Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Hyundai Ioniq: Elektrická verze prodloužila dojezd

Od roku 2016 Hyundai prodalo přes 60.000 automobilů Ioniq. Nyní prošel tento vůz poháněný elektrickým, respektive hybridním pohonem, modernizací.
Zpět na článek
4. 5. 2019 19:55
Kde se stala chyba ?
Citace: Pokud při nabíjení použijete stojan s výkonem 100 kW, lze baterie nabít na 80 procent jejich kapacity za 54 minut.


Pro nabití kapacity 38,3 kWh na 80% za 54 minut stačí výkon 35-40 kW. Na co tedy těch 100 kW ?
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Zetti
5. 5. 2019 06:54
Re: Kde se stala chyba ?
Nabijeni baterky nemusi byt jednoducha matematika.

Mam baterku 12 kWh, z nabijecky do vybite protece vetsinou 10 kWh, nikdy vic, zrejme tam ty 2 kWh zustavaji nevycerpane a nevycerpatelne.
Auto se nabiji pri jistici 10A (2,3 kWh) celkem 5,5 h, pokud nabijim u 50kW, tece tram proud do 80% 20-25 minut. Ten proud tam netece rovnomerne, zpocatku nabiji naplno, ke konci zpomaluje

:no: :no: :no: :no: :no:
dam si sam, nemusite se obtezovat
5. 5. 2019 09:00
Re: Kde se stala chyba ?
Dávám ti :yes: za ty :no:
:-)

Je jasné že u toho Ioniqu něco nehraje
5. 5. 2019 12:38
Re: Kde se stala chyba ?
Hyundai Kona electric a Ioniq electric patří podle nejrůznějších testů k tomu nejlepšímu co si v této kategorii můžeš pořídit..
5. 5. 2019 15:43
Re: Kde se stala chyba ?
Ani to ale nevysvětluje ten rozpor v nabíjení
Avatar - Zetti
5. 5. 2019 17:35
Re: Kde se stala chyba ?
Sem ti to napsal, vem si kalkulacku a porovnavej cisla.
8kWh -----------------50 kW------------------ 25 minut = 3,125 minut na jednu kWH
30 kWh ---------------100kW------------------54 minut = 1,8 minut na jednu kWh
skoro polovicni cas na nabiti diky 100kW nabijecce
Jak jsem napsal NABIJENI BATERIE NEPROBIHA LINEARNE.

Ja myslim to neres, proste elektrina neni benzin, vsechno se meri jinak
se nicemu uz nedivim https://www.idnes.cz/…71704_domaci_zaz

:no: :no: :no: :no: :no:
palce si opet davam sam.
5. 5. 2019 18:46
Re: Kde se stala chyba ?
No já na rozdíl od tebe jsem přesvědčený, že do těch 80% nabíjení li-íon probíhá prakticky lineárně, a zpomaluje se až nad tuto hranici. Aspoň u jiných aut to takhle funguje
Avatar - Zetti
5. 5. 2019 19:04
Re: Kde se stala chyba ?
Ja jsem mluvil o tom, ze se mi jevi nabijeni ioniqa v poradku a dolozil jsem to vypoctem, ktery je plus minus stejny jako u mne.

Osobne si myslim, ze linearita dobijeni probiha podle zahrivani baterie. Tedy cim je silnejsi nabijecka, tim vic je dobijeni nerovnomerne. V kazde lionce je ridici elektronika. https://www.youtube.com/watch?…

Proto ke konci dobijeni zpomaluje. Zpomaluje pri 230V cca od sedesati procent. Zase matematika. 10A rozdel mezi 5,5 hodiny s tim ze na 10A (2,3kW) zacinas. Kdyby dobijeni nezpomalovalo, za 5,5 hodiny bys do baterky narval vic nez jeji kapacita. A ze by zpomalovalo ausgerechnet od 80% tomu nemuzes za strizliva verit ani ty.
Jinak mezi nabijeckou a autem jsem mel merak a kdysi v dobach pocatecni aktivity jsem si to zapisoval. Hadam ze ty asi ne.
5. 5. 2019 19:44
Re: Kde se stala chyba ?
Já snad zpochybňuju zpomalení nabíjení ke konci ?? Měřáky jsem dával při nabíjení li-ionek několikrát a vždy mi vycházel do těch cca 80% (+- 5%) konstantní příkon a nad tuto hranici to šlo plynule ale nakonec i velice výrazně dolů, třeba i na pouhou dvacetinu

Nicméně v případě ionicu se bavíme o trojnásobně delší době nabíjení na 80% oproti té co by odpovídala výkonu 100 kW. Takový rozdíl mi přijde opravdu moc.

EDIT: jo a hledal jsem ještě na internetu a na Hybridu se nad tím taky pozastavovali, takže nejspíše mám pravdu, nějaký renonc to fakt bude

http://www.hybrid.cz/…-dojezdem-294-km
Avatar - Zetti
5. 5. 2019 20:08
Re: Kde se stala chyba ?
Druha otazka je jestli je lepsi dostat tri facky nebo stejnou silou jednu pesti.
Vem si kalkulacku a pocitej. 5,5 hodiny po 2,3 kW behem 80% casu tj. 4,4h x 10A / 2,3kW*2,3 uz mas pres 10kWh, co ta (moje) nabijecka dela dalsi hodinu muzes mi vysvetlit?
Nechme toho, hybrid.cz nezeru, tam sou pomatenci a 100kW nabijecka neznamena, ze do baterie tece 100kW. Muze tam tect vic nez 50 kW, ale treba jen 60 kW. I to je pekny.....
Dobrou noc
Avatar - pradeda777
4. 5. 2019 20:30
...prodloužila dojezd...
Elektrická verze prodloužila dojezd.............nejen dojezd, ale celou karosérii....teď už vypadá jako nějaký hybrid nebo vodík od Toyoty...... :-!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - CICERO
4. 5. 2019 20:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - bystron
4. 5. 2019 23:37
Re: ...prodloužila dojezd...
No jo, ale od Toyoty funguje. Hovňajs nebrat!
5. 5. 2019 05:56
Re: ...prodloužila dojezd...
Napište jeden rozumný důvod proč nebrat!
5. 5. 2019 12:40
Re: ...prodloužila dojezd...
On ti žádnej důvod nenapíše..o auto mu vůbec nejde..jde mu jen si kopnout do Hyundai..