Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Sdílení pohledem ekonoma: Na sdílení jako byznys bych opravdu nevsadil

O sdílení aut se hodně mluví, ale dá se na něm vydělat? Je to budoucnost automobilismu? O tom jsme si povídali s ekonomem Alešem Rodem.
Zpět na článek
26. 5. 2019 16:25
26. 5. 2019 19:32
26. 5. 2019 19:30
27. 5. 2019 09:04
Avatar - twistedTSD
26. 5. 2019 16:25
Wait, what
"Bude tedy ohromně obtížné přejít z této strategie na novou, kdy se nám automobilky snaží vysvětlovat, že auto vlastně nepotřebujeme"

Nejsem sice ekonom, ale automobilka, která zákazníka přesvědčuje, že auto nepotřebuje, asi dělá něco špatně. Snad si to koncern uvědomí dřív, než na to dojede...
Rozbalit vlákno
1
26. 5. 2019 19:32
Re: Wait, what
No to prave vzhledem k budoucnosti autonomnich vozu uhodil hrebicek na hlavicku! To presne budou muset automobilky lidem vysvetlit :-) (nebo spise ubery, apply, googly a tesly apod)
26. 5. 2019 19:30
Pravda :-)
To co rika je pravda - ted, kdyz uz to kazdy vi ... :-)

Ovsem napr. zcela ignoruje fakt, ze dost do toho promluvily i pujcovny ala zipcar apod. ktere vlastne nabizeji neco obdobneho - a tento model funguje celkem dobre. Zatim.

Spis bychom se ho meli zeptat na autonomni dopravu.
Sice muze uhnout, ze to je otazka az za 10-20 let a samozrejme to je pravda. Nicmene co potom? To by bylo zajimavejsi cteni, tak snad nekdy priste ... a snad ne 10 let po tom, co uz nas vsechny budou vozit ty ubery bez ridice... :-)
Rozbalit vlákno
0
27. 5. 2019 09:04
Fleet
Pan je sice ekonom, ale možná nemá ponětí jak fungují velké fleety. Ty společnosti v ideálním případě auta nic nestojí. Kupují je s obrovskou množstevní slevou a prodají je zánovní za podobné peníze. Samozřejmě je něco stojí pojistka a údržba vozu. Mega výdělečně projekty to nebudou, ale já jsem rád že jsou. Jezdím občas do centra, tam to nechám kdekoli na zóně a víc se nestarám.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jerry.Gunman
28. 5. 2019 00:04
Sdélení aut je nové, lepší a pokrokové
A já bych FAKT nezůstal na půl cesty, sdílet se přece dá TOLIK věcí, které má člověk doma a zrovna v tuto chvíli je nepotřebuje...
- v noci mohu přesce sdítel své košile, kalhoty, boty i spodní prádlo
- ve dne zase pyžamo a postel
- průměrně 23 hodin denně toaletu
- průměrně 29,5 hodiny denně tchýni
- hrnce na vaření, lžičky, nože vidličky
- zkrátka majetek můj celičký
- jen ať CELÝ SVĚT se o tom doví,
že jsem tolik, TOLIK pokrokový :D

;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
28. 5. 2019 15:07
Re: Sdélení aut je nové, lepší a pokrokové
A co to dotáhnout ještě dál a sdílet děti (někdo je nemá), manželku,milenku, (taky někdo nemá), psa, kočku, hada, krečka a kýho vejra ještě.....

Všechno bude, neomarxisti z Bruselu to ještě dotáhnou do dalšího levelu :-)