Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Proceed rozšiřuje nabídku. Korejský shooting brake nově pořídíte i s tříválcem

V reakci na rostoucí poptávku po modelu Proceed na českém trhu značka rozšiřuje nabídku motorů pro tento model.
Zpět na článek
16. 5. 2019 22:46
17. 5. 2019 09:52
17. 5. 2019 19:39
17. 5. 2019 20:36
16. 5. 2019 18:11
to je už otázne
rozdiel len tisíc e nie je moc lákavý, ale inak sa mi tento proceed veľmi páči a takýto tmavo červený ma občas obehne a vždy si poviem, že vyzerá sakra dobre. Pamätám, že keď ma obehol prvýkrát, registroval som ho periférne najprv ako mercedes, až pri lepšom pohľade na zadok, že veď to je ten proceed. Ten sa zadaril.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - pradeda777
16. 5. 2019 18:21
Dá se to....
....ale z profilu moc housenkovaté a bez pořádného 2.0 l motoru s turbem to nesplňuje účel. A teď do toho ještě "picli" tříhrnek, čímž tomu hodně poškodili image. Tož tak... ;-\
Rozbalit vlákno
2
Avatar - iudex
17. 5. 2019 10:44
Re: Dá se to....
Práveže ten profil je parádny, jeden z najkrajších "úžitkáčov" na trhu: https://squir.com/…ed_2019_0006.jpg
Ale s motorom súhlasím, 1,0 R3 tam nemá čo robiť, ako výkonovo, tak najmä imidžovo. Dvojliter... veď vieš. ;-)
17. 5. 2019 12:18
Re: Dá se to....
tomuto fakt nerozumiem, veď ten profil je geniálny a aj tak to názory polarizuje. To musí byť len tým, že keď sa povie proceed, čakajú krátku verziu a nehodnotia to v kontexte kombi.
16. 5. 2019 20:09
To bymne zajímalo ...
To by mne zajímalo, kdo si to s tím 1.0 koupí, podle mne je ta 1.4 T-GDI (mimochodem velmi dobrý motor) pro tohle auto ještě tak přijatelné minimum (samozřejmě ta 1.6 je v daném případě lepší), ale ta 1.0??
Kdo má na ProCeed tak má určitě i na lepší motor.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - miromen
16. 5. 2019 21:06
Re: To bymne zajímalo ...
Co je na 1.4 T-GDI velmi dobreho ?
Avatar - Jenik3
16. 5. 2019 21:19
Re: To bymne zajímalo ...
Např. to, že má 4 válce. Osobně nemám 3válce rád. Jejich využití v autě pro rodinu je pro mne nesmysl.
16. 5. 2019 22:34
Re: To bymne zajímalo ...
Viac pasikov, viac adidas.
Avatar - 3_diamanty
16. 5. 2019 22:48
Re: To bymne zajímalo ...
asi tak... :yes:
Avatar - miromen
16. 5. 2019 23:08
Re: To bymne zajímalo ...
Pišu si, 4 valce = rodina.
Korejsky litrovy třivalec patři mezi podpruměrne motory vuči konkurenčnim motorum a to same plati v přimem porovnani pro 1.4 T-GDI v přimem porovnani s konkurenci včetně třivalcu.
Avatar - iudex
17. 5. 2019 10:41
Re: To bymne zajímalo ...
Ak sám tvrdíš, že TGDI nie sú nič moc oproti konkurencii (a ja súhlasím), o to skôr by si mal rozumieť požiadavke, aby tam nedávali ešte slabší trojvalec. Osobne sám pokukujem po Proceede, ale práve pre názory testérov, že ten výkon tam úplne nie je, by som sa vyhol aj 1,4ke a kúpil rovno 1,6TGDI.
Avatar - Katikakus
17. 5. 2019 17:35
Re: To bymne zajímalo ...
Mam to stejne, v srpnu-zari objednavam verzi GT.
Avatar - iudex
17. 5. 2019 18:07
Re: To bymne zajímalo ...
:yes:
19. 5. 2019 23:08
Re: To bymne zajímalo ...
Chod sa povozit, som zvedavy na tvoj nazor, podla mna aj pri tej 1,6ke nie je jasne, kam sa tych 200 konikov podelo. Brzdy fajn, vadi mi lahky az hrackarsky chod pedalov, hlavne spojka, radiaca paka mi nesadla do ruky, asi vec zvyku, interier sa da prekusnut na prednych sedadlach, smerom dozadu sa to zhorsuje, ceresnickou je halogenove osvetlenie interieru. Mne nevyhovuje ani riesenie kufru so suflatkami pod podlahou. Podla mna sa tym zhorsuje zbytocne variabilita. Takze ja nekupujem. Mam golf 7 hl a nemam pocit, ze by bol napriklad interier o generaciu lepsi, modernejsi, hodnotnejsi. Ani jazdne, takze nemam pocit, ze by som siel do lepsieho.
18. 5. 2019 19:24
Re: To bymne zajímalo ...
Mam tento motor v i30, do cca 10tisic km nic moc, potom sa prebral (aktualne 15500km) nad 3000 ot. taha ako splaseny kludne do 5500. Myslim, ze na svoj objem a vykon uplne v pohode motor, mozem porovnavat s 1.8 tsi od koncernu (druhe auto v rodine)
Avatar - iudex
17. 5. 2019 10:38
Re: To bymne zajímalo ...
Nie som síce presvedčený, že 1,4TGDI je výborný motor, podľa mňa je to taký priemer, horší ako Ecoboost či TSI, ale súhlasím s tým, že to malo zostať ako základ pre Proceed. Jednak to je relatívne veľké kombi, najmä ale to prezentujú ako štýlovejšiu, dynamickejšiu alternatívu klasickému kombíku, teda si to majú kúpiť ľudia, ktorým nejde primárne o value for money či maximálnu praktickosť, pre tých je kombík. Imidžovka by nemala mať tie základné motory práve aj z dôvodu, aby podporili ten vyšší image oproti úžitkovejším verziám.
A tiež ak sa Proceexy tak skvele predávajú, tak nech predávajú hlavne tie drahšie verzie, tam je predsa vyšší zisk a nie sú nútení znižovať cenu trojvalcovými verziami.
That being said, pridanie nafty logiku má a tam výhrady nemám.
17. 5. 2019 10:55
Re: To bymne zajímalo ...
Podla mna sa pripravuju na nove emisne normy a preto to tam tlacia. Mozno sa zmeni casom cennik a rozdiel bude vyssi. To sa predsa len udeje bez mensieho povsimnutia ak zakladna cena ostane ako keby potom "bezdovodne" zvysovali. U inych sa to uz zacalo, pripadne je par tyzdnov predtym.
Avatar - hugino
17. 5. 2019 17:13
Re: To bymne zajímalo ...
Tiež si myslím že TSI alebo Ecoboost su lepšie motory.Maju vačší rozsah otáčok kde je max krutiaci moment a ked na brzde merali TSI motory mali vždy vačši vykon aj Nm ako udáva výrobca.Motor 1.4 TGDI vraj vyrábaju a montujú v Čine a nie v Europe takže to nebude asi až taká kvalita.
Avatar - 3_diamanty
16. 5. 2019 22:46
somarina
s trojvalcom za pol mega je to v podstate nekupitelne ... uz vacsi 1,4tgdi chapem a je to podla mna ideal na taketo auto ... ale ok.. ono treba predsa ponuknut aj stylovku v "cene od" hoc je to blud takato kombinacia ... osobne by som bral ako minimum 1,4tgdi u tohto auta... nic mensieho ani slabsieho tu fakt nedava zmysel.... navyse ked sme uz v cenach okolo pol melona tak to uz vobec neproichadza v uvahu .. to radsej potom corollu v tejto cene alebo mazdu 3 predsa .... kii fandim ale obcas mam pocit ze uz tiez moc nerozmyslaju ale idu len tvrde za biznisom co je skoda... a ani imidzu to neprospieva
Rozbalit vlákno
3
17. 5. 2019 09:52
Re: somarina
Maly rozdiel v cene oproti 1.4tgdi. Ak by bol uz povedzme 2000, tak naopak bude davat velky zmysel. Kazdopadne moj trojvalec stal 22k € a necitil som sa nijako ukrateny, pretoze motor bol vyborny. Kamarat dal za svoj trojvalec 26k €. A ani jeden z nas by ho nevymenil ani za corollu, ani za mazdu...
Avatar - Jenik3
17. 5. 2019 19:39
Re: somarina
Ted bys nevymenil, ale za 4-6 let budes rikat "proc ja si nevzala toho pistu hufnágla". Japonci maji stavajici atmo motory v nabidce pres deset let. To něco signalizuje. Kia ma 3R asi rok nebo dva.
Pokud chceš mít auto na čtyři roky a pak adieu, není co řešit.
Např.takový mitsh.lancer: auto za svým horizontem, ale do motoru lejes jenom benzin a olej. Žádný turba, cívky, retezy.
17. 5. 2019 20:36
Re: somarina
To bude auto este stale v zaruke, takze nevidim dovod. Avsak ano prave na mitsu vidiet ked dojdu napady a technika zufalo zaostava. Inu, ze je niekde nieco 10 rokov moze znamenat aj to, ze nie su prachy na vyvoj. Nic nie je ciernobiele.
17. 5. 2019 12:15
niekto to kúpi
niekto chce auto, ktoré budí dojem, ale požiadavky na dynamiku a reálne schopnosti auta až také nemá. Proste ideš po meste, lakeť v okne, si šéf a nikto nevie, že tam máš rýchlovarnú kanvicu.
Rozbalit vlákno
0