Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak přežít cestu do Chorvatska: Pozor na astronomické pokuty za běžné přestupky!

K Jadranu se každý rok autem vypravují statisíce Čechů. Řadu z nich pak potkají cestou k moři problémy. Co dělat, když se to náhodou stane? A jak jim nejlépe předejít?
Zpět na článek
6. 7. 2019 09:04
6. 7. 2019 15:14
7. 7. 2019 10:19
6. 7. 2019 23:28
7. 7. 2019 12:42
7. 7. 2019 23:13
Avatar - cascadia2
6. 7. 2019 08:30
Hovnajističtí paštikáři v článku
V takovém divném a hnusném autě jako máte v reportáži to opravdu sedí, "jak přežít cestu". Že někdo něco nemůže prodat, tak to poskytne zdarma, to ještě výlet nedělá. Základem si je vybrat slušný vůz! Pak už to totiž není o přežití, ale spíše užití si. Nemusíte dýchat lepidla z interéru, z klimy nejdou rybičky, nehučí, nevibruje, v potkávačkách něco vidíte, když se vám někdo nalepí na kufr nemusíte mít celou dobu nepříjemné pocity že to bude smrťák. Můžete si vzít co chcete, má to hned jiné reakce na plyn. Děti nejsou přešlé, manželka nepříjemná. Jistě s Žigulíkem a Barkasem to šlo na Instrii taky, ale ono člověk pohodlní a už by do takových věcí dobrovolně nešel. Takže jiný vůz pánové, jiný vůz. Pak cesta půjde sama ani nebudete vědět jak.
Rozbalit vlákno
5
6. 7. 2019 11:05
Re: Hovnajističtí paštikáři v článku
ty si léčíš nějaký mindrák?
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 20:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 7. 2019 13:18
Re: Hovnajističtí paštikáři v článku
Nezavid
6. 7. 2019 17:14
Re: Hovnajističtí paštikáři v článku
Ty keby si mal takú novú i30ku tak v nej aj spávaš...
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 20:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 7. 2019 08:50
Chorvatsko země na dojení turistů
Letos jsem plánoval Polsko Balt, ale teď se tam dost ochladilo takže zvažuji místo země, kde turisty mají rádi a nesnaží se je obrat drahými cenami, nesmyslně vysokými pokutami a poplatky za dálnice, tunely apod., vyrazit k Chorvatům. Do země pěkného moře, nesmyslné drahoty (zejména když vezmete v úvahu tamní platy), nehorázných pokut kdy cíleně fízlové prudí tam kde lidé objíždějí jejich drahé dálnice, kde v sezoně je všude zpoplatněné parkování zatímco zbytek roku se může stát kdekoliv zadarmo, prostě do země co cíleně obírá turisty až to není hezké :-(
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ozzman
6. 7. 2019 11:09
Re: Chorvatsko země na dojení turistů
Polsko se jezdí dobře, mají fajn infrastrukturu, která tam vyrostla v posledních 10 letech, většina dálnic jsou zadarmo a na částech se dá jezdit 140, služby na stejné úrovni jako v ČR. Akorát ta cest je hodně jednotvárná, pořád rovina...

Nejlepší zkušenost poměr ceny-služby-moře mi přišlo Řecko, Itálie je krásná, ale drahá, letos jedu Španělsko, tak dám vědět, protože jsem tam byl naposledy jako dítě u moře a jinak v Madridu letecky.
6. 7. 2019 09:04
vhodný voz
Je napr Hyundai.

Na rozdiel od napr škodovky, ich asistenčné služby pokrývajú nielen príjazd asistencie a odťah do najbližšieho servisu, ale aj krytie opravy a pripadne aj odtah vozidla domov.

Samozrejme, taktiez kvalita servisu je v hyundai vyssia, servisne intervaly kratšie a bohatšie - co sposobuje vyššiu spolahlivost aut oproti iným značkám.

