Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zažijí kabriolety renesanci? Zájemci o ně mohou pocházet z nečekaného místa

Kabrioletům se v posledních letech tolik nedaří, i proto je výrobci postupně škrtají ze své nabídky. Možná je ale za rohem jejich renesance.
Zpět na článek
28. 6. 2019 20:35
29. 6. 2019 13:59
28. 6. 2019 14:40
Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
pro mě nejjasnějším znamením, že soumrak motorismu jako koníčku a vášně nenávratně nastal a zkáza bude dokonána ještě během mého života.
I mladí kluci dneska nechtějí sporťáky. Je to strašná doba.
Blbcovi je dvacet a chce Karoqa….proboha. Přece je to
-narození-dětství-MLÁDÍ-kolik to žere a jakej to má kufr-smrt.


Přijedeš se supersportem. Dříve se každý ptal "Kolik to jede" poř výkon, zrychlení

Dneska je nejčastější otázka "Kolik to žere"

Proboha proč? Na co to chce vědět? Když to nezajímá mě, proč jeho?
Až se mě první hovado zeptá, kolik to má gramů CO2, utratím ho.
:-!
Rozbalit vlákno
9
Avatar - speedfred
28. 6. 2019 15:12
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
:yes: :yes: :yes: a za to utratenie :-[] :-[]
Avatar - CHerokee
28. 6. 2019 15:50
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
Velmi výstižně napsáno! Ještě bych přidal "konektivitu"...nevím, co to je, ale vím, že mě to uráží :-[]
28. 6. 2019 16:45
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
To bys viděl, co ti *** srostlý se smartfounem dělaj za rozhodnutí.
Konektivita ti dneska u těchhle pak dělá hodně důležitej faktor při koupi auta.
Avatar - CICERO
28. 6. 2019 18:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 6. 2019 18:56
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
Fakt jako bys chtěl vědět, vo čem kdo přemejšlí?
Vydržel bys to tak 5 vteřin.
28. 6. 2019 16:04
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
Sentiment sdílím, a taky je mi z toho trochu smutno, ale prostě tak to je a z mýho pohledu je to hlavně těmahle dvěma věcma:

a) Spousta lidí dneska z toho či onoho důvodu najede spoustu kilometrů ročně protože musí - těžko jim lze mít za zlé, že se pak v autě nechtěj trávil ještě i volný čas.. a kabria jsou přecijen hlavně volnočasová záležitost, až na výjimky se na každodenní ježdění nehoděj.

b) S tím, jak houstne provoz a za volant sedaj větší a větší jelita, se radost z řízení taky vytrácí. Třeba taková klasika I/9 mezi Mělníkem a Jestřebím - když má člověk extrémní kliku, tak je to 30 kilometrů celkem příjemný jízdy, ale v 99% případů po dvou kilometrech dojedeš buď kamion nebo strejdu ve starý feldě, oba jedou zhruba šedesátkou a za nima štrúdl 15 aut - takže na předjíždění nic moc. A pak místo radosti zbyde akorát zoufalá nuda a ztráta času.

A já osobně navíc když často vidím, co ty lidi za volantem vyváděj, tak snad radši místo ježdění kabrioletem jdu dělat něco, u čeho se nemusím tolik bát o život - třeba řezat na cirkulárce nebo letět někam Boeingem 737max.
28. 6. 2019 19:56
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
veľmi pekne si to napísal
a presne
100% presne
29. 6. 2019 09:56
Re: Právě "prodeje" kabroušů a spoťáků jsou
Důvod je jediný, kabrio je poměrně vyprofilované auto, které prostě neuveze celou rodinu a ne každý má na to, aby měl víc automobilů.
Jinak stažení střechy je prostě jenom přidaná hodnota k normálnímu automobilu, který používám každý den, když někam jedu, nemusím mít pokaždé "radost" z jízdy. I když teda stačí stáhnout střechu a mám ji, většinou.
Avatar - CICERO
28. 6. 2019 18:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Stejsn
28. 6. 2019 15:20
S kabriolety je to hrozně těžké.
Jeden mám a problém je, že profil počasí, ve kterém se s tím dá bez střechy jezdit, je hrozně úzký. Nesmí být moc zima, nesmí být moc vedro, nesmí pršet. Takže ideálně 15 - 25 stupňů, pod mrakem. A takových dnů v posledních letech ubývá. Dřív typicky letní auto je teď spíš jarní nebo podzimní s tím, že je vysoké riziko změn počasí během dne.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - CHerokee
28. 6. 2019 21:52
Re: S kabriolety je to hrozně těžké.
No já nevím. Když jsem byl svobodný, není to tak dlouho, měl jsem roadster a jezdil s ním od jara do podzimu. I k moři dojel. Mělo to klimu, foukání na krk, vyhřívané sedačky, takže pohoda. Jen v zimě mi ho bylo líto, tak byl ustájen,
29. 6. 2019 09:55
Re: S kabriolety je to hrozně těžké.
Od dubna do října je málo? Ve 30 stupních se nedá jezdit? Musí být pod mrakem? Musím si přečíst příručku, tyhle informace se mi nedostaly:)
Avatar - Enthusiastic.driver
29. 6. 2019 12:12
Re: S kabriolety je to hrozně těžké.
Cukat ve 35°C ve stínu po centru města opravdu není to, po čem bys toužil, ale ty vlahé letní noci potom....
Avatar - 3_diamanty
28. 6. 2019 20:35
vzhladom
k tomu ake je v cine ovzdusie aj tamojsia mentalita neocakavam zeby zrovna tam mala prist pre kabria spasa... 8-s

navyse buducnost aut nie je o nejakom sportovani ani pozerstve,... ale bude uz kruto a ciste len o premiestnovani sa.. smutne ale je to tak
Rozbalit vlákno
1
Avatar - speedfred
29. 6. 2019 13:59
Re: vzhladom
To akože v kabriach jazdia pózery? :-O Kľudne a rád by som chcel byť pózerom.
29. 6. 2019 11:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0