Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Testovali jsme gumy pro supersporty: Když rádi poškádlíte žaludek

Majitelé sportovních aut občas vyrazíi na okruh. Goodyear jim k tomu nabízí gumy, které se ještě hodí na silnici. Jak fungují, jsme vyzkoušeli ve Španělsku, až z dezénu létaly žmolky.
Zpět na článek
Avatar - iudex
19. 5. 2019 14:16
Super Sport
Tak na radu F1 Super Sport som bol hodne zvedavý už od jej predstavenia, na testy sa ale čakalo dosť dlho. Ak by som kupoval aktuálne nové letné gumy, tak Super Sporty by boli na prvom mieste. Zjavne sa Goodyear inšpiroval Michelinmi a je jasné, na koho s touto novou radou mieri: Super Sporty miera na Pilot Sport 4S (nástupca Pilot Super Sport, odtiaľ tá zjavná inšpirácia), Super Sport R mieri na Pilot Sport Cup 2 a Super Sport RS mieri na Pilot Sport Cup 2 R.
Akurát to určenie zo strany výrobcu je trochu optimistické, najmä F1 Asymetric sú skôr lepšie touring gumy než nejaké gumy na športiaky typu 911, sú to gumy na bežné kompakty a strednú triedu s trochu silnejšími motormi (napr. Leon 1,8TSI). Ja by som to určenie posunul tak o kategóriu, teda autá, na ktoré odporúča Goodyear F1 Asymetric (Golf R a pod.) by som dal F1 Super SPort a autá, na ktoré odporúča Super Sporty (M3, 911 Turbo) by som dal Super Sport R.
Ja mám jediný problém a to s rozmermi: nerozumiem, prečo takéto UHP gumy nie sú dostupné v bežných 18" rozmeroch, v rozmere 225/45 R18 mám proste smolu a Super Sporty nekúpim, to by som musel mať o palec väčší rozmer.