Osobne na drahe cesty volím hyundai .
Rozbalit vlákno
7
Avatar - rokyta.p
6. 7. 2019 14:25
Re: vhodný voz
Základem používání každého Hnůjdaje je, že se musíš víc rozkročit. Pak si tolik neumažeš půlky jak tlačíš pikao a nemáš tak velkou spotřebu toaletního papíru při čištění. No Hovnaj, no stress. Zvlášť když máš ty "invervaly kratší a obsah bohatší" jak jsi napsal :-[]
Avatar - wakantanka
8. 7. 2019 10:01
Re: vhodný voz
Márne premýšľam, čo také ti v tých Nošoviciach musel niekto urobiť, že trpíš takou nenávisťou k tejto značke. Nepremýšľal si nad návštevou odborníka na psychické problémy?
Avatar - twistedTSD
6. 7. 2019 14:27
Re: vhodný voz
Bohatší je možná tak servis po tom, co tě za tu předraženou prohlídku zkásne.
6. 7. 2019 15:14
Re: vhodný voz
Blbost,nesmíš věřit všemu co říkají v televizi Bohoušku..😂..Máš Hyundai-větší spolehlivost a kvalitu.Ale tahle diskuze je mimo téma článku..
Avatar - rokyta.p
7. 7. 2019 00:07
Re: vhodný voz
Care nehul, meleš pak pikačoviny z toho vašeho manuálu. Ještě náš pouč jak vám tam nedávno dali tu pasáž s obrázky, jak se myjou ruce. Protože rákosníci měli strach, že od vás chytnou nějakou nemoc :D
7. 7. 2019 10:19
Re: vhodný voz
Co ti na tohle odpovědět..V Nošovicích nepracuji, přecejen by to bylo z Brna trochu z ruky😉Ale diskuse s tebou na téma Hyundai nemá vůbec smysl..jsi fanatik kterej nevynechá jedinou příležitost ke kopnutí si..tak moc ti bylo ublíženo?Proto ani nechci vědět co ti na Hyundai tak vadí,je to tvůj problém.
6. 7. 2019 09:09
somar redaktor
Červená a telefonovanie je podľa Teba bežný priestupok, ktorý treba bagatelizovat redaktor. Mali by hlupákom ktorí hazardujú so životmi iných brat vodicaky a auta alebo motorky
Rozbalit vlákno
6
Avatar - xxc
6. 7. 2019 11:58
Re: somar redaktor
Bezny skor z toho pohladu, ze tam telefonuju ludia celkom dost. Ale to aj u nas :-)

Len nechapem, zakazat telefonovat cez mobil v ruke a povolit telefonovat cez handsfree, ked obe sposoby telefonovania su priblizne rovnako nebezpecne, mi nepripada ako rozumny napad.
6. 7. 2019 12:28
Re: somar redaktor
Naprostý souhlas. Telefonování přes handsfree rozptyluje řidiče úplně stejně, akorát že může mít obě ruce na volantu. Dle mého názoru je jen otázka času, než na to zákonodárci přijdou a zakážou telefonování v autě úplně.
6. 7. 2019 13:25
Re: somar redaktor
No a jak by takový přestupek někdo dokazoval ? To už můžou rovnou zakázat povídat si se spolujezdcem. Nicméně za tvrdší postihy za držení telefonu v ruce bych se přimlouval, to zas jo
6. 7. 2019 13:40
Re: somar redaktor
Jak by se to dokazovalo nevím. Zatím by to asi nešlo. Oni si ale v budoucnu nějakou cestičku najdou. Když vyhrožují se zavedením černých skříňěk, tak třeba přes ně. Jinak ono i to povídání se spolujezdcem řidiče rozptyluje, né že ne.
6. 7. 2019 17:21
Re: somar redaktor
Tak to je už sila, zakázať HF, zakázať jesť, zakázať piť, zakázať žmurkať, zakázať motorky, zakázať kýchať, zakázať navigáciu... Čo by ste ešte nechceli zakázať? Inak telefonovanie bez HF ešte s manuálom v meste je otravné, ale s automatom sa dá veselo telefonovať aj bez HF a nevyžaduje to žiadnu väčšiu pozornosť pozornosť oproti HF - určite to nie je horšie ako kukanie sa do navigácie - ale záleží, čo človek rieši, keď mi minule volal kolega s prúserom v práci, prešiel som asi 50km na autopilota ale s HF :D.
10. 7. 2019 08:45
Re: somar redaktor
A co si z těch 50 km pamatujete z jízdy? Já si kolikrát po telefonátu z úseku ve kterém jsem telefonoval nevybavím skroro nic. To je na tom to nebezpečné - že se člověk soustředí na to, co řeší po telefonu a jízdu přestane vnímat. A je úplně jedno, jestli při tom ten telefon drží v ruce a nebo má HF, jestli má automat, nebo manuál.
Avatar - Ozzman
6. 7. 2019 11:06
A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Je rok 2019, jsme v Schengenu, celá Evropa je pro nás jak na dlani a každý rok se tu řeší jen to blbé Chorvatsko :D Vždyť už i děti ve škole ví, jak se tam dá dojet.
Rozbalit vlákno
27
Avatar - Hammunasakra
6. 7. 2019 11:27
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
:yes: :yes:
Avatar - xxc
6. 7. 2019 11:35
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Europa by bola ako na dlani, keby neexistovalo nezmyselne obmedzenie rychlosti na dialnici a fakt by sa dalo aj niekam relativne rychlo dojst. Takto je to len umorne pomale cestovanie a ostava ludom len to Chorvatsko a okolie.
Avatar - CHerokee
6. 7. 2019 12:43
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Faktem je, že 150 by klidně mohlo být. Jen u nás v Česku jsou ale cesty tak roz*bané, že se tu nedá moc efektivně cestovat.
6. 7. 2019 13:52
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Nie len v Česku, dosť zlých ciest je v celej Európe. A tiež dosť zlých vodičov, ktorí sťažka zvládajú súčasné povolené rýchlosti. Dnes máš na diaľniciach zväčša 130, a reálne mnohí jazdia 150-160, keď zavedieš 150, pre mnohých pod dvesto nebude slušná rýchlosť.
Avatar - xxc
6. 7. 2019 18:22
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
A? Ved ked sa neda, tak snad nepojdu nebezpecne. Ale ked je prazdna dialnica cez vikend rano, preco nemozu ist v pohode 200? Nic im nebrani ist 110, ked viac nezvladaju, ale preco branit ostatnym?
6. 7. 2019 21:08
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Ty sa daj vyšetriť.
Avatar - CHerokee
6. 7. 2019 21:27
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
V Německu i Austrálii to funguje. 150 se dá jet u nás, ale v cizině je to problém. Neznáš místa stacionárních radarů, ani jejich maskované buzerkáry a místa kde číhají, pokud tam nejezdíš pravidelně...
Avatar - xxc
6. 7. 2019 21:31
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Ved ja nechcem pozerat do mobilu a sledovat, kedy sa blizi stacionarny radar, alebo nahlaseny, alebo nieco podozrive v dialke (aj tak uz vtedy vacsinou cloveka maju, ked rozozna radar). Ja sa chcem kludne a bezpecne doviezt do ciela bez rusivych vplyvov a stresu.
Avatar - wakantanka
9. 7. 2019 08:58
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Tak si sadni do vlaku či autobusu a kochaj sa krajinou :D
Avatar - CHerokee
6. 7. 2019 12:42
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Ročně do Chorvatska migruje milion Čechů, tak se nediv
6. 7. 2019 13:56
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Vidíš, ja tento rok asi dám Bulharsko a na budúci poškuľujem po Ukrajine. Mám suseda, čo tam chodí už pravidelne a skoro by ma zlomil už aj tento rok.
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 16:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 7. 2019 18:00
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Ty si blb.
Ukrajinské pobrežie je plus-mínus tak ďaleko ako bulharské, cestou sa tiež je kde zastaviť, kultúrnych aj prírodných krás je tam plno, len nie sú u nás také známe. Nie je tam hlava na hlave ako v Chorvátsku alebo Taliansku a ceny sú voči našim tak tretinové alebo ešte nižšie. Pre turistu fajn. Tie svoje priblblé žvásty si nechaj, nikto na ne nie je zvedavý.
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 18:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
6. 7. 2019 18:25
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Bulharsko mam aj ja blizko, ale co z toho, ked do Chorvatska dojdem po dialnici za 10 hodin v pohode a rovnako dlha cesta do Bulharska trva aj 16 hodin. Keby neboli rychlostne obmedzenia, tak by sa uvazovat o ceste dalo. Ale takto nie.
6. 7. 2019 21:13
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Tak to je strašne blízko, tých 16 hodín cesty fakt... Rozmýšľaš aspoň trochu, o čom píšeš?
Avatar - xxc
6. 7. 2019 21:42
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Jasne, ze rozmyslam. Z Kosic mam do stredu Bulharska 1136 km a podla google 14 hodin cesty. Pred rokmi sme ju isli 16 hodin, lebo sme sli viacere auta a niektori aj dlhsie oddychovali. Dokonca sme platili pokutu za rychlost.

Teraz som dosiel z juhu Chorvatska, ktore bolo vzdialene 1077 km za 10 hodin cesty. Relativne v pohode cesta po dialniciach, len sa teraz bojim pokut. Minuly rok pri podobnej jazde nedoslo nic.

A teraz uvaha, keby v Rumunsku a Bulharsku neobmedzovali rychlost, alebo by ju aspon nemerali a nepokutovali, vedel by som sa rychlejsie a pohdlnejsie dostat s rodinou aj inde, ako do Chorvatska :-)
7. 7. 2019 10:10
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
No, tak si sprav update, pretože Bulhari za posledné roky vybudovali docela dosť kvalitných diaľnic a maximálku majú 140, nie 130 ako my, čiže tachometrových 150 ideš v pohode a pokoji väčšinu trasy cez Bulharsko, prakticky až do Burgasu. Inak cez Rumunsko by som už nešiel, iba v prípade, že by som si aj po trase spravil nejaký program, aj v Rumunsku je čo vidieť. Lepší je smer Budapešť a trasa cez Srbsko - podobne tam vo veľkom stavajú diaľnice a podstatnú časť prejdeš práve po nich.

Ale jak som spomenul, je fajn si dlhšiu trasu rozdeliť a nejaký zážitok si dopriať aj cestou, inak sú to len dlhé nudné hodiny v aute.
Avatar - xxc
7. 7. 2019 11:40
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Mne to píše najrýchlejšie cez Rumunsko, ale tú cestu si pozriem ešte. V Bulharsku som bol naposledy v 2009, určite sa veľa zmenilo.
Avatar - wakantanka
9. 7. 2019 09:07
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Hej Srbsko by malo byť rýchlejšie a aj väčšinou je, akurát nie v hlavnej sezóne, keď tiahnu turci zo západnej európy na dovolenky domov. Vtedy to čo ušetríš čas na diaľniciach častokrát stratíš na hraniciach a mýtniciach. Ja chodím z východu do BG zásadne cez RO.
Avatar - wakantanka
9. 7. 2019 09:01
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
No neviem či sú tam až také výhodné ceny, prečo potom kopa Ukrajincov jazdí práve do Bulharska?
Avatar - white label
6. 7. 2019 14:32
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Přesně tak, jakoby nic kromě někdejšího "Paštikářova" neexistovalo...
Zkuste se zeptat těch, co přehnaně glorifikují Chorvatsko, kde všude byli u moře jinde, myslím víc na jih. Nehledě na to, že třeba gastronomie, vedle v Itálii, je úplně jiný level.
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 16:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 7. 2019 16:38
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
Bohužel stále značná část Čechů není schopná komunikovat v cizím jazyce, nemá schopnost se o sebe v cizině postarat, nemá převzaté zkušenosti od rodičů, kteří se jinam, než do Chorvatska a nejlépe v koloně kamarádů, neodvážila.
Nicméně - takové moře, jaké má Chorvatsko, a ve kterém se dá běžně koupat, jiná Evropská země nemá.
Ovšem Chorvati si velmi zničili pověst - jsou nechotní, drazí, líní, drzí a snaží se turisty okrádat, ceny jsou neuvěřitelné. Já osobně občas do HR zajedu zaplachtit, ale vždy mně musí hodně přemlouvat.
7. 7. 2019 22:15
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
..."takové moře, jaké má Chorvatsko, a ve kterém se dá běžně koupat, jiná Evropská země nemá" - čo konkrétne tým myslíš?
8. 7. 2019 09:37
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
asi nechápu taky. osobně radši pod sebe písek. Řecko má neuvěřitelné moře. Bulharsko je taky fajn.
Avatar - wakantanka
8. 7. 2019 10:03
Re: A nemůžete vyjet taky někam jinam ?
:yes: :yes: :yes:
6. 7. 2019 12:29
Jak přežít cestu do Chorvatska?
Nejezděte v korejci ;-)
Rozbalit vlákno
2
6. 7. 2019 13:20
Re: Jak přežít cestu do Chorvatska?
Dalsi dement
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 16:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 17:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
6. 7. 2019 18:14
Chorvátsko minulý týždeň
Po pár rokoch dovoleniek pri jazerách v Taliansku a v horách na Slovensku sme boli v Zadare.

Plusy:
- super more, čisté
- ubytovanie sme vybrali skvele
- nemali sme skúsenosť so žiadnou kontrolou, ani nezmyselnými poplatkami za parkovanie ako píšu iní

Mínusy:
- otravné poplatky na diaľniciach (Chorvátsko - do Zadaru a späť cca 1100 Kč, Slovinsko 30 Eur)
- gastronómia a atomosféra oproti Taliansku horšia, cenovo porovnateľná
- veľký kontrast medzi renovovanými budovami a schátranými s rozbitými oknami na každom kroku
- kolóny na hraniciach (mali sme šťastie, že chodíme vždy v strede týždňa a teraz pred hlavným náporom), ale leniví policajti na hraniciach s jedným, dvoma priechodmi to natiahli na polhodinku. Plus celé Chorvátsko vždy po pár kilometroch s nezmyselnými obmedzeniami na 100 km/h na pár sto metrov

Čo sa týka cesty a tankovania, zišli sme pred Grazom na okresky a napojili sme sa na diaľnicu za Grazom. Benzín za 1,22-1,25 Eur, cca 31-32 Kč. Oplatí sa aj kvôli krásnemu prostrediu a dobrým reštauráciam po ceste.
Pohostinnosť mimo diaľnic v Rakúsku je super. Uvažujeme ako o našej budúcej destinácii.

Celkovo sú jazerá v Taliansku kultúrou aj gastronomicky na oveľa väčšej úrovni ako pri mori, o to viac ako Chorvátskom mori. To isté zrejme bude aj v Rakúsku.
Rodina sa zhodla jednoznačne, Chorvátsko je fajn, ale stačilo.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - xxc
6. 7. 2019 18:31
Re: Chorvátsko minulý týždeň
To by som potreboval vysvetlit, ze ked cloveku vadi par poplatkov na dialnici, ako moze citit rozdiel v gastronomii, ktora je ovela drahsia, ako nejaky poplatok za dialnicu :-)
Avatar - CICERO
6. 7. 2019 20:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 7. 2019 13:04
Re: Chorvátsko minulý týždeň
V Taliansku sa najeme lepšie a za podobné peniaze ako v Chorvátsku. Rozdiel je pre mňa nás neporovnateľný v jedle, v surovinách, obsluhe a osobnom prístupe Talianov vs Chorvátov. Samozrejme, že aj v Benátkach sme natrafili na hrozné miesto. Väčšinou si už preto rýchlo overíme recenzie.

Ad otravné poplatky: Slovinsko ma štve len z princípu, nie že by ma to ruinovalo. Je tam 7 dňová známka, keď väčšina cestuje na 8 dní. Takže kupuješ 30 dňovú za 2 násobok. A je to necelá hodina cesty cez Slovinsko, nie úplne super diaľnice, so zbytočnými spomaleniami každú chvíľu, a na čerpačke ešte berú 0,5 Eur za WC. Keď to porovnám s odpočívadlami a super diaľnicami v Rakúsku, tak mi proste pripadajú, že kasírujú kde nemusia a odrádzajú návštevníkov.
Otravné poplatky sú aj tie mýtne brány v Chorvátsku, na ktorých si sem tam počkáš (samozrejme to aj v Taliansku).
6. 7. 2019 21:22
Re: Chorvátsko minulý týždeň
Minulý rok som bol v Chorvátsku, a ide to dolu vodou. Chorváti už asi majú turistov plné zuby a ich jediným záujmom je kasírovať. Na mnohých známych miestach nastavili ceny pre Nemcov a Holanďanov a je fakt, že pre našinca je fľaša domáceho piva za 80 Kč proste drahá...

Inak ak ti ide o tú gastronómiu, natiahni krok do už spomínaného Bulharska, tam si fajnový žalúdok príde na svoje. ;-)
8. 7. 2019 09:38
Re: Chorvátsko minulý týždeň
Fakt? No já nevím, bulharská kuchyně je hlavně o tom, že se všechno vaří na řepkovém oleji a osobně mi to moc nechutná... celou dovolenou v Bulharsku jsme přežili na čínské restauraci, kde jsme jedli třikrát denně:)
Avatar - wakantanka
8. 7. 2019 10:06
Re: Chorvátsko minulý týždeň
Repkový olej v Bulharsku? Veď oni tam pestujú do bludu slnečnice a z nej robia olej :D Hlavne netreba chodiť len do Primorska a by si zažil inú gastronómiu. :D
8. 7. 2019 19:07
Re: Chorvátsko minulý týždeň
Aj v Primorsku je pár fajn reštaurácií, treba si vedieť vybrať. Ale fajn bolo aj v Nessebare, a dobre sa naješ asi všade, Pomorie, Kiten, Sozopol... Posledne menované mesto je trochu drahšie.
Avatar - wakantanka
9. 7. 2019 08:22
Re: Chorvátsko minulý týždeň
Mne to nevysvetľuj, ja BG pobrežie mám zbehané :)
8. 7. 2019 19:05
Re: Chorvátsko minulý týždeň
Tak to si mal blbé, že by nevhodný výber reštaurácií? Alebo nejaké predsudky?
Hlavne majú vynikajúce šaláty, ktoré sa podávajú ako hlavné jedlo, porcie sú 300-600g a tam teda repkový olej nedostaneš, max. olivový. Celkovo používajú veľa zeleniny, dobre robia ryby a plody mora, myslím že lepšie ako Chorváti. Zbožňujem ich studenú polievku z uhoriek Tarator, v lete perfektne osvieži. Ak máš rád držkovú, skús tú bulharskú, ale treba vybrať naozaj dobrú reštauráciu. Volajú ju "škembe čorba", a je biela, s mliekom, cesnakom, octom a zmesou chilli korenia.
Mimochodom - ten zaznávaný repkový olej je údajne zdravší ako slnečnicový. ;-)
Kde v Bulharsku si bol?
Avatar - 3_diamanty
6. 7. 2019 20:43
chorvatsko je krasne
ale ak mam byt uprimny tak malicke slovinsko sa mi paci viac... asi je to aj tym ze mam radsej v lete skor tury po horach ako nejake valanie sa na plazi ( aj ked chorvatsko to nie je len more samozrejme ... a aj take plitvicke jazera su uzasne a mnoho dalsich miest ) ...

o dva tyzdne budem tyzden v tatrach a to je pre mna dnes uz ten najlepsi dovolenkovy flek ( s pribudajicm vekom coraz menej ma laka zahranicie a aj nejake more a pod ) ... takze bude to take klasicke domace brouzdanie po nasich najmensich velhohorach s batohom na chrbte ... moc sa tesim.. snad vyjde pocasie a ..... a snad aj medvede sa nam budu vyhybat .. :-[] .... PS: ( musim si od brachu pozicat ten jeho sprej na medvede ktory vzdy nosi kdesi na samom spodku v ruksaku .. ze keby aj stretol medveda tak mu je houno platny :D .. ale ten pocit ze ho ma... ta istota ... to je na nezaplatenie to chapem :D )
Rozbalit vlákno
8
6. 7. 2019 21:23
Re: chorvatsko je krasne
Koľko máš rokov, dedo? :-)
Avatar - xxc
6. 7. 2019 22:01
Re: chorvatsko je krasne
Tatry su drahe, pobyt v aquapraku nas vysiel mozno drahsie, ako pobyt v Chorvatsku :-) A zase, mame do Tatier dobru dialnicu, len ta obmedzena rychlost to predlzuje. A treba na to mat auto :-)
7. 7. 2019 10:12
Re: chorvatsko je krasne
Ešteže naň nemáš, pretekár.
Avatar - xxc
7. 7. 2019 11:35
Re: chorvatsko je krasne
Čoby som nemal, na Picasse v pohode a X1 už v predajni opravujú po zničení krupobitím :-) Ale na X1 sa sťažujú na hluk na diaľnici, tak som plný očakávania. Ale jazdne by malo diaľnicu zvládnuť neobmedzene.
7. 7. 2019 14:42
Re: chorvatsko je krasne
Tu X1 ti dali na sukromne ucely, tak zase prehnane nemachruj.
Avatar - xxc
7. 7. 2019 23:16
Re: chorvatsko je krasne
Pozicat si ju mozem, aj ked nepredpokladam, ze to bude terno na dialnicu :-) Pointa bola ina, ked bude neobmedzena rachlost a ludia budu jazdit 200+, tak potom mozu nadavat na trojvalce a slabe motory. A druha vec, ze to nesmie velmi hucat :-)
7. 7. 2019 13:09
Re: chorvatsko je krasne
Chodievali sme radi do Nízkych Tatier, ale tá záchrana lesov ich drastickým vyrúbaním nám nejako nesedí.
Avatar - wakantanka
8. 7. 2019 10:09
Re: chorvatsko je krasne
povedz rovno, že plgr. kpt. Danko prihral príspevok tak preto Tatry. :)
Avatar - Machýrek
6. 7. 2019 23:28
Se ***i
s tema pokutama, to uz je jak v Dubaji, kde sem za cervenou topil 60kkc. Rok od roku jsou hladovejsi.
Rozbalit vlákno
5
7. 7. 2019 10:16
Re: Se posrali
A nebude to trochu aj tým, že mnohým je červená za pár šupiek šuma-fuk, a posledným spôsobom ako ľudí donútiť zastaviť na červenú je napariť absurdne vysokú pokutu? Aj keď to samozrejme tiež nemôže celkom fungovať, pokuta 2000 dolárov pre teba a 2000 dolárov pre niekoho s mnohonásobne vyšším príjmom má predsa len iný dopad...
Avatar - xxc
7. 7. 2019 12:42
Re: Se posrali
Ale nikto rozumný vedome na červenú nejde, čiže buď niečo prehliadol a vtedy je to dosť vysoká pokuta. Ale šiel schválne do nebezpečenstva a vtedy ani pokuta nepomôže.
Chorvátsko je trošku nižšie v civilizovanosti šoférovania, tak predpokladám, že týmto motivujú miestnych, aby na červenú fakt nechodili. U nás sa bežne na červenú nechodí, aspoň som nepostrehol vo zvýšenej miere.
7. 7. 2019 22:18
Re: Se posrali
Ale áno, na červenú sa jazdí vcelku dosť, v Bratislave určite. Nie je to možno zážitok na dennej báze a prejazdy na červenú vídam dosť často a vpodstate bežne.
Avatar - xxc
7. 7. 2019 23:13
Re: Se posrali
Ja mam skusenosti ine. Take nepocitam, ze blikne oranzova a ludia este prejdu, aby sa zachovala plynulost premavky a trosku odlahcila ekologia.
8. 7. 2019 19:10
Re: Se posrali
Ja prejdem na oranžovú, a za mnou ešte dvaja. Čo myslíš, šli na červenú alebo nie?
Alebo brzdím pred semaforom, kde skočila oranžová - chlapec za mnou ponáhľa a obíde ma hoci sprava aby prešiel. To je tiež na vodičák. Žiaľ, dosť časté bratislavské zážitky. S ekológiou ani plynulosťou premávky to fakt nemá nič spoločné.
7. 7. 2019 00:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
7. 7. 2019 07:50
pokuty v Chorvatsku.
za takové přestupky se ani nedivím. za volání a pasy klidně i 50 tisíc z fleku
Rozbalit vlákno
0