se s pomocí svých právníků z průšvihu vyseká a uvedené skutečnosti zůstanou navždy skryty před veřejností, protože je nikdo nepotvrdí a zůstanou v rovině novinářských úvah nebo se prokurátorovi podaří Zimokláska skřípnout a ten pod hrozbou doživotního krymu a ztráty majetku zazpívá a napráská celou dozorčí radu VW a další členy tehdejšího vedení a do tepláků půjde dalších minimálně 10 lidí.
Re: Re: Schizofrenie
Xonik
| 17. 4. 2019 01:10
No to je právě ten problém zpráv četky, resp. to co jsem psal - zcela jistě je nestíhají za nějaký “nelegální” sw (protože nic takového neexistovalo) jak by z článku mohlo vyznět.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku