Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Niki Lauda zemřel. Legendární rakouský závodník bojoval se zdravotními problémy

Někdejší rakouský závodník proslavený nejen těžkou nehodou na Nürburgringu loni podstoupil transplantaci plic a od té doby byl v domácím léčení.
Zpět na článek
Avatar - woody-alien
21. 5. 2019 23:33
Muž se srdcem jezdce
Zatímco já do sebe ještě ve školce cpal pramen zdraví z Posázaví, tvoje jméno už se stalo synonymem jízdy. Jezdí jako nikilauda prostě vytlačilo původního širona. A nutno říct,že zaslouženě. Tvůj mix pedantního profesionalismu s vášní pro jízdu v srdci navždy změnil svět Formule 1. I v této smutné chvíli můžeš být spokojen - tvé jméno už nebude nikdy zapomenuto. :yes:
Avatar - Ji/Ri
21. 5. 2019 12:57
NIKI
Každý jsme byl Niki Lauda. Už na koloběžce za barákem jsem byl Niki... i na pískové dráze, kde jsme šprtali do víček od sprejů, jsem byl Niki.... Všichni jsme byli Niki a každý jim chtěl být. .... a v každém z nás, co máme u krevní skupiny i oktanové číslo, je a už vždycky bude NIKI LAUDA.
NIKI ....
Avatar - speedfred
21. 5. 2019 11:46
Včera
som akurát premýšlal čo je s ním,už je nejako dlhšie ticho a dnes táto sprava :-( .
V 80-s som viac fandil Prostovi a bol som celkom nehnevaný keď Niki zobral titul Alainovi myslím o 0,5 bodu,toto ale už je dávno odpustené a šiltovku dolu za to čo dokázal v živote a hlavne v posledných rokoch s Mercedesom v F1.
Avatar - netcar.xx
21. 5. 2019 11:29
Re: Poslední BRAVO
Jen se neboj, ono nějaké bezcenné vemeno ještě dorazí se svým duchaplným názorem.
Avatar - WinDiesel
21. 5. 2019 11:17
Poslední BRAVO
… za to, že jsi tady všechny sjednotil, událost nevídaná, děkujeme.
Ale cena za toto je příliš vysoká :-(
Avatar - Dinar
21. 5. 2019 10:59
Niki Lauda
Můj dětský hrdina, závodnický idol, jezdec, kterému jsem držel palce nejvíc ze všech. I teď, když bojoval po transplantaci plic s neustále se vracejícími se záněty a chřipkami, pořád jsem věřil, že ho za pár měsíců uvidím znova v paddocku s kšiltovkou a trefným komentářem k poslednímu tréninku, závodu. Tak už se nedočkám, ale já na Nikiho, závodní legendu, řidičského mistra a skutečného tvrďáka s charakterem, nezapomenu.
Odpočívej v pokoji, Niki... :yes:
Avatar - Hanson
21. 5. 2019 10:38
Niki Lauda legenda, kterou asi nikdo nepřekoná
Jistě máš i tam nahoře svůj okruh. Odpočívej v pokoji.
21. 5. 2019 10:21
Měl jsem možnost se s ním před pár lety setkat
a promluvit pár slov. Působil skromným a přátelským dojmem. Nakonec jsem ho požádal, aby mi podepsal kšiltovku (nenosím kšiltovky, ale do vitríny) a byla to náhodou "Audi Sport"
Tak on se smíchem, že jo, ale že to nemám nikde říkat, protože maká teďka pro Mercedes. :)

Tak teď už snad můžu... :-)
21. 5. 2019 10:17
Re: Už když jsem byl malej, tak byl můj favorit
Někdy jsi mě dkázal pořádně na...at.
Ale dneska jsi to napsal krásně!!!!
Díky
Avatar - pradeda777
21. 5. 2019 10:06
Odešel Pan závodník....
....který to uměl i bez elektroniky..........R.I.P...
Avatar - netcar.xx
21. 5. 2019 09:48
Už když jsem byl malej, tak byl můj favorit
a navždy jím už zůstane. Závody F1 v dobách jeho slávy byly závody gentlemanů, nádherná auta v krásných barvách ( Lotus JPS, Tyrrell P34, reklamy na cigarety,..), bez nesmyslných omezení, co jméno, to hvězda. A všechny ty krásné časy skončily s Ayrtonem. Tak snad se Niki nahoře potká se všemi ostatními a při příští bouřce se všichni podívejte nahoru. To se pojede GP Paradise bez katalyzátorů a elektromotorů.
Avatar - KANKUNEN
21. 5. 2019 09:41
Takových je jen pár,
Legenda i mezi mistry světa.
Avatar - WinDiesel
21. 5. 2019 09:35
Pořád ..
... jsem věřil že to ještě dá.
Zůstane po něm prázdné místo. Bravo za vše co jsi dokázal !!!!!
21. 5. 2019 09:27
R.I.P.
Odisiel, ale v nasich spomienkach zostava...

Ako decko som kedysi mal na stene izby plagat, dvoj-stranu zo STOP-u (alebo Svet Motoru?), velka fotka z niektorych pretekov: "Niki Lauda na Ferrari pred Jamesom Huntom na McLarene". Mozno ju este najdem...
Avatar - Stejsn
21. 5. 2019 09:09
Vzhledem k době,
ve které závodil, je až neuvěřitelné že se dožil stáří. Legendou byl za života, legendou zůstává i po smrti.
21. 5. 2019 08:38
Obdiv Niki!
Byl jsi a zůstaneš legenda! :yes